Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט ביו רכב דיזל לרכב בנזין

Danny13
שימו לב! השרשור הזה בן 3282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה היא שרוב האנשים קונים רכבים בתקציב של 20-60K ש"ח.

איזה רכבי דיזל אפשר לקבל בתקציב האלה? אני בטוח רק כאלה שצריך יהיה להחליף להם בקרוב : טורבו, משאבת סולר או משהו יקר אחר. העלויות של התיקונים פשוט יתקזזו עם הדלק.

לשם השוואה אני מכיר מישהו שקנה פאסאט דיזל לפני 3 שנים בת 10 שנים. מה רק לא התקלקל בה, טורבו, גיר אוטו', ועוד שלל תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני רכשתי ממש לאחרונה C5 דיזל משנת 2003 עם 212K בפחות משתי עשיריות.

מבטיח לעדכן על חלקים שהתפגרו, אבל אני צופה שלא יהיו הרבה כאלה.

וגם אם כן, הפרש המחיר ברכישה מרכב מקביל (קשה לי לחשוב על מקבילות) לצד החיסכון בסולר, יאפשרו לי להחליף חלקים גם בכמה אלפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שרוב האנשים קונים רכבים בתקציב של 20-60K ש"ח.

איזה רכבי דיזל אפשר לקבל בתקציב האלה? אני בטוח רק כאלה שצריך יהיה להחליף להם בקרוב : טורבו, משאבת סולר או משהו יקר אחר. העלויות של התיקונים פשוט יתקזזו עם הדלק.

לשם השוואה אני מכיר מישהו שקנה פאסאט דיזל לפני 3 שנים בת 10 שנים. מה רק לא התקלקל בה, טורבו, גיר אוטו', ועוד שלל תקלות.

1. אין שום ערבון לכך שהטורבו ימות. ברור שזה יקרה מתישהו אבל נדיר שזה הולך מהר.

2. כנ"ל לגבי משאבת סולר. הרוצח העיקרי של משאבות הסולר הוא סולר מהול ולא איכותי. תדלק בתחנה קבועה בה אתה מרוצה מהסולר, והיא תחזיק מעמד בלי בעיה.

3. עיקר הבעיות בפאסאט דיזל (B5 ו-B5.5), היו בדגמי ה-130 כ"ס. תיבות הילוכים אוטומטיות מתו לאחר לא הרבה קילומטרים. בקיצור, הרכב לא דוגמא טובה כשרוצים לדבר על אמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעשני , איטי , כבד , מזהם את הסביבה. טוב לפחות חסכוני זה יתרון שאוכל את החסרונות האלה :roll:

תיארת במדוייק מאוד את הסיבות בגללן אנשים לא לוקחים דיזל. הסיבה שהם חושבים בדיוק בצורה כזאת.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין שום ערבון לכך שהטורבו ימות. ברור שזה יקרה מתישהו אבל נדיר שזה הולך מהר.

2. כנ"ל לגבי משאבת סולר. הרוצח העיקרי של משאבות הסולר הוא סולר מהול ולא איכותי. תדלק בתחנה קבועה בה אתה מרוצה מהסולר, והיא תחזיק מעמד בלי בעיה.

3. עיקר הבעיות בפאסאט דיזל (B5 ו-B5.5), היו בדגמי ה-130 כ"ס. תיבות הילוכים אוטומטיות מתו לאחר לא הרבה קילומטרים. בקיצור, הרכב לא דוגמא טובה כשרוצים לדבר על אמינות.

1. מה זה "מהר"? פונקציה של ק"מ או שנים או שילוב של שלהם? 100,000 ק"מ? 5-6 שנים? יש סטטיסטיקה בקשר לזה?!

2. איך אני יכול להיות "מרוצה" מהסולר? כיצד אדע אם הסולר מהול או לא ומה איכותו?!

מלבד זאת, האשכול הזה עזר לי מאד להחליט שהרכב הבא יהיה בוודאות טורבו-דיזל, רצוי יחסית חדש, בן 3-4 עם ק"מ נורמלי לדיזל (לא של מוניות, מורי נהיגה וכו'). אני מכיר נכי צה"ל או כאלה שלקחו בליסינג פלואנס טורבו-דיזל אבל לא חרשו עליהם ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בעיקר פונקציה של אחזקה (שמן מנוע איכותי, המתנה של דקה-שתיים לפני דימום מנוע). בשמירה על תנאים אלה, אין שום מניעה שהטורבו לא יחזיק 6 שנים לפחות (לצורך העניין). אין מה לפחד מהמילה "טורבו". משאבת סולר לדוגמא, יקרה יותר.

