Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה עולמית במנוע טורבו 1.5 של הונדה סיוויק 2016-2018

igal84

פוסטים מומלצים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא מאמין שיהיה ריקול. זה לא נראה כמו בעיה בטיחותית. מקסימום בעיה צרכנית (תרתי משמע).

אתה טועה ....זה הורס דפנות מנוע, משפיעה על כל המערכות באוטו כפי שראית בסרטון של המון נורות נדלקות וצריך להזמין גרר...ועושה ריח של דלק בסלון הרכב ...שחלק מנהגים בארצות הברית דיווחו על סחרחורות ובחילות כתוצאה מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריח של דלק בסלון הרכב בטוח לא היה לי ואני לא מאלה שמחזיקים מפיצי ריח למיניהם שיכולים להסוות את הריח.

יש למישהו מושג כמה אמורה לעלות החלפת שמן? נראה לי שאם זה לא כזה יקר אז אני פשוט אעשה החלפת שמן כל 7K ק"מ (~4 חודשים אצלי) מתוך מחשבה של לשמור על ריכוז דלק נמוך בשמן ככל האפשר. כמובן בהנחה שבאמת יש לי את הבעיה הזו

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

בדור העשירי של הסיוויק ניתן לראות עוד כמה קילומטר נותר לטיפול ראשון , זה תלוי באופי הנהיגה . ניתן לדפדף בלוח השעונים עד שמגיעים למסך שמראה מתי צריך לעשות טיפול (גרפיקה של נורת שמן ) . אצלי זה יוצא ב 11500 .

בfk8 יש טענה שהולך הגיר בגלל שמשאבת השמן שלו קרובה לצינור המפלט מה שגורם להרס השמן . ( הטענה בעיקר בארצות הברית )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, בכל המצבים שתוארו עד כה ניתן להימנע מבעיות על ידי החלפה תדירה יותר מן המומלץ של השמן. נראה לי שאעשה את זה בכל מקרה.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, בכל המצבים שתוארו עד כה ניתן להימנע מבעיות על ידי החלפה תדירה יותר מן המומלץ של השמן. נראה לי שאעשה את זה בכל מקרה.

תעדכן אם נתנו לך להחליף שמן . ( אני רציתי להחליף שמן לאחר 5000 קילומטר ונאמר לי במפורש שמטפלים ברכב רק לפי הוראות יצרן . המנוע שלי שונה אבל עדיין התשובה של היבואן מעניינת )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת? דוקא את זה לא צפיתי.. אקפיד לעדכן.

גם לך יש הסיויק 1.5T?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה הרס מנוע איטי אינו עילה לריקול. אז הלך מנוע. תראה את הפשרה שיש עכשיו עם המותחני תזמון של פולקסוואגן... כמעט תשע שנים אחרי. גם שם הלכו מנועים.

אפילו ריח רע אינו ממש עילה (מקרה מעניין פה זה פורד אקספלורר). היסטורית יצרנים עשו אפליה בין יבשות לגבי מה הם מתקנים על חשבונם. נקווה שמאיר ייתן פה מענה ללקוחות הונדה.

לא מבין למה מוסך היבואן מתעקש להחליף שמן רק בתדירות יצרן. יש לו פה עוד מוקד רווח בפוטנציה (הרי שמן מנוע במוסך היבואן מכיל זהב)

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעת קבלת הרכב הוסבר לי שבגלל שיש מגדש טורבו - עדיף להחליף שמן פעמיים בשנה...אבל לפי הוראות יצרן - זה כל 15,000 או ברגע שנדלקת מנורת שמן / מנוע עלייך לגשת למוסך ובמהלך 3,000 ק''מ מרגע שנדלקת הנורה - להחליף.

ערבוב דלק עם שמן בגלל הזרקה ישירה לא אמורה לקרות בכל אופן - במנועי TSI טורבו של קונצרן פולקסווגן זה לא קיים. או שכן...(אף פעם לא היה לי רכב אירופאי )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת? דוקא את זה לא צפיתי.. אקפיד לעדכן.

גם לך יש הסיויק 1.5T?

2.0t עד כמה שידוע לי המנוע הזה נמכר מ 2015 (fk2 ) ואין איתו בעיות . למעט הטענה שהגיר הולך מוקדם מהמקובל .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

החלפת שמן ופילטר שמן ב 484 שקל בהונדה.

אני החלפתי בסביבות 8000 ק"מ,ואחריו בטיפול ראשון ב 16000 ק"מ.

לי שלחו בדואר תוספת לספר הטיפולים ברכב לגבי החלפות שמנים ופילטרים לפי מחשב הטיפולים בארץ ,

כמועדי a להחלפת שמן בלבד,ו b להחלפת שמן ופילטר שמן, אני כמובן מחליף שמן ופילטר יחד.

ההסבר שלהם להחלפות המוקדמות כשל בשימון וקירור הטורבו,

ויצא לי במוסך ליראות צינורית שמן כזו סתומה במנוע 1000 ס"מק , שהגיע אחר כבוד ל 10000 ק"מ עם הודעה של השמן,

והבעלים לא התייחס אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

החלפת שמן ופילטר שמן ב 484 שקל בהונדה.

אני החלפתי בסביבות 8000 ק"מ,ואחריו בטיפול ראשון ב 16000 ק"מ.

לי שלחו בדואר תוספת לספר הטיפולים ברכב לגבי החלפות שמנים ופילטרים לפי מחשב הטיפולים בארץ ,

כמועדי a להחלפת שמן בלבד,ו b להחלפת שמן ופילטר שמן, אני כמובן מחליף שמן ופילטר יחד.

ההסבר שלהם להחלפות המוקדמות כשל בשימון וקירור הטורבו,

ויצא לי במוסך ליראות צינורית שמן כזו סתומה במנוע 1000 ס"מק , שהגיע אחר כבוד ל 10000 ק"מ עם הודעה של השמן,

והבעלים לא התייחס אליה.

הכשל הוא בדיוק בגלל התקלה ששמן מתערבב עם דלק - ולא קרור טורבו ....לא היה אזכור לזה בחול בכלל ...הונדה עולמית וביפן הודיעה שהיא מודעת לבעיה זו..ומחפשת פתרון שכבר נמצא עדכון תוכנת מחשב והחלפת שמן + פילטר --ריקול. במכוניות HRV עם מנועי 1.5 טורבו כמו סיוויק שאמורה להגיע לארץ ....בסין החליפו עוד 4 חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...