Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה עולמית במנוע טורבו 1.5 של הונדה סיוויק 2016-2018

igal84

פוסטים מומלצים

כבר שרכשתי את הרכב נאמר לי שאני אדרש להגיע להחלפת שמן לפני הטיפול הראשון (לפי הידלקות הנורה).

עוד לא נדלקה לי נורה, אבל אני מתכנן לעשות זאת כבר בשישי הקרוב.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן, רק שבמקרה של המנועים של הונדה, זליגת הדלק למיכל השמן כה משמעותית שבחלק מהמקרים המפלס עולה וזה הסימן העיקרי למהילה.

Sent from my Galaxy Note 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי מאולם תצוגה ומוסך של היבואן - אמרו שאין כרגע קריאה לריקול בארץ - בגדול שמעו על הבעיה בחו''ל - והדגישו בפני שדגם המנוע שמיוצר באנגליה עבור הארץ (L15BA) הוא מעט שונה מהדגם המדובר שיש לו תקלה (L15B7) שמיוצר במפעלים בסין וארה''ב - בחלקים ואטמים.

הוחלף מנוע אחד כזה לפחות באזור הצפון בגלל שבעלי הרכב לא התייחס לנורת החלפת שמן ב - 6,000 ק''מ הגיעה ב - 15,500 - ולאחר טיפול הלך המנוע ...החליפו לו במסגרת האחריות.

מכירות של הרכב ממשיכות כרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים מדברים על הנעות בקור, השמן לא מצליח להגיע לצמיגות רצויה והדלק לא נשרף כמו שצריך בקור, לכן הדלק חודר לשמן.

אבל בישראל אין קור, לא נראה שזה רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי הבוקר עם חבר בעל רכב כזה, בדיוק שנה על הכביש, 9000KM.

ביום חמישי האחרון הוא קיבל טלפון מנציגת היבואן שהזמינו אותו לטיפול ראשון על חשבונם ועל הדרך שאלה האם הוא כבר החליף/הוסיף שמן. החבר לא מתעניין ולא מבין בדברים האלה ולא עשה שום פעולת תחזוקה לרכב בשנה שהוא אצלו. נקבע טיפול כבר ליום שאחרי (שישי).

בתזמון שטני, בדרך לטיפול נדלקה הנורה...

כביכול סיפור שגרתי, אבל השאלה היא האם היבואן כן יודע משהו, אחרת למה שאלו את שאלת השמן במפורש?

שגרתי המנורה נדלקה והוא היה בדרך למוסך - צירוף מקרים ...בקשר ששאלו על השמן ...כי הוא לא ביצע טיפול החלפת שמן במהלך השנה - צריך לבצע באוטו הזה החלפת שמן ופילטר פעמיים בשנה נקודה...בגלל שהוא לא נסע הרבה המנורה נדלקה כנראה בול בשנה ....ולא לפני ...הכל תלוי בצבירת קילומטרים ובשימוש ...אם אתה נוסע רגוע ולא לוחץ כל הזמן אז פחות בלאי ...ואין צורך להחליף שמן ...לפני שנה ...הם יודעים על הבעיה בחו''ל כרגע לא קיבלו שום הנחיה מאנגליה בנושא הרכבים בארץ כל מדינה נאמר לי זה סידרה שונה אם אותו מנוע אבל דגמים שונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מנוע טורבו אפשרי שיחדור דלק לשמן ...הבעיה כמות...ועל המנוע לדעת לשרוף את זה בטמפרטורה מסויימת ....יש דיבורים בחו''ל על החלפת שמן ל - W030 במקום 020. סינטטי מלא ...בנוסף עדכון תוכנה ....והחלפת אטמים ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה עם החלפת השמן והדלקת הנורה. הוא היה חייב להכניס את הרכב לטיפול שנתי במהלך אוקטובר בין כה וכה.

כן נאמר לו במעמד מסירת הרכב, שדי נפוץ שצריך להוסיף שמן במהלך השנה ולא להזניח את המצב כאשר נדלקת נורה (מקסימום נסועה של 3000 ק"מ לפי הספר).

העניין זה שאין הנחיה להחליף שמן בצורה יזומה, בטח לא פעמיים בשנה. בגלל זה אני תוהה על תוכן השיחה שהוא קיבל.

אם יש הנחיה כזו רשמית (מהונדה אנגליה), מילוי שמן או כל שינוי באטמים, סוג השמן - העניין חייב להתפרסם.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה עם החלפת השמן והדלקת הנורה. הוא היה חייב להכניס את הרכב לטיפול שנתי במהלך אוקטובר בין כה וכה.

כן נאמר לו במעמד מסירת הרכב, שדי נפוץ שצריך להוסיף שמן במהלך השנה ולא להזניח את המצב כאשר נדלקת נורה (מקסימום נסועה של 3000 ק"מ לפי הספר).

העניין זה שאין הנחיה להחליף שמן בצורה יזומה, בטח לא פעמיים בשנה. בגלל זה אני תוהה על תוכן השיחה שהוא קיבל.

אם יש הנחיה כזו רשמית (מהונדה אנגליה), מילוי שמן או כל שינוי באטמים, סוג השמן - העניין חייב להתפרסם.

המחשב יודע להגיד לך שעברה שנה ומדליק מנורה להזכיר...בדיוק מה שקרה במהלך הנסיעה לטיפול....הוראות יצרן: החלפת שמן כל 15,000 ק''מ או אם מופיעה מנורה A בלוח הודעות - אז יש להגיע תוך 3,000 ק''מ להחליף שמן.....אלו הוראות יצרן שרשומות בספר ומה שנאמר לי בעת קבלת הרכב והיום.

עריכה אחרונה על ידי igal84
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה20 וה30 אלה רמות צמיגות של שמן חם, לא קר.

איך זה קשור אם הבעיה בהנעה קרה?

גם אני לא ממש הבנתי זה מה שרושמים בפורומים של הונדה....בגלל הצמיגות אולי וערבוב הדלק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יכולים לפתוח קבוצה, לאסוף כמה שקלים כל אחד ולשלוח דגימה של שמן למעבדה. כל השאר סתם דיבורי סרק, כרגע אין אף אחד בארץ שהלך לו מנוע בגלל זה(לפי מה שכותבים פה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יכולים לפתוח קבוצה, לאסוף כמה שקלים כל אחד ולשלוח דגימה של שמן למעבדה. כל השאר סתם דיבורי סרק, כרגע אין אף אחד בארץ שהלך לו מנוע בגלל זה(לפי מה שכותבים פה).

צודק ...חשבנו על זה ..אגב גם בפקיסטן אין קור קיצוני והלכו שם כמה מנועים.....אפילו הפסיקו לשווק את הדגמים עם מנוע המדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מדינות מחוץ לאירופה יש בעיות עם דלק באיכות ירודה/מהול, מה שיכול לגרום לשמן לאבד את התכונות שלו מהר מאוד. לכן לא היתי משווה את זה לישראל, בישראל הדלק נבדק לפי תקן אירופאי בכל התחנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שבינתיים אפשר להיות אופטימיים מעט. נראה שמאיר, יבואן הונדה בארץ, עוקבים אחרי הנושאים בחו"ל ועושה רושם שהבעיה לא נוגעת לדגמי המנועים הנמכרים בארץ.

גם לא נראה שיש ניסיון כלשהו להסתרה/ התחמקות/ אי לקיחת אחריות במידה ויש בעיות.

נראה לי שאפשר לחזל"ש בינתיים

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...