Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להתחדש ברכב בתקציב 40K

RonCC__
שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, 

אני רוצה להתחדש ברכב יד שניה אוט' לא מעוניין ברכבים שעלולים להגיע למוסך בסבירות גבוהה

שקטה נוחות, זריזות , חיסכון בדלת (יחסית), מרווחת

חשבתי על הונדה סיוויק אם כי ישנה 2012 ויחסית יקרה לשנה.

המליצו לי על פג'ו 208 אוט' אבל אני מאוד מפחד מהן. יש כאן מישהו שמחזיק באחת כזאת 2015-2016 ויכול להעיד שהיא "לא רואה מוסך"

מאוד אהבתי את הישיבה והדאג'בורד של הסיוויק המרווח והבגאז' הגדול

האם יש רכב לא צרפתי שהוא טורבו(חסכוני) זריז ונוח בתקציב הנל? 

זה כרגע השיקולים שלי מאוד קשה לי למצוא רכב מתאים. אז הייתי שמח לעזרה מכם

עריכה אחרונה על ידי RonCC__
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גר ברמת גן

כל יום בנסיעות עירוניות.סביבות 20 קילומטר

פעמיים בשבוע נסיעות בכביש מהיר 40 קילומטר בערך

פעמיים בשנה בערך לאילת

פעם בחודש בערך נסיעה ארוכה

אני עובד עם הרכב וצריך לנסוע ממקום למקום עם ציוד בגודל בינוני. ציוד שברכב מיני הוא קטן מדי אבל נכנס בערך. 

בגלל זה הנוחות חשובה לי שתיהיה לי נסיעה שקטה ורגועה

עריכה אחרונה על ידי RonCC__
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון בנסיעה בתוך העיר ה208 מבריקה. המטלים שלה רכים וסופגים טוב את השיבושים הקטנים, היא מאוד זריזה וההיגוי שלה חד ומהיר בשילוב עם הגה קטן ומנוע טורבו נמרץ הופכים אותה למכונית עירונית מצויינת.

בבין עירוני הדברים האלו עובדים לרעתה ההיגוי החד והקל מצריך יותר צומת לב ותיקונים והמטלים הרכים גורמים לה להיות פחות יציבה.

אם אתה רוצה תא מטען גדול יותר ונוחות יותר טובה בבין עירוני אתה יכול לבדוק את האחיות הגדולות יותר של ה208. למשל 308 שיש לה תא מטען גדול מאוד (460 ליטר) והיא מאוד יציבה ונוחה בבין עירוני ועם בידוד רעשים עדיף אבל בתוך העיר מרגישה קצת מגושמת בהשוואה ל208 הקטנה יותר.

יש גם את האופציה של C4 קקטוס שנהנת מתא מטען גדול יותר מ208 ודיי דומה לה בשאר התכונות.

מכיוון שאתה נוסע הרבה אני חושב שהסיוויק יהיה רכב זללן עבור השימושים שלך והוא גם יחסית קשיח ונופל בהשוואה ל308 בנוחות ובשקט.

מבחינת אחזקה גם ל208 גם ל308 גם ל C4 קקטוס יש את אותו מנוע וגיר. מנוע 1.2 טורבו וגיר אוטומט אייסין 6 הילוכים מבחינת אמינות יש להם רק בעיה עם רצועת התזמון שנפתרת עם החלפת הרצועה לרצועה חדשה לכן אם אתה מסתכל לכיוון הזה צריך לוודא להחליף את הרצועה או לוודא שהיא הוחלפה לרצועה מדגם חדש ושלא נגרם נזק מהרצועה הישנה.

מעבר לכך הרכבים האלו איתנו בשוק כבר 8 שנים ולא שמעתי על מחלות או תקלות נפוצות אחרות בהם סה"כ לדעתי האמינות שלהם טובה.

לגבי רכבים אחרים בתקציב שלך יש רכבים של VAG שיכולים אולי להתאים למשל סקודה ראפיד שמבחינת הנוחות דיי דומה ל208 רק פחות זריזה ועם מושבים יותר קשיחים. מצד שני היא גדולה יותר מ208 ועם תא מטען גדול משמעותית. המינוס הגדול זה הגיר שלפעמים סובל מתקלות מח גיר וקלאטצים במיוחד אם מדובר בנסיעה עירונית שמכבידה על הגיר הזה אבל אם תיקח רכב עם גיר ידני תוכל להמנע מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עולה בין 1500 ל 2500 ש"ח. יש קריאת ריקול לזה של היבואן אתה יכול לקבוע תור במוסכי יבואן ואולי יתמזל מזלך ויחליפו לך בחינם זה לא בטוח כי הם דיי מחפפים בעניין הזה.
אם לא יחליפו לך בחינם מוסך גבע ושאפט דיי מומלצים בפורום יש גם מוסכים מורשים לא רעים קיבלתי רושם שליטל למשל מוסך טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, RonCC__ כתב:

האם זה אומר שהוחלפה רצועת טיימינג ״רצועת מנוע״

B322CC3C-A2C7-487D-8343-D3161B346954.jpeg

90% שלא, לדעתי מדובר כאן ברצועת אביזרים.

לגבי ה208 קח אותה לגבע שיבדקו ויחליפו טיימינג

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...