Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה נסגר עם המחירים של מאזדה?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, רועי5 כתב:

מכוניות גבוהות, ג'יפונים בשם גנרי, אינן מתאפיינות בהכרח בבסיס גלגלים ארוך במיוחד שכן למרחב הפנים מתווסף גם מימד הגובה, לעיתים גם הרוחב. כך שהעובדה של 3 בסיס גלגלים ארוך יותר מאשר ל 30, גם מה CX5 אגב, לא הופך אותה למרווחת יותר. ומסכים שה 30 לא משהו מבחינת היושבים מאחור, וגם החלונות כפי שציינתי צנועים ביחס בשטחם, אבל התחושה מרווחת יותר מאשר ב 3 שמזכירה לכל מי שיושב בה מאחור, או לפחות לי, איך נראים החיים בצוללת.

בגדול נכון, אבל זה מחייב ישיבה זקופה יותר שלא תמיד נוחה לאורך זמן.

אתה מתייחס ל-3 האצ'בק כשאתה אומר צוללת נכון?

לפני 41 דקות, Doron_Z כתב:

לא יודע איך להגדיר את זה, כנראה שזה חלון שמש, בכל אופן חלק זכוכית בגג שהוסיף למראה של הרכב יש שם.

סאנרוף (למרות שמאזדה קוראים לו Moonroof משום מה), באותו מבנה פשוט יחסית של פעם, עם שתי אופציות - פתיחה מלאה או הטיה למעלה (של החלק האחורי), ותפעול חשמלי.

בערך כמו כל סאנרוף נראה לי ב-20 שנה האחרונות, אולי יותר.

גג פנורמי זה כשהגג כולו מזכוכית, לפעמים הוא גם יכול להיפתח או אפשרות הטייה, לפעמים לא.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתאריך 13.8.2020 בשעה 12:57, discoTD5 כתב:

היצרן בכלל לא משווה את עצמו לפיג'ו או פולקסוואגן - אלא מכוון ישירות ללקסוס, ב.מ.וו ואינפיניטי. 

היצרן יכול לכוון את עצמו גם לחללית של מר פיטפוט ,מאזדה רכב עממי ומתחרה ברכבים עממיים,שגם שם עלתה מאד האיכות ,אבזור,וגימור,כמו כל הסגמנט.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אהיה שמרני ואומר שנניח את כמויות העור שיש ב-3 (גם בדלתות וגם בדשבורד) אין בכל הרכבים העממיים האחרים גם יחד.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.8.2020 בשעה 21:15, Doron_Z כתב:

זכותך לדעתך כמובן אבל יצא לך לראות את הספיריט האצ'בק (עם הגג הפנורמי והכל) ב

במאזדה 3 אין גג פנוראמי, יש גג שמש קטן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

פורש לא מייצרים שום דבר בסגמנט C...

גם אני פחות אוהב את איזור קורה C (מה שקראת לו חלק אחורי מהצד) וצריך תא מטען גדול יותר, לקחתי את הסדאן.

אין גג פנוראמי כי לטענת מאזדה "זה פוגע בקשיחות המרכב" או משהו בסגנון 🙄

1. אני יודע, אבל כנראה לא הבנת את כל מה שאני כתבתי...

2. גם את זה אני יודע, אבל לא כולם מבינים מה זה קורת C, אפילו כאשר כותבים את זה בפורום רכב.

3. טענה מאוד "מעניינת" של מאזדה. כלומר, בכל הרכבים האחרים זה כן פוגע? נראה כמה זמן ייקח עד שנקבל גג פנורמי (או גג שמש) בארץ. לדעתי, לא הרבה זמן. בין חצי שנה לשנה. ברור שהרבה אנשים ירצו את גג פנורמי (כמו שכתבתי קודם אני לא נמצא בקבוצה הזאת) ותמורת תוספת של 5К-15К ש"ח הם יקבלו אותו.

עריכה אחרונה על ידי MMZ1973
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמחפש תמורה טובה לכסף היה קונה דאציה או MG... יש אנשים שיש להם סדרי עדיפויות אחרים: עיצוב / איכות / הנאה מנהיגה / אבזור / נוחות ואפילו שמעתי על כמה שצריכת דלק / עלויות אחזקה / שמירת ערך נמצאים בסדרי העדיפויות שלהם במיקום גבוה.

