Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות סיטרואן zx?

danila
שימו לב! השרשור הזה בן 7064 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יוסי ,

אנחנו לא אובייקטיביים , ולא מתיימרים להיות.

כל מי שחובב נהיגה בצורה מזערית , ומוכן לשלם על זה תוספת כספית קטנה - לא יעלה על דעתו להמליץ על הסובארו יקירתך.

הסובארו תביא את הבן אדם ממקום למקום. לא יותר.

הבן אדם שאל על ZX - אמרנו לו את דעתנו עליה. היא אולי (דגש על אולי) תתקלקל קצת יותר מהסובארו , אבל תיתן פי מאה יותר , מכל בחינה אחרת (אפילו בנושא חסכון בדלק , אם כבר נכנסים להיבט הכלכלי).

אל תיתן לדברים כמו הח' רצועת טיימינג לסנוור את עיניך. זו הוצאה שולית באופן יחסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיתן לדברים כמו הח' רצועת טיימינג לסנוור את עיניך. זו הוצאה שולית באופן יחסי.

כשהיא נקרעת זה ממש, אבל ממש לא שולי - ולא מדובר באירוע נדיר.

למצוא ZX בת 10-11 במצב טוב שתספק אמינות טובה זה כמו להוציא 6 בלוטו פעמיים ברצף.

חבר'ה, לפחות אל תשקרו לעצמכם. ה ZX היא לא מכונית אמינה, היא מזדקנת בצורה בינונית להחריד, הרכיבים לא באיכות גבוהה (אל תתנו לריפודי הקטיפה לסנוור אתכם), מע' הפרונט רגישה וכנ"ל גם המוט פיתל האחורי ומייסביו. מערכת הקירור והחימום סופר-רגישה (רדיאטור חימום למשל) וכל טיפול או נגיעה באחד מהרכיבים הללו זה מינימום 1000-1500 שח.

מי שמחפש מכונית מהנה לנהיגה ב 10K שח, שיחסוך ויקנה משהו אחר או שיסתפק לבינתיים במכונית שמטרתה להגיע מנקודה א' ל ב' במינימום סיכונים, אבל שלא ישלה את עצמו ש ZX היא מכונית אמינה שמתאימה לבחור שמחפש מכונית שתתרחק ככל שניתן ממוסכים ! ! !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הביקורת איציק, אני אקח את זה לתשומת ליבי.

כמו כן רציתי לדעת מה אתה חושב על רנו 19 1.4 מאותם השנים? (השאלה מופנת לכולם כמובן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן ויכוח של אמינות.. ומי שבאמת מבין, מכיר, נגע ברכב הזה יודע שיש לו נקודות תורפה בקריטריון האמינות!

א-ב-ל, כמו שאמרו לפני, ה-ZX נותנת הרבה יותר בכל חלק בנסיעה/נהיגה מכל רכב אחר בטווח המחירים האלו.

ולכותב השרשור:

ה-ZX מתקלקלת יותר, היא תראה יותר מוסכים, היא תהיה יקרה יותר לאחזקה משאר המתחרות, אבל היא תיתן פאן אחר שבשביל חובבי נהיגה עושה את ההבדל.

לצורך העניין, אני אחזקתי ZX למשך שנתיים.

אפשר להגיד שהייתי עיוור כי הייתי להוט לרכוש את הרכב בסכום שהיה לי אז.

קניתי רכב מתוחזק רע מאוד, מוזנח מכנית, השקעתי הרבה מאוד כסף ויישרתי אותו קו כמה שיכלתי

(עד ששמר הגיע וניפץ לי את האשליות שהמנוע בחיים וטוב לו :? )

הרבה מוסכים, זמן מבובז וכו', אבל הכל מתגמד לאיכות הנסיעה והנוחות שקיבלתי!!

מה שלא הייתי מרוויח עם 205 או סוויפט למשל.

אקזמפלר טוב, לאחר בדיקה מקיפה מוצלחת יכול להוות קנייה טובה!!

