Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 3 דקות, robertf כתב:

לכן שאלתי אם אתה מדבר על נושא ספציפי. הבעיות ידועות ועדיין בסקרי שביעות רצון טסלה מדורגת גבוה מאוד משום מה...

שביעות רצון היא דבר סוביקטיבי במהות , מרבית קוני הרכב מרוצים מהרכב אשר רכשו למרות שלעיתים מתגלות בו בעיות , מה לעשות ככה עובד המוח האנושי.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה כל המהומה? האם יש מוצר מכאני כלהו שאין ולא היו בו בעיות מתי שהוא במחזור חייו, בשלב מוקדם או מאוחר? התשובה הודאות היא לא!.

דוגמאות נקודתיות לא יכולות לסתור את הכלל. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, EvGriga כתב:

אבל ברכבים חשמליים יש מנועים חשמליים והרבה פחות חלקים - הם חייבים להיות יותר אמינים! 

אבל לא טסלה. אולי בתאוריה, או על מאדים, אבל לא לפי דירוג האמינות של קונסיומר ריפורטס.

ומי אמר שכל הבעיות הם בחלקים? כמה מנועים חשמלים של טסלה באמת הלכו?

כרגיל, אתה מעוות כל דבר. כשהרכב שלך מבוסס על תוכנה דינמית שמתעדכנת באופן שוטף אז יש לך יותר תקלות. אבל זה לא אומר שעל כל תקלה אתה נכנס למוסך ומחליף חצי רכב.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, zaf כתב:

על מה כל המהומה? האם יש מוצר מכאני כלהו שאין ולא היו בו בעיות מתי שהוא במחזור חייו, בשלב מוקדם או מאוחר? התשובה הודאות היא לא!.

דוגמאות נקודתיות לא יכולות לסתור את הכלל. 

השאלה היא מה ההגדרה של "נקודתי". אם @CX25GTI טוען שזה נקודתי או זניח, זה חייב להיות נכון? מילא אם היו עושים ריקול. בארץ לא ידוע לי שהיה כזה, בכל מקרה. היה פיצוי כלשהו רק אחרי התביעה נגד צמפיון. חבל ששאר הבעיות עם הרכבים לא טופלו. יש עוד בעיות שפולקסווגן עשו ריקולים בעולם ובארץ לא טיפלו בהן.

https://gomechanic.in/blog/worst-global-car-recalls/

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודתי = ממוקד במכלול ידוע, לא כוללני. גם כרית אוויר של טקאטה זה נקודתי במליון מכונית אבל עדיין נקודתי.

והנה עוד סיבה לדאגה 😉 

חוקרי סייבר פרצו למכונית של טסלה דרך רחפן
החוקרים חיברו את הרחפן לרשת ה-Wi-Fi של המכונית מרחוק וניצלו את החולשה במערכת ConnMan של אינטל. 

https://www.calcalist.co.il/technology/article/r1Gbr1y00u

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה כללית ונקודה ספציפית לאור הדפים האחרונים כאן.

כללית:

כמו הקרבורטורים מול הזרקות הדלק, כמו ההגאים ההידראולים מול החשמליים וכמו תיבות ההילוכים הידניות מול האוטומטיות והאוטומטיות מול הרובוטיות כפולות המצמד - אנחנו נמצאים שוב בפתחה של מהפכה גדולה מאוד בתחום הרכב. אולי האחרונה מסוגה בימי חיינו לפני שמכוניות הופכות לתאי שינוע אוטונומיים. אישית, אני מרותק לדיון שהמהפכה הזו מייצרת מכיוון שהיא מחזירה אותנו לשאלות הבסיסיות ביותר של מה זו מכונית ומה זו נהיגה עבורנו. האם זו השלכת כל תחלואי מנועי הבנזין מאחורי גבנו? אותם מנועים שעבור המטרה הבסיסית של להניע אותנו קדימה נדרשים לשכבות על גבי שכבות של מערכות שונות (קירור, שימון, הזרקה, פליטה, גדישה, חימום) הכרוכות בתחזוקה ובלאי - דורשים מאיתנו כל כך הרבה. 

