Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון זול וכיפי

amit520
שימו לב! השרשור הזה בן 1085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח לקבל הצעות לרכב ראשון עם פוטנציאל שיפורים (לא עצום). לא מחפש לקרוע את המסלול או להוציא זמני קורטר מייל, רק להתנסות בשיפורים ראשונים ולנהוג בכיף.

ידני

עדיף אטמוספרי

זול יחסית (תקציב קנייה של עד בערך 20K)

שלא יהיה מסובך לעבוד עליו (זה יהיה פשוט הרכב הראשון שאני אתנסה עליו מבחינה מכאנית)

תודה רבה לכל העונים👍

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוטנציאל שיפורים ומנוע אטמוספרי בד"כ לא הכי הולך ביחד.
הרכבים שעולים לי לראש במגבלת התקציב הם yaris ts/ignis spot/citeron c2 , אולי גם קליאו ספורט 172.
כך בחשבון שאלו רכבים משנתונים ישנים, לי באופן אישי אין יותר מידי מידע לגביי עלויות אחזקה שלהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד פיאסטה נשמעת כמו רכב קלאסי לדרישות שלך, טוב נו אולי חוץ מהקטע של השיפורים, לא יודע מה אפשר להוציא מהמנוע הצנום שלה. בכלליות לא הייתי מתעסק עם שיפורים בתקציבים האלה וזה גם לא משהו שהולך טוב עם מנוע אטמוספרי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Doron_Z כתב:

פורד פיאסטה נשמעת כמו רכב קלאסי לדרישות שלך, טוב נו אולי חוץ מהקטע של השיפורים, לא יודע מה אפשר להוציא מהמנוע הצנום שלה. בכלליות לא הייתי מתעסק עם שיפורים בתקציבים האלה וזה גם לא משהו שהולך טוב עם מנוע אטמוספרי. 

חבר המליץ לי גם על פיאסטה אבל מצאתי רק כאלה עם מנוע 1.2 ו80 כ"ס. הוא אמר לי שצמיגים חדשים וקפיצי הנמכה יכולים להפוך את זה לרכב מאוד מהנה אבל אני בספקות בגלל ההספק הדל.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאסטה מהנה גם בלי יותר מדי שיפורים, בטח לנהג חדש.
לדעתי ברכב ראשון עדיף להתמקד בלהבין בכלל מה המשמעויות של אחזקת רכב ולצבור קצת נסיון על הכביש.
יש הרבה ללמוד ולהשתפשף לפני שחושבים על שיפורים. אבל זאת דעתי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד פוקוס ידנית היא אפשרות לא רעה, מונע 1.6 125 כ"ס יותר חזק ממנוע הפיאסטה והרכב די מהנה לנהיגה

יש גם אלפא מיטו 1.4 105 כ"ס אטמוספרי

אני הייתי בודק גם סוזוקי סוויפט 1.2 ידנית, הרכב נראה ומתנהג טוב ויהיה זריז יותר מהפיאסטה

אגב, לי הייתה פיאסטה (והיום יש פוקוס). הפיאסטה באמת כיפית ובאמת חלשה. 

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראה, כח זה לא הכל. אפשר להנות מאד גם עם 50 כ"ס. זה תלוי מה אתה מעדיף, יש אנשים שהכיף הכי גדול שלהם ברכב זה לתת גז עד הסוף ולהרגיש כאילו הם יושבים על טיל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטע של התנהגות.

גם בשביל לקחת סיבובים צריך קצת כוח.

אם הרכב מאיץ מתוך הסיבוב כמו זקנה צולעת, כמה תוכל להתרגש מהשלדה?

הרי אין שום כיף בלקחת סיבוב על 15 קמ"ש ומטה...

תכל'ס, אפשר לעלות בנס הרים בפיאסטה ולהנות מזה?

או לקחת אותה רק לירידות ולהשאיר בבית שמש?

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג'ו 208 ידנית מאוד מהנה לנהיגה, חסכונית, אמינה, ונוחה.  תוסיף לזה גם קורס נהיגה מתקדמת אם לא עברת כזה. 

להתאזר בסבלנות כי קשה למצוא שמורה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה:

206XS / 206GTI / 307XSI / YARIS TS / IGNIS SPORT / C2 / CLIO SPORT 

בגדול כל אחת מהאצ'בק / סופר מיני האלו יעשו את העבודה ויהיו מהנות לנהיגה כבר מהבסיס.

קשה למצוא רכבים כאלו שמורים, אבל חפש את הטובה ביותר, תעשה יישור קו ותהנה. ואל תנעל על המילה "מחירון" ברכבים כאלו. רכבים שמורים נמכרים מעליו, ומהר. 

כבעלים לשעבר של 206xs וכיום 307xsi, ממליץ בחום על הצרפתיות. בשילוב גיר ידני אלו רכבים מאוד אמינים, פשוטים לעבודה עצמאית, זולים לתחזוקה, ומהנים מאוד לנהיגה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.5.2021 בשעה 07:06, amit520 כתב:

חבר המליץ לי גם על פיאסטה אבל מצאתי רק כאלה עם מנוע 1.2 ו80 כ"ס. הוא אמר לי שצמיגים חדשים וקפיצי הנמכה יכולים להפוך את זה לרכב מאוד מהנה אבל אני בספקות בגלל ההספק הדל.. 

לפני שאתה קופץ לזה, קודם תלמד לנצל את מה שהרכב הסטנדרטי מציע.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...