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן ויכוח של אמינות.. ומי שבאמת מבין, מכיר, נגע ברכב הזה יודע שיש לו נקודות תורפה בקריטריון האמינות!

א-ב-ל, כמו שאמרו לפני, ה-ZX נותנת הרבה יותר בכל חלק בנסיעה/נהיגה מכל רכב אחר בטווח המחירים האלו.

ולכותב השרשור:

ה-ZX מתקלקלת יותר, היא תראה יותר מוסכים, היא תהיה יקרה יותר לאחזקה משאר המתחרות, אבל היא תיתן פאן אחר שבשביל חובבי נהיגה עושה את ההבדל.

לצורך העניין, אני אחזקתי ZX למשך שנתיים.

אפשר להגיד שהייתי עיוור כי הייתי להוט לרכוש את הרכב בסכום שהיה לי אז.

קניתי רכב מתוחזק רע מאוד, מוזנח מכנית, השקעתי הרבה מאוד כסף ויישרתי אותו קו כמה שיכלתי

(עד ששמר הגיע וניפץ לי את האשליות שהמנוע בחיים וטוב לו :? )

הרבה מוסכים, זמן מבובז וכו', אבל הכל מתגמד לאיכות הנסיעה והנוחות שקיבלתי!!

מה שלא הייתי מרוויח עם 205 או סוויפט למשל.

אקזמפלר טוב, לאחר בדיקה מקיפה מוצלחת יכול להוות קנייה טובה!!

אמיר.

אף אחד לא בא לפקפק ולו לשניה על יתרונות ה ZX בכל מה שקשור לנוחות נסיעה והיגוי ביחס ל"מתחרות" במחיר דומה - אבל בסכום זעום של 10,000 שח יחס התמורה לשקל מצטמצם בהשוואה לעלויות אחזקה ומוניטין אמינות.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, ידוע הרי שרכב בן 10 שנים, גם אם הוא שמור בצורה הכי מלוקקת שיש, יהיה נטל כספי לכיס וידרוש תיקונים רבים בשל בלאי.

צריך להסתכל גם על חצי הכוס המלאה ולהבין של-ZX יש המון חלקי חילוף, ורובם במחירים זולים למדיי..

אני לא מזלזל חס ושלום בדעה הרווחת שלך, אבל זאת למעשה הכללה כוללת מדיי.

-אחותי נכנסה למוסך עפ פיאט אונו (1995)הרבה יותר פעמים מאשר אני נכנסתי עם הזד.איקס שלי (1993) באותה תקופה.

-אחותי השניה נכנסה כל יומיים למוסך עם קליאו (1996) במשך אותה תקופה של שנתיים.

אבל בסכום זעום של 10,000 שח יחס התמורה לשקל מצטמצם בהשוואה לעלויות אחזקה ומוניטין אמינות.

עלויות האחזקה ומוניטין האמינות מצטמצמים גם אצל כל המתחרות מאותם שנתונים- ככה שבסוף עוד יוצא שה-ZX משתלמת לקנייה הרבה יותר משאר המתחרות בסכום הנ"ל.

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, ידוע הרי שרכב בן 10 שנים, גם אם הוא שמור בצורה הכי מלוקקת שיש, יהיה נטל כספי לכיס וידרוש תיקונים רבים בשל בלאי.

צריך להסתכל גם על חצי הכוס המלאה ולהבין של-ZX יש המון חלקי חילוף, ורובם במחירים זולים למדיי...

אמיר, לרוב המכוניות הללו יש חלקי חילוף זולים למדי, הבעיה היא לא תמיד במחיר החלקים כמו העבודה המחורבנת והתקלות התכופות.

אני לא מזלזל חס ושלום בדעה הרווחת שלך, אבל זאת למעשה הכללה כוללת מדיי.

-אחותי נכנסה למוסך עפ פיאט אונו (1995)הרבה יותר פעמים מאשר אני נכנסתי עם הזד.איקס שלי (1993) באותה תקופה.

