Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט ביו רכב דיזל לרכב בנזין

Danny13
שימו לב! השרשור הזה בן 3295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אדון "קורו ספורטיבו" , הבמה נשארת שלך. אתה יכול למחזר חופשי את ההטעיות שלך.

חשוב מאוד שלא תודה בשום טעות. רוב האנשים לא טורחים לבדוק ולהשוות מה שכתבת קודם למה שאתה כותב עכשיו.

(למשל: צריכת הדלק במהירות ממוצעת, השפעה התקדמות הטכנולוגית על העליה הדרמטית בצריכת הדלק במהירות 200 קמ"ש ללעומת 100 קמ"ש וכו')

משמעות המשפט הוא שהרכבים התיקרו לרמה שאנשי האוצר צריכים. מה לא נכון פה?

שים לב, שאנשים מתבלבלים ומבקרים את האוצר על שהוא מעלה את המיסים, במקום לבקר את ראש הממשלה (וגם שר האוצר) שממשיכים לבזבז את הכסף של משלמי המיסים ללא מעצור.

לאחר שפקידי האוצר ניסו לקצץ בבזבוזים , ולאחר שראש הממשלה ושר האוצר לא נתנו להם, אין ברירה לפקידי האוצר אלא להעלות את המיסים כך שיהיה כסף לבזבוזים. יש להם גמישות מסוימת להגדיל מע"מ ולא להגדיל מס הכנסה, או להגדיל מס על דלק ולא להגדיל מס על רכב וכו', אבל בשורה התחתונה הם חיבים לכסות את ההוצאות העצומות והממש לא מוצדקות של הבוסים הפוליטיקאים.

אנחנו צריכים לצעוק ולמחות על ההוצאות הבזבזניות האלה, ולא המיסים, שהם בסה"כ תוצאה של הבזבוז.

סתם לדוגמא-

הידעת שאפילו כעת, בתי ספר לחרדים בגיל תיכון ממשיכים להימנע מלימודי מתמטיקה ואנגלית ולמרות זאת מקבלים מימון מלא מהממשלה? כל זאת באופן חוקי .

השמעת על רכבת הנוסעים דימונה - באר שבע שנוסעת ריקה (כלומר נוסעים בודדים) כמה פעמים כל יום? וזאת במשך הרבה שנים?

ומה עם גנון חינם למשפחות שבהם 2 ההורים לא עובדים?

בגלל כל אלה, אנו משלמים מיסים אסטרונומים.

יהודה

לא נכון.

מקבלים פחות מרבע מתקצוב בתי ספר מקבילים בחינוך הכללי.

אם כל הנתונים שהבאת עד כה מבוססים כמו דעתך הנ"ל, מצבך קשה.

אתה חי מהעיתונות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא נכון.

מקבלים פחות מרבע מתקצוב בתי ספר מקבילים בחינוך הכללי.

אם כל הנתונים שהבאת עד כה מבוססים כמו דעתך הנ"ל, מצבך קשה.

אתה חי מהעיתונות.

אכן טעיתי, וה"ישיבות הקטנות" (תלמידים חרדים בגיל תיכון) מקבלות 60% מהתקציב של תיכון רגיל (קודם כתבתי - תקציב מלא), למרות שבמוצהר אינם מלמדות לימודי ליבה (מתמטיקה, אנגלית וכו').

עדיין זו שערוריה.

מר אברג'ל הנכבד, האם כל כך בער לך ללכלך על מישהו(" אם כל הנתונים שהבאת עד כה מבוססים כמו דעתך הנ"ל, מצבך קשה.") עד שניסית ליפות את המצב בטענה שכאילו מה שהישיבות מקבלות הוא זעום ("פחות מרבע"). מדוע להטעות ?

סימוכין:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/764/166.html

http://www.themarker.com/news/1.2023359

יהודה

עריכה: השתתפת בשרשור על חרדים וחילונים. כתבת שם:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=3894937#post3894937

"אגב, הידעת שיהודים, חרדים, חיו כאן מאות בשנים עם הערבים?

