Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה תואר ללמוד?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתואר ראשון עד לדוקטורט זה עשור בכיף (לי לקח 5-6 שנים סך הכל לעשות תואר שני, כולל שנה של השלמות. עבדתי בין 80 ל-100 אחוז משרה כל השנים).

בגדול מי שהולך ללמוד מדעי הכלום לא כתחביב ורוצה לעבוד בזה חייב להשקיע את הזמן הזה, כי זה הימור ארוך טווח ואין באמת מה לעשות עם תואר ראשון או שני בחלק גדול מהתחומים (אלא אם הולכים להיות מורים).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6 שנים לתואר שני זה כלום, לרוב האנשים לוקח 4.5 שנים בממוצע להשלים תואר ראשון בהנדסה.

אני את שלי מקווה לסיים ב5 שנים פלוס פרוייקט שלא יודע כמה זמן ייקח.

אבל אני זה לא אינדיקציה כי לימודי ערב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

מתואר ראשון עד לדוקטורט זה עשור בכיף (לי לקח 5-6 שנים סך הכל לעשות תואר שני, כולל שנה של השלמות. עבדתי בין 80 ל-100 אחוז משרה כל השנים).

בגדול מי שהולך ללמוד מדעי הכלום לא כתחביב ורוצה לעבוד בזה חייב להשקיע את הזמן הזה, כי זה הימור ארוך טווח ואין באמת מה לעשות עם תואר ראשון או שני בחלק גדול מהתחומים (אלא אם הולכים להיות מורים).

איפה עשית אם אפשר לשאול? 

לפי מה שידוע לי ברוב האוניברסיטאות בארץ לא מאשרים עבודה במקביל לתואר מתקדם במדמח. 

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז במה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 23.7.2021 בשעה 23:30, dorsht כתב:

בוגרי אוניברסיטאות מרוויחים בהתחלה (ללא ניסיון) באיזור ה-18-20 עכשיו. ברי מזל מקבלים 22-23 אלף ש"ח.

זה עדיין הרבה יותר ממה שמרוויחים בהתחלה מהנדסי מכונות או בניין למשל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, SlowRide כתב:

זה עדיין הרבה יותר ממה שמרוויחים בהתחלה מהנדסי מכונות או בניין למשל.

נכון, כתלות בתחום כמובן אבל באיזשהו שלב משיגים את כל השאר (מינוס כמה אלפים כנראה) ברמת בטחון תעסוקתי הרבה יותר גבוהה.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, eitanuch כתב:

לפי מה שידוע לי ברוב האוניברסיטאות בארץ לא מאשרים עבודה במקביל לתואר מתקדם במדמח. 

מה זאת אומרת "לא מאשרים לעבוד"?

אתה עוד צריך לבקש אישור עבודה מהם?

לפני 2 דקות, Dimo כתב:

נכון, כתלות בתחום כמובן אבל באיזשהו שלב משיגים את כל השאר (מינוס כמה אלפים כנראה) ברמת בטחון תעסוקתי הרבה יותר גבוהה.

בטחון תעסוקתי זה משהו שתלוי לגמרי בך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Dimo כתב:

איזה בטחון תעסוקתי יש למהנדס מכונות שלא עובד בבטחונית ממשלתית?

רמז רמז:אין לו.

לפני 46 דקות, vadim6385 כתב:

כשאתה עושה תואר שני במדמח,התואר יהיה מחקרי,כלומר עם תיזה בהיקף נקודות משמעותי.

בזמן הזה האוניברסיטה משלמת לך מלגה+מאפשרת לך להיות מועסק על ידי האוניברסיטה בהיקף כלשהו.

סך הכל אתה לומד ועובד במחקר,מרוויח באיזור ה5000 מלגה+1500-2500 על תרגולים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Potato כתב:

איזה בטחון תעסוקתי יש למהנדס מכונות שלא עובד בבטחונית ממשלתית?

רמז רמז:אין לו.

ראינו מה קרה בתעשיה אווירית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

מקבלים מלגה ולכן לא עובדים ״בחוץ״, אבל כן מותר לעבוד באוניברסיטה בתור אסיסטנטים. יש גם מקרים חריגים ויש גם התמחויות - דורש קצת אישורים ובירוקרטיה. ככה זה לפחות בטכניון. בתל אביב הבנתי שהם גמישים יותר.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato@vadim6385

שמעו אתם ממש הsperial של עולם התעסוקה והלימודים ואם לדעתכם למהנדס עם 10+ שנות ניסיון אין בטחון תעסוקתי אז אני אפילו לא אטרח להסביר לכם.

@Potato יש לך ניסיון של שנה וחצי באיזה בית חרושת ואתה משוכנע ומשכנע שהתחום מת.

@vadim6385 מה קרה בתעשייה אווירית?

• רעיון גרוע 1
  • מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Dimo כתב:

@Potato יש לך ניסיון של שנה וחצי באיזה בית חרושת ואתה משוכנע ומשכנע שהתחום מת.

מעולם לא עבדתי בבית חרושת,זה דבר ראשון.

אני משכנע?

זה תחום שאם שואלים אותי לא הייתי ממליץ ללכת ללמוד.

אבל בטחון תעסוקתי אין,מפטרים/מפוטרים-חברות נסגרות מתמזגות והכל דינמי.

אלא אם כן אתה בבטחוניות ממשלתיות יש לך סיכוי להיות מפוטר כמו לכל עובד אחר.

רק שלמצוא עבודה יהיה יותר קל בתור מתכנת מהסיבה הפשוטה שיש יותר היצע משרות.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך אתם מגדירים ביטחון תעסוקתי?

זה מאד משתנה ממקום למקום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...