Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לבחירת אספנות קבריולט

tinoki
שימו לב! השרשור הזה בן 1461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!
בעבר פתחתי שרשור דומה. אני מגשש בעולם האספנות אבל נרתע מרכבים הדורשים מאמץ בטיפול בהם או בחיפוש חלקים.

כעת נראה לי שאלך על הכיוון הזה:

תנאים הכרחיים:

- קבריולט

- 4 או 5 מקומות ולא 2.

- גובה מושב סטנדרט ולא נמוך מידי

- לא רכב ספורט טהור או קשיח מידי.

- לא דגם בעל תופעות מצויות מאוד כמו התחממות או בעיות נפוצות מאוד בגיר, במנוע או בחשמל.

- לא רכב הסובל מאוד מבעיות בעמידה בשמש (לא בטוח שאכסה אותו בקביעות).

כדאי אבל לא הכרחי:

- ספורט מנהלים

- גיר רגיל

- מושבי עור

- בידוד סביר כשהגג סגור

- דגם בעל לפחות 3-4 מוסכים בישראל שיידעו לטפל בו.

- לא זולל ממש דלק (לא אחד לחמש, כן אחד לשבע - שמונה).

שימוש ברכב: רכב משני, נסיעות עירוניות ובינעירוניות.

כוח: לא קריטי. חשוב לי מומנט טוב אבל לאו דווקא 250 כ"ס....

תקציב: לא מוגדר. מעדיף לא לעבור את ה-80-100 אלף ש"ח.

מצב: מכני מושלם וללא חלודה. לא צריך להיות במצב תצוגה אבל יפה וסביר. 

לא חשוב אם מהארץ או מחו"ל.

רכבים שהתחברתי לסגנון שלהם:

- מרצדס SL: נכנס בתקציב ונראה כי עונה על הדרישות. מגיע גם בדרך כלל עם 2 גגונים. חיסרון: נדיר למצוא ידני. תקנו אותי אם אני טועה בחלק מהדרישות.

- פורשה שונים: עובר את התקציב. חוץ מזה? ואלו דגמים להעדיף?

- יגואר שונים.... שמעתי שרגיש לשמש, האמנם?

- אם לא ייכנס בתקציב אז אלפא שונים (לא מהדגמים הבסיסיים).

חשוב לי להדגיש כי לא נהגתי על אף אחד מהרכבים הנ"ל ואעשה זאת לפני שאחליט על מה ללכת.

מה שחשוב לי כעת זה לפסול מהרשימה הנ"ל מה לא מתאים בכלל לדרישות, ואלו דגמים ותתי דגמים (ושנתונים) עדיפים.

תודה מראש.

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, tinoki כתב:

תנאים הכרחיים:

- קבריולט

- 4 או 5 מקומות ולא 2.

מה שחשוב לי כעת זה לפסול מהרשימה הנ"ל מה לא מתאים בכלל לדרישות

במרצדס SL יש 2 מקומות. גם בR107 עם ספסל אחורי וזוג חגורות נוסף, לא ניתן להוסיף בני אדם, אולי רק תיק ג'יימס בונד.
אותו דבר בפורש 911 ויגואר XJ-S.

לא זכורה לי גם אלפא קבריולט עם 4 מושבים.

אולי תכניס לרשימה BMW E30, מרצדס W124 וSaab 900. אם כי לSaab יש בעיה בסעיף המוסכים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאאב אכן פסלתי בגלל מוסכים.

מרצדס sl אכן מקומות לילדים בלבד. לא צריך יותר מזה. R107 כמובן.

ב.מ.וו לא מתחבר לעיצוב.

במה המרצדס w124 עדיפה על SL למעט מרחב פנימי?

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

E36 קבריולט יכולה להכנס בתקציב ולהשאיר המון עודף ליישור קו ותחזוקה.

עריכה אחרונה על ידי itsik170
קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אתה מתאר פה כמעט חד קרן.

לא שאני מתיימר להיות איזה שומר בכניסה לעולם האספנות, אבל בעייתי להיכנס לתחום עם דרישות כאלה.

לפני שבוחרים רכב צריך להבין אם אתה בכלל מסוגל/רוצה לתת את מידת ההשקעה הנדרשת - והיא גדולה.

אני מדלג על הדרישות המבניות נקרא להן, כי זו בחירה אישית (שמאוד מצמצמת את ההיצע, אבל זכותך)

ועובר למשל למצב מכאני מושלם - למעט רכבים שמפורקים ומורכבים חזרה תו"כ שיפוץ מקצועי,

איזה רכב בן 30 ומעלה יהיה במצב מושלם? תמיד יש מה לעשות. תמיד. וזו יכולה להיות תקלה שחיים איתה עד שיגיע החלק

וזה יכול להיות חלק מרגיז שגרם לך להיפסל בטסט ועכשיו להזמין מחו"ל, לשחרר מהמכס ומהתחבורה והופה רכב עומד חודשיים.

לא סובל מעמידה בשמש - פלסטיקה בת 30 פלוס, גג שמי יודע מתי הוחלף.

צריכת דלק - מנוע גדול, פחות מודרני ויעיל, קבריולט 4-5 מקומות לרוב תהיה גדולה וכבדה. 

