Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני/סופר מיני עד 10 אלף ש״ח.

Raz Moskovich
שימו לב! השרשור הזה בן 1278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הספארק זריזה ביחס לרכב מיני, קח בחשבון ששנתוניפ הראשונים הייתה בעיה של דוושת מצמדה שיכלה להישבר.

הפנדה גם מעולה, אמינה ועם תא מטען גדול יותר.

שים לב שרמת אבזור הנמוכה יותר בעלת 4 מקומות ישיבה.

צפויים ילדים בקרוב?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתכון לרכב סביר בתקציב הזה זה בעלים נורמלי ששומר עליו ומטפל בו.

תבחר את הבעלים, לא את הדגם. אחד שיודע איך בודקים שמן, איך מחליפים נורות, מה עושים המצבים 1,2,L בידית ההילוכים אם זה אוטומט, אחד שיודע מתי עשו טיפול, מתי עשו טיימינג, איזה שמן ממלאים, יודע לכוון שעון בלוח שעונים, יודע איזה לחץ אוויר צריך להיות בצמיגים, זוכר מתי יש טסט וכו'.

ולא אחד שרק יודע להניע ולא יודע מה זה טיפול ואם כבר אז עושה טיפול ב 250 ש"ח פעם בשנתיים.

הבעלים הקודמים הוא הגורם הכי משפיע על קניה מוצלחת של רכב בתקציבים האלו. 

חוץ מזה אם אתה מוכן לגיר ידני, קח משהו ידני, זה מקדם אותך 3-5 שנים קדימה לעומת רכב אוטומטי באותו תקציב. ועוד ממליץ לא לקנות מכוניות מינימליסטיות כמו 107 או אלטו אלא להתמקד בסופר מיני שעולות מעט יותר אבל מציאות הרבה יותר. 

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.9.2020 בשעה 18:20, pooh-bear כתב:

אם אתה מחפש רכב חסכוני ואמין, ויכול לחיות עם מיני ידנית (מבחינת מקום / נוחות / רעש / כח) - זה הכיוון לדעתי. פנדה ידנית תהיה בסדר, פיג'ו 107 / סיטרואן C1 ידניות (שתיהן למעשה טויוטה אייגו עם מנוע של טויוטה, אבל המיתוג מאוד עוזר לקנות אותן בזול), ספארק כנראה גם בסדר.

חפש את הרכב הכי חדש שתמצא (בק"מ סביר) - זה מאוד עוזר להפחית עלויות תחזוקה. אם אתה יכול להשקיע כמה אלפים ולהתקדם בעוד שנתיים שלוש זה בטוח לא יזיק.

סיריון רכב לא רע, אבל איכשהו רוב מה שמוצע למכירה במצב לא אופטימלי, והמעטים שיש במצב טוב לרוב לא בתקציב.

אם אתה לא צריך משפחתית, לא הייתי מחפש משפחתית - גם מבחינת צריכת דלק, וגם כי היא תהיה (לרוב) ישנה יותר. בטח לא מגאן דור ראשון בת 17 (😱).

יש לך מושג איך הc1 ו107 בבין עירוני נסיעות ארוכות? אני גם מתלבט עליהן ידניות/208 או c3/4 ידני.

יש להן מחלות מיוחדות או משהו לשים לב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר בעיות מיוחדות בידנית. הגיר הרובוטי כנראה לא מאוד נעים לשימוש, וגם החלפת מצמד בו לא מאוד זולה. בבין עירוני כמובן שסופר מיני תהיה עדיפה משמעותית.

ב-C3 למיטב ידיעתי ידני הגיע רק דיזל, וגם c4 ידניות זו חיה מאוד נדירה. לא יודע אם זה הכיוון שהייתי הולך אליו.

אם אתה מחפש סופר מיני בתקציב כזה, קליאו 3 ידנית (או אולי 206+ ידנית) יהיו תשובה טובה. אם תמצא 208 ידנית במצב סביר, תקבל רכב הרבה יותר מודרני.

• אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

107 ואחותה סבירות בבין עירוני, אם מדובר על מישורי אין בעיה לנסוע 120 בערך, פשוט הם פחות שקטות ביחס למתחרות, למשל הפנדה.

הבעיה הוא יותר בעליות כמו ליתר רכבי המיני למעט הספארק.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, pooh-bear כתב:

אני לא מכיר בעיות מיוחדות בידנית. הגיר הרובוטי כנראה לא מאוד נעים לשימוש, וגם החלפת מצמד בו לא מאוד זולה. בבין עירוני כמובן שסופר מיני תהיה עדיפה משמעותית.

ב-C3 למיטב ידיעתי ידני הגיע רק דיזל, וגם c4 ידניות זו חיה מאוד נדירה. לא יודע אם זה הכיוון שהייתי הולך אליו.

אם אתה מחפש סופר מיני בתקציב כזה, קליאו 3 ידנית (או אולי 206+ ידנית) יהיו תשובה טובה. אם תמצא 208 ידנית במצב סביר, תקבל רכב הרבה יותר מודרני.

החלפת מצמד לא זולה, אך לא מחליפים אותה כל יומיים,

אצלינו לפחות ב108 בת כמעט 4 (קנינו חדשה ב01/2017) עדיין על המצמד המקורי עם 50K ק"מ, והרכב עדיין נוסע כמו חדש.

בנוסף, פות"ש מדבר על נסיעות בינעירוניות, כך שכאן המצמד יחזיק לפחות 100K-120K אם לא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, benwin21 כתב:

יש לך מושג איך הc1 ו107 בבין עירוני נסיעות ארוכות? אני גם מתלבט עליהן ידניות/208 או c3/4 ידני.

יש להן מחלות מיוחדות או משהו לשים לב?

הייתה לי C1 ידנית במשך 5 שנים, קניתי אותה עם 60,000 ק"מ ומכרתי עם 180,000. אמינות כמעט מוחלטת. רוב הנסיעות היו בינעירוניות.

זה רכב שיכנס לך בתקציב. פשוט וזול לתחזוקה וחסכוני מאוד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא יכולה לנסוע 120, עליות זה כבר תלוי בשיפוע.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...