2. אם וכאשר תתדלק סולר מהול או לא איכותי, תאמין לי שאתה תרגיש. זה יתבטא בחוסר סחיבה, מנוע רועש יותר, עשן. אני כבר למדתי לזהות מתי תדלקתי סולר טוב ומתי פחות טוב - הביצועים וצליל המנוע משתנים פלאים. כבר יותר משנה שאני מתדלק בתחנה קבועה ואני מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיזלים החדשים חזקים יותר מהבנזין בכל תנאי הנסיעה...בדיזל ניתן להנות מנהמונט והאית כבר מסל"ד נמוך

לא נכון. בפורד CMAX , המנוע (1600 דיזל) מת לגמרי מתחת ל 1500 סל"ד. בנהיגה בעיר, זה ממש מציק בכל יציאה מהרמזור.

וצריכת דלק מגוכחת של 20 ליטר לק"מ לאחר נסיעה של כ1100 ק"מ(מחצית מהנסועה במהירויות של כ200 קמ"ש).

לא נכון. לא תיתכן צריכת דלק כזו במהירות כל כך גבוהה.

ניקח לדוגמא מהגרף המצורף (ויקיפדיה) צריכת דלק שנמדדה ברכבים למשל סובארו לגסי וגיאו פריזם (טויוטה קורולה) מודל 1993.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Fuel_economy_vs_speed_1997.png

15.7 ק"מ לליטר במהירות 90 קמ"ש

11.9 ק"מ לליטר במהירות 120 קמ"ש.

כלומר כ 24% יותר דלק במהירות 120 קמ"ש לעומת מהירות 90.

מכיון שהתנגדות האויר גדלה יחסית למהירות בריבוע, צריכת הדלק במהירות 200 קמ"ש היא גבוהה מאוד.

הערה- ברור שהגרף מתאים לרכבים ישנים יותר מאשר הרכבים המודרנים, אבל עדין צריכת הדלק במהירות 200 תהיה הרבה יותר גבוהה בהפרש משמעותי.

בכלל, באירופה כמעט ואין רכבי בנזין חדשים והבנזין יקר מעט יותר מהסולר,

לא נכון. מחירי הדלק בארצות האיחוד האירופאי שונים מאוד, וכנ"ל גם ההפרש בין מחירי הסולר והבנזין.

, אם כל אחד יעשה בדיקה לבד, הוא יגלה שהעלות האחזקה השנתי של רכב דיזל, גם למי שנוסע מעט ק"מ נמוכה יותר,

לא נכון. האם אתה בעצמך חישבת?

בשורה התחתונה אין קסם מיוחד בדיזל, והשיקול העיקרי הוא כדאיות כלכלית. רצוי לבדוק טוב את תחשיב הכדאיות, שלא יצא חסכון בדלק אבל בסה"כ עלויות גבוהות יותר.

יהודה

1Fuel_economy_vs_speed_1997'ןלןפקגןש.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר עברתי למנוע דיזל עשיתי דבר ראשון את החשבון של החיסכון דלק. ירידת הערך לא מעניינת אותי כי קנייה כזו היא לאורך זמן.

ברכב הקודם הייתי מוציא בחודש לפחות 50 ליטר בשבוע. נניח ומחיר הבנזין היה ממוצע כ-7 ש"ח בשנה שעברה (והוא היה יותר), יצא לנו 1400 שקל ממוצע לחודש.

היום, עם מנוע דיזל אני מוציא על אותו המרחק בנסיעה כ90 ליטר בחודש (מתדלק 45 ליטר לאחר שבועיים). מחיר הסולר בממוצע בתחנה שאני מתדלק הוא 50 אג' פחות ממחיר השירות העצמי של בנזין. יוצא כ-600 שקל בממצוע לחודש.

רוב הנסיעות שלי הן בינעירוניות. עם הרכב הקודם (בנזין) הייתי לוחץ יותר על הדוושה (138 כ"ס, לא ננצל אותם?). ברכב הנוכחי, אמנם יש מומנט גבוה אבל פחות כוח (92 כ"ס). אז עשיתי לעצמי שינוי פאזה. אני משתדל לנסוע כחוק ומנצל הרבה את בקרת השיוט.