הידעת שפרעות תרפ"ט החלו אחרי פעולות ציוניות כאלה ואחרות?"

סלח לי, אבל זו הסתה נגד הציונות. נכון שהאלימות הערבית נגדינו גברה ככל שבאו יותר עולים (לא חשוב להם אם עולים ציונים או חרדים), אבל בהחלט היו גם בעבר פרעות ביהודים, עוד לפני הציונות.

עלילת הדם בדמשק הייתה עלילת דם שהתחוללה בדמשק בשנת 1840 וחוללה זעזוע גדול בקרב יהדות העולם. בעקבות היעלמותם של נזיר נוצרי ומשרתו המוסלמי הואשמו דמויות מפתח בקהילה היהודית בדמשק בחטיפתם וברציחתם לצורך שימוש בדמם לאפיית מצות. בחקירה אכזרית שנוהלה על ידי מושל סוריה ולובתה על ידי הקונסול הצרפתי מצאו את מותם מספר חשודים.,

הפרהודערבית: الفرهود) הוא שמן של פרעות שנערכו באוכלוסייה היהודית בבגדאד, עיר הבירה של עיראק, בחג השבועות ו' בסיוון-ז' בסיוון תש"א, 1-2 ביוני 1941. במסגרת הפרעות נרצחו 179 יהודים, 2,118 נפצעו, 242 ילדים היו ליתומים ורכוש רב נבזז. מספר בני האדם שרכושם נבזז הגיע לכ- 50,000 בני אדם[1]. הנרצחים נקברו בקבר אחים בבגדאד.

בשנת 1912 הפכה רוב מרוקו למדינת חסות של צרפת, כחלק מהסכם פס, בעוד שצפון מרוקו (פחות מ-10 אחוז מהמדינה) נהפכה להיות תחת חסות ספרדית. כשבועיים בלבד אחרי תחילת הפרוטקטורט הצרפתי האוכלוסייה המוסלמית המקומית מרדה כנגדו בעיר פאס, מה שמהר מאוד נהפך לפוגרום ביהודי המלאח של העיר שמנו אז כ-12,000 איש. רכוש רב הועלה באש או נבזז וכ-60 יהודים נהרגו.‏[23] ביקורת רבה הוטחה בשלטונות הצרפתיים על כך שהם אספו את הנשק שהיה ליהודים במלאח רק זמן קצר לפני כן."

ויש עוד.

לכל הפרעות האלה לא היה כל קשר לציונות.

אני לא מאשים אותך בדיעה המוטעית שכתבת. אני מאשים את מי שלימד אותך כשהיית ילד,שהחדיר בך עלילות שווא וחינך אותך לא "לבזבז" זמן על ידע, אלא אם הוא חרדי.

אם הגאון הרמב"ם היה גם רופא וגם רב גדול, מדוע היום ההשכלה הכללית פסולה לחרדים?

תתפלא, אבל אני מסכים איתך בכמה יתרונות שיש לחרדים: לימוד קריאה בגיל 3, הרבה ילדים (שלא יוצאים פושעים), קופות גמ"ח ועוד.

אבל מדוע החרדים לא יכולים לצרף את היתרונות האלה יחד עם השכלה כללית נאותה?

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דוקא למדתי ליב"ה, ביסודי ובעל יסודי.

אני עובד ומשלם מיסים.

אבי, למשל, עובד בזרועות הבטחון מעל 30 שנה.

מספיק לך?

תביא כמה קישורים שאתה רוצה. כל דבר אפשר לפרש בכמה אופנים.

וכמי שמכיר את המערכת מבפנים, ואמון על תקצוב באחד מהמוסדות הנ"ל, אני אומר לך שתכלס זה פחות מרבע, כי יש המון פסילות ותנאים והגבלות.

זאת ועוד, ב"ישיבה קטנה" הלימודים הם 10 - 12 שעות ביממה, וה60% מתייחס על 14:00 אחה"צ. מי מתקצב את השאר? ולכמה זה מגיע בסוף? רמז: פחות מרבע.

הלאה:

מבני ציבור,. למה המדינה מממנת 100% ממבני הציבור והקהילה בציבור הכללי, חינוך תרבות וכו', ובציבור החרדי פרומיל אחוז?

