Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט OPTIMUS - סובארו B4 2010 - מהתקנה, דרך סיקור מוצרים ועד TUNE BLOG שלם

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חכה חכה אליקו :-P

יש הזמנה של KITTY HAIR ביחד עם דבק לסמלים ופלסטיקה של 3M וכמה גרילים מעליאקספרס לרמקול 3 אינטש

ועדיין אני מחכה לראות אם יש לי אפשרות להדפיס את הפודים שתכננתי.

הרבה דברים בדרך.

אבל דואר ישראל - יימח שמם.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 656
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב אז עבר הרבה מאוד זמן ללא עדכונים אבל סוף סוף קיבלתי את הדפסות התלת מימד -

ארבעה עותקים, הפעם כבר אני אפרסם את מקור ההדפסה, לא המקור שהדפיס אותם עבורי אבל כרגע אעלה תמונות של הפודים בחומר הגלם שבו הודפסו כפי שהוא.

אז קודם כל מדובר על מדפסות של STRATASYS

כאשר החומר הירוק הוא ABS מסדר 500 שלהם - עמיד עד 97 מעלות ובעל תכונות גמישות יחסית - ניתן לעשות בו חורים או הברזות אך ורק בעזרת כרסמת או הליך איטי מאוד של הברזה.

החומר הלבן נקרא ASA והוא עמיד ל108 מעלות והוא אוורירי יותר והוא הודפס בטכנולוגיה שנקראת FDM.

יש בארץ ספקים שיכולים להדפיס כבר במדפסות סטראטאסיס, תיקחו בחשבון שזמן הדפסה של פוד שכזה עומד על כשמונה שעות בערך ודקת הדפסה תעלה באזור השני שקלים - כואב!

המקור שהדפיס עבורי את הפודים לא נמצא בארץ וזה הגיע אליי ברכבת אווירית דרך העבודה פחות או יותר דרך חבר של חבר שמכיר מישהו שעובד בתחום וההדפסות האלו גם המקבץ הקודם הודפסו עבורי במסגרת הדפסות נסיוניות עם המדפסות הללו, עבודות תחזוקה וכך הלאה.

יותר מידע על החומרים, שיטות, משתלם או לא משתלם להשתמש בהדפסת תלת מימד - ארחיב בשבוע הבא.

אתן גם קצת יותר מידע על מי הם סטראטאסיס כי מדובר בחברה מאוד מעניינת, גאווה ישראלית לדעתי ומקום עבודה שאמור להיות חלום רטוב לרבים מאיתנו בעיקר לאלו אשר חושקים לעבוד בתחום.

עוד דברים שנעשים, נעשו

אני רוצה להחזיר את הספק של מיני-בוקס DCDC 200 USB לשימוש ולכן החלטתי לבנות מחדש את צמת החיווט שלו - אני צריך לפצל אותו לשקע USB בשביל הכבל YOTG ואז כאשר אנתק את הספק הקודם להלחים אליו במקביל את כבל הכוח של מפצל הUSB.

את החוט שיוצא עם שקע USB עשיתי בתוך שרוול PET - שרוול אריג, מה שמוכר היום גם בשם TECHFLEX שהינם סה"כ פירמת פרימיום לסוג זה של שרוולים. זה נותן מראה מאוד אסטתי ומאוד מקצועי וגם הגנה מקצועית לחיווט - היות והכבל הזה פולש לתוך תא אביזרים - המראה שלו חשוב לי.

בנוסף - אתם כבר יודעים מקריאה אחורנית, נרכשו זוג CDM880

וגם במקביל החלטתי לרכוש מאליקו את הזוג האחרון שנשאר מה L1V1 הקטנים - 8 אוהם - בשביל 400 שקלים, שווה לי שיהיו לי ספיירים.

בניתי גם זוג "קרוסים" חדש לCDM - סה"כ סליל על כל רמקול.

הגימור לפודים כנראה יהיה צבע פריימר אפור ומיד לאחריו פלוקינג בשיטה הישנה, הצליח לי כבר שלוש פעמים אז למה לא.

