Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש ג'יפון לרכב משפחתי - 160K

kfirg
שימו לב! השרשור הזה בן 2294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איששכבת הצבע שלהם דקה מאוד יחסית, גם במכונית חדשות.

מסכים לגבי הצבע, אבל קח בחשבון שעם שינוי התקנות האירופאיות בעניין הזה (שוב מתוך תירוצים של איכות הסביבה וכו), צפה שזו תהיה המגמה מהיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין ספק שפיז'ו הצליחו עם העיצוב של 3008 החדש, הבעיה שלי היא שבמשך 40 שנה שאני עוקב אחרי עולם הרכב, אף פעם הם לא עשו אוטו אמין אחרי הכל 404,תמיד היו תרוצים עם משהו בתחילת שנות האלפיים עם המולטיפלקס אח"כ עם מנועי הפרינס, תמיד היה משהו. ויש לכ ששכבת הצבע שלהם דקה מאוד יחסית, גם במכונית חדשות.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

אין דבר כזה שכבת צבע,יש שכבת לכה.

אחרי שעבדתי{דיטיילינג} פחות או יותר על כל רכב שאתה יכול לחשוב עליו אני אומר בבירור שמה שרשמת פשוט לא נכון,אי אפשר להכליל יצרן שלם,כי לכל דגם יש שכבת לכה קשיחה או רכה יותר,למשל ל208 יש לכה רכה יחסית,לעומת זאת ל508,308 יש לכה בינונית-קשיחה,בגדול לפיגו יש לכה בינונית + ברמת הקשיחות שלה.

אתה נשמע לי כמו מעריץ של האסייתיות אז שתדע שדווקא למרבית הדגמים של הונדה יש חרא של צבע,לכה מאד רכה ובעייתית לעבודה,גם לקיה יש צבע רך.

מעבר לכך ל308 אין שום בעיה{שלי כבר עם 170K בשלוש שנים,0 תקלות},כנל ל508 עם המנוע המחודש,ה307 עדיין משרתת אותי בנאמנות כבר 15 שנה,וגם ה406 של אחי עדיין ברשותו,הרכב בן 16ונוסע כמו גדול ללא שום בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון, נראה לי שאתה מבין בצבע יותר ממני, ואני מכבד את זה, באמת דיברתי יותר על ה208, בקשר לפיג'ו 307,היו לה בעיות עם הקונקטורים של המולטיפלקס, הם היו עשויים מפלסטיק זול, והיו נשברים אחרי זמן קצר מאוד, בקשר למנוע פרינס דור ראשון, נכתב מספיק. אני דווקא מאוד אוהב יצרנים ארופאים, ואני רואה מה קורה בארה"ב עם קונסיומר ריפורטס, שרוב היצרנים האסייתיים בדירוג נמוך מאוד בגלל מעבר למנועי טורבו, גיר מתקדם ומערכות בידור. גם הם לא חסינים, להפך. היצרנים האירופים בדור 1.0 סבלו מאוד מבעיות, וכעת הם מאחורי זה, היפנים, בגלל השמרנות שלהם מגיעים רק עכשיו, והם נתקלים באותם בעיות ממש.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה שכבת צבע,יש שכבת לכה.

אכן לכה, אבל מנסיון כשאתה מדבר עם אנשים הם לא מבינים אז קל יותר לדבר איתם על צבע.

בכל אופן במקרה הספציפי של ה3008 של אמא שלי שעבר קצת דיטיילינג, השכבה באיזורים מסויימים גבולית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לכה, אבל מנסיון כשאתה מדבר עם אנשים הם לא מבינים אז קל יותר לדבר איתם על צבע.

בכל אופן במקרה הספציפי של ה3008 של אמא שלי שעבר קצת דיטיילינג, השכבה באיזורים מסויימים גבולית.

זה משהו שאתה ממליץ לעשות ברכב חדש?

מה העלות של כזה דבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות״ש,

אתה צריך להיות קצת יותר ממוקד בדרישות שלך כי המבחר היום דיי גדול.

הזכירו כאן את הקשקאי דיזל, לאחר נסיעת מבחן בו אני יכול להעיד שזה רכב מצויין מבחינת מנוע-גיר (והוא ממש לא מרעיש, לא יותר מה-3008 דיזל ואפילו הגיר מרגיש בסדר גמור), הוא מאובזר יפה מאוד, יש לו אבזור בטיחות חשוב כגון בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל (מבחינתי תנאי קריטי), אמין חסכוני וגם נאה. החיסרון שלו זה מרווח מצומצם מאחור ואישית הפריע לי גם שאין אותו ברמת האבזור הגבוהה ביותר (כיסאות חשמליים עם זיכרונות, דיפוני עור, תאורת לד ועוד).

ה-3008 אחלה רכב אבל גם לו יש חסרונות משלו. העיצוב שלו לא כל כך מרשים (לדעתי לפחות), עיצוב הפנים נהדר אבל התפעול דרך מסך המגע קצת מעצבן (בעיקר שאין לו פקדים מכאניים למזגן), בדגם המאובזר גג השמש מצמצם את מרווח הראש באופן קריטי והקשה עלי למצוא תנוחת נהיגה גבוהה ושלטת (ובישיבה במושב האחורי הראש נוגע בתקרה), ובעיקר יש אני נושא האמינות וירידת הערך הצפויה שמישהו כאן ציין אותה כאפלה, אכן הגדה מדויקת.

לחובה הוא דיי מרווח מאחור, תא המטען גדול, הוא מאובזר בנדיבות, המנוע חסכוני (למרות שאישית הייתי מעדיף את הבנזין), ובעיקר אבזור בטיחות מושלם.