-אחותי השניה נכנסה כל יומיים למוסך עם קליאו (1996) במשך אותה תקופה של שנתיים.

אין לי ספק שפיאט אונו היא לא שיא האמינות ומדובר כאן גם באלמנט של מזל... ובכלל, 2 המכוניות הנ"ל לא מפגינות אמינות מושלמת ואני אישית לא הייתי קונה אותן. מה שכן, הטיפול בפיאט אונו הוא משחק ילדים (על אחת כמה וכמה ביחס לקליאו) ואילו הקליאו היא סיוט עבור המוסכניקים. אני באופן אישי הסתדרתי מעולה עם תיקונים באונו, יש גישה טובה והתכנון נוח... בקליאו אין מקום לזוז מילימטר.

עלויות האחזקה ומוניטין האמינות מצטמצמים גם אצל כל המתחרות מאותם שנתונים- ככה שבסוף עוד יוצא שה-ZX משתלמת לקנייה הרבה יותר משאר המתחרות בסכום הנ"ל.

אמיר

אז זהו שלא. ככל שעובר הזמן המכונית עם המוניטין פותחת פער מסויים (גדול יותר בד"כ) מול מכונית שמזדקנת פחות טוב.

בזמן שב ZX אתה חשוף לבעיות במוט פיתול האחורי (בצע חיפוש בפורום הטכני), סכנה של קריעת רצועת תיזמון, פרונט עדין ורכיבים תחת הדשבורד שלא ממש מזדקנים בצורה טובה - בסובארו DL *אין* לך את הצרות האלו והסבירות לתקלות נמוכה יותר.

ב DL, במקרה הכי גרוע, החלפת תפוח פרונט או בולם זעזועים אחורי (זול מאוד) כתוצאה מעייפות ובלאי - או במקרה קיצוני החלפת משאבת מים שעולה 200 שח (המשאבה נמצאת מולך ואין צורך בפירוק של רכיבים אחרים לצורך החלפתה !) או רדיאטור שעולה 400-500 שח. בנוסף, האוטו קל מאוד לטיפול, הכל נגיש ויש מרווח מצויין בתא המנוע. המכלולים העיקריים מחזיקים מעמד טוב מאוד גם אם טופלו באופן טוב/סביר.

תאמין לי, אמיר, אין לי מה לסנגר על הלאונה. אני לא מרוויח מזה כסף וזה לא מעניין אותי - אבל להוליך אדם שולל שבא לחפש רכב שמתרחק ממוסכים ולומר לו לקנות ZX זה לעבוד על עצמך ואחרים בעיניים...

בסוף עוד יוצא שה-ZX משתלמת לקנייה הרבה יותר משאר המתחרות בסכום הנ"ל.

הצחקת אותי... זה יפה מאוד שאתה הופך את המציאות העגומה למשהו כ"כ מלהיב ויפה ע"י סידור מתוחכם של המילים, אבל תן לי להסביר לך דבר פשוט:

ביחס תמורה לשקל (נטו) ברור שה-ZX משתלמת לקניה. מדובר באוטו זול שמציע נוחות והתנהגות שאין בשנתונים הללו אצל אף מתחרה.... א-ב-ל (!) זהו אחד הפרמטרים הכי לא חשובים בקניה של רכב ב 10,000 שח... הפרמטר הכי חשוב ברכב כזה זה שהוא י-ס-ע (!!!)במינימום תקלות - כי מי שקונה רכב ב 10K ש"ח סביר להניח שאין לו גם הרבה כסף לתחזוקה (כי אם היה לו, סביר להניח שהיה קונה רכב יקר יותר, בטיחותי יותר, אמין יותר וחדיש יותר).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רציתי לומר משהו קטנטן,

ה ZX לדעתי, אמינה אף יותר מהקסארה(אולי בגלל שב ZX לא היה טורבו, והוא לא היה מהיר ודורש כמו הקסארה )., לאבא היתה ZX מודל 95, מונית, ועשה איתה כ 600 אלף קילומטרים בהצלחה מרובה.