אם ניקח את סקודה לדוגמא, בשנות ה-90 היא היתה רכב פשוט, זול ומיושן, הדור החדש של הפליסיה שהגיע כמה שנים אחר כך היה איכותי יןתר והאוקטביה והסופרב הראשונות הצעידו קדימה את המותג עם מוצרים איכותיים ומאובזרים יחסית, הדור השני של האוקטביה הציע את מנועי הטורבו הגירים הרובוטיים שהיו יחידות ההנעה המתקדמות ביותר בתקופתן ומדור לדור הפכו רכבי סקודה לשווים בין שווים ואפילו מהטובים ביותר בסגמנטים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, MMZ1973 כתב:

1. אני יודע, אבל כנראה לא הבנת את כל מה שאני כתבתי...

2. גם את זה אני יודע, אבל לא כולם מבינים מה זה קורת C, אפילו כאשר כותבים את זה בפורום רכב.

3. טענה מאוד "מעניינת" של מאזדה. כלומר, בכל הרכבים האחרים זה כן פוגע? נראה כמה זמן ייקח עד שנקבל גג פנורמי בארץ. לדעתי לא הרבה. בין חצי שנה לשנה. ברור שהרבה אנשים ירצו את גג פנורמי (כמו שכתבתי קודם אני לא נמצא בקבוצה הזאת) ותמורת תוספת של 5К-15К ש"ח הם יקבלו אותו.

1. הבנתי את הכוונה שלך, אבל הגזמות לא ריאליות לא נוטות להעביר את המסר (ולדחוף את פורשה לדיון על רכבים בקטגוריה C זה שימוש רטורי בהגזמה).

3. לא יודע, גם לא יודע עד כמה זה באמת נכון, ועד כמה הפגיעה רלוונטית.

הסמיילי התוהה הזה לא סתם נמצא שם.

לא תקבל פה גג פנורמי, כי ה-3 פשוט לא מיוצרת עם גג פנורמי, אין כזה, לא בארה"ב, לא ביפן ולא בישראל. הטענה היא לא של היבואן אלא של היצרן.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא תקבל פה גג פנורמי, כי ה-3 פשוט לא מיוצרת עם גג פנורמי, אין כזה, לא בארה"ב, לא ביפן ולא בישראל. הטענה היא לא של היבואן אלא של היצרן.

באמת?

mazda 3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה בדיוק נראה סאנרוף, או Moonroof במזדאית, יש אותו בכל דגמי הספיריט, גם סדאן וגם האצ'בק.

ככה נראה גג פנורמי:

6-reasons-avoid-panoramic-sunroof-3.jpg

ומבחוץ:

6-reasons-avoid-panoramic-sunroof-2.jpg

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.carcost.co.il/deals/deal/2279/מאזדה-3-Spirit-האצבק-החדשה-2000-אוטומטי-5-דלתות-2020

"בנוסף הרכב מצוייד בגג זכוכית פנורמי"

כנראה, קיימות הגדרות שונות לגג פנורמי.

עריכה אחרונה על ידי MMZ1973
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה פשוט טעות ב-CarCost זה הכל.

image.thumb.png.15ed1e1184adedf91ab91970001b3306.png

image.png.f69d19bd12a81d4e099356907112f69a.png

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ברור, הוא כן מעיד על המרווח לבני אדם במושב האחורי רק כל עוד יש להם רגליים והם מעל גיל 12 בערך... 🤣

קח מושב אחורי כלשהו בו המרחק בין גב המושב האחורי למושב הקדמי הוא 100 ס"מ (בתמונה - L3, מסומן באדום). אם אתה מייצר בסיס מושב (בתמונה: L16, מסומן בכחול) באורך 80 ס"מ, המקום שנשאר "מאחורי המושב הקדמי" (בתמונה: L Mizvada, מסומן בירוק :)) הוא 20 ס"מ ולא יספיק למזוודה שלך. 