800 שקל ממוצע הפרש בהוצאת הדלק. הרכב אצלי 18 חודשים. חסכתי בדלק, בגלל שהחלפתי רכב כ-11000 בשנה וחצי האחרונות של חיסכון.

בדגם שקניתי, ההפרש בין רכב בנזין לדיזל הוא 10,000 ש"ח ורמת האבזור גבוהה יותר במעט. הביטוח לא יותר יקר, בדקתי. אגרת הרישוי יקרה יותר, אבל כי הרכב הוא בקבוצת רישוי יותר גבוהה.

טיפול גדול ברכב שלי עולה 1300 ש"ח ממוצע כולל החלפת פיטר סולר.

ב-206 של אח שלי (ההשוואה לצורך המחיר בלבד) טיפול לרכב כזה (קטן וראשון) רוצים 1200.

יוצא היום שאני כבר כיסיתי את ההפרש בין הדגמים ומרוויח מהיום את המחיר הזול של הדלק. מקווה שהרבה אנשים יבינו שרכב בעל מנוע דיזל הוא עדיף, ירכשו אותו בצורה פרטית ויחזיקו אותו למשך ארוך יותר מ-3 שנים. כאשר נקנה יותר רכבי דיזל, השוק יתחזק והתחרות תעלה גם בין היבואנים (לדעתי).

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. בפורד CMAX , המנוע (1600 דיזל) מת לגמרי מתחת ל 1500 סל"ד. בנהיגה בעיר, זה ממש מציק בכל יציאה מהרמזור.

יש לא מעט דוגמאות הפוכות. אמנם מנוע דיזל הינו בעל אופי שונה ממנוע בנזין אך יצא לי לנהוג על כמה וכמה רכבים בעלי מנוע דיזל מוצלח.

לא נכון. לא תיתכן צריכת דלק כזו במהירות כל כך גבוהה.

ניקח לדוגמא מהגרף המצורף (ויקיפדיה) צריכת דלק שנמדדה ברכבים למשל סובארו לגסי וגיאו פריזם (טויוטה קורולה) מודל 1993.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Fuel_economy_vs_speed_1997.png

15.7 ק"מ לליטר במהירות 90 קמ"ש

11.9 ק"מ לליטר במהירות 120 קמ"ש.

כלומר כ 24% יותר דלק במהירות 120 קמ"ש לעומת מהירות 90.

מכיון שהתנגדות האויר גדלה יחסית למהירות בריבוע, צריכת הדלק במהירות 200 קמ"ש היא גבוהה מאוד.

הערה- ברור שהגרף מתאים לרכבים ישנים יותר מאשר הרכבים המודרנים, אבל עדין צריכת הדלק במהירות 200 תהיה הרבה יותר גבוהה בהפרש משמעותי.

לא ברור לי מהיכן הנתונים של האיש, ואמנם 20 ק"מ/ל' במהירות ממוצעת של 150 קמ"ש לא נשמעת הגיונית, אך אתה תופתע לטובה מצריכת הדלק של רכבי דיזל טובים במהירויות שיוט גרמניות.

לא נכון. מחירי הדלק בארצות האיחוד האירופאי שונים מאוד, וכנ"ל גם ההפרש בין מחירי הסולר והבנזין.

הסולר זול מהבנזין באירופה, באחריות.

לא נכון. האם אתה בעצמך חישבת?

אני לא חישבתי, אך אם אתה מכריז "לא נכון", הצג נתונייך.

יהודה

פאביה

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אפשר לצטט את ויקיפדיה ויש מציאות, חזרתי ביום שני מברלין,שם שכרנו פאסאט BLUE MOTION ולאחר 1170 ק"מ נכנס 61 ליטר סולר שחלק נכבד מהנהיגה הייתה באוטובאן במהירות גבוהה מ180 קמ"ש.

1500 סל"ד זהו סל"ד נמוך מאוד,שנשווה לבנזין?

וכן,אני חישבתי את עלות האחזקה,בכ-600 כלי רכב שעוברים דרכי בשנה.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדיון קצת באיחור...

