Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט ביו רכב דיזל לרכב בנזין

Danny13
שימו לב! השרשור הזה בן 3297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מספיק רק החשש שיתקלקל משהו יקר ערך ברכב הדיזל כדי לא "לישון" בראש שקט, זה שיקול של לא מעט רוכשי רכב, שיהיה שקט נפשי וסיכון נמוך.

לדעתי אתה צודק.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדבר היחיד שיש בדיזל ואין בבנזין זו משאבת סולר ) אני עוזב לרגע את החוסר בפלאגים( שבאמת עולה הרבה, אבל על סמך זה לחיות בפחד זו פשוט בורות ופרנויה. מה גם שאין שום סיבה שהיא לא תחזיק כמה מאות אלפי קילומטרים בקלילות. אז על מה ההיסטריה? תחסכו על פלגים למשאבת סולר ותלכו לישון בכיף מחובקים עם הדובי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נחזור לנושא שלשמו נפתח הדיון

המדינה פתחה את שוק הסולר לחופשי ומכאן המחיר משחק בין התחנות בהפרשים גדולים לעיתים אפילו עם פער מחיר משמועתי בין תחנות דלק באותה הרשת.

לכן יש איזורים שבהם הסולר יהיה זול מהבנזין ויש מקומות שהוא יקר מבנזין. אצלנו בחברה יש חוזה התקשרות עם אחת מחברות הדלק במסגרתו קבלנו הנחה מסחרית משמעותית על בנזין והוא זול יותר מהמחיר שקיבלנו לסולר {מחיר לליטר} .

בנוסף המדינה החליטה להפלות לרעה את רכבי הסולר מה שהקפיץ בהדרגה את רמת המחירים בסכומים לא מבוטלים . אם שוב אקח את חברתנו כדוגמא בה רכבי הסוכנים נוסעים בין 35-50k בשנה רכבי הסולר כבר לא כדאיים לאחזקה בגלל המחיר קניה הגבוה יותר, הגילום של הרכב לעובד יקר כעת משמעותית והיכולת לרכוש רכב עם מנוע טורבו בנזין מתקדם ותיבה רובוטית שמביא את צריכת הדלק קרוב מאוד לסולר וכל זה על בנזין שלציבור בד"כ עולה כמעט כמו סולר .

המדינה החליטה שהרכבים האלו { דיזלים} מזהמים את הסביבה ופוגעים בציבור יותר מרכבי הבנזין לפי תקן מסוים שאינני זוכר ומיושם גם בארהב ויפן. לא ההיתי מזלזל בקביעה הזאת וזה שבאירופה רצו לכיוון הדיזלים לא עושה את העניין מזהם פחות{להזכירכם בעיית מחירי הדלק באירופה גדולה מאצלנו בחלק מהמדינות}. אין לי ידע מיקצועי בעניין ואני בטוח שלא מדובר בשחור או לבן אני בכל מקרה רוצה להאמין שההחמרה היא לטובת בריאות הציבור.

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שיש בדיזל ואין בבנזין זו משאבת סולר ) אני עוזב לרגע את החוסר בפלאגים( שבאמת עולה הרבה, אבל על סמך זה לחיות בפחד זו פשוט בורות ופרנויה. מה גם שאין שום סיבה שהיא לא תחזיק כמה מאות אלפי קילומטרים בקלילות. אז על מה ההיסטריה? תחסכו על פלגים למשאבת סולר ותלכו לישון בכיף מחובקים עם הדובי :-)

1+

אם נחזור לנושא שלשמו נפתח הדיון

המדינה פתחה את שוק הסולר לחופשי ומכאן המחיר משחק בין התחנות בהפרשים גדולים לעיתים אפילו עם פער מחיר משמועתי בין תחנות דלק באותה הרשת.

לכן יש איזורים שבהם הסולר יהיה זול מהבנזין ויש מקומות שהוא יקר מבנזין. אצלנו בחברה יש חוזה התקשרות עם אחת מחברות הדלק במסגרתו קבלנו הנחה מסחרית משמעותית על בנזין והוא זול יותר מהמחיר שקיבלנו לסולר {מחיר לליטר} .

בנוסף המדינה החליטה להפלות לרעה את רכבי הסולר מה שהקפיץ בהדרגה את רמת המחירים בסכומים לא מבוטלים . אם שוב אקח את חברתנו כדוגמא בה רכבי הסוכנים נוסעים בין 35-50k בשנה רכבי הסולר כבר לא כדאיים לאחזקה בגלל המחיר קניה הגבוה יותר, הגילום של הרכב לעובד יקר כעת משמעותית והיכולת לרכוש רכב עם מנוע טורבו בנזין מתקדם ותיבה רובוטית שמביא את צריכת הדלק קרוב מאוד לסולר וכל זה על בנזין שלציבור בד"כ עולה כמעט כמו סולר .