פרט לבעיות סבירות, שאני בטוח שבתוך 600 אלף ק"מ יהיה גם בלאונה, כמו משאבת מיים, רדיאטור אלטרנטור וטיפולים שוטפים, הרכב שרד מצוין.

הרכב נמכר לערבי, ואין לי מושג מה עלה בגורלו. , בניגוד ל 405 ז"ל, ה ZX לא סבלה מאותם מחלות ידועות לשמצה, כמו בולם הגה כל שני וחמישי, תפוחים ומשלושים. ל 405 היתה נטייה לבקר אצל המוסך שעושה פרונט באופן קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן, הטיפול בפיאט אונו הוא משחק ילדים (על אחת כמה וכמה ביחס לקליאו) ואילו הקליאו היא סיוט עבור המוסכניקים. אני באופן אישי הסתדרתי מעולה עם תיקונים באונו, יש גישה טובה והתכנון נוח... בקליאו אין מקום לזוז מילימטר.

אויי כמה שאתה צודק...:razz: כמה פעם פירקו לנו ציריות כדי לקבל גישה למכלולים....

לגבי ה-DL, אין ספק שאתה צודק ומדובר בעובדות מוכחות. ה-DL מזדקנת בכבוד בהפרש עצום לעומת הרכבים שדיברנו עליהם... אבל הרבה גם מסתייגים מהרכב בגלל שהוא.....DL (בלי סיבה מוצדקת לדעתי)

תאמין לי, אמיר, אין לי מה לסנגר על הלאונה. אני לא מרוויח מזה כסף וזה לא מעניין אותי - אבל להוליך אדם שולל שבא לחפש רכב שמתרחק ממוסכים ולומר לו לקנות ZX זה לעבוד על עצמך ואחרים בעיניים...

תראה, בשרשור דובר על ZX..

אני הגבתי, כבעל ZX לשעבר, שגם ברכב הזה יש בעיות אמינות, אבל הכל ביחס למצב האקזמפלר שנקנה..

למעשה רציתי להבהיר שזה לא נכון לחשוב ש" ZX ישנה=מכונית בעייתית, נטולת אמינות ונשואה למוסכים"... כי זה כללי מדיי ולא משקף.

ביחס תמורה לשקל (נטו) ברור שה-ZX משתלמת לקניה. מדובר באוטו זול שמציע נוחות והתנהגות שאין בשנתונים הללו אצל אף מתחרה.... א-ב-ל (!) זהו אחד הפרמטרים הכי לא חשובים בקניה של רכב ב 10,000 שח... הפרמטר הכי חשוב ברכב כזה זה שהוא י-ס-ע (!!!)במינימום תקלות - כי מי שקונה רכב ב 10K ש"ח סביר להניח שאין לו גם הרבה כסף לתחזוקה (כי אם היה לו, סביר להניח שהיה קונה רכב יקר יותר, בטיחותי יותר, אמין יותר וחדיש יותר).

איציק

שוב, כותב השרשור הזכיר ZX, אחרים ענו לו, אז אני מוסיף את דעתי האישית שאל מול שאר הרכבים שנכתבו כאן (DL לא הוזכרה כאן בהתחלה) ה-ZX היא אופצייה מעולה- למרות כל הדברים הנכונים שרשמת.

בכלל, אין פה ויכוח וחוסר התאמה בין הדברים שאנחנו רושמים...

העדפות הקונה (בין ZX נוחה ל-DL אמינה או אונו וכו') היא הפרמטר החשוב, וחשוב להבהיר שוב שגם מזל והיסטוריה נותנים פה את הטון ברכישה!

מי שקונה רכב ב-10K צריך גם לשנן את המשפט "זול עולה ביוקר"....

אני ב-10K בכלל לא הייתי ממהר לקנות רכב...:grin:

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7064 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...