מוסכים - ממה שאני רואה סביבי, לרוב המותגים ה"קשים" יש לפחות את ה-2-3-4 מוסכים מומחים.

אבל - האם אתה מוכן לסצנה של נסיעה עם רכב לעיר אחרת (או גרירתו) והשארתו שם לכמה ימים?

סצנה מוכרת לכל בעלים של אספנות. לי זה קרה בטח 20 פעם בחיים ואני עוד מהצפון (ופה אין מוסכים).

בקיצור, לא רוצה להוציא לך את הרוח מהמפרשים, אבל כדי שלא תישאר עם אדנית בחניה, כדאי שתכיר את הצדדים הפחות כייפים בתחזוקת אספנות. ותאמין לי, הנ"ל זו עוד גרסה מרוככת.

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חדש בעולם האספנות עדיף לך ללכת על דגמים שהם יחסית שכיחים בארץ ובעלי זמינות חלפים טובה. R107, או E30 קבריו'.

לתשומת ליבך: ה-E36 עוד לא בגיל אספנות. אומנם הן קיימות משנת 1990 עד 2000 אך הקבריו יוצרה בין 93-98.

כל הפורשה ויגואר שחשבת עליהם הן יותר נדירות.

ניתן לשקול ייבוא של E30 קבריו' מחו"ל או מקנייה בארץ של רכבים שהגיעו בשנים האחרונות במחירים לא גבוהים. לעומת הסדאן/קופה, מחירי הקבריו' לא עלו.

לא חסר אנשים שיודעים "להתעסק" עם המנוע שלהן בארץ שלרוב יהיה M20. וגירים ידניים הם די נפוצים ברכבים אלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות המקצועיות.

בעיקרון אין לי בעיה אם היא תיאלץ להיגרר פה ושם או להיות לפעמים במוסך, כל עוד יש זמינות חלפים טובה ומחיריהם סבירים.

אם נתמקד לרגע ב R107, האם היא מתאימה לדרישותיי?

מהם המחלות הידועות? איזה מנוע להעדיף? ומכיוון שאין כמעט ידני, איך הגיר האוטומט שלהם? 

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למצוא R107 ידנית נראה לי די קשה, דרך אגב המושבים האחוריים שלה די מיניאטוריים.

לא בקיא ברכבים של היצרנית משטוטגרט יתר מידי אבל הזמינות חלפים של מרצדס היא די טובה. אומנם לא זולה אבל קיימת.

רוב הרכבים האלו בארץ הגיעו בייבוא מאמריקה עם הפנסים האמריקאים והפגושים הפדרליים, דבר שמכער את הרכב בצורה בלתי רגילה.

לפי מיטב זכרוני מהשנים האלו המנוע 3.8 של מרצדס (M116) נחשב מאוד אמין. רוב הדגמים המיובאים הם עם מנוע 4.5.

לגבי שני הנתונים הבאים אל תתפוס אותי במילה:

1. כל הדגמים מוזרקים

2. עד שנה מסוימת הגיר האוטו' היה בעל 3 הילוכים ומשנה מסוימת (1979??) הוא בעל 4 הילוכים. אני מאמין שיש גם הבדלים בין הדגמים באמריקה לדגמים באירופה.

בנוסף: ברשת יש אינספור מידע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כל הזמן מכוון לR107 אבל היא פשוט לא מתאימה לדרישת הסף שלך של 4-5 מקומות. גם אם מדובר בילדים. ילדים קטנים חייבים בהתקני ריסון וילדים גדולים יותר יתלוננו בצדק.

או שתוריד את הדרישה הזו או שתבחר דגם אחר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

אתה כל הזמן מכוון לR107 אבל היא פשוט לא מתאימה לדרישת הסף שלך של 4-5 מקומות. גם אם מדובר בילדים. ילדים קטנים חייבים בהתקני ריסון וילדים גדולים יותר יתלוננו בצדק.

או שתוריד את הדרישה הזו או שתבחר דגם אחר.

מסכים עם כל מילה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת יותר down to earth אבל הייתי חושב גם על אאודי 80 קבריולה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת לא אהבתי את הפגושים הענקיים (ולא הבנתי את הרציונל).

אני לא באמת צריך מושבים נוספים אבל כאבא למשפחה גדולה אני לא יכול להגביל את עצמי לנוסע אחד, גם כרכב משני. נסיעה עם אשתי וילד אחד בשביל הצומי וכאלה.

אם זה לא היה חשוב לי הייתי הולך על מיאטה בלי לחשוב פעמיים...

לפני כשעה, שי כתב:

קצת יותר down to earth אבל הייתי חושב גם על אאודי 80 קבריולה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

לא התחברתי. גם נדמה לי בעייתי בחלקים

עריכה אחרונה על ידי tinoki

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, חולגי כתב:

מתחבר אולי לגולף קבריולה ?

נראה לי שיש בה קצת יותר "מושב אחורי".

לא כל כך.

אם נניח אני מוותר על המושב האחורי, ללכת על מיאטה? 

החיסרון היחידי מבחינתי זה הגובה הנמוך.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...