Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט OPTIMUS - סובארו B4 2010 - מהתקנה, דרך סיקור מוצרים ועד TUNE BLOG שלם

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1941 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא בטוח בקשר לזה אבל נראה לי בסביבות ה5 סמ.

אני כן מתכוון לנסות אבל לא בלי גריל כי זה רכיב של אחת וחצי ולא מתחשק לי לעשות טעות של טירון עליהם.

יש להם שלושה סוגים שונים של גרילים, הגריל דמוי אילייט עשלול להתאים למשימה, הוא קצת יותר שטוח.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 656
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נו, 2 אינץ' זה קצת יותר מ-5 ס"מ. Problem solved! :-P

אגב, יצא לך להתקל בזה? אם כי זה רק לשמאלי (ואני גם לא יודע אם יש שוני בצורה בגרסה הישראלית).

הגרילים האלו ממש זולים בחו"ל, אפשר לעשות נסיונות איתם. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נופ - לא נתקלתי בזה עדיין.

היתרון בלהתקין בפינות הדשבורד הם שמירה על מראה מקורי יותר של הרכב וגם נקודות שבהן הצליל שיוצא מהמידריינג'ים הוא בעצם HORN LOADED ומוקרן בזוויות של 45 מעלות כלפי מרכז הרכב.

אבל במעבר לפודים אני מרוויח קרבה יותר גדולה בין המיד לטוויטר.

אני מרוויח פאזה לינארית נכונה יותר.

והאמת גם שהמראה של פוד כפול בעיני ועוד עם רכיב יפהיפה כמו הCDM זה פשוט מראה יפה יותר לעין.

הCDM בין כה ובין כה מנגן רחב יחסית אז זה לא כל כך משנה אם הוא בפינות של הדש או באזור הקורות.

אולי דווקא לבנות דפלקטור לטוויטר נוסח B&O ולשים אותם בפינות של הדשבורד - זה כבר יכול להיות מעניין כי זה הופך את הטוויטר לכלל כווני.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן והאמת היא שזה לא עתידני אלא דווקא כבר די ישן - זה קיים במערכות ביתיות שלהם אבל זה גם קיים בעיקר ברכבי אאודי, בזמנו זה היה ייחודי לA8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נופ - לא נתקלתי בזה עדיין.

:idea:תם הוסיף שוב מוצרים מעניינים..

והאמת גם שהמראה של פוד כפול בעיני ועוד עם רכיב יפהיפה כמו הCDM זה פשוט מראה יפה יותר לעין.

יופי , לדעתי הוא בהחלט גם שיקול,, אבל לפעמים גם קצת פחד מעיניים סקרניות.

אולי דווקא לבנות דפלקטור לטוויטר נוסח B&O ולשים אותם בפינות של הדשבורד - זה כבר יכול להיות מעניין כי זה הופך את הטוויטר לכלל כווני.

ועל זה - ברוך הבא למועדון - כדאי לשחק עם זה, זה מוסיף עוד אפקט פיזור נעים לדעתי.

לאחרונה אני עובד עם שני טוויטרים בכל צד עם הטיה קטנה ביניהם ומרגישים יותר כצליל EQ הקפי.

(מדובר כרגיל ברמקולים ביתיים, ההטיה ביניהם כ 3-5 מעלות, ובמרחק של 2-3 מטר זה נותן זוית די רחבה)

לדעתי שווה ללמוד ולנסות

הוספה - תם, זה נשמע יותר מלא ועמוק כאילו הצלילים עוברים דרך צינור אויר.

לדעתי זה מוסיף כייף בשמיעה - אבל, עליו עדיין הייתי מוסיף טוויטר רגיל

מעל 12.000H כי הוא קצת לוקח את הבמה של הצלילים הגבוהים גבוהים.

ראה את הטוויטר הקטן באמצע ליד המיד נחתך מעל 12.000H.

[ATTACH=CONFIG]446426[/ATTACH]

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעיניים סקרניות אני קצת פחות פוחד - סובארו B4 מהדור המכוער יותר מבין שלושת האחורנים לא בדיוק מושך תשומת לב :-D

ובלי שום קשר אני כמעט תמיד מכסה את השמשה הקדמית אז לא רואים כלום - שחור על שחור.

לגבי הדיפיוזר - זה אכן דבר מעניין לנסות אבל קודם כל שאני אגיע לרמה כזו שאני יכול לשרטט אחד - אולי בחלקים יהיה לי קל יותר כשאני חושב על זה - הממממ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לאמר שהמשחק נהיה מעניין יותר בזה הרגע.

לא חושב שתהיה לי יותר מידי בעיה בהמשך הדרך להתאים אותו לL1 המקורי (או פשוט להזמין XT25 8 אוהם הם טוויטרים פשוט מעולים)

אפרופו הנה תגובה מאוד יפה על הנושא הזה מתוך פוסט סופר מעניין (עם כמה הגזמות שעוברות שם על חוקי פיזיקה כבר על ההתחלה או תופעת האוזן המוזהבת ומשרוקית הכלבים)

http://www.diymobileaudio.com/forum/3214993-post23.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד קראתי - :lol: ותודה שאתה ממשיך לדפוק לי ת'ראש

לזה אני מסכים - יש איבוד אנרגיה בתדרים הגבוהים גבוהים.

