Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה כול הדירות הם בתיווך?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל - אם אין בלעדיות המתווך מקבל תשלום רק מהקונה.

שנית - המתווכים עושים תרגילים לקונים ומציגים להם דירות שכלל לא התבקשו להציג, אבל מחתימים את הקונים על הסכם תיווך שבית המשפט אוכף.

שלישית - יש כל מיני הסכמים בין מתווכים, עם חלוקת השלל בין מתווך שקיבל בלעדיות (ואז זכאי לגבותדמי תיווך גם מהמוכר) לבין מתווכים אחרים. למעשה יש למתווכים אתר אינטרנט סגור שבו הם "מתווכים" זה לזה את הדירות.

גולו - גם אני תהיתי מדוע זה פועל כך - אלה עובדות החיים. ניסיתי לפרסם דירה ביד 2, כאמר - פניה בודדת. בסופו של דבר מתווכת מצאה לנו קונים.

מלכישוע - כאשר פרסמתי את הדירה שלי לפני כ-5 שנים דרשתי מחיר שנראה לי סביר, ירדתי מהעץ מהר מאד כאשר הבנתי שלא אקבל מחיר כזה, והסתפקתי במחיר שנראה לי נקודת מוצא מתאימה למו"מ בהתאם לקריאת השוק המחודשת שלי. בסופו של דבר זה גם מה שקרה, מכרתי את הדירה ב-20 אש"ח פחות ממה שנראה לי סביר אחרי הניסיון הראשון הכושל. מצד שני, נכון להיום אני צופה בניסיון מכירת דירה במשפחה, וראיתי איך מתווך מסנוור את בעל הדירה במה שנראה לי כהערכת יתר רצינית של ערך הדירה, על מנת לקבל בלעדיות. נראה אם יצליח או ש"ישרוף" את הדירה בשוק עם כמה חודשי בלעדיות.

הניסיון האישי שלי הוא שלמתוך שני תפקידים - האחד הוא לשכנע את הקונה שמדובר בדירת חלומותיו. העובדה היא שמתווכת הצליחה "למכור" לאשתי דירה שמאפייניה נגדו לחלוטין את הדרישות הראשוניות שלנו. מצד שני, היו לדירה יתרונות בתחומים שכלל לא חשבנו עליהם מלכתחילה, המחיר - אפילו עם שיפוץ נרחב - היה סביר ובסופו של דבר אנחנו נהנים מאד מהדירה. התפקיד השני של המתווך הוא להיות הנרי קיסינג'ר, ולהביא את הצדדים לעמק השוה לגבי המחיר ותנאי התשלום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נתקלתי לאחרונה באנגליה בשיטת מכירה טיפה שונה, מפרסמים בית "החל ממליון שקלים" (או כל סכום אחר כמובן) וקובעים ימים פתוחים לראות את הבית (נגיד שישי ושבת) אנשים באים, הולכים, ומתקשרים למוכר "ההצעה שלנו היא ככה וככה" והמוכר מחליט אם לסגור את הבסטה או לחכות להצעה טבה יותר ואולי לאבד קונה שכן רוצה וכו, דווקא נשמע הגיוני

מעניין אם אני אפרסם ביד שתיים "מקבל הצעות החל מ X" כשאני אמכור דירה מה זה יעשה.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כאן עושים "בית פתוח" לכל מי שרוצה לראות את הדירה, כמובן, לא בשיטת המכרז. יש הרבה מדינות בהן מותר למכור דירות ובתים רק דרך סוכן נדל"ן, למשל בקנדה. אבל גם החוקים שם בכל הנוגעים בדבר נוקשים ביותר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בארץ החוקים די נוקשים. אבל, כידוע, האכיפה לא מי יודע מה. ובתחום הזה לא חסרים אנשים שגורשו ממגרשי הרכב כיון שלא היו מספיק ישרים. ובמפתיע, יש גם אנשים שהייתי קונה מהם רכב משומש.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמריי שעלות התיווך גבוהה 1.5%-2%, והבלעדיות זה בכלל חוזה התקשרות שמגביל לגמריי את המוכר וכובל אותו למתווך, אבל היתרון היחידי שלמכור דירה דרך תיווך, זה רק כדי לחסוך את כל השיחות של המוכרים במהלך היום, שרובם מתווכים שלא אומרים את זה בטלפון, ורק אחרי שמגיעים לדירה מזדהים כמתווכים.