לדעתי אשתמש קודם בפודים הירוקים, הגימור שלהם טוב יותר מלחתכילה והם מספיק עמידים.

ניתן לתמונות לדבר ונמשיך בשבוע הבא.

כרגע עוד נשאר לי -

לבקר אצל אליקו ולקחת את ה"עגילים" כפי שאנו אוהבים לקרוא להם.

להכין את הפודים החדשים כולל חיווט מלא וPET ותושבות RAM MOUNTS לקראת הרכבה.

להתקין.

ובמהלך החודשיים הקרובים תהיה עוד הפתעה, די גדולה אבל קודם כל שאגיע לשם.

ScreenHunter_044.jpg

ScreenHunter_043.jpg

ScreenHunter_042.jpg

ScreenHunter_040.jpg

ScreenHunter_041.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים שמדובר פה בהדפסות ברמה גבוהה ,שמח לראות שיש התקדמות חיובית :-)

JOYING 7" ANDROID-> Audison bitOne

TRU S45->HAT Clarus C6+Legatia L3 | Genesis ST60->Morel MT230 | Sundown SAE-1200D->AA 12" Arsenal

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתה שואל? פרוייקט מלא? או חלק ספציפי?

בכל מקרה, "אשליה" אחת שנופצה לי בנוגע להדפסת תלת מימד לעומת CNC היא נושא בזבוז החומר.

נכון, בCNC מורידים חומר מגוש קיים ובהדפסת תלת מימד יוצרים רק את מה שצריך אבל זה לא לגמרי מדוייק.

כאשר מסרטטים חלק בתוכנה, מתכננים רק את החלק עצמו.

הבעיה נוצרת בהדפסה עצמה כאשר תנסו להדפיס את החלק כפי שהוא - אם ישנו משטח שצף באוויר למשל כמו גב הפודים אצלי או הכיפה המעוגלת של הפוד של הטוויטר - הרי שהחלק הזה יפול לתחתית משטח ההדפסה ללא תמיכה נאותה או ללא מיקום נכון או העמדה נכונה של החלק על גבי משטח ההדפסה.

לשם כך, למדפסות יש תוכנת הדפסה משלהן או תוכנות הדפסה מקצועיות לשוק הדפסת התלת מימד אשר ממלאות משטחים שכאלו בחומר תומך.

אז יש קצת בזבוז חומר, אמנם לא כמו בCNC אבל עדיין יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, העומק זו סיבה אחת והשניה היא שרציתי לחסוך מקום למפרק כדורי שיתלבש שם על שני ברגים, כל הפוד קטן מכף היד שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז - האם זה זול? הדפסת תלת מימד?

בקצרה - תלוי.

בהרחבה

תראו, הדפסה מהסוג, החומרים והמדפסות בהן הודפסו הפודים שלי - כן, זה יקר.

אבל האם זה באמת כל כך יקר או הרבה יותר יקר מאשר ללכת לבעל מקצוע או לרכוש פודים מסדנא?

וובכן לא ממש, האמת היא שמדובר בהבדלים שיכולים לנוע בכמה שקלים לכאן ולשם או גג למאות בודדים של שקלים.

הביטו כאן למשל:

http://www.ebay.com/itm/Morel-CDM88-MorelCDM-880-Housing-for-Morel-CDM88-CDM880-/272114505581?hash=item3f5b49d76d:g:1VMAAOSwqv9V7CP V&vxp=mtr

פוד שכזה עולה בערך 450 שקלים ואם לוקחים בחשבון את השילוח אז 550 ואז תוסיפו לזה 30 אחוזי מס - אני מתאר לעצמי שהגענו כאן למחיר של 700 שקלים לפוד לרמקול בודד!

דרך אגב זה מוכרן שמייצר המון סוגים של פודים - שווה בדיקה ושקלתי את המוצר שלו.

ניתן למצוא זולים יותר ניתן למצוא יקרים יותר.

