Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העלאת המס על הטבק לגלגול

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1900 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זו לא סיבה להכביד עוד על המדינה. כל מעשן כזה עולה למדינה בהוצאות בריאות עצומות. אז לסבסד אותם פעמיים - גם בהנחה על המוצר המזיק וגם בהוצאת הון על הטיפול בנזקים שהוא גורם? מבחיינתי שיעלו את המס על חפיסת סיגריות (או המקבילים לה במוצרי טבק אחרים) - ויהיה אפשר להפחית את מס הבריאות, כיון שהוצאות הבריאות יפחתו. רוצה לסבסד משהו - סבסד מוצרים מועילים. לא לחם לבן ובודאי לא מוצרי טבק.

עישון הוא אחד האסונות הגדולים ביותר של האנושות. כל פעולה שתפחית אותו תתרום לכולם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל פעולה שתפחית אותו תתרום לכולם =! העלאת המס תעשה לשכבות החלשות רק טוב

העלאת המס גורמת למי שכבר הכי קשה לו, שיהיה לו עוד יותר קשה. הוא לא יפסיק בגלל זה אלא יוותר על דברים אחרים.

בין זה לבין סבסוד של מוצרים מזיקים כמו סיגריות או לחם לבן, יש תהום פעורה של מיליוני פתרונות אפשריים. סבסוד סדנאות, חינוך בבית הספר (את מישהו פה לימדו פעם בבית ספר, אבל אשכרה לימדו, על נזקי העישון), פרסום אגרסיבי על קופסאות (כמו באירופה וצפון אמריקה), איסור פרסום והסתרת המדפים?

אבל זה לא מעניין, כי זה אשכרה דורש מחשבה וזמן והשקעה. בואו פשוט נדחוף את היד לכיס שלהם ונגיד שזה לטובתם, זה גם לא דורש זמן, גם מכניס עוד כסף כי המכורים באמת לא יפסיקו בגלל זה, וגם יביא כל מיני צדקנים מתנשאים ומנותקים לצד שלהם. במיוחד מי שלא מבין מה זה להיות מכור. "פשוט תפסיק, מה הבעיה?".

המצחיק הוא שזה בדיוק, אבל אחד לאחד, מה שעושים לנו עם המס על הדלק, אבל שם אני לא רואה אף אחד אומר ש"כן, מס על דלק זה מצוין כי זה יפחית את הנסועה ויפחית את הזיהום". כי כולם נוסעים ממקום למקום ומבינים כמה קשה להשתמש בתחבורה הציבורית, אבל פה מי שלא עישן מימין או שהיה חזק מספיק כדי להפסיק, לא מבין את אלה שלא, אז מה 'כפת לו. אז כדי להרגיע את המצפון הוא מספר לעצמו שזה "לטובתם".

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אני עם אלקטרונית. הרבה יותר זול, כמעט שלא מורגש וכמעט שלא מפריע לאימונים. הרבה יותר קל מלהפסיק... :shock:

ויש טעם טוב, ואפשר לרדת לבלי ניקוטין בלי שזה יפריע.

ועדיין, גם אחרי שלוש שנים עם אלקטרונית יש רגעים שאני נזכר במקרים שבהם יצאתי, הדלקתי סיגריה ואהההההההההההה. שזה זיכרון שיקרי לגמרי, כי אין שום תחושת שיחרור מסיגריה, וזה חונק, וזה לא נעים, וזה מסריח. ועדיין המוח שלי מחווט לחשוב מדי פעם שסיגריה אחרי (הכנס פה כול פעילות) זה חצי אורגזמה.

מה שאין ספק הוא שהיא גורמת התמכרות, וגם עליה באחוזי המעשנים בקרה הנוער, שמתחילים עם האלקטרונית הלא מזיקה לכאורה, מתמכרים ועוברים לטבק.

רגע בוא נחלק את זה.

גורמת להתמכרות? לניקוטין ולפעולה בלבד. ומההתמכרות לניקוטין אפשר להיפתר בקלות. הרבה יותר קשה להפסיק עם אלכוהול, שלא לדבר על סוכר. איפשהו בסוף אוקטובר של שנה שעברה נגמר לי הנוזל עם הניקוטין, ועמדתי בפני שתי אפשרויות: לקנות נוזל עם ניקוטין או בלי. זרמתי על בלי פשוט כדי לראות מי מו מה - easy peasy lemon squeezy . לא רוצה ניקוטין יותר, היה לי לא נעים אולי ביומיים הראשונים אז פשוט אידתי יותר (למי אכפת), ומאז? מאז אני מאדה בעיקר בערבים, ולא מפריע לי, ואני יכול גם להפסיק - פשוט זה טעים וזה לא ממש מזיק לי.