התיווך במכירה זה כמו טרייד אין, נכון מפסידים קצת כסף (בדירה יותר), אבל חוסכים את הכאב ראש במכירה, זו דעתי בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין איך התחום הזה עדיין קיים שאנחנו חיים בעידן של אינטרנט.. הכל כ"כ קל למציאה באינטרנט. מישהו יכול להסביר לי? זה עצלנות? המספרים שנאמרו פה על הדמי תיווך הם ממש גבוההים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתווך טוב שווה את משקלו בזהב, ומי שלא עבד עם אחד כזה, לעולם לא יבין זאת.

מתווך דמיקולו - בהחלט לא שווה שיסתכלו בכיוון שלו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה תלוי האם קונה גר באיזור שהוא מחפש דירה או צריך כל פעם לבוא מרחוק.

אם הוא גר באיזור, לדעתי, תיווך מיותר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי דירה בינואר, באיזור מאוד מבוקש שכונה חדשה שלא היה בה הרבה היצע ותיאורטית אמור היה להיות קלי קלות למכור.

אבל בדירה היו שוכרים, אז צריך להתעסק עם תיאומים כל הזמן, במיוחד בהתחשב בזה שאני גר בחו״ל אבל גם אם נניח הייתי גר בארץ זה עדיין כאב ראש לא קטן. הדירה הייתה מפורסמת בערך 3 חודשים ובאו אנשים פרטיים כולם בלבלו את המוח ולא הציעו שום דבר שהיה נראה קרוב לסביר, מה שכן הסכמתי לעבוד עם מתווכים אבל לא לשלם להם עמלה והם דווקא כן הביאו הרבה לקוחות אבל אף לא קונה אחד.

בשלב מסויים כשהשוכרים עמדו לעזוב ואני הייתי קרוב לעמוד עם נכס ריק הסכמתי לעבוד עם מתווך בבלעדיות אבל כיוון שהדירה הייתה באיזור עם ביקוש רב המתווך (שהוא לא פחות ממצויין לדעתי) הסכים לעבוד ללא עמלה מצדי. הוא מצא קונה תוך שבוע, ששילם במזומן את כל הכסף במחיר שהיה הגיוני לחלוטין ופחות או יותר מה שציפיתי לקבל כשהתחלתי את כל התהליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרושם שלי הוא שמחפשים רבים מוותרים לגמרי על החיפוש בלוחות.

ותר מזה - יש אזורים בהם למעשה אין דירות המפורסמות באופן פרטי, אלא רק בתיווך. למה - לא ברור לי, אבל, כאמור, ניסיוני הוא שהקונים מגיעים עם המתווך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי 2 דירות בתקופה של ה-5 שנים האחרונות. שתיהן במחיר גבוה וללא מתווך. אבל - זה עם חרא. המתווכים שקרנים ברמות של מניפולציות ועוד. כל המתווכים חושבים שהם יודעים הכי טוב, ואתה אין לך מושג ומתנהגים כאילו הם הכי חכמים. אני לשמחתי הדפתי כל מתווך שחיזר אחריי. אבל אני פשוט שונא מתווכים ולו רק מהסיבה שהם הרסו את המקצוע עם כל השקרים והמזימות.

אין בעיה למכור ולקנות בלי מתווך. לקנות זה קצת מורכב יותר אם מדובר באזור שמוכרים ישר פונים למתווך. אבל אפשרי לעקוף כל עוד הבעלים של הדירה לא חתם בלעדיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להקיש מהניסיון הפרטי זה יפה אבל אתה אחד בים של עיסקאות לכן הניסיון הפרטי שלך הוא הפרטי שלך.

העובדה שהמקצוע קיים מלמדת שהוא נחוץ ( עדיין ).

כמו שכתב דיסקו יש כאלה מקצוענים ויש כאלה שאין להם אפילו תעודה.

אחד הדברים שבהם מתווך מקצוען עושה את עבודתו נאמנה הוא המצב הזה

המוכר רוצה 1000K הקונה רוצה לשלם 900K וכל אחד נתקע בעמדתו עמוסת האגו.