הטיגואן רכב מרשים, מרווח מאוד (המרווח בחבורה) עם תא מטען גדול, אבזור נוחות סביר (אך לא מרשים במיוחד לרמת המחיר שלו) ומנוע חזק יחסית (למרות שבנסיעת מבחן הוא לא הרגיש לי זריז כל כך, סביר כזה..)

לשלילה הוא יקר, אמינות מוטלת בספק, שרות יבואן שלא מצטיין, תא הנוסעים מרגיש פשוט (על אף האיכות חומרים) עקב ריפודי בד פשוטים ובעיקר תא נוסעים שחור משחור. אך בעיקר הפריע לי אבזור הבטיחות העלוב אשר כולל רק בלימה אוטונומית שאף היא לא שימושית עקב כך שהיא לא כוללת זיהוי הולכי רגל/אופנועים/אופניים ופעילה רק עד 50 קמ״ש ומעבר לזה רק מסייעת בבלימה (לאחר שהנהג מגיב). זו מערכת מסורסת מסיבות לא ברורות של היבואן ובתכלס שווה רק לתאונות פגוש בתוך העיר, מבחינתי זה שווה כקליפת השום וזו גם הסיבה שהיא לא באה בחשבון מבחינתי.

ה-CX5 מרשים מאוד ובעל תא הנוסעים הנעים והמרשים ביותר מבין כל החבורה (גם אם פחות מצועצע ופרוטכני מה-3008 ).

הוא מרווח מאחור לא פחות מה-3008, המנוע מרגיש טוב (לא הרבה פחות מהטיגואן למרות הנתונים על הנייר) וגיר עובד מעולה, תא מטען שימושי ומרווח, אבזור נוחות סביר (לא באמת חסר משהו אבל במחיר שלו הייתי מצפה להרבה יותר), נוח ונעים לנהיגה ונסיעה ואפילו קצת מהנה, אמין ושומר על מחירון (לפחות בדגם הקודם) והבלימה האוטונומית שלו אומנם רק עד 80 קמ״ש אך כוללת זיהוי הולכי רגל, את כל השאר משלימה מוביילאיי שזה קצת מוריד אבל לא שונה מהותית מהמערכות המקוריות של הקשקאי לדוגמה (שרק מתריעות). סה״כ מבחינתי האישית הוא הרכב המוביל.

יש כמובן גם את הספורטאז שאין מה להרחיב עליו (יש אותו בכל חור ולי אישית זה לגמרי מוריד, גם העיצוב לדעתי לא משהו).

יש את הטוסון שהוא אגב שונה לגמרי מהספורטאז׳ ואין לי מושג למה טוענים שהם דומים, הם ממש ממש לא. אבל אין לו אבזור בטיחות ובעיקר אין לו בלימה אוטונומית וזה מבחינתי פוסל אותו.

יש את ה-XV החדש שנראה מאוד מעניין כאשר הקלף החזק שלו הוא אבזור הבטיחות, סחירות ואמינות, ובעיקר יכולת שטח שאין בקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-3008 אחלה רכב אבל גם לו יש חסרונות משלו. העיצוב שלו לא כל כך מרשים (לדעתי לפחות),.

אכן לדעתך. כמי שיש לו נסיון מקרוב עם הרכב הוא מעורר עניין ברמות שלא ראיתי עם אף רכב אחר שיצא לי לחוות, וזה לפני שיוצא לאנשים להציץ פנימה. אותו הנסיון בדיוק יש לחבר שרכש את הרכב גם כן.

כשמישהו שואל לעצתי על רכב מסוים לעולם אני לא מציין עיצוב חיצוני כיתרון או חיסרון כי זה אינדווידואלי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יודע מה עובי השכבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון,כמובן ש3008 לא מרצדס GL,אבל לגבי העיצוב אני חושב שיש קונצנזוס שהרכב נראה מעולה,הכי מיוחד בסגמנט,וזה עוד לפני שדיברתי על התא נוסעים המאד מתקדם שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון,כמובן ש3008 לא מרצדס GL,אבל לגבי העיצוב אני חושב שיש קונצנזוס שהרכב נראה מעולה,הכי מיוחד בסגמנט,וזה עוד לפני שדיברתי על התא נוסעים המאד מתקדם שלו.

זה עיניין של טעם, לטעמי הוא לא מרשים ולא ייחודי.

אומנם יש לו אלמנטים יפים (כמו הפנסים האחוריים למשל) אך בסופו של דבר משהו בפרופורציות גורם לו להראות קטן ונבלע על הכביש.

לטוסון ול-CX5 למשל יש הרבה יותר נוכחות מאשר ל-3008.

זה לא אומר שהיא לא יפה או מעוצבת, זה רק אומר שהיא לדעתי ממש לא מרשימה.

ולא, היא לא מסובבת ראשים או יוצרת באז סביבה, אלא אם כן אתה נמצא באתיופיה, אצלנו ברחוב יש לפחות 4 רכבים כאלו ולא ראיתי אף אחד/ת מסובבים ראשם אחריהם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכשיר שמודד. לכל דיטיילר יש, ואפשר לקנות באיבי די בזול.

קח בחשבון שהמכשירים הסיניים של מדידת עובי צבע מזייפים חופשי,לא נשמע לי הגיוני מה שרשמת בגלל זה שאלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו המון אלמנטים מעניינים. המשחק של המשטחים השחורים והגג ה״מרחף״ לדוגמא.

יש לי חבר מעצב שיודע לדבר על זה שעות... [emoji2]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...