כמו שברווז אמר, כשהייתי מעשן סיגריות הייתי חייב להפסיק לעשן שעתיים שלוש לפני ריצה כדי לשרוד - עכשיו זה לא משנה בכלל.

לגבי זה שהנוער מעשן את האלקטרונית, או טבק, או אלכוהול או סמים... זה לא קשור למוצר עצמו.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך סקרנות

זה באמת מרגיע/ כיף לכם הסיגריה או שזה נטו עניין של התמכרות ?

ניסיתם למשל לעשן תחליפי עישון/ סיגריה צמחית ? (יש כאלה).

קניתי קופסא לפני מס' שנים, עשנתי ממנה קצת, ויצא לי פה ושם לעשן בנסיבות כאלו ואחרות עד שממש נמאס לי מזה. לקופסא הייתי אדיש ופשוט תרמתי אותה.

היו אנשים שהזהירו אותי, ואמרו לי שברגע שאני אתחיל או אפילו אנסה אז מייד אני אתמכר וזה ימשך. אז במקרה שלי לא.

מבחינתי, זה מוצר מיותר שאין לו באמת שום ערך מוסף.

גם יקר, גם מסריח ובאמת שאין שום אפקט מיוחד. אז מה הטעם?

כנראה שזה באמת עניין מאד אישי ויש אנשים שמגיבים לניקוטין אחרת ואולי זה באמת עושה להם טוב.

קטונתי.

אני דוגל בגישה של חיה ותן לחיות.

העלאת המס, לא תמנע מהשכבות החלשות לקנות את הטבק בשום צורה.

המדינה יותר מדי נכנסת לנו לורידים ולחיים האישיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר - תתעדכן:

תוכניות גמילה מעישון - כבר הוזכרו בשרשור. מכוסות בסל הבריאות הממלכתי.

פרסום שלילי על סיגריות - קיים בארץ כבר כמה עשורים, ויש מהלך להפעיל את החוק האוסטרלי - כל קופסאות הסיגריות ימכרו בצבע אחיד, איזה צבע חום ירוק שנבחר כצבע הדוחה ביותר, כמובן עם כיתוב מהסוג של "העישון הורג" וכדומה.

בבתי הספר יש פעילות נרחבת נגד עישון ושאר התמכרויות.

דייויד - ההתמכרות לניקוטין היא התמכרות קשה מאד. למעשה זו הסיבה לקושי בגמילה מעישון. אחד המהלכים החכמים ביותר של יצרני הטבק היה שיווק סיגריות "קלות" - שגורמות לאנשים לעשן יותר סיגריות כדי לספוג את אותה כמות ניקוטין, וכך מגדילות מכירות. הסיגריות ה"קלות" גם הן תרמית שנועדה להגדיל את רווחי יצרני הטבק. דרך אגב, התאור שלך של "חיווט" הגוף הוא בדיוק תאור של התמכרות.

לגבי הנוער שמעשן את האלקטרונית - זה נובע מכך שמשווקים את המוצר כבלתי מזיק. ולא הוא. ומכאן ההדרדרות לטבק "מלא".

בנאור - כל סיגריה היא צמחית. עשויה מעלי טבק, לא מתולעי משי או רגלי צפרדעים. אבל המונו "צמחי" נתפס בקהל כלא מזיק, למרות שהרבה מאד מוצרים צמחיים מזיקים מאד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת מרגיע/ כיף לכם הסיגריה או שזה נטו עניין של התמכרות ?

לא זה ולא זה.

זה איזה משהו שנחרט במוח כי תמיד ראית את זה בטלוויזיה וזה מה שאמרו לך.

זה לא טעים (אם כי כשאתה מעשן אתה רגיל לזה, אבל זה לא טעים), זה חונק אבל אתה אוהב את תחושה החנק קצת. זה לא עושה טוב בשום צורה שהיא, מי שטוען שכן חי באשליות שמכרו לו.

אתה עצבני, אתה רוצה לעשן סיגריה - אתה עדיין עצבני. אם משהו השתנה זה נטו כי לקחת הפסקה של כמה דקות.

