Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קופרה 2019 או לאון fr 2.0 לרכישה עתידית

MatrixDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 1435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים, 

רציתי להתייעץ אתכם לגבי שני הרכבים האלה, הקופרה של 2019 דיי זהה למחיר של לאון החדשה (בגרסה המפלצתית) ואני מתלבטת לגבי מה עדיף, מצד אחד לקנות לאון מהיבואן, עם אחריות ויד 00, בלי שמישהו "פירק אותה" וככה לקבל שקט לכמה שנים עם ביצועים נחמדים לעומת הקופרה שזה קטגוריה של ה230 אלף, אבל כבר יד ראשונה ו"לך תדע מה עשו לה".. מצד שני היא נראת הרבה יותר סקסית מהלאון החדשה.

אני בעיקר רוצה לקנות את הרכב ל3-4 שנים ומפחד מירידת ערך משמעותית לקופרה (כבר תהיה בת 5 ויד שניה.. עכשיו היא ירדה מ230 ל170 בשנה אחת.. מה יקרה אחרי 5 שנים 😐)

צריך את עזרתכם, מה הייתם לוקחים, מה השיקולים שלפיהם הייתם מודדים את הרכבים?

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי MatrixDevil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דווקא הקופרה בת שנה תהיה כנראה יותר כלכלית.

כבר עשתה ירידת ערך מטורפת בשנה אחת וה"רווח" כולו שלך.

באופן כללי להחזיק רכב לשלוש שנים זה לא כל כך כלכלי אז עדיף משומש קלות מאשר חדש

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, yuvalganim כתב:

דווקא הקופרה בת שנה תהיה כנראה יותר כלכלית.

כבר עשתה ירידת ערך מטורפת בשנה אחת וה"רווח" כולו שלך.

באופן כללי להחזיק רכב לשלוש שנים זה לא כל כך כלכלי אז עדיף משומש קלות מאשר חדש

למה לא כלכלי? דווקא חשבתי שלמכור רכב אחרי שנה/ שנתיים זה לא כלכלי כי זה הזמן שהוא מאבד הכי הרבה ערך.. 

לפני 33 דקות, GTאי כתב:

מה הצרכים שלך מהרכב? יש להם את אותו שם אבל הם לא ממש 1:1 על אותה סקאלה.

אתה בכלל מחפש רכב ספורטיבי?

האמת שבא לי רכב עם הרגשה ספורטיבית, עדיין לא חוויתי נסיעה באחד כזה.

אין צורך מיוחד אבל הייתי רוצה לנסות לעשות מסלול פעם ב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ספורטיבי זה פשרה ביום יום על נוחות (וצריכת דלק). לא חושב שזה מתאים למי שלא מחפש את זה.

שלא תבין לא נכון, אני עם ספורטיבי ומרוצה מאוד, אבל משלמים מחיר.

בשביל לחוות מסלול היום לא צריך להחזיק רכב ספורטיבי, שים 1500 ש"ח פעם בכמה חודשים ותעשה נסיעות עם מדריך על הרכב שלו.

אם תפיק הנאה ביום יום מספורטיבי לך על זה.

ואם אתה לא סגור אז תמיד אפשר לנסות וללכת על זה. במקסימום תקבל אחלה רכב (קופרה) - זה לא שאתה יכול ליפול כאן.

לא טוב - בעתיד אל תקנה ספורטיבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, MatrixDevil כתב:

למה לא כלכלי? דווקא חשבתי שלמכור רכב אחרי שנה/ שנתיים זה לא כלכלי כי זה הזמן שהוא מאבד הכי הרבה ערך.. 

רכב זה לא עסק כלכלי, בגדול הכי משתלם להחזיק לטווח ארוך של 5 שנים צפונה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, GTאי כתב:

רכב ספורטיבי זה פשרה ביום יום על נוחות (וצריכת דלק). לא חושב שזה מתאים למי שלא מחפש את זה.

שלא תבין לא נכון, אני עם ספורטיבי ומרוצה מאוד, אבל משלמים מחיר.

בשביל לחוות מסלול היום לא צריך להחזיק רכב ספורטיבי, שים 1500 ש"ח פעם בכמה חודשים ותעשה נסיעות עם מדריך על הרכב שלו.