ראשי ועסקני הציבור הזה מכתתים רגליהם לאסוף מיליארדים כל שנה כדי לבנות.

זו אחת ההשקעות הכי מניבות של המדינה הזו, מערכת החינוך החרדי.

המון מיסים ישירים ועקיפים שהמדינה מקבלת, עם מינימום הוצאות מצידה.

והמשפטים האחרונים שהזכרת, על "הילדים שלא יוצאים פושעים" [ותיכף יביאו קישור לרבנים אנסים ומושחתים. או קי, אני מדבר יחסית לאחרים, לא אבסולוטית], שווים למדינה הרבה יותר מכסף. אבל גם המון, המון כסף.

כמה עולה להחזיק פושע בכלא? אתה בטח תמצא את הנתונים, אבל שיהיה ברור שזה פי כמה וכמה מהפרוטות שנזרקות לחינוך החרדי.

ועוד אגב, אני מסכים שמי שלא לומד ברצינות תורת ה', צריך מייד ללכת ללמוד מה שמכונה "מקצועות חול" ולהשתלב בשוק העבודה.

אבל מי שכן רציני, הניחו לו בבקשה.

גם בלי קשר לעניין האידאולוגי, בחישובי עלות - תועלת גרידא, הוא עדיין יותר משתלם. למדינה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן טעיתי, וה"ישיבות הקטנות" (תלמידים חרדים בגיל תיכון) מקבלות 60% מהתקציב של תיכון רגיל (קודם כתבתי - תקציב מלא), למרות שבמוצהר אינם מלמדות לימודי ליבה (מתמטיקה, אנגלית וכו').

עדיין זו שערוריה.

מר אברג'ל הנכבד, האם כל כך בער לך ללכלך על מישהו(" אם כל הנתונים שהבאת עד כה מבוססים כמו דעתך הנ"ל, מצבך קשה.") עד שניסית ליפות את המצב בטענה שכאילו מה שהישיבות מקבלות הוא זעום ("פחות מרבע"). מדוע להטעות ?

סימוכין:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/764/166.html

http://www.themarker.com/news/1.2023359

יהודה

עריכה: השתתפת בשרשור על חרדים וחילונים. כתבת שם:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=3894937#post3894937

"אגב, הידעת שיהודים, חרדים, חיו כאן מאות בשנים עם הערבים?

הידעת שפרעות תרפ"ט החלו אחרי פעולות ציוניות כאלה ואחרות?"

סלח לי, אבל זו הסתה נגד הציונות. נכון שהאלימות הערבית נגדינו גברה ככל שבאו יותר עולים (לא חשוב להם אם עולים ציונים או חרדים), אבל בהחלט היו גם בעבר פרעות ביהודים, עוד לפני הציונות.

עלילת הדם בדמשק הייתה עלילת דם שהתחוללה בדמשק בשנת 1840 וחוללה זעזוע גדול בקרב יהדות העולם. בעקבות היעלמותם של נזיר נוצרי ומשרתו המוסלמי הואשמו דמויות מפתח בקהילה היהודית בדמשק בחטיפתם וברציחתם לצורך שימוש בדמם לאפיית מצות. בחקירה אכזרית שנוהלה על ידי מושל סוריה ולובתה על ידי הקונסול הצרפתי מצאו את מותם מספר חשודים.,

הפרהודערבית: الفرهود) הוא שמן של פרעות שנערכו באוכלוסייה היהודית בבגדאד, עיר הבירה של עיראק, בחג השבועות ו' בסיוון-ז' בסיוון תש"א, 1-2 ביוני 1941. במסגרת הפרעות נרצחו 179 יהודים, 2,118 נפצעו, 242 ילדים היו ליתומים ורכוש רב נבזז. מספר בני האדם שרכושם נבזז הגיע לכ- 50,000 בני אדם[1]. הנרצחים נקברו בקבר אחים בבגדאד.