דייויד - ההתמכרות לניקוטין היא התמכרות קשה מאד. למעשה זו הסיבה לקושי בגמילה מעישון. אחד המהלכים החכמים ביותר של יצרני הטבק היה שיווק סיגריות "קלות" - שגורמות לאנשים לעשן יותר סיגריות כדי לספוג את אותה כמות ניקוטין, וכך מגדילות מכירות. הסיגריות ה"קלות" גם הן תרמית שנועדה להגדיל את רווחי יצרני הטבק. דרך אגב, התאור שלך של "חיווט" הגוף הוא בדיוק תאור של התמכרות.

ההתמכרות לסיגריות היא קשה, ההתמכרות לניקוטין היא כלום ושום דבר. אני יודע שההכשרה שלך היא משהו בתחום הרפואה, יהיה נחמד לשמוע מה, אבל זה לא העיניין.

יצא לי להיגמל מלא מעט דברים בחיי, ניקוטין היה קל כמו גם ממריחואנה שלא ממש הייתי מכור אליה.

נסה להפסיק לשתות אלכוהול בכלל אחרי שימוש יומי - ותשווה את זה לגמילה מניקוטין בלבד (כמובן דרך סיגריות אלקטרוניות או דרך אחרת שבה אתה ממשיך לעשן אבל בלי ניקוטין).

יותר מזה, רוצה גמילה קשה? תוציא את כול הסוכר שאתה מכניס לגוף, תוריד פחמימות לאיזור המאה גרם ביום, תכתוב פה אחרי שבוע איך אתה מרגיש, זה אסון אמיתי.

הניקוטין? אולי יום יומיים קצת לא נעימים.

אבל להיגמל מסיגריות ככה סתם? גם כן אסון.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייויד - כנראה שאתה משהו מיוחד.

הנה מאמר עממי על הנושא. אם אתה רוצה מספרים מתוך מאמר מדעי (אם כי מ-2010) אצטט לך מקור: יש גם התיחסות לחומרת נזקי העישון.

Cigarette smoking remains a leading cause of preventable disease and premature death in the United States and other countries. On average, 435,000 people in the United States die prematurely from smoking-related diseases each year; overall, smoking causes 1 in 5 deaths. The chance that a lifelong smoker will die prematurely from a complication of smoking is approximately 50%.1Tobacco use is a major cause of death from cancer, cardiovascular disease, and pulmonary disease. Cigarette smoking is also a risk factor for respiratory tract and other infections, osteoporosis, reproductive disorders, adverse postoperative events and delayed wound healing, duodenal and gastric ulcers, and diabetes. In addition, smoking has a strong association with fire-related and trauma-related injuries. Smoking-caused disease is a consequence of exposure to toxins in tobacco smoke. Although nicotine plays a minor role, if any, in causing smoking-induced diseases, addiction to nicotine is the proximate cause of these diseases.

Currently, about 45 million Americans smoke tobacco. Seventy percent of smokers say they would like to quit, and every year, 40% do quit for at least 1 day.2 Some highly addicted smokers make serious attempts to quit but are able to stop only for a few hours.3 Moreover, the 80% who attempt to quit on their own return to smoking within a month, and each year, only 3% of smokers quit successfully. Unfortunately, the rate at which persons — primarily children and adolescents — become daily smokers nearly matches the quit rate, so the prevalence of cigarette smoking has declined only very slowly in recent years.2

This article focuses on nicotine as a determinant of addiction to tobacco and the pharmacologic effects of nicotine that sustain cigarette smoking. Tobacco addiction (like all drug addictions) involves the interplay of pharmacology, learned or conditioned factors, genetics, and social and environmental factors (including tobacco product design and marketing)4 (Fig. 1). The pharmacologic reasons for nicotine use are enhancement of mood, either directly or through relief of withdrawal symptoms, and augmentation of mental or physical functions.

המקור:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2928221/

דרך אגב, החיפוש ארך פחות משניה. אתה שתי התוצאות הראשונות כאשר אתה מקליד בגוגל nicotine addiction.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מזה, רוצה גמילה קשה? תוציא את כול הסוכר שאתה מכניס לגוף, תוריד פחמימות לאיזור המאה גרם ביום, תכתוב פה אחרי שבוע איך אתה מרגיש, זה אסון אמיתי.

או להיגמל מקפה, שזה מה שאני עובר עכשיו, אחרי שקיבלתי הרעלת קפאין מדאבל אספרסו פעם בשעה וחצי-שעתיים.

מה שמנחם אותי זה העובדה שתכננתי לעשות את זה בכל מקרה מתישהו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקור:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2928221/

דרך אגב, החיפוש ארך פחות משניה. אתה שתי התוצאות הראשונות כאשר אתה מקליד בגוגל nicotine addiction.