נ.ב - יש כאלה שזה לא מפריע להם, מבחינתם מעל 16.000H זה דימוי.

לי זה חסר - ואני מפצה בתדרים מעל 14.000H עם טוויטר נוסף.

אבל זה נושא מעניין כי האפקט של הסאונד פשוט גודל, מרגישים כאילו המוסיקה סובבת אותך.

כמו שהם רשמו, אפקט משולב ישיר ועקיף.

). I think what's happening here is that the energy which would normally be beaming is spread out instead. IE, if you had a tweeter which played to 20khz on a flat baffle, but was beaming, it will NOT play to 20khz on a Sausalito Audio Works lens because the energy which was formerly focused into a beam is not spread out into a cone. So the overall output is wider, but the intensity level is lower. The net effect

is that it's very very hard to get a 29mm dome to play to 20khz on a SAW lens.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול מה שB&O עושים זה לקחת טוויטר שהוא רכיב שמנגן בעלומה צרה מאוד ומרכיבים אותו על "עדשה" וצלחת שיוצרים פיזור והופכים אותו לרמקול שמנגן בעלומה רחבה.

החלק של העדשה זה האזור שנראה כמו שעון חול - החלק שקרוב לטוויטר הוא תא שמרכז את גלי הקול לצורת חרוט\משפך ומוביל אותם לחרוט הפוך שמפזר אותם על כל שטחה של הצלחת העליונה.

קוטר ה"עדשה" וקוטר הצלחת הם אלו שקובעים עד איזה תדר יבוצע הפיזור ואחריו הכל בעצם נבלע בתוך העדשה והצלחת - אפשר לאמר נחסם או לא מצליח לעבור דרך.

מה שאתה מקבל זה טוויטר שמנגן מאוד רחב ויוצר תחושה היקפית אבל מנגן אפקטיבי סה"כ עד אזור הגג 18K ונשמע מאוד נעים לאוזן.

בניגוד למה שהיה לך מקודם שזה טוויטר שמנגן גבוה מאוד, מלא חיים וחדות אך בכדי להנות ממנו אתה צריך לשבת בתוך העלומה שלו או לכוון אותו עליך.

מה שיפה ברמקולים שיש בהם את הטכנולוגיה הזו כולל בתוך רכב היא שאתה יכול בעצם למקם את האלמנטים איך שאתה רוצה ולקבל בעצם את אותה התוצאה אבל זה בא על חשבון הקצה העליון (שרובנו לא שומעים אותו גם ככה).

אצלי הטוויטרים מותקנים על זרוע מתכווננת ולכן זה לא אפקטיבי במיוחד אבל אם הייתי רוצה\יכול להתקין אותם ישירות על הקורות או הדשבורד מבלי לשבור את הראש איך לעשות להם זווית - דפלקטור שכזה היה עושה עבודה מעולה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ישר על ההתחלה בשרשור המלא טען שהוא שומע תדרים בתחום תדר שבו משרוקית כלבים אמורה היתה לשגע אותו.

:-P

בדרך כלל כשאני נתקל בGOLDEN EAR אני פשוט מפסיק לקרוא - אבל הוא התחיל לשפוך שם חומרים ושמות כמו פטריק בייטמן שאי אפשר היה יותר להתעלם מזה.

מה גם שחוות דעת על בסיס שמיעה - כן אוזן מוזהבת, לא אוזן מוזהבת תמיד מלמדת על האופי הגס והנקי של אלמנטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משחק עם עדשות - כמו מיקוד או פיזור.

כאן מבצעים פיזור דרך צינור אויר, כמו EQ נוסף.

דומה לסגנון רמקול דחיסת אויר /

Compression Driver - אבל יותר עדין.

יוצר תחושה של צליל שאתה לא מזהה כיווניות, נראה במדידות כ ON + OFF .

זה מלא חיים ומרגישים כאילו הצלילים עוטפים את המאזין.

חשוב על הכלים הגדולים בתזמורת, טרובון, קרן יער , חצוצרות - מלאי אויר.

כדאי לשמוע את סגנון הרמקולים הנ"ל יש בהם חווית שמיעה מיוחדת.

(אפשר להגיע לצליל דומה עם מספר טוויטרים וחיתוכי תדרים במעגלי הקרוס)

כאן זה מבוצע מכנית, ע"י העדשה ונפח המנסרה.

אייל.

הוספה * תודה תם, icon_lol.gif למדתה מ שלדון קופר להתלכלך,, (המפץ הגדול)

קשה להסביר חוויה במונחים - זו אלומה רחבה, לא צרה.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1941 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...