אבל אם בהינתן L3 של אותם 100 ס"מ אנחנו מייצרים L16 באורך של 50 ס"מ בלבד, זה משאיר לנו L Mizvada של 50 ס"מ, שזה מליונתלפים ויספיק אפילו לשתי מזוודות. בפועל, המרווח לבני אדם במושב האחורי נותר ללא שינוי. 

יתרה מזו, נייצר L3 באורך 80 ס"מ עם L16 באורך של 30 ס"מ, עדיין נישאר עם L Mizvada של 50 ס"מ, אבל המושב האחורי יהיה יותר צפוף לבני אדם.

image.thumb.png.c104fd5490cc365b4056d6203aff4e3c.png

זה טריק ידוע של יצרני רכב, שמקצרים את בסיס המושבים האחוריים כדי לתת "לוק" של מושב מרווח יותר בתמונות, כשבפועל זה לא בדיוק המצב. 

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

דווקא הפוך, בסיס הגלגלים של ה-CX-30 קטן יותר ב-7 ס"מ משמעותיים, שלפחות חלקם קוצצו מהמרווח במושב האחורי.

גם כאן, בסיס הגלגלים לא מספר את כל הסיפור. בגי'פונים בגלל הגג הגבוה יותר, המושבים גבוהים יותר ביחס לרצפת הרכב (ולא בהכרח מאלצים ישיבה זקופה יותר, כי גב המושב בכל זאת מוטה אחורה) מה שגורם ליושבים לתפוס פחות מקום לאורך כי הרגליים "הולכות" למטה ולא קדימה, ומאפשר ייצור של תא נוסעים מרווח יותר עם בסיס גלגלים קצר יותר. 

לפני 4 שעות, me5000 כתב:

זה בסדר הייתי בכל השיעורים, התכוונתי ל CX5 ב0 ק"מ שם הפער ממש קטן

אני אגיד לך שזה לא הוגן להשוות מחיר מחירון של הדגם היקר ביותר למחיר 0 ק"מ של הדגם הזול ביותר ואני גם יכול להגיד לך שאם אתה עושה את זה, בוא תשווה את ה-CX5 למחירי ה-0 ק"מ של ה-3, אבל אני בטוח שאתה כבר יודע את זה ובכל זאת ממשיך לדחוף את הרעיונות/אמירות האלה שלך מבלי לתת לעובדות להפריע לך. 

זה נקרא להיות Hater, וזה, בהיעדר מילה אחרת, עלוב. 

סאנרוף (למרות שמאזדה קוראים לו Moonroof משום מה).

סאנרוף/מונרוף זה מינוח תלוי מדינה. זה כמו במשחקים של פוקימון, שהיית יכול להשיג רק אחד משני הפוקימונים האגדיים בתלות באיזה משחק שיחקת. אני יודע שבאנגליה משתמשים במונרוף, התאוריה שלי אומרת שזה בגלל שאין להם Sun. 

גג פנורמי זה כשהגג כולו מזכוכית, לפעמים הוא גם יכול להיפתח או אפשרות הטייה, לפעמים לא.

לא בהכרח. זה די גמיש. יש "סאנרופים פנורמיים" שהם רק על החלק הקדמי (למשל עד הפס בתמונה שהעלת) ואפילו מה שהיה באופל אסטרה GTC או בסיטרואן C4 פיקאסו ו-C3, שזה סתם המשך של השמשה הקדמית, והם עדיין נחשבים פנורמיים. 

אני חושב שההכרח היחיד של סאנרוף פנורמי זה שהוא יהיה לכל רוחב הגג, וגם פה, כשאני אומר "הכרח" אני מתכוון ל"זו החוקיות שאני שמתי לב אליה". אני לא חושב שאם מישהו יכנה את הסאנרוף הפנורמי שלו כ"סתם" סאנרוף האקדמיה ללשון עברית תעשה עליו פוסט כועס בפייסבוק.

לפני 1 שעה, MMZ1973 כתב:

כנראה, קיימות הגדרות שונות לגג פנורמי.

יש את ההגדרה, או המצב בפועל אם תרצה, ויש את אלה שיעצימו את האמת ואולי אפילו קצת יכופפו אותה כדי למכור לך משהו. 

לפני 2 שעות, MMZ1973 כתב:

תכתוב. מי שלא יודע ישאל. אחרת איך הוא ילמד?

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...