בשנת 1912 הפכה רוב מרוקו למדינת חסות של צרפת, כחלק מהסכם פס, בעוד שצפון מרוקו (פחות מ-10 אחוז מהמדינה) נהפכה להיות תחת חסות ספרדית. כשבועיים בלבד אחרי תחילת הפרוטקטורט הצרפתי האוכלוסייה המוסלמית המקומית מרדה כנגדו בעיר פאס, מה שמהר מאוד נהפך לפוגרום ביהודי המלאח של העיר שמנו אז כ-12,000 איש. רכוש רב הועלה באש או נבזז וכ-60 יהודים נהרגו.‏[23] ביקורת רבה הוטחה בשלטונות הצרפתיים על כך שהם אספו את הנשק שהיה ליהודים במלאח רק זמן קצר לפני כן."

ויש עוד.

לכל הפרעות האלה לא היה כל קשר לציונות.

אני לא מאשים אותך בדיעה המוטעית שכתבת. אני מאשים את מי שלימד אותך כשהיית ילד,שהחדיר בך עלילות שווא וחינך אותך לא "לבזבז" זמן על ידע, אלא אם הוא חרדי.

אם הגאון הרמב"ם היה גם רופא וגם רב גדול, מדוע היום ההשכלה הכללית פסולה לחרדים?

תתפלא, אבל אני מסכים איתך בכמה יתרונות שיש לחרדים: לימוד קריאה בגיל 3, הרבה ילדים (שלא יוצאים פושעים), קופות גמ"ח ועוד.

אבל מדוע החרדים לא יכולים לצרף את היתרונות האלה יחד עם השכלה כללית נאותה?

יהודה

כפיים לידע המופלג בהסטוריה. כפיים גם ליאיר לפיד שלנו שהצליח להטמיע בך, כמו בעוד כמה שכנראה טרם התפכחו, שמקור הרעה הם החרדים והסיבה בשלה חלק לא קטן בחברה הישראלית נמצא בתחושת תעוקה כלכלית, היא תקציב הישיבות והלומדים בהן. לא התנחלויות, לא תקציב בטחון, לא פנסיות תקציביות שנמדדות כבר במאות מיליארדים, לא פירמידות וריכוזיות שמנציחות מחירים בלתי אפשריים, וזה רק תפריט טעימות קטן כידוע. אבל ועם הרבה כבוד להשקעה, מה זה קשור להבדלים שבין דיזל לבנזין, זה שלניסן מוראנו מנוע בנזין, עדיין לא אומר שהבחירה בו היתה כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קשור כי אני חרדי ואני עברתי לאחרונה מבנזין לדיזל [כדי לשלם פחות מיסים, כמובן].

סתם.

יאלה בואו נחזור לנושא המקורי בשרשור.

ובכן:

למי ששאל תכלס מה יותר משתלם [אני לא יודע אם זה הורג יותר]:

כאחד שהחזיק שנים רבות רכבי בנזין חסכוניים [מדייהטסו שרייד עד פוטנו ספייס], ועקב בקובץ אקסל אחרי צריכת הדלק, ברור באופן שאינו משתמע פנים שהדיזל זול יותר לאחזקה.

כיום אני בפולו דיזל 01 ידני, והצריכה היא בין 1/17 ל1/20 תלוי בתנאי הדרך.

בפונטו באותם תנאים הייתי מוציא 1/14 עד 1/17

בנסועה שלי [25,000 בשנה] זה לא מעט כסף, בפרט שהעלות לליטר זולה יותר [אצלי בתחנה] בכמה עשרות אגורות.

בברכה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דוקא למדתי ליב"ה, ביסודי ובעל יסודי.

אני עובד ומשלם מיסים.

אבי, למשל, עובד בזרועות הבטחון מעל 30 שנה.

יפה מאוד.

יותר מזה, כל החרדים צריכים ללכת בעקבותיך. מדוע אתה יכול לעבוד (וללמוד גמרא בערב) וחרדים אחרים לא יכולים?

תביא כמה קישורים שאתה רוצה. כל דבר אפשר לפרש בכמה אופנים.