המתווך יקרב את שניהם למחיר של 950K ותבוצע עיסקה.

כיוון שהמתווך מקבל את שכ"ט רק אם מבוצעת עיסקה הוא יעמול על שני הצדדים שיתקרבו בעמדותיהם עד לסגירה מוצלחת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני, מתווך ימכור לך את הדירה מהר יותר ממה שתצליח לבד במחיר גבוהה יותר שהעמלה שלו ממש זניחה לעומת הרווח שלך וגם ימצא לך את הדירה הבאה מהר יותר ובמחיר טוב יותר ממה שתצליח לבד ויעשה את כל המיקוחים וכאבי הראש ויביא לסגירת עסקה בכמה שפחות כאבי ראש בשבילך.

ושוב אדגיש - העמלה שלו במכירה ובקניה היא זניחה לעומת הרווח שלך.

מדוגמא קטנה מתווך מכר לנו תוך חודש ב90k יותר ממה שלא הצלחנו למכור בחצי שנה ומצא לנו דירה ב3 חודשים שלא מצאנו כשנה ב150k פחות ממה שהתמקחנו עם בעל אותה דירה, אפילו שהיה מישהוא דרך תיווך אחר שהיה מוכן לשלם עליהה 30k יותר.

אז העמלה שלו היא "בחינם" מבחינתי ונחסכים כל הלחצים וכאבי הראש

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפ שלי מנסיון טרי:

מכרנו דירה לפני כחצי שנה. הדירה באיזור איכותי ומבוקש. פרסמנו מודעה, ויחד עם קונים פוטנציאליים הגיעו גם מתווכים. חלקם נחמדים, חלקם חלקלקים. לא רצינו לחתום איתם, בטח לא בבלעדיות. בסופו של דבר מכרנו לקוח ללא מתווך.

צריך לזכור שבניגוד לשוק הרכב, מדובר בשוק של מוכרים, ולכן מצד המוכר אני לא רואה היגיון להשתמש בשירותי מתווך. מעבר לכמה טיפים קונים שקיבלנו, התרומה היחידה של המתווכים איתם שוחחנו היתה לקבל מהם קנה מידה אילו מחירים באמת מקבלים בשכונה שלנו והאם הם תואמים את מה שאנשים דורשים במודעות. הדירה שלנו היתה טובה ומושקעת, ולא רק שחסכנו את שני האחוז למתווך, גם בסופו של דבר, עם קצת סבלנות הצלחנו למכור טיפה יותר גבוה מהרף העליון שרוב המתווכים העריכו. וזה למרות שכישורי המו"מ שלי הם לא הכי משובחים שיש. שוב, כשיש לך מוצר טוב ביד ושוק של ביקושים, אין סיבה בעיניי לזרוק את הכסף.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני, מתווך ימכור לך את הדירה מהר יותר ממה שתצליח לבד במחיר גבוהה יותר שהעמלה שלו ממש זניחה לעומת הרווח שלך וגם ימצא לך את הדירה הבאה מהר יותר ובמחיר טוב יותר ממה שתצליח לבד ויעשה את כל המיקוחים וכאבי הראש ויביא לסגירת עסקה בכמה שפחות כאבי ראש בשבילך.

ושוב אדגיש - העמלה שלו במכירה ובקניה היא זניחה לעומת הרווח שלך.

מדוגמא קטנה מתווך מכר לנו תוך חודש ב90k יותר ממה שלא הצלחנו למכור בחצי שנה ומצא לנו דירה ב3 חודשים שלא מצאנו כשנה ב150k פחות ממה שהתמקחנו עם בעל אותה דירה, אפילו שהיה מישהוא דרך תיווך אחר שהיה מוכן לשלם עליהה 30k יותר.

אז העמלה שלו היא "בחינם" מבחינתי ונחסכים כל הלחצים וכאבי הראש

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

מצד אחד המתווך מוכר את הדירה שלך במחיר גבוה יותר מאשר ניתן להשיג, ומצד שני כאשר אתה קונה דירה הוא מקצץ משמעותית במחיר הדירה כשאתה קונה. אתה מבין את חוסר ההגיון בדברים?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...