Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אמין וחסכוני עד 6 K

מאיר.ישראל
שימו לב! השרשור הזה בן 1322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נהג חדש, עומד לפני רכישת רכב, לא משתמש הרבה אבל חשוב שיהיה חסכוני בדלק, מה אני יכול למצוא במסגרת התקציב הדל שברשותי??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אבל ב-6K אני לא רואה כל סיכוי למצוא רכב אמין. קח בחשבון שאחזקת רכב משמעותה עוד הרבה הוצאות נוספות מעבר לדלק - אגרת רישוי, ביטוח וטיפולים.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני או אוטומט?

אם הנסועה נמוכה לצריכת דלק יש פחות השפעה על האחזקה, במיוחד ברכב ישן.

יש העדפה לקטגוריה מסוימת?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה, רק צריך חבר ש(באמת) מבין.
בגדול רק יפניות, ולענות על השאלות של יוליאן מהתגובה שמעלי..

בעצם, אם אתה רוצה חסכוני בדלק, אז אולי סיריון ידנית 2000-2001 ככה, ובגדול רכב קטן, ידני ויפני. אפשר אולי גם קוריאני ספציפי, העונה לשם יונדאי אקסנט.. בידני כמובן.
אבל הכי חשוב, מישהו שמבין ברכב ומכונאות שיבדוק את הרכב הרצוי. אחרת עדיף באמת אופניים.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה לנטיס, יונדאי אקסנט, דייהטסו סיריון באיזור השנים 2000-2005

תנסה להתמקד בשלושתם , ותבחר כבר תלוי מצב הרכב , טיפולים , ק״מ ...

אם תמצא רכב שטופל ברמה סבירה, ושנראה על פניו בסדר (תנסה אולי לקחת למוסך שיעיפו מבט ) תוכל אולי להחזיק איתו כמה חודשים...

אבל זה כבר עניין של מזל, יכול להיות שהוא יחזיק לך שנה שנתיים בקלות ורק עם טיפול.

ויכול להיות ששבוע אחרי שתקנה הרכב יתקלקל.

בתקציב הזה זה הרבה מזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול ליעץ לך איזה רכב לקנות אבל בתור אחד שמחזיק פוקוס 2001 יש בהחלט רכבים סבירים בתקציב שלך.

אני מחזיק פוקוס 2001 שרואה מוסך מורשה כל שנה והאוטו פצצה כן מדי פעם יש תקלות אבל אני שומר עליו ומשלם קצט יותר במורשה. הדבר המעצבן הוא טסט פעמיים בשנה מ2021.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא ציינת אם חשוב לך גיר אוטומטי או לא, כי זה עושה הבדל גדול מאוד.

בכל מקרה, מציע מאוד לא להירתע מהצרפתיות.  דגמי 2008-9 נמכרים בסביבות 5,000 ש"ח לרכב שמור מאוד, ורכב כזה שמור יהיה בהחלט אמין וחסכוני (כמו למשל מגאן דור שני, סיטרואן C4...).
יש מגוון גדול של מכוניות כאלו בשוק, קשה למכור אותן, אז קל לקנות... ובבוא היום, אם קניתם מכונית שמורה, היא גם תימכר.
חשוב ביותר:

1. לקנות מאדם פרטי, שמוכר את הרכב שלו, שמחזיק אותו תקופה משמעותית (לפחות שנה)

2. לחפש רכבים "עד יד 2"

3. לא לדבר עם מי שאין בידיו את ההיסטוריה המלאה של הרכב, עם עדיפות מובהקת למי שטיפל במוסכי הרשת של היבואן

4. לא לחפש מציאות, אלא דווקא מכונית שמורה היטב, ולשלם מחיר הוגן

5. כן, אפילו מכונית כזו, שווה לקחת לבדיקה (לסכם מראש עם המוכר שאם בבדיקה מתגלה משהו שלא דיווח עליו, שעלות הבדיקה תהייה עליו)

6. ללכת עם האוטו והבדיקה למוסך שסומכים עליו ולקבל הערכה לכדאיות הקניה/הוצאות צפויות

בהצלחה!

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף מוכר רכב בן 15+ שנה לא יתחייב לבדיקה.

ולשלול רכבים פוטנציאלים עם יד 2+ ( לרכב בן 15 לפחות... כן?) זה דיי שגוי, כי מה לעשות זה רכבים ישנים...

ובדיקה בשווי של 10-20% משווי הרכב דיי מיותרת

לקונה הרכב, תנסה להיצמד להסטוריית טיפולים, ולקחת איתך חבר שמבין או לחילופין למוסך שאתה מכיר.

מפה והלאה במחירים האלה והשנתונים האלו הכל הימור...

מה שכן הייתי מנסה להיצמד ליפניות 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yulianx כתב:

ידני או אוטומט?

אם הנסועה נמוכה לצריכת דלק יש פחות השפעה על האחזקה, במיוחד ברכב ישן.

יש העדפה לקטגוריה מסוימת?

אוטומט, מה אומר על מאזדה 3, ראיתי כמה באזור 6,7, K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטומט מגדיל לך משמעותית את הסיכון לתקלות בגיל הזה(באופן מאוד קריטי, בגיל ובנסועה הזאת זה הזמן שהגיר האוטומטי הרבה פעמים מתחיל להראות סימני עייפות).