אם תפיק הנאה ביום יום מספורטיבי לך על זה.

ואם אתה לא סגור אז תמיד אפשר לנסות וללכת על זה. במקסימום תקבל אחלה רכב (קופרה) - זה לא שאתה יכול ליפול כאן.

לא טוב - בעתיד אל תקנה ספורטיבי

אני מבין שהוא הולך לזלול דלק כמו משוגע, אבל אם מסתכלים על הבפנים שלו.. הוא נראה דיי נוח, או שאני טועה?

האמת שאם קונים רכב יד ראשונה, נגיד עד 40 אלף קילומטר, עדיין אפשר ליפול חזק, כי מי שקונה רכבי ספורט כנראה שלא נוסע כמו סבתאלה, אלא יותר שוחק אותו.. אז הבעיה העיקרית היא "לך תדע מה עשו לו" וכאן אפשר ליפול חזק כי טיפול בגיר או מנוע של קופרה זה לא כמו לטפל בסוזוקי...

"בעתיד אל תקנה ספורטיבי " - תוכל לחדד בבקשה?

לפני 13 דקות, yuvalganim כתב:

רכב זה לא עסק כלכלי, בגדול הכי משתלם להחזיק לטווח ארוך של 5 שנים צפונה.

זה אני מסכים איתך, בשניה שאתה קונה הוא מאבד 30/20 אלף רק בגלל החלפת יד, טיפולים, בלאי ודלק - כל זה עולה יותר מלהחזיק קורקינט חשמלי.. אבל קונים את זה בשביל ההרגשה, בשביל החיוך בבוקר יום שישי סתם לנסוע לצפון כדי לראות איך הים נראה ממפרץ חיפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלק - ביום יום תוכל להוציא בנסיעה בסבירה 1:10.

נוחות = נוחות נסיעה (שילוב של מתלים וחתך נמוך). לא שור לחלק הפנימי. מה שכן, מושבי הבאקט (הם היו תוספת)  לפחות לפי 2 חברים - מאוד לא נוחים ביום יום.

תמיד אפשר ליפול חזק ולך תעד מה עשו לו. אבל רכב בן שנה וחצי עם 40,000 אחרי בדיקה במכון (תאונות) והיסטוריית טיפולים מהמוסך - זה לא כמו רכב ספורט בן 10. בסוף המנוע/גיר בטח באוטומט עובדים בהתאם למגבלות שהיצרן קבע אז אם הרכב לא היה כל שבוע במסלול כנראה שהוא יהיה במצב מצויין.

תתפלא - הרבה אנשים קונים רכב כזה ליום יום ולא משתוללים או גומרים אותו.

אני קניתי ספורטיבי בשביל "להיכנס" לעולם הזה. הרכב הבא שלי גבר יהיה יותר לכיוון של ספורט כי אני משתעמם מהנוכחי. אם לא יתאים לך קנה פעם הבאה רכב רגיל. עד שלא תנסה לא תדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, GTאי כתב:

דלק - ביום יום תוכל להוציא בנסיעה בסבירה 1:10.

נוחות = נוחות נסיעה (שילוב של מתלים וחתך נמוך). לא שור לחלק הפנימי. מה שכן, מושבי הבאקט (הם היו תוספת)  לפחות לפי 2 חברים - מאוד לא נוחים ביום יום.

תמיד אפשר ליפול חזק ולך תעד מה עשו לו. אבל רכב בן שנה וחצי עם 40,000 אחרי בדיקה במכון (תאונות) והיסטוריית טיפולים מהמוסך - זה לא כמו רכב ספורט בן 10. בסוף המנוע/גיר בטח באוטומט עובדים בהתאם למגבלות שהיצרן קבע אז אם הרכב לא היה כל שבוע במסלול כנראה שהוא יהיה במצב מצויין.

תתפלא - הרבה אנשים קונים רכב כזה ליום יום ולא משתוללים או גומרים אותו.

אני קניתי ספורטיבי בשביל "להיכנס" לעולם הזה. הרכב הבא שלי גבר יהיה יותר לכיוון של ספורט כי אני משתעמם מהנוכחי. אם לא יתאים לך קנה פעם הבאה רכב רגיל. עד שלא תנסה לא תדע.

