Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם נסיעה על מוד "Es" בקורולה רובוטית מוסיף בלאי בצורה משמעותית?

yuvalshilo
שימו לב! השרשור הזה בן 1433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קנינו לפני כמה ימים קורולה רובוטית שנת 2009.
האוטו במצב מצויין (היה אצל נהגת מבוגרת יחידה, פחות מ60 אק"מ), ובתקציב שלנו לא היינו מקבלים משהו יותר טוב.

פחות מפריע לי העברת ההילוכים של הגיר, יותר מפריע לי התזמון שלו.. הוא בהילוך מאוד גבוה במהירות מאוד נמוכה. ואז למשל בסיטואציות כמו יציאות מכיכר אתה ממש מרגיש שאתה לוחץ גז ולא קורה כלום..

קראתי פה בפורום בפוסט ישן שנסיעה על מוד Es משפרת את זה. ניסיתי ואכן ההעברת הילוכים מתבצעת במהירות שהיא לי אישית מרגישה יותר נכונה. לצורך העיניין הגיר מעביר (כמעט) במהירויות שאני הייתי בוחר להעביר..
אולי רק להילוך חמישי הייתי עובר טיפה יותר מוקדם.

צריכת הדלק אגב גם לא השתנתה בצורה משמעותית.

שאלתי את מוסך טויוטה האם זה יגרום לבלאי משמעותי והוא אמר שזה ישחוק את הקלאץ' יותר. זה נשמע לי טיפה מוזר, זה לא אמור להיות הפוך? הקלאץ' לא נשחק בהעברת הילוכים? ודווקא בEs הוא מעביר פחות הילוכים..

(נחסכים הרבה מקרים שהרכב סתם מעלה הילוך ואז ישר מוריד כי יש פקק למשל)

והאם חוץ מהקלאץ' נסיעה במוד הזה תגרום לבלאי כלשהו? אני בונה על הרכב הזה ללא מעט שנים..

תודה רבה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, דניאל1983 כתב:

קראתי שבגיר DSG מומלץ להעביר למצב ספורט בפקקים, כי ככה הוא מושך כול הילוך קצת יותר וחוסך החלפות הילוכים מיותרות

הייתי מניח שזה אותו סיפור בסוף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מהמוסך עושה לך הפוך על הפוך שתבוא במהרה להחליף אצלו קלאץ'..

כאחד שיש לו את הרכב המון שנים אני חושב שמצב E ברכב הזה הוא כישלון ובגללו נוצר שם רע לרובוטית, מעביר הילוכים מוקדם מידי בלי הגיון והחוסר כוח מורגש משמעותית.

איך הבנתי שמצב E עובד דפוק? נסעתי באותו הרכב עם גיר אוטומט והיחסי העברה היו כמעט דומים למצב ES, מצב ES משפר בעצם הכל, כוח זמין, פחות העברות הילוכים מיותרות שגורמות לבלאי לקלא'ץ ולמערכת ההפעלה (במיוחד בעיר).

אם תשאל אותי אני בכלל נוסע במוד הידני, כשלא מתחשק לי להעביר הילוכים בעיר אני עובר למצב ES ומתערב בהילוכים בהגה כשצריך.

• מעניין 1

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה אולי לנסוע במצב ידני.. יש בקורולה הרובוטית שיפטרים בהגה, נראה נוח. ככה גם תעביר מתי שאתה רוצה ומתי שבאמת אפשר כבר.

Suzuki Alto GLX 1.0 2011 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, makatuvkan כתב:

תנסה אולי לנסוע במצב ידני.. יש בקורולה הרובוטית שיפטרים בהגה, נראה נוח. ככה גם תעביר מתי שאתה רוצה ומתי שבאמת אפשר כבר.

לפני 12 שעות, CRuzer669 כתב:

זה מהמוסך עושה לך הפוך על הפוך שתבוא במהרה להחליף אצלו קלאץ'..

כאחד שיש לו את הרכב המון שנים אני חושב שמצב E ברכב הזה הוא כישלון ובגללו נוצר שם רע לרובוטית, מעביר הילוכים מוקדם מידי בלי הגיון והחוסר כוח מורגש משמעותית.

איך הבנתי שמצב E עובד דפוק? נסעתי באותו הרכב עם גיר אוטומט והיחסי העברה היו כמעט דומים למצב ES, מצב ES משפר בעצם הכל, כוח זמין, פחות העברות הילוכים מיותרות שגורמות לבלאי לקלא'ץ ולמערכת ההפעלה (במיוחד בעיר).

אם תשאל אותי אני בכלל נוסע במוד הידני, כשלא מתחשק לי להעביר הילוכים בעיר אני עובר למצב ES ומתערב בהילוכים בהגה כשצריך.

זאת הייתה תחושת הבטן שלי.. 

לפני 11 שעות, makatuvkan כתב:

הבעיה שהוא מוריד הילוכים לבד כשאני בולם.. אז זה לא באמת ידני וזה קצת מוציא מהעניין. 

מעדיף כבר אוטומט לגמרי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...