כבעלים של מנועי hdi ב7 השנים האחרונות...החל מc3 1.4 דרך קסרה ועד לקסרה פיקסו אני יכול לומר שהעלויות בדיזל משמעותיות זולות יותר.

שום רכב מונע בנזין בסדר גודל של הפיקסו עם מנוע גדול ומרווח מחייה משפחתי לא יצליח להגיע לתצרוכת של הפיקסו.

מבחינת עלויות ואחזקה....שלי היתה מונית עד לפני שנה וקצת עם (ותחזיקו טוב) 600 אלף קמ. יעיד אורן (כי הוא זה שמטפל בה) שהיא מגלה אמינות לא רעה בהתחשב בגילה ומצבה ובשנה וחצי האחרונות מה שהוחלף זה סט בלימה קדמי וצינור גומי של מערכת הגדישה. הווה אומר, יש גם מוניות שמורות וגם כאלו שנראה שעשו מספיק יכולות לסחוב עוד שנים רבות...

מבחינת תצרוכת דלק במהירויות גבוהות...במנועי דיזל ההפרש נמוך משמעותית לעומת מנועי בנזין. לפי מדידה שלי עם הc3 לפני מספר שנים בכביש 6 מקצה לקצה ההפרש היה כ25 אחוז על תוספת של כ50 קמש... בנסיעה בינעירונית עם מזגן.

הווה אומר מתצרוכת ממוצעת של ליטר ל23 במהירות של 90 לליטר ל18 במהירות בתוספת 50 קמש :confused:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. אם וכאשר תתדלק סולר מהול או לא איכותי, תאמין לי שאתה תרגיש. זה יתבטא בחוסר סחיבה, מנוע רועש יותר, עשן. אני כבר למדתי לזהות מתי תדלקתי סולר טוב ומתי פחות טוב - הביצועים וצליל המנוע משתנים פלאים. כבר יותר משנה שאני מתדלק בתחנה קבועה ואני מרוצה.

אני מתדלק בתחנה קבועה ב-5 השנים האחרונות (מאז שאני מחזיק רכב), אבל גם לא החזקתי רכב מעל שנתיים.

איך לדעת אם הסולר בתחנה זו טוב (לצורך העניין זו תחנה עם תנועה גדולה והמחיר הכי טוב באזור)? האם לנסות תחנה אחרת?

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יבואני הרכב לא מייבאים דיזלים בגלל הרווחיות שבעניין, הדיזלים מבוקשים יותר באירופה והם עולים יותר מהבנזין לאותם דגמים. ולכן היבואנים מקבלים הנחות מאוד טובות על דגמי הבנזין הפחות מבוקשים שם ואז הם יכולים למכור אותם בהנחות גדולות יותר וכך לרצות את הלקוח.

כמעט צודק.

הסיבה המרכזית היא עניין הכמות. יבואן ישראלי מקבל מחירים טובים מאוד בגלל המיסוי הישראלי הגבוה אבל הוא מקבל אותם לדגמים שהוא מזמין בכמויות גדולות. לכן הרכבים הנפוצים אצל כל יבואן זולים יחסית לדגמים הנדירים (ספורטיביות, דיזל, רמות גימור מיוחדות וכו').

לעניין הדיזל זו ביצה ותרנגולת, עד שלא יזמינו כמויות לא ירדו המחירים ועד שלא ירדו המחירים לא יקנו.

דוגמא ליבואן אחד שלקח את הסיכון הוא קרסו שהימר והתחייב לכמות דיזלים עם הפלואנס ומצליח יחסית יפה ועם מחיר קרוב מאוד לבנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלואנס לא דוגמא הכי טובה. לדעתי היא לא נמכרת באירופה ולכן היבואן קיבל מכסה גבוהה. אבל שאר הדגמים שלהם אכן מוצלחים ובמחירים טובים ( עד היום לפחות, נרךאה מה יעשה המס החדש ).

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתדלק בתחנה קבועה ב-5 השנים האחרונות (מאז שאני מחזיק רכב), אבל גם לא החזקתי רכב מעל שנתיים.

איך לדעת אם הסולר בתחנה זו טוב (לצורך העניין זו תחנה עם תנועה גדולה והמחיר הכי טוב באזור)? האם לנסות תחנה אחרת?

אם הרכב נוסע טוב, לא מעשן, לא רועש - תמשיך לתדלק בתחנה הקבועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...