וכמי שמכיר את המערכת מבפנים, ואמון על תקצוב באחד מהמוסדות הנ"ל, אני אומר לך שתכלס זה פחות מרבע, כי יש המון פסילות ותנאים והגבלות.

זאת ועוד, ב"ישיבה קטנה" הלימודים הם 10 - 12 שעות ביממה, וה60% מתייחס על 14:00 אחה"צ. מי מתקצב את השאר? ולכמה זה מגיע בסוף? רמז: פחות מרבע.

סליחה אבל החישוב שלך לא נכון. המדינה מממנת כמות שעות לימוד מסוימת. ילד בבי"ס חילוני שרוצה ללמוד עוד, הולך לחוגים ומשלם עבורם. מדוע לצפות שהמדינה תשלם עבור הלימודים אחה"צ ?

מבני ציבור,. למה המדינה מממנת 100% ממבני הציבור והקהילה בציבור הכללי, חינוך תרבות וכו', ובציבור החרדי פרומיל אחוז?

נשמע לגמרי לא הגיוני, אבל אני לא מכיר את הנושא.

ועוד אגב, אני מסכים שמי שלא לומד ברצינות תורת ה', צריך מייד ללכת ללמוד מה שמכונה "מקצועות חול" ולהשתלב בשוק העבודה.

אבל מי שכן רציני, הניחו לו בבקשה.

גם בלי קשר לעניין האידאולוגי, בחישובי עלות - תועלת גרידא, הוא עדיין יותר משתלם. למדינה.

לא צריך להתווכח על עקרונות, אם מדובר בכמות קטנה של תלמידי ישיבה. אבל מה עם רוב התלמידים? הלא יש ביניהם עילויים שיכלו להיות נניח רופאים גדולים (כמו הרמב"ם). הלא גם חרדי צריך רופא מדי פעם. גם הצבא צריך את הגאונים בשירות חובה. שמעת על יחידה 8200 במודיעין? בין בוגרי היחידה הזו יש כאלה שהצליחו בענק וגם התעשרו. מה רע אם חרדי יעבור את המסלול הזה, ולכשיתעשר יתרום לישיבות?

מה זה "הניחו לו בבקשה". לא מדובר להוציאו לשמד. מדובר בשירות חובה ואח"כ שיחלק את יומו בין לימודי חול ובין לימוד גמרא. (ושוב הדוגמא של הרמב"ם)

האם תוכל להתיחס לתגובה הקודמת שלי, בקשר לטענתך כי החיים עם הערבים היו כביכול שלווים, וכביכול, רק הציונות גרמה להופעת הסכסוך.

כפיים לידע המופלג בהסטוריה. כפיים גם ליאיר לפיד שלנו שהצליח להטמיע בך, כמו בעוד כמה שכנראה טרם התפכחו, שמקור הרעה הם החרדים והסיבה בשלה חלק לא קטן בחברה הישראלית נמצא בתחושת תעוקה כלכלית, היא תקציב הישיבות והלומדים בהן. לא התנחלויות, לא תקציב בטחון, לא פנסיות תקציביות שנמדדות כבר במאות מיליארדים, לא פירמידות וריכוזיות שמנציחות מחירים בלתי אפשריים, וזה רק תפריט טעימות קטן כידוע. אבל ועם הרבה כבוד להשקעה, מה זה קשור להבדלים שבין דיזל לבנזין, זה שלניסן מוראנו מנוע בנזין, עדיין לא אומר שהבחירה בו היתה כלכלית.

לא ברור מאיפה היסקת "שמקור הרעה בחרדים", אבל בודאי לא ממני.

הממשלה מבזבזת ללא הכרה וקימות לכך דוגמאות רבות הבאתי כמה דוגמאות די מקריות.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

avargel כתב:

אם זה כך , יש בג"ץ - בית המשפט היה קורע את המדינה על האפליה .

הנושא מורכב יותר

יש מקומות כאשר השכונה חדשה , הקבלנים מחוייבים לפיתוח ולמבנים הציבוריים , והמחיר כלול במחיר הדירה הנמכר לאזרחים .