המדינה החליטה שהרכבים האלו { דיזלים} מזהמים את הסביבה ופוגעים בציבור יותר מרכבי הבנזין לפי תקן מסוים שאינני זוכר ומיושם גם בארהב ויפן. לא ההיתי מזלזל בקביעה הזאת וזה שבאירופה רצו לכיוון הדיזלים לא עושה את העניין מזהם פחות{להזכירכם בעיית מחירי הדלק באירופה גדולה מאצלנו בחלק מהמדינות}. אין לי ידע מיקצועי בעניין ואני בטוח שלא מדובר בשחור או לבן אני בכל מקרה רוצה להאמין שההחמרה היא לטובת בריאות הציבור.

אני חושב דווקא שההחמרה היא לטובת הכיס של המדינה.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פעם אתה מחליט ללכת סחור סחור ע"י הפגנת ידע במובן מאליו.

איפה ראית שרשמתי שאני לא מתרשם ממשהו?\

נתתי לך דוגמא לשתי מכוניות זהות עם נתונים דומים כאשר האחת עם מנוע טורבו בנזין והשניה טורבו דיזל. אתה קראת לטורבו בנזין כלי ביצועים וטורבו דיזל רכב רגיל. אז אם נתייחס לדוגמא שלי, גם הדיזל כלי ביצועים, או שהבנזין הפעם רכב רגיל.

כשאני קונה רכב אני לא קונה טכנולוגיה. אני קונה חבילה שנותנת לי פונקציות מסויימות ומצידי שיהיה בפנים עדר של גמדים שמסובבים את המנוע.

ההשוואה הנכונה היא רכבים זהים משנתון דומה ובמחיר דומה כחדשים ולכן תשווה את המגאן/פלואנס דיזל לבנזין המקבילות, את האוקטביה דיזל לבנזין במחיר דומה, דיזלים של פיאט לבנזין המקבילות וכו'.

לא תוכל להגיע למסקנה חד משמעית כי מדובר במנועים עם אופי שונה. הבנזין מכוונים יותר להספק והדיזלים למומנט.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצידך שיהיה עדר גמלים, אבל בשורה התחתונה אתה קונה טכנולוגיה בין אם תרצה בכך או לא. יותר מזה, הטכנולוגיה רק מחפשת להתפתח ולהכניס עוד ועוד מעצמה לכל פינה, כולל תא המנוע.

ברור שיש בדיזל רכיבים שאין בבנזין ולהפך, וברור שיש הבדלים באופי המנוע, עלויות דלק\סולר וכו'.בגלל זה הרוכש הפוטנציאלי עושה את שעורי הבית שלו לפני - מישהו מעדיף מומנט, לשני מפריע רעש המנוע ועוד, אבל הסיבה שאי רכישת דיזל תהיה בגלל הפחד שמשהו יקר ערך יתקלקל זו שטות. תראה כמה אנשים קונים TSI+DSG ומצליחים לישון בלילה בשקט אפילו שידוע לכולם מראש שיש כאן אפשרות סבירה לתקלות.

בשרשור אחר באמת השוותי בין המגאן ט"ד לאחותה החדשה 1.2 טורבו בנזין והנתונים דומים מאוד, חוץ מאשר המחיר כמובן שיקר בכ-5K ש"ח בדיזל (ומן הסתם זהו פקטור).

אגב רנו, איך אתה מסביר את העלייה הדרסטית במכירת פלואנס דיזל מאז החלו להמכר בארץ? הן עדיין יקרות מהפלואנס בנזין ומציעות בניגוד למנוע ה-1.6 הסטנדרטי גם טורבו וכל מה שנלווה אליו. אז איך עדיין רנו הצליחו להכניס כל כך הרבה פלואנסים ט"ד ללקוחות פרטיים. נראה שהקהל הישראלי מתחיל לתת צ'אנס גם לדיזל, ולפי מה שזה נראה כרגע, זה דווקא הולך לא רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם על טורבו במנוע בנזין וגירים אוטומטיים חשבו פעם מה שכרגע חלק מהאנשים פה חושבים על משאבת סולר.

אבולוציה מחשבתית מתרחשת לאט, אבל מתרחשת בסופו של דבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנזין ללא מגדש טורבו= רכב רגיל, בנזין עם טורבו=כלי ביצועים ,דיזל ללא טורבו=רכב עגלתי שזז ,דיזל עם טורבו=רכב רגיל

בנזין ללא טורבו = דיזל עם טורבו ?

