Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה תואר ללמוד?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תנסה לבדוק על מסלול אפיק מעבר דרך הפתוחה. זה לא אידאלי לכולם, אבל אפשרי ויש למסלול יתרונות למי שלא חושש ללמוד לבד ולהשלים.  אני עושה תואר במתמטיקה בפתוחה (אבל להבדיל, הוא לא למטרת אפיק מעבר וגם לא כדי להיות מועסק כמתמטיקאי) והייתי עם לא מעט חברה שצלחו את האפיק. אני יכול להעיד על עצמי, באתי עם ידע של 4 יחידות, והייתי מהמובילים בכיתה.

כפי שכמה ציינו, יש יתרון לחוסר בידע תיכוני - אתה לוח חלק, ואפשר ללמד אותך מתמטיקה בצורה טובה יותר.

החסרונות הבולטים של המסלול הם דרישה לציונים גבוהים (אני לא זוכר את הציון, אני חושב 90 ומעלה, אבל אל תתפוס אותי במילה), והקורסים שתעשה בפתוחה יחשבו כעובר לא עובר; זאת אומרת, אם למשל תקבל 100 באינפי 1, אז הציון הזה לא יכנס לך לממוצע הציונים במוסד החדש אליו תעבור (אין לי מושג איך יחושב הממוצע במוסד אליו תרצה לעבור). 

שוב, זה לא מסלול שמתאים לכולם. יש כאלו שיראו בו מייגע וכבר יהיה עדיף להשלים בגרויות, פסיכומטרי ו/או מכינה. אני ממש נהנה מהשיטה בפתוחה וחושב שהיא יותר יעילה. שוב, זה מאד אינדיבידואלי. 

קישור לאפיקי מעבר בפתוחה

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, GaT כתב:

אני עושה תואר במתמטיקה בפתוחה (אבל להבדיל, הוא לא למטרת אפיק מעבר וגם לא כדי להיות מועסק כמתמטיקאי) 

אז בשביל מה?

הפסדת בהתערבות או משהו?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת? התחלתי שם את המסלול של מדעי המחשב לפני שהתחלתי את התואר השני בפסיכולוגיה; המטרה הייתה לרכוש כלים, חישוביים, כדי למצות את יכולות המחקר בצורה טובה יותר.

אחרי מבוא למדעי המחשב, לינארית ובדידה הבנתי שאני מתחבר הרבה יותר למתמטיקה מאשר לכתיבת הקוד. (כמובן שאני עדיין כותב קודים, אבל הם ברמת המטלאב, בעיקר לניתוח נתונים והרצת מודלים. בדיוק מתחיל פייתון, מטלאב כבר לא נוח). 

אני חושב שזה הצעד הכי נכון שיכולתי לעשות לעתיד הקריירה שלי במחקר; אין מספיק קורסים מתמטיים בתארים של מדעי החברה, ואם אתה רוצה להמשיך למחקר (בעיקר בפסיכולוגיה קוגניטיבית, אבל לא רק) אז כדי שתרכוש כלים חזקים, ואם צריך תעשה את זה לבד. 

חוץ מזה, מודה שאני נהנה מאד מהקורסים. אולי כי אני לא מרגיש איזו חובת הוכחה או מרדף אחרי ציונים. 

עריכה אחרונה על ידי GaT
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

תכלס יכול להזדהות עם זה. כמו כל דבר שלומדים, אם נהנים מזה ואין לחץ קיצוני סביב - זה כיף

לא נראה לי שזה מה שמעניין את פות"ש, אחרת השאלה הייתה "איזה תואר ללמוד בשביל הכיף".

אבל בתכלס כן, אם אין לחץ כלכלי מסביב, ואתה יכול ללמוד בשביל הכיף שלך, למה לא. אני אישית לא הייתי מתקרב לאקדמיה אם לא הייתי חייב, אבל זה אני.

אפילו הכרתי מישהו כזה - היה סטודנט למדעי לא יודע מה במשך איזה 10 שנים (אל תשאלו אותי איך), ופשוט נהנה מהחוויה. היה גר עם שותף ועובד משרה חלקית בשביל להמשיך את חיי הסטודנט.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, vadim6385 כתב:

.

אפילו הכרתי מישהו כזה - היה סטודנט למדעי לא יודע מה במשך איזה 10 שנים (אל תשאלו אותי איך), ופשוט נהנה מהחוויה. היה גר עם שותף ועובד משרה חלקית בשביל להמשיך את חיי הסטודנט.

זה כבר מתקרב לתחום הפתולוגי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לוקח שני קורסים בסמסטר, נכשל בבין שליש לחצי מהם, זה אפשרי.

אני יודע שאי אפשר למשוך יותר מ7 שנים, אלא אם זה בפתוחה, אז שם זה 10.

לפני 3 שעות, GaT כתב:

זה כבר מתקרב לתחום הפתולוגי 

יכול להיות שהוא עשה גם תואר שני, אבל ב10 שנים האלה לא זכור לי שהוא עבד בעבודה מסודרת, אלא חי חיי הסטודנט הנצחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי, יש גם עניין של תוקף של קורסים, למשל אם עברו X שנים מאז שהוא עבר את הקורס והוא עדיין בתואר אז הוא חייב לחזור עליו. אם אני לא טועה וזה נכון, אני לא מבין איך אפשר להינות מחיי הסטודנט הנצחי (חוץ מהעובדה שזה לא משתלם לו בכלל כי יש שכר לימוד, ולמדינה זה גם עולה כי הוא תופס תקן מסובסד)

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, eitanuch כתב:

לפי מה שידוע לי, יש גם עניין של תוקף של קורסים, למשל אם עברו X שנים מאז שהוא עבר את הקורס והוא עדיין בתואר אז הוא חייב לחזור עליו. אם אני לא טועה וזה נכון, אני לא מבין איך אפשר להינות מחיי הסטודנט הנצחי.

מה שרשום "על הנייר" ומה שקורה בפועל זה דברים שונים.

יש גמישות.

• מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, eitanuch כתב:

אני לא מבין איך אפשר להינות מחיי הסטודנט הנצחי

גם אני לא, אבל יש כאלה שמתמכרים לחוויית קולג׳ והכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

גם אני לא, אבל יש כאלה שמתמכרים לחוויית קולג׳ והכל.

יש חווית קולג׳ בדיוק שנה וחצי.

אחרי זה מתחיל רצון עז לברוח.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלה שמתמכרים לזה.

מבחינתי לקבל דיפלומה ולא לראות אקדמיה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...