לגבי מושבי הבאקט - מאוד הפתעת... דווקא הייתי בטוח שהם סופר נוחים, כמו שצריכים להיות במכוניות יקרות.

הבעיה עם לבדוק במכון שהם בודקים רק את הדברים הבסיסיים, לא יכולו להגיד עד כמה הגיר "מת", עד כמה המנוע מתפקד, אני יודע שללכת לבדיקה במכון זה הכרחי, אבל אני קצת מפקפק בזה.. קנית פעם רכב אחרי בדיקה במכון?

גם אני במחשב כמוך :)

אגב, גם הGolf GTI נראה מאוד על הנייר, פרט לעיצוב הפנימי שנראה דיי מעייף... מה דעתך עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, MatrixDevil כתב:

לגבי מושבי הבאקט - מאוד הפתעת... דווקא הייתי בטוח שהם סופר נוחים, כמו שצריכים להיות במכוניות יקרות.

הבעיה עם לבדוק במכון שהם בודקים רק את הדברים הבסיסיים, לא יכולו להגיד עד כמה הגיר "מת", עד כמה המנוע מתפקד, אני יודע שללכת לבדיקה במכון זה הכרחי, אבל אני קצת מפקפק בזה.. קנית פעם רכב אחרי בדיקה במכון?

גם אני במחשב כמוך :)

אגב, גם הGolf GTI נראה מאוד על הנייר, פרט לעיצוב הפנימי שנראה דיי מעייף... מה דעתך עליו?

קניתי. בכל קניה יש סיכון.

ברכב בן שנה וחצי הסיכבון הרבה יותר קטן.

אם אתה כמוני, מה הקשר של לאון חדשה?

בכל מקרה ה GTI PP אחלה רכב, איכות הגימור הפנימית הרבה יותר טובה משל הקופרה. עיצוב - זה עניין של טעם, אני סבבה איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, GTאי כתב:

קניתי. בכל קניה יש סיכון.

ברכב בן שנה וחצי הסיכבון הרבה יותר קטן.

אם אתה כמוני, מה הקשר של לאון חדשה?

בכל מקרה ה GTI PP אחלה רכב, איכות הגימור הפנימית הרבה יותר טובה משל הקופרה. עיצוב - זה עניין של טעם, אני סבבה איתו.

כי הלאון החדשה יהיה רכב מהיבואן, עם 190 כוחות סוס ובמחיר זול יותר 

בנוסף ישבתי בgti  והיא הרגישה לי קלה בייסיק וישנה מבפנים, בלי משהו מרהיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, MatrixDevil כתב:

כי הלאון החדשה יהיה רכב מהיבואן, עם 190 כוחות סוס ובמחיר זול יותר 

בנוסף ישבתי בgti  והיא הרגישה לי קלה בייסיק וישנה מבפנים, בלי משהו מרהיב

לאון - קופרה זה לא להשוות תפוח לתפוח.

נשמע לי שמה שאתה רוצה על הלאון מהיבואן... אז לך על זה.  בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@MatrixDevil אתה שבוי בהמון (אבל ממש ממש ממש המון!) קונספציות ודעות קדומות שממש לא בהכרח נכונות, ונשמע שיש לך המון שיעורי בית לעשות כדי למזער את הסיכוי שתתחרט על הקניה. ציטטתי כמה דוגמאות:

לפני 13 שעות, MatrixDevil כתב:

לאון החדשה (בגרסה המפלצתית)

אף גרסה של הלאון היא לא "מפלצתית". הן במקסימום (גם הקופרה) ממש אחלה. 

בלי שמישהו "פירק אותה"

למה שמישהו "יפרק" רכב חדש שהוא קנה? נסיעה חזקה - כל עוד מטפלים כמו שצריך, במרווחים נאותים ובחלפים איכותיים, לא עושה נזק מיוחד במכוניות כביש. הן מתוכננות לזה.

ומפחד מירידת ערך משמעותית לקופרה

ירידת ערך נמדדת באחוזים והיא הולכת וקטנה (ברוב המקרים) עם הזמן. באחוזים, הקופרה כנראה תאבד פחות ערך. בשקלים, צריך לבדוק.

לפני 2 שעות, MatrixDevil כתב:

האמת שבא לי רכב עם הרגשה ספורטיבית, עדיין לא חוויתי נסיעה באחד כזה.