האם חווית הנהיגה במכונית חשמלית, כזו המאפשרת לנו את כל הטוב שבתנועה קדימה בלי כל ההתעסקות במעטפת המכאנית של מכונית עם מנוע בעירה פנימית מהווה תחליף אמיתי? יהיו כאלו שיאמרו כן עם שלושה סימני קריאה ויהיו אלו שיגידו לא עם שלושה סימני קריאה. אני לא חושב שהתשובה טמונה במספרים אלא במה שהמכונה גורמת לנו לחוש. וזה, מחוץ לטווח הדיון אותו ניתן להכריע עם מספרים, גרפים ונתונים. 

רק הצעה לסדר, הניחו להבדלים בין סוגי ההנעה - קחו את היתרונות של כל אחד מהם. בעיני, אני רואה את העולם האידיאלי ככזה שעובר למכוניות חשמליות מהר ככל האפשר ובהיקף רחב ככל האפשר לכל משימות השינוע השוטפות ומותיר את "שמורות הטבע" של נהיגה במכונית ידנית, אטמוספרית או מוגדשות אבל מהנות כמו מיאטה ו-GT86 ופיז'ו 208GTI לאותן פעמים ולאותם אנשים שרוצים גם את הדבר ההוא האנלוגי. הרי אנחנו גם ככה במסלול החשמלי וגם ככה נשאר עוד כמה שנים טובות אם לא יותר מזה עם מכוניות בעירה פנימית. מה עוצר אותנו להינות מכל העולמות כל עוד הם בפנינו? 

הספציפית:

לגבי יצרניות גדולות והפער שיש או אין להן מול טסלה. נניח שאתם בעלי חנות מטאטאים. יש לכם כל מיני מטאטאים בחנות. כאלו עם ידית עץ, פלסטיק, קרבון, זהב, ברזל או שנהב.מטאטאים גדולים וקטנים, קלים וכבדים. ויש לכם גם כמה עשרות סוגי מברשות מטאטאים בצפיפות גבוהה, או דלילה, מקש ומפלסטיק ואחת עם שערות ברזל ועוד. מולכם, נפתחה חנות חדשה, שמוכרת רק שואבי אבק מדהימים, יעילים, שקטים ומצוינים במחיר מעולה. אתם מבינים שבשלב זה או אחר, תצטרכו גם אתם לעבור למכור שואבי אבק מצוינים כאלו. אבל ביניתיים לצד התור מול חנות שואבי האבק ממול, לכם יש מחסן ענק, מלא במטאטאים וגם לא מעט לקוחות שאומרים "שמע, אני לא יודע לגבי השואב אבק הזה, אני עדיין מעדיף את המטאטא" והם ממשיכים להגיע אליכם לחנות. אז נכון, אתם בשלב הראשון באמת שמים בחנות המטאטאים פינה ובה אתם מציגים שואבי אבק, אלו לא שואבי האבק הטובים ביותר בעולם, לאלו אתם תגיעו בעתיד והם יהיו מעולים לא פחות. אבל כל עוד המטאטאים שאתם מושקעים בהם לא מעט ועדיין זוכים לביקוש נמכרים, אתם תרשו לעצמכם להמשיך ולמכור אותם.

אני לא באמת צריך לפרט את המשל והנמשל נכון?  

• אהבתי 3
  • מצחיק 2

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Opel Astra GSI כתב:

קיבלתי עדכון שההזמנה שלי מאוגוסט הוקדמה ל20 לחודש 😁 משיכת הרכב מהנמל באשדוד, כלבים!

שתהיה בשעה טובה 😁

נרטה שיש ביטולים של רכבים לאספקה לחודש מאי ולכן מקדימים אספקה של מי שהזמין באוגוסט לחודש מאי.

בטח הזמנת sr צבע חיצוני לבן ופנימי שחור? (חלק ממי שהזמינו שילובים אחרים קיבלו הודעה שאין במלאי והציעו להם במקום לקבל את השילוב הזה בלבד או לדחות לאוגוסט).

בסוף אתה ואישתך ישבתם או נהגתם ברכב בכלל?

אם כן מה ההתרשמות שלכם ביחס לפיזו 3008?

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, evc כתב:

נרטה שיש ביטולים של רכבים לאספקה לחודש מאי ולכן מקדימים אספקה של מי שהזמין באוגוסט לחודש מאי

לאו דווקא ביטולים, אלא הגיע מלאי מעבר למה שהיה מכור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...