Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 13 שעות, motizkn כתב:

אני לא הנגיד, אבל אני מניח שההבנה הייתה שהריבית הולכת לעלות ולכן אין טעם להגביל את הפריים.

ההנחה שלך לא הגיונית.

אז בעצם אתה אומר, הבנק ביטל את מגבלת הפריים כי הריבית עמדה לעלות? אז הבנק רצה שמלא זוגות צעירים מהר יקחו הלוואות על בסיס פריים ואז יקרסו?

אין שום היגיון בהנחה הזאת ואני בטוח שזאת לא הייתה הנחת העבודה.

הנחת העבודה (לדעתי) הייתה - בנק ישראל היה בטוח שהריבית הנמוכה תמשיך עוד שנים, הוא ראה שלצעירים קשה לקנות דירות אז ביטל את המגבלה.

הכלכלנים של הבנק כנראה לא מבינים שריבית אפס היא הגורם מספר אחת לעליית מחירי הדיור.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים, שוב בנק ישראל דואג לכלכלה ולא לאזרח ולכן המטרה שלו זה להוריד סיכון לכלכלה ולא לאזרחים.

בעיית הדיור היא בעיה של הממשלה ולא של בנק ישראל ולכן הוא לא דואג לצעירים אלה להפך הוא דואג שהצעירים לא יקריסו את הכלכלה.

הטילו את המגבלה כי פחדו שלאורך תקופה ארוכה רוב האנשים יקחו משכנתאות רק במסלול פרים כי זה זול, מה שהיה גורר שרוב הדיור היה ממונף בסיכון גבוה וצמוד לפרים והיה מבטל את היכולת של בנק ישראל להעלות את הריבית כי זה היה גורר קריסה של כל שוק הדיור.

לדעתי בנק ישראל ראה ששוק הדיור יציב והבין שריבית 0 הולכת להיגמר ולכן ביטל את המגבלה.

אבל את החלק האחרון אני מנחש, אין לי מושג למה הם החליטו להוריד את המגבלה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין את הלוגיקה שלך.

אתה אומר שבנק ישראל דואג לכלכלה - אני מסכים.

אבל המגבלה בוטלה שנה לפני שהתחילו בכלל לעלות ריביות, בנק ישראל גם בהערכות שלו (כשביטל את המגבלה) טען ואמר שהריבית תישאר נמוכה והאינפלציה ביעד.

כלומר, בנק ישראל בכלל לא קרא את המפה, הוא חשב שהריבית תמשיך להיות אפסית ולכן ביטל את המגבלה.

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, yuvalganim כתב:

הכלכלנים של הבנק כנראה לא מבינים שריבית אפס היא הגורם מספר אחת לעליית מחירי הדיור.

כנראה. מי הם בכלל לעומתך. 

התשובה פשוטה בהרבה - זו הייתה פשרה כדי למנוע חקיקה שהכלכלנים הגדולים פרופסור קרעי ופרופסור זוהר (כ'כ'כ') הובילו לביטול כלל המגבלות על תמהיל המשכנתא. 

בלי קשר עבור מח"מ ממוצע של משכנתא זה כנראה עדיין ישתלם לעומת שליש בלבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

התשובה פשוטה בהרבה - זו הייתה פשרה כדי למנוע חקיקה שהכלכלנים הגדולים פרופסור קרעי ופרופסור זוהר (כ'כ'כ') הובילו לביטול כלל המגבלות על תמהיל המשכנתא. 

אם תקרא את התחזיות שלהם רק לפני שנה, הלסת שלך תישמט מהמקום.

הניחושים שלי לא פחות טובים משלהם מסתבר.

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שיש קשר ואני בטוח, שבניגוד למה שכתבת, גם הכלכלנים של בנק ישראל יודעים שיש קשר.

לפני 3 שעות, yuvalganim כתב:

כלכלנים של הבנק כנראה לא מבינים שריבית אפס היא הגורם מספר אחת לעליית מחירי הדיור.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, MiniMiz3r כתב:

רק שהכלכלנים הגדולים לא היו קרובים לממשלה כשהבנק ביטל את זה.

הממשלה והבנק צריכים לדאוג לכלכלה הישראלית, כל אזרח צריך לדאוג לעצמו. זהו.

לא מומחה, אבל אפשר להניח שבנק ישראל הוריד סיכון לבנקים במהלך הזה. אולי לא, אבל זה משהו שיהיה אפשר להוכיח רק בעוד איזה 5-10 שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור מה רשמת כאן, האזרחים זו הכלכלה, אין כלכלה ללא אזרחים, הממשלה לא עושה שום דבר בכדי לייצור כסף, זה לא קיבוץ, מי שמייצר את הכסף זה האזרחים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

אני בטוח שיש קשר ואני בטוח, שבניגוד למה שכתבת, גם הכלכלנים של בנק ישראל יודעים שיש קשר.

הם דואגים להכחיש את זה כל פעם ופעם.

הנגיד אמר בקולו רק בשבועות האחרונים שבעיית הדיור היא בעיית היצע בלבד.

אז או שהוא מטומטם (הוא לא) או שהוא מיתמם או שהוא משקר.

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר גם יותר מאופציה אחת?

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא מיתמם.

יש קשר הדוק, הוא יודע את זה מצוין וכל קבלן וכתב כלכלי מבין את זה.

הנגיד גם יודע שהחופש שלו לשחק עם הריבית הוא מוגבל והוא לא יכול לפתוח פער ריביות מול כלכלות גדולות בעולם שישראל סוחרת איתם, כלומר מול ה דולר והיורו.

בגלל שבנוסף לריבית יש גם בעיית היצע ורגולציה שמאריכה זמני בנייה ועוד גורמים שתורמים למשבר, ובגלל שהריבית האפסית היא גלובלית ולא באשמתו, נוח לו לגלגל את האחריות הלאה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, adi89 כתב:

לא ברור מה רשמת כאן, האזרחים זו הכלכלה, אין כלכלה ללא אזרחים, הממשלה לא עושה שום דבר בכדי לייצור כסף, זה לא קיבוץ, מי שמייצר את הכסף זה האזרחים.

הכוונה שאזרח צריך לדעת מה קורה בעולם ושאם כולם מדברים על אינפלציה העלאת ריבית בדרך אז לא כדאי לקחת 2/3 פריים.

מתחבר למה שרשם טרנספורטר על העניין של קומבינות של הון עצמי.

שאף אחד לא יצפה שהמדינה תשלם כדי להציל אותו.

הדיון על האם זה בסדר או לא שהורידו את ההגבלה לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yuvalganim כתב:

הנגיד אמר בקולו רק בשבועות האחרונים שבעיית הדיור היא בעיית היצע בלבד.

אז או שהוא מטומטם (הוא לא) או שהוא מיתמם או שהוא משקר.

או שאתה משקר.

הנגיד אמר, בהרבה הזדמנויות שונות, שהריבית משפיעה על מחירי הנדל"ן אבל היא לא הגורם העיקרי. למחירי הנדלן הריאליים יש רק כיוון אחד, גם אם נומינלית זה נראה שיש ירידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...