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הפלואנס חגיגת המכירות של הדיזל נובעת אך ורק ממחיר מצויין לעומת המתחרות. תבדוק כמה עולה אוקטביה דיזל או אסטרה וזאת הסיבה לכמות הכלים שנמכרו במיוחד כאשר לפחות אצל רנו האופציה של הבנזין מיושנת ולא ראויה. הפלואנס דיזל זולה מהראפיד דיזל!

אגב החגיגה הזאת עומדת להסתיים השנה למיטב זכרוני כי המנוע בתצורתו הנוכחית לא יעמוד בתקני היורו החדשים

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד המשאבה והטורבו ישנם גם מזרקים לא זולים (אומר מי שמחזיק בדיזל השנייה שלו).

אמנם עניתי כבר לפני שנה, אבל ארשום שוב את דעתי, בפרספקטיבה:

בעבר היה אסור להחזיק דיזל פרטי, לאחר מכן עלה אלפי שקלים להחזיק דיזל פרטי כך שרק מי שנסע המון השתלם לו להחזיק, והחזיקו באמת מכוניות מה שהביא כיום להיצע בעיקר של מכוניות שגמאו קילומטרים רבים.

השאלה מתחלקת לשני חלקים: חדש ומשומש.

כמשומש קשה יותר למצוא רכב דיזל בשל הסיבות שמניתי.

כחדש, מס הרכישה גבוה יותר הודות למדינת ישראל. אך יותר מכל העדר הישראלי רגיל לבנזין, וממשיך לקנות בעיקר בנזין מהיצרנים המוכרים (ומשום מה גם מנועי טורבו בנזין קטנים וכושלים, מאותם יצרנים מוכרים).

חוץ מזה, אמנם אין לי נתונים מדוייקים: אבל הפלואנס דיזל נמכרת לא מעט לאחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

http://www.telegraph.co.uk/motoring/green-motoring/10997571/Should-I-keep-my-diesel-car.html

בלונדון עומדים להגדיל את האגרה המוטלת על כניסת רכב למרכז העיר, כך שרכבי בנזין ישנים ודיזל ישלמו יותר. הסיבה היא הזיהום של הדיזל:

the London Mayor's office released figures showing that diesels emit the bulk of emissions that endanger health

As a result of government tax incentives,...In the last 15 years we’ve seen dieselisation of the car fleet, switching from under 10 percent of the market to more than half,” Matthew Pencharz, the mayor of London's senior environment advisor, told us in May this year. “But diesel has exacerbated greatly the air quality problem in London.”

ייהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

^^ כנ"ל בצרפת - הגיעו למסקנה דומה לישראל וארה"ב - סך כל המזהמים בדיזל יותר מסוכנים לבריאות .

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4598192,00.html

הדיזל תחת מתקפה - אפילו צרפת מפנה עורף

ממשלת צרפת תפסיק לעודד רכישת מכוניות דיזל, למרות הפופולריות הגדולה ותעשיית הרכב המקומית .

אירופה בדרך לנטישת מנועי הדיזל? אחרי שנים ארוכות בהן מנועים צורכי סולר היו להיט מכירות בטוח, מודיעה ממשלת צרפת

על כוונתה לגמול את הציבור מהנוזל השחור ומהזיהום שהוא מביא עמו. כל זאת במדינה הנחשבת לאחד משווקי הרכב הגדולים והמובילים באירופה,

עם יצרנית הרכב השנייה בגודלה ביבשת - פיז'ו-סיטרואן - העושה שימוש נרחב במנועי דיזל.

ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלאס, הודיע לפי רויטרס על השקת תוכנית חדשה לזיהוי מכוניות מזהמות -

שתתבסס על פליטת המזהמים בפועל ולא רק על נתוני פליטת CO2 (פחמן דו-חמצני).

מדובר במהפכה שמקרבת את צרפת דווקא לתקינה הישראלית - במסגרתה משרד האוצר קובע את קבוצות המס לפי נוסחה

המשקללת את כל סוגי המזהמים. נוסחה זו "מענישה" בחומרה מכוניות דיזל, בין היתר בגלל פליטת חלקיקים רעילים המסוכנים לבני אדם.

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הזכרתי - אמנם ממש ברמת המועה, אבל כאשר החזרתי לפני חודשיים רכב דיזל בבלגיה נציג חברת ההכרה ציין שיש ירידה גדולה ברכישת רכבי דיזל באותה מדינה.

כנראה שלמרות כל הקיטורים - שיטת ה"מיסוי הירוק" הישראלית הקדימה את היבשת המתקדמת, ובחוצפתי אני מעלה את האפשרות שאולי אפילו נתנה השראה לרשויות שם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...