Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה תואר ללמוד?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בטחון תעסוקתי זה לא להיות תלוי במעסיק ספציפי. אם מפטרים אותך - בעיה שלהם, אחד אחר ישמח לקבל אותך בתנאים משופרים.

לעבוד ב"מקום ממשלתי בטחוני" ולהיות תלוי בגחמות שלו רק כדי לא להיזרק החוצה, זה לא בטחון תעסוקתי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Potato כתב:

אני משכנע?

זה תחום שאם שואלים אותי לא הייתי ממליץ ללכת ללמוד.

אבל בטחון תעסוקתי אין,מפטרים/מפוטרים-חברות נסגרות מתמזגות והכל דינמי.

אפשר לדעת באיזה מסלול במכונות היית ולאיזו עבודה הגעת? למעט מהנדסי תכן בלי התמחות באנליזה (תכן "פושטים", לא תכן מוכוון אופטימזציה) מה שאתה מתאר הוא ממש, ממש לא המצב בשוק.

אם עוד לא שברת חזק לכיוון של בקרה, זה הזמן, שאתה עוד טרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Potato כתב:

רק שלמצוא עבודה יהיה יותר קל בתור מתכנת מהסיבה הפשוטה שיש יותר היצע משרות.

1. אף אחד לא מתווכח על זה.

2. לא כולם רוצים להיות מתכנתים

3. לא כולם רוצים לבוא לעבודה נטו בשביל הכסף, חלקנו רוצים להגשים את עצמנו גם בעבודה.

שורה תחתונה מי שעובד במה שהוא אוהב ימצא דרך להתפרנס טוב ואפילו טוב מאוד כי כשאתה אוהב משהו אתה עושה אותו הכי טוב ולמי שעושה הכי טוב משלמים בהתאם.

פות"ש לך ללמוד מה שאתה אוהב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Dimo כתב:

שורה תחתונה מי שעובד במה שהוא אוהב ימצא דרך להתפרנס טוב ואפילו טוב מאוד כי כשאתה אוהב משהו אתה עושה אותו הכי טוב ולמי שעושה הכי טוב משלמים בהתאם.

תגיד את זה מספיק פעמים בסוף עוד תאמין לזה 😂😂😂

יש טבלאות שכר,סקרים בקבוצות פייסבוק....לא צריך להיות גאון גדול כדי לגשת אליהן.

כסף בסדר,לא הייתי אומר יפה מאוד.

• מצחיק 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Dimo כתב:

פות"ש לך ללמוד מה שאתה אוהב.

בהנחה ומה שאתה אוהב גם מסוגל לספק לך פרנסה.

אוהב הנדסת תוכנה/חשמל/מחשבים/מכונות? מעולה, זכית.

ואם הוא אוהב חקר שירה וייטנאמית מהמאה ה14? לא כדאי שילמד משהו שהוא אולי קצת פחות מתחבר, אבל ישלם לו את החשבונות וייתן לו את האפשרות לעסוק בתחביב שלו בזמן החופשי?

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Pika007 כתב:

אפשר לדעת באיזה מסלול במכונות היית ולאיזו עבודה הגעת?

בטח,

עשיתי קורסים בתכן בעיקר.

עובד כמתכנן בחברת מכשור רפואי,הטייטל הרשמי הוא Product development engineer.

למעט מהנדסי תכן בלי התמחות באנליזה (תכן "פושטים", לא תכן מוכוון אופטימזציה) מה שאתה מתאר הוא ממש, ממש לא המצב בשוק.

לא יודע,למצוא משרות שהן לא פושטיות לחסרי נסיון זה קשה על גבול הבלתי אפשרי.

מכיר רק 2 שעובדים במשרות תכן נישתיות-אחד אופטיקה והשניה תרמי ושניהם עבדו כסטודנטים וסיימו עם ממוצע 94-95.

אם עוד לא שברת חזק לכיוון של בקרה, זה הזמן, שאתה עוד טרי.

פחות מדבר אלי בקרה,בינתיים סבבה לי.

אני כבר רשום לתואר שני בתחום אחר,רק דחיתי בשנה כדי להגיע עם כמה שקלים בצד וכדי לא למחוק לגמרי את התואר הראשון(שיהיה לי שנתיים נסיון לפחות).

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחלק ביטחון תעסוקתי ל2 חלקים

החלק הראשון הוא אישי, שיש לך מקצוע או השכלה או כישורים שמאפשרים לך למצוא עבודה אחרת בקלות באותה רמת שכר/תנאים.

החלק השני הוא מקום העבודה, מקום עבודה יציב במצב כלכלי טוב שלא מבצע שינויים דינמיים יותר מדי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, מה ההבדל בין תואר בהנדסת מערכות מידע לבין תואר בניהול מערכות מידע? הבדלים באפשרויות תעסוקה ושכר?

בנוסף, קראתי את הכתבה הזאת:

https://www.mako.co.il/study-career-weekend/Article-6e4acf6029c5941006.htm

אמנם היא מ 2015, אבל עושה רושם שכל תואר שהוא לא הנדסה/מדעי המחשב/רפואה, לא באמת שווה משהו כתואר ראשון. אני טועה? 

הם מדברים על רמות שכר שאפשר להרוויח גם כמלצר, מתדלק או טכנאי בבזק.

זה חד משמעי טעות ללמוד תואר שהוא לא הנדסה/מדעי המחשב/רפואה כתואר ראשון?

עריכה אחרונה על ידי yorng
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי בערך על שליש הכתבה.

בבחירת תואר המבוקש אתה צריך לחשוב על עוד כמה דברים. לדוגמה:

1. חלק מהתארים מעשיים, חלק הם הרחבת אופקים שתאפשר לך להתקדם במסלול שאינו בהכרח קשור ישירות לשם התואר.

2. מספרים שם על שכר התחלתי. ההבדל בין בעל התואר לבין מלצר הוא ששכר המלצר לא יעלה עם השנים, לבעל התואר סבירות  גבוהה להתקדם, אם כי בחלק מהמקצועות זה יקח זמן.

3. תחומי העניין והיכולות האישיות שלך. אם אין לך יכולת ללמוד מתמטיקה לא תוכל להיות מהנדס, אם אין לך יכולת אמנותית לא תוכל להיות אדריכל (כן, כדי להתקבל לפקולטה לארכיטקטורה אתה צריך לעבור מבחן בציור).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, sperial כתב:

אם אין לך יכולת אמנותית לא תוכל להיות אדריכל (כן, כדי להתקבל לפקולטה לארכיטקטורה אתה צריך לעבור מבחן בציור).

עשיתי את המבחן הזה כשרציתי לעבור בין פקולטות בטכניון...

ובתור אחד שלא יודע לצייר כלל(נאמר לנו כי לא חייבים להיות כשרוניים בציור בכדי להתקבל), הממצאים שלי הם כדלהלן:
1) עברתי את המבחן.

2) לא התקבלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא מבחן בציור, זה מבחן שבודק את היכולת שלך להעביר רעיון בצורה ויזואלית ולא בכתב.

כדי להיות אדריכל לא צריך לדעת לצייר (אבל זה עוזר).

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...