אם זו נקודת המוצא שלך, תכלס גם לאון 1.5 תספק אותך מעל ומעבר. הקטע של "כוח" ו"לחיצות" נהיה משעמם מהר מאוד בכל רכב ואם אין לך את הידע והניסיון לנצל את היכולות של הלאון 2.0 או הקופרה ביותר מאשר למעוך את הדוושה לרצפה, אתה כנראה תפיק אותה תועלת והנאה גם מגרסה פחות חזקה (שעדיין די חזקה, שלא תבין לא נכון) אבל בהרבה פחות כסף. 

אני מבין שהוא הולך לזלול דלק כמו משוגע,

לא נכון. תלוי מאוד (מאוד!) באופי הנהיגה שלך. יכול לצרוך 10 ק"מ לליטר ויכול גם 3 או 4. 

אם מסתכלים על הבפנים שלו.. הוא נראה דיי נוח, או שאני טועה?

נוחות לא נמדדת לפי איך שמשהו נראה. אלא ע"י ישיבה בפנים ונסיעה - רצוי לאורך שעה וכמה עשרות קילומטרים. תזכור את המשפט הבא: "לא כל מה שנראה נוח, נוח, לא כל מה שנוח בהתחלה, נוח לאורך זמן ולא כל מה שלא נוח בהתחלה, ממשיך להיות לא נוח אחרי שעה".

כי מי שקונה רכבי ספורט כנראה שלא נוסע כמו סבתאלה, אלא יותר שוחק אותו..

מה זה "שוחק"? או במילים אחרות, לא בהכרח. מה שכן - רוב מי שקונה רכב ספורטיבי, בטח ובטח שחדש או יחסית חדש, יטפל בו טוב יותר מאשר גברת כהן מהקומה השניה עם המאזדה שלא ראתה את הבפנוכו של המוסך כבר 8 שנים מאז שהיא קנתה אותה כי היא "לא נוסעת הרבה". 

כי טיפול בגיר או מנוע של קופרה זה לא כמו לטפל בסוזוקי...

זה דווקא בדיוק כמו לטפל בסוזוקי - מחליפים פילטר אוויר, שמן ופילטר שמן. סה-טו. לפעמים מחליפים גם ברקסים וצמיגים, וגם שם זה בדיוק אותן פעולות. 

בשניה שאתה קונה הוא מאבד 30/20 אלף רק בגלל החלפת יד, טיפולים, בלאי ודלק

אם אתה מדבר על רכב חדש, אתה צודק. במשומש זה לא בהכרח נכון.

לפני 1 שעה, MatrixDevil כתב:

כמו שצריכים להיות במכוניות יקרות

הלאון, באף גרסה שלה, היא לא מכונית "יקרה". אפילו להיפך, היא מכונית זולה יחסית למתחרות שלה (הן בגרסאות הרגילות והן בספורטיביות).

לא יכולו להגיד עד כמה הגיר "מת"

מה זה האמירה הזו? איך בודקים עד כמה הגיר מת ואיך בכלל נראית הסקאלה של זה? איפה אתה חושב שתקבל פירוט תוצאות בדיקה עם המילים "גיר - 38% מת" :lol: 

עד כמה המנוע מתפקד

דווקא זה בודקים - בודקים הספק שאפשר להשוות להספק המוצהר, ובודקים קומפרסיה שזה למעשה בדיקה של דליפת לחץ מהמנוע. שני הדברים האלה, אגב, בשימוש נורמלי (גם ברכב ספורטיבי) ואם אין פאקים בייצור, כמעט ואין סיכוי שלא יהיו בדיוק 100% ברכב בן שנתיים-שלוש.

• אהבתי 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיפך. המטרה היא שהוא יקנה רכב, אבל את זה שמתאים לו ולא את זה ש"נראה" מגניב אבל יעלה לו יותר, יתאים לו פחות, והוא גם לא יוכל ממש לנצל אותו. 

המטרה היא לגרום לו להיכנס לעובי הקורה, להבין מה לחפש ועל מה להסתכל, לבוא לפה ולדעת מה לשאול, ולבסוף לעשות בחירה מושכלת שהוא יהיה מבסוט עליה ככל האפשר. 

• רעיון טוב! 4

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...