יש מקומות לפי דרישה - צריך להקים מבנה ציבור , העיריה מתאמת את הנושא , חלק עיריה , חלק מדינה , חלק מפעל הפיס וכו' .

ויש כאלה המחליטים כי הם צריכים מבנה ציבור - שישלמו ,, את הקרקע בד"כ הם מקבלים בחינם ,, מהמדינה .

מעבר לכך תמיד היהודים החרדים עבדו , מי יותר מי פחות , והגבירים בקהילה שעבדו והצליחו מאוד בעסקים , תמכו ועזרו לחלשים .

המפץ הגדול אצלנו החל בשנות השמונים והמשיך הלאה - פתאום לא מכובד לעבוד , האישה תעבוד , והתלמיד החכם יחיה

על חשבונה ועל חשבון קצבאות הילדים , והתמיכות של משרד החינוך / דתות .

אבל זה טור חשבוני קופץ - כעת דור שלישי נכנס לאוהלה של אוכל חינם , במקום לעבוד להתפרנס בכבוד ולהרחיב את הכנסות המשק .

הם לא תורמים לכלכלה כמשקלם במדינה , ובמישרין ובעקיפין , לא תורמים לשאר אזרחי המדינה מבחינה כלכלית - יותר לוקחים

ולגבי הדיזל - כאשר היחיד חוסך , הכלל מפסיד והמחיר אצלו עולה - ב זיהום האויר המקומי והמחלות הנילוות לכך .

יותר מחלות יותר אישפוזים בבתי חולים , חופשות מחלה , או מוות וגריעה משוק העבודה .

לכן חסכון של 5.000 ש"ח בשנה ליחיד בשימוש ברכב דיזל - יכול להעלות את המחיר אשר המדינה משלמת סביב ב 5001 ש"ח .

והכסף הנ"ל מגיע ממך וממני - לא חסכתה הפסדתה 1 ש"ח .

ביום אשר הבדיקות והמחקרים יראו את נקודת האיזון והרווח לטובת הדיזל - טיפש מי שלא יעבור לשם .

ושוב אל תספרו לי על אירופה - זה שיקולים שונים , ואזור אקלים שונה .

הממשלות שם מחוייבות יותר לתקנות זיהום האטמוספירה , ולא הזיהום המקומי , אשר שם הוא יחסית נמוך , ובישראל גבוהה .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי ביד2 תת דגם עם מנוע דיזל להונדה סיויק דגם הצ'בק מודל 2008-9 (שנראה כמו חללית).

לא ידעתי שהרכב שווק בארץ עם מנוע דיזל ומישהו יודע האם נמכרו יותר מ2-3 רכבים כאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

"מחקר מפתיע שפרסם מכון ה-TUV הגרמני: מנועי הזרקה ישירה מתקדמים פולטים יותר חלקיקים מסוכנים ממנועי בנזין מיושנים ואפילו ממנועי דיזל"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4458808,00.html

ועוד באנגלית:

http://www.thetruthaboutcars.com/2013/11/tuv-nord-testing-firm-direct-injected-gasoline-engines-emit-more-particulates-than-diesels/

אם המחקר נכון, נראה בקרוב התיקרות של רכבי בנזין (בגלל תוספת מטהר חלקיקים) ואולי גם תיעלם הפלית המס לטובת הבנזין ולרעת הדיזל .

The study is based on a sample size of three cars:

, a Ford Focus with a 1 liter EcoBoost engine

a Renault Megane with a 1.2 liter Energy TCe, and

a Hyundai i40 with a 1.6 liter GDI engine

היונדאי נמכר בארץ עם מנוע 2 ליטר בנזין ולא 1.6 ליטר כמו במחקר הזה. דרגת הזיהום שלו היא גרועה: 9 לבנזין ו 10 לדיזל. בהנחה שתכנון מנוע הבנזין דומה בין מנוע ה1.6 וה 2 ליטר, הזיהום החמור מראה שאכן שיטת מיסוי הרכב בישראל היא בכיוון הנכון (מבחינת זיהום), עוד לפני האיחוד האירופי. מצד שני, לפי ההגיון של המחקר, מנוע הבנזין צריך לזהם יותר מהדיזל, אבל בארץ ההיפך הוא הנכון: הדיזל מזהם יותר מהבנזין.