"In addition to delivering nicotine to the brain quickly, cigarettes have been designed with additives and engineering features to enhance its addictiveness"

זה מהמקור שלך, זאת גם הטענה שלי. גם קצת קשה לי לראות איך מתקיים מחקר סביר לגבי חוזק ההתמכרות לניקוטין בלי סיגריות, אולי עכשיו עם האלקטרוניות אפשר לשחק עם זה יותר.

לגבי גמילה מקפה, לא יודע, קפאין לא כזה משפיע עלי ומעולם לא התמכרתי לקפה.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפה בכמויות סבירות גם לא נחשב מזיק בריאותית. שים לב שכתבתי קפה ולא קפאין. גם הוא מכין אין ספור תרכובות.

יצרני הסיגריות מתחכמים, הזכרתי זאת קודם כאשר התיחסתי לסיגריות ה"קלות" . זה לא מפחית כהוא זה מתכונות הניקוטין כחומר ממכר ומנזקי העישון מיד ראשונה, שניה ושלישית. ואם מישהו תוהה מהו "עישון מיד שלישית" - זה למשל, הנזק, לתינוק שזוחל בבית של מעשנים וסופג את תוצרי העישון מהשטיח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם אני הייתי בדעה שמעשנים צריכים לשלם יותר מיסים כי הם "מעסיקים" את מערכת הבריאות יותר מלא-מעשנים עד שקראתי את זה.

אמ:לק - מעשנים מתים לפני שמגיעים לגיל בו הם נחשבים גריאטרים ולכן בתחשיב הסופי הם עולים פחות למערכת הבריאות מאשר לא-מעשנים.

למעשה הם יותר "רווחיים" למדינה.

בכל אופן מדובר בהרגל מחורבן שלא טוב לשום דבר.

לדעתי אם המדינה רוצה להילחם בתופעת העישון באפקטיביות היא צריכה להשתמש בכסף הזה לקמפיינים עם תמונות זוועה של תוצאות עישון כמו עם קמפיינים נגד תאונות דרכים.

אבל רגע, המדינה בעצם רוצה להגביר את ההכנסות שלה והמעשנים הם אחלה כלי לזה.

בקיצור, הסיגריות כאן כדי להישאר.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או להיגמל מקפה, שזה מה שאני עובר עכשיו, אחרי שקיבלתי הרעלת קפאין מדאבל אספרסו פעם בשעה וחצי-שעתיים.

מה שמנחם אותי זה העובדה שתכננתי לעשות את זה בכל מקרה מתישהו.

גמילה מקפה עברה לי די קל. יומיים של כאבי ראש וזהו (ירדתי מכ 10 כוסות קפה שחור של שני כפיות קפה ביום לאפס במכה).

עם הסיגריות הפסקתי לשנתיים בדרך הרגילה של לזרוק ארת הסיגריות וזהו (לא היה קשה) וחזרתי בשיקום אחרי שנפצעתי. בפעם האחרונה לפני כ 7 שנים עברתי לאלקטרונית והחזקתי שתי סיגריות זהות כשבאחת יש נוזל עם ניקוטין ובשנייה לא. כשראיתי שאין הבדל בתחושה עברתי לנטול ניקוטין לחלוטין ואחרי תקופה לא ארוכה שמתי לב שאני מאדה הרבה פחות ופשוט החלטתי להפסיק. כשעברתי לאלק' לפעמים באה לי סיגריה אמיתי אבל התאפקתי. אחרי שנה כבר נעלם החשק לסיגריה ואחרי שנתיים כבר לא סובלים שמעשנים לידך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור לא מעשן כבר המון שנים.

כל מי שאומר שהוא לא מעשן אז לא אכפת לו וכל הכבוד שמעלים את המחירים.

אל תשכחו את "לא השמתע את קולי" של מרטין נימלר. בשינוי קל:

ואז הם באו ודפקו את המעשנים

ולא השמעתי את קולי,

מפני שלא הייתי מעשן;

ואז הם באו לדפוק אותי –

וכבר לא נותר אדם,

לדבר בעדי.

אז אני אצטט משורר אחר, במילותיו המקוריות:

"הסיגריה –

בצד אחד אש,

בצד שני טיפש

ובאמצע – עשב יבש."

ח.נ. ביאליק

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שאתה מצטט את מי שאמר שהוא שונא את הערבים כי הם דומים למזרחיים כדוגמא למישהו שמגדיר מי טיפש ומי חכם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...