חבר, אתה מבין שיש סיכוי לא קטן בכלל שלא משנה מה שתקנה חודש-חודשיים אחרי תמצא את עצמך צריך לטפל בתקלה משביתה שעולה 2000-3000 שקל? וזה לפני ביטוח לנהג חדש - אולי שווה לך לחסוך עוד כמה חודשים ולחזור עם תקציב גבוהה יותר לחיפוש?.

• רעיון טוב! 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, noknok כתב:

אולי שווה לך לחסוך עוד כמה חודשים ולחזור עם תקציב גבוהה יותר לחיפוש?.

תקציב גבוה, כמה??

יש לי, אבל לא תיכננתי להוציא, השאלה אם זה חכם או שאתחרט על זה בקרוב??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מאזדה 3, חפש שרשור תחזוקה של @zvigolden.

רכב בתקציב כזה שהוא לא מאוד שמור (וגם אחד שהוא כן מאוד שמור, עם קצת פחות מזל) יכול בקלות להפוך למשאבה של כסף, כזו שתשאב ממך הרבה יותר ממה שהוא עלה. אם יש לך את האפשרות, הרבה יותר הגיוני לקנות רכב יקר יותר (נניח, 20-30), לשלם יותר בירידת ערך אבל לחסוך לא מעט בתחזוקה, ובאופן כללי לנסוע ברכב מודרני יותר, נעים יותר ובטוח יותר שבחישוב הכולל יכול לעלות לך אותו דבר.

אישית לא הייתי קונה רכב בן 15+. גם אם זה הרכב הכי שמור בעולם שכמעט לא נסע וטופל כל חצי שנה, יש מספיק חלקי גומי ופלסטיק שלא מחזיקים מעמד רק בגלל הזמן.

אם אתה יכול להוציא רישיון על ידני - זה גם יכול לחסוך לך לא מעט, תוכל למצוא רכבים פשוטים, חסכוניים מאוד ואמינים יחסית בתקציב מאוד נמוך כמו פיאט פנדה, פיג'ו 107 או סיטרואן C1. שני האחרונים, למרות המקור הצרפתי לכאורה שלהם הם למעשה טויוטה אייגו, עם מנוע יפני ומעט מאוד דברים שיתקלקלו (וגם צרפתיות אמיתיות יכולות להיות אמינות, אבל זה כבר דיון אחר).

לפני 4 שעות, KingLBJ23 כתב:

אף מוכר רכב בן 15+ שנה לא יתחייב לבדיקה.

ולשלול רכבים פוטנציאלים עם יד 2+ ( לרכב בן 15 לפחות... כן?) זה דיי שגוי, כי מה לעשות זה רכבים ישנים...

ובדיקה בשווי של 10-20% משווי הרכב דיי מיותרת

וותר, אין טעם. הייתי בוויכוח הזה, זה לא עובד. אני בטוח שהשוק מלא במוכרים שהם יד ראשונה או שניה, טיפלו ברכב במוסך מורשה בלבד לפי הספר, מוכנים להתחייב בבדיקה ומבקשים רק 6,000 ש"ח על הרכב שלהם. זה רק אני שלא מצאתי אותם עדיין.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, מזל"ט על הרשיון. שנית אם אתה חדש צעיר כדאי לך רכב משנתון מתקדם המוזיל את עלויות הביטוח.

תוכל למנוא פיאט פנדה ידנית מסביבות 2010, נחשבת לאמינה ומאוד זולה. אבל 69 כ"ס. חלשה קצת בבינעירוני/עליות.

גם פיאט פונטו אחלה אוטו- האוטומטיות הם רובוטיות רצוי רכב שעבר החלפת מצמד.

יונדאי גטס יש גם עם מנועי 1.4 גם אוטומט.

שברולט ספארק ידנית יותר חזקה, ממקבילתה הפנדה, אם תמתח תקציב לכיוון ה-8.

גם סוזוקי אלטו עם ק"מ גבוה תוכל למצוא בסביבות ה-8 ידניות.

אם אוטומט דווקא, חפש לנטיס 2004 שמורה, לא מומלץ ישנה מידיי לכן אמרתי 2004.

האמת שגם מאזדה 3 2005 אפשר בכיף למצוא בתקציבך.  בישנים קח רק יפניות כאלו.

מבחינת חסכון- הישנים לא כ"כ חסכוניים אלא אם כן תקנה מיני קטנה, או רכב על גז.

היות ואני מתעניין רבות בשוק המשומשות, ואף החלפתי כמה רכבים בחיי- תוכל לפנות בפרטי ב"הודעות"  אם תרצה.

בכל אופן אצרף לך קישור ליד 2.

https://www.yad2.co.il/vehicles/private-cars?year=2003-2012&price=5000-6000

עריכה אחרונה על ידי CHACHAM
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף פנדה ידנית או ספארק, אל תיפול בגרוטאות בסגנון לאנטיס שהמליצו פה.
בגדול - לקנות מכונית בפחות מ10 בלי להבין דבר או שניים ולדעת להסתדר עם מכונאות בסיסית, זה חתיכת הימור.
חפש רכב שמור ומטופל בלי להיות נעול על דגם ספציפי.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...