וכמה ציטוטים רלבנטים שלי:

אולי זה לא נשמע טוב, אבל המיסוי הירוק בישראל "מעניש" את הדיזל, ויש לכך סיבה:

"במחקר מקיף שנערך על 12,315 כורים בארצות הברית, הנחשפים לאדי סולר במסגרת עבודתם, נמצא כי הם מתים מסרטן ריאות ומסרטן הוושט בשכיחות גבוהה יותר באופן מובהק לעומת האוכלוסייה הכללית.‏[1][2] ממצאי המחקר נותרו מובהקים גם לאחר התחשבות בגורמי סיכון אחרים האופייניים לעובדי מכרות.‏[3] בעקבות זאת קבע ארגון הבריאות העולמי כי מנועי דיזל פולטים אדים מסרטנים הגורמים לסרטן ריאות בבני אדם.‏"

אנשים מתים מהפליטה של הדיזל. לעומת זאת הפליטה של מנוע הבנזין סכנתה יותר בהתחממות האטמוספרה ופחות בגורמי מוות. זו הסיבה שבארץ המיסוי הירוק "מעניש" את מנועי הדיזל.

באירופה מדי כמה שנים מחמירים את דרישות הזיהום ממנועי הדיזל , ויש צורך להוסיף עוד אמצעי סינון שמסבכים ומיקרים את יצור המנוע. הפער בעלות היצור בין המנועים עומד לגדול.

מצד שני, למנוע הבנזין יש פוטנציאל גדול לחסכון אמיתי, בניגוד לצריכת הדלק הפיקטיבית שיצרנים מפרסמים. בשנות ה 80, ב.מ.וו יצרה את ה525E שתוכנן לחסכון בדלק. הספק המנוע M20B27 בנפח של 2.7 ליטר, היה נמוך יחסית , כמו של מנוע ב.מ.וו 2.0 ליטר רגיל, אבל מומנט המנוע היה גבוה, ורובו הושג גם בסיבובי מנוע נמוכים. הרכב נסע טוב, סחב גם בהילוך גבוה אפילו במהירות נמוכה, אבל ב.מ.וו לא חזרו יותר לפתח גירסה כזו. הסיבה היא שאנשים קונים רכב חדש, יותר לפי מקס' הספק ותאוצה מ 0 ל100 ,ופחות בגלל חסכון בדלק.

גם אם מנוע כזה לא יגיע ליעילות של מנוע דיזל, ההפרש בצריכת הדלק יצטמצם מאוד.

ואם כבר, צריך להעביר את המשאיות, האוטובוסים והקטרים לצרוך גז במקום דיזל, וכך להשפיע מאוד על הקטנת זיהום האויר.

יהודה

הדיזל לרכב הפרטי עומד למות ועכשיו כל היצרנים משקיעים במנועים קטנים מוגדשים עם הזרקה ישירה

משרד התחבורה השכיל להבין זאת בזמן לפני אירופה ולכן עדכנו במעוד מועד את הנוסחה - יפה להם!

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

ראש העיר של לונדון מנסה להקטין את כמות רכבי הדיזל.

מתברר כי הסיכוי של תושב מרכז לונדון למות מזיהום אויר גדול פי 4 מהסיכוי במקומות הנקיים בבריטניה, וחלק משמעותי מזיהום האויר הזה מקורו ברכבי דיזל פרטים.

אפלית המיסוי לטובת הדיזל הגדילה את מספר רכבי הדיזל במשך 15 השנה האחרונות מ 10% ליותר מ 50% . כנראה שכעת ינקטו צעדים שיעדיפו את הרכבים שאינם דיזל.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקן יורו 6 נכנס לתוקף ורכבים חדשים עומדים בתקני זיהום האויר כמו רכבי הבנזין.

ראש העיר יכול להוריד משמעותית את זיהום האויר אם יחליט לצמצם את מספר הטיסות אשר יוצאים מנמלי האויר של לונדון למשל...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...