ללכת לחרט מתכות או לבעל מקצוע מומחה בתחום ואני לא חושב שזה יהיה זול יותר גם כן.

אז מתי זה כן זול?

כאשר יש לכם מדפסת ביתית משלכם שיכולה להדפיס בABS או בPEGT

אז אתם משלמים רק על החומר וזמן ההדפסה הוא שלכם.

מה היתרונות ומה החסרונות?

בעיקר שמדובר בפלסטיקה ולא בעץ או מתכות.

כאשר רמת הגימור של עץ היא זו החשובה לכם או חוזק של עץ או מתכת - בכדי להשיג חוזק דומה לכך בפלסטיק תיאלצו להדפיס פוד עבה יותר - משמע יותר זמן הדפסה, יותר חומר לשימוש.

תיקחו בחשבון כי ניתן לעשות לפלסטיק הזה הכנה לגימור בצבע, פלוק או אפילו העברת צבע במים - מה שנקרא WATER TANSFER למי שתהה מה זה הביטו כאן:

גם ניקרא הידרו-גראפיקה

והנה דוגמא לגימור קרבון:

אפשר בעצם להשיג ככה כמעט כל סוג של גימור - אפשר לקנות ערכות מוכנות שכאלו באמאזון ואיביי גם כן.

ובסופו של דבר היתרון העיקרי -

אתם יכולים לתכנן את החלק שלכם איך שאתם רוצים אותו ולדעת מראש איך הוא יראה כמוצר מוגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

בדיקות התאמה ראשונות - תוצאה 100 אחוז!!!

גם מיקום החורים של הטוויטרים מתאים.

גם העברת הכבלים בתוך הפוד בצורה חלקה לחלוטין.

כיף!

עכשיו אני רוצה לבדוק את האפשרות של להבריז את החורים - לפחות של הטוויטרים ולהשתמש בבורג M במידה מתאימה או אם פשוט אני אדביק את הכל לתוך הפוד לאחר ביצוע גימור, חיבור תושבת זרוע והרכבת החיווט בשרוול הגנה.

תמונות.

ScreenHunter_75 Feb. 23 14.42.jpg

ScreenHunter_76 Feb. 23 14.42.jpg

ScreenHunter_77 Feb. 23 14.43.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, הCDM880 מגיעים בעקרון עם שלושה גרילים - גריל רשת רגיל וישן, גריל נוסח וופרים של אילייט וגריל הלוטוס.

רק שאני רכשתי את הCDM ישירות דרך פס ייצור (כלומר אריזה בלעדית של CDM) ומשום מה גרילי הלוטוס היו חסרים אצלי או שהם מסופקים רק ברכישת סט שלם - אני יכול לארגן ואולי אעשה זאת מאוחר יותר ישירות דרך הדילר של מוראל ניופון אירופה ישראל - כרגע, מטעמים של בטיחות (ילדים) אני מעדיף לא להתקין גריל שמאפשר מעבר אצבע :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי רק מציין שאת הפודים שאתה הבאת לי קדחתי בזהירות רבה ולא הייתה בעיה, הקידוחים הראשונים שאתה עשית בגב של הפודים(אלו שאצלי) שברו את הפלסטיק בגלל עובי הפלסטיק.. לפי דעתי אפשר לקדוח בחומר הזה מעל עובי של 0.2 מ"מ ללא כל חשש.

גרילי הלוטוס זה הגרילים הפתוחים או כמו מה שיש אצלי?

ולגבי הפרויקט - פשוט מדהים, שאפו!

מחכה לעידכונים נוספים..

[CENTER][B][COLOR=#ff0000]HU:[/COLOR][/B] DEH 80PRS [B][COLOR=#ff0000]Front Stage:[/COLOR][/B] Morel Elate 603 [B][COLOR=#ff0000]Subwoofer:[/COLOR][/B] Morel Primo 10 [B][COLOR=#ff0000]Amplifier:[/COLOR][/B] Leviathan II[/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...