Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יותר התחברתי ל"ואם זה שידור חי אז המצב שלנו לא חרא?" :lol:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אייל, תציין ששגיאות הכתיב מכוונות.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/terms/default.aspx?forumid=1221&d=1512&t=26624

עריכה אחרונה על ידי amir74

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסכים עם זה שעכשיו יש בשלטון ממשלה ימנית (מהימניות שהיו פה אי פעם אם לא ה...) והם ידעו לנסח את ההסכם כראוי ובטח שלא יהיו להם את העכבות שהיו לממשלת רבין ב"להכנס באמ-אמא שלהם אם יירו רק כדור אחד".

מסכים?

לא מסכים.

אני לא חושב שהבעיה היא שמשפטן פלוני לא הוסיף פסיק בסעיף 3ג. אני חושב שהבעיה היא הצידוק, או ליתר דיוק חוסר הצידוק.

אנחנו לא נשמיד את נמל התעופה המדובר מאותה סיבה שלא הטבענו את ה"מרמרה": שאנחנו לא מרגישים שיש לנו צידוק לכך. והיחס מהעולם בהתאם.

וכן, יש כרגע ממשלה הרבה יותר ימנית מבדרך כלל, אבל הדבר הזה לא השתנה: אנחנו עדיין מרגישים צורך עצום להתנצל ולהצטדק על כך שאנחנו מגיבים כאשר יורים עלינו. ומי שחושב כך לא יוכל להשמיד נמל תעופה, לא משנה לאיזו מפלגה הוא שייך, או איזו סיסמה הוא פירסם לפני הבחירות.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פתרון אמיתי יהיה כרוך במחיר משמעותי. איזה מחיר - זה כבר תלוי באיזה פתרון נרצה. אבל לכל הסוגים של הפתרונות מסוג "לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה", כגון "מדינה אבל מפורזת", "ניתן נשק אבל לא למחבלים", "אז האו"ם ישמור עלינו", "נצא מעזה אבל נמשיך להחליט מה יקרה שם" וכן הלאה - לכל אלו יש דבר אחד משותף: הם לא באמת עובדים.

דני

נו, איזה סוגים של פתרונות אתה מציע ומה המחירים לדעתך?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא נשמיד את נמל התעופה המדובר מאותה סיבה שלא הטבענו את ה"מרמרה": שאנחנו לא מרגישים שיש לנו צידוק לכך. והיחס מהעולם בהתאם.

...

דני

1. כבר הוקם נמל תעופה בדהנייה שבעזה (ב-1998 ).

ישראל הרסה אותו בסוף 2001:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1380608,00.html

כך שהטיעון של "לא נהרוס את שדה התעופה" - לא ממש תופס.

2. היינו צריכים להטביע את ה"מרמרה"? לרצוח 600+ אנשים שרובם הגדול אינם חמושים ואינם פעילי טרור? ברצינות?

אם כך אז גם לגיטימי לחלוטין שארגונים שלא מכירים בישראל יטביעו אוניות אזרחיות שלנו, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבות, העקרונות והרציונל של נוער הזוי עוד ישתנו לו.

פיגוע איסלמי אחד בבירה אירופית וכל הלך הרוח משתנה לחללוטין.

לא רק שאף מוסלמי לא מעיז להפגין במשך שנה, אלא שפתאום אתה רואה ראיונות ברחוב עם אנשים שאומרים "ישראל היא מגן העולם המערבי... ישראל שומרת עלינו ", זה היה, אם אני זוכר נכון, אחרי פיגועי הרכבות התחתיות (ואוטובוס) בלונדון.

אחרי פיגועי הרכבות והאוטובוסים במדריד ולונדון, המדינות האלו נסוגו מאפגניסטן, ובאופן כללי נכנעות למוסלמים המקומיים על חשבון ישראל כדי שלא יתרגזו חלילה ויפגעו בשנית. אני קורא עיתונים בלונדון ברמה היום יומים, הרפיסות ותסמונות שטוקהולם הן כמעט בלתי נתפסות.

זה הגיע למצב שמחלקים פלאיירים להצטרפות לדאע"ש ברחוב אוקספורד, והמשטרה אומרת "זה חמור מאוד ואנחנו חוקרים".

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור, המצב של ישראל בעולם הוא לא בכי רע, נכון. אבל דיבורים על עצירה של מכירת נשק מצד אנגליה ועצירת משלוח כלשהו מארה"ב זה סממן. מה שאני אומר עכשיו אומרים גם אנשי ימין כגון דן מרידור: התרגלנו לא לשלם מחיר כמעט על מה שקורה כאן. פעם בכמה שנים יש מבצעים, יש כמה הרוגים וכו' וזה ממשיך הלאה.

אבל התגובות נגד ישראל מחמירות. יש גם כבר לא מעט חברות די גדולות מחו"ח שמחרימות מוצרים שיוצרו ביו"ש, יש ניסיונות לחרם אקדמי, שלא יבלמו לעד. שמעתי גם מכמה חברים יזמי הייטק כבר שמשקיעים או שותפים פוטנציאלים מחו"ל אמרו להם שהם לא מעדיפים לעשות עסקים עם יהודים. בועת ה"הכל בסדר" התפוצצה לנו בפנים כבר 3 פעמים לפחות במהלך ההיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל. אני לא רוצה שנגיע לפעם הרביעית. כן, זו נבואת זעם, שאפשר לא להתייחס אליה. אבל כשדברים כאלו מגיעים ממרידור ודומיו - זה כבר לא דיבורים של אנשי מרץ כמו יוסי שריד או ביילין.

אל דאגה, דעא"ש ואל קאעידה בדרכם לאירופה, רק השבוע דעא"ש תכננה פיגוע על אדמת ארה"ב.

ההבדלים בין חמאס לדעא"ש אני אזכיר, הם קוסמטיים בעיקרם, ומקורות המימון שונים (הראשונים מקבלים "תרומות" מסעודים ומקטאר שעושים את כספם בנפט, האחרונים השתלטו בכוח על מאגרי נפט).

בסופו של דבר, אובמה הוא אחד הנשיאים הכי אנטי ישראליים שהיו וכנראה הכי פרו מוסלמי בהיסטוריה של ארה"ב, הקשרים שלו עם האחים המוסלמים כבר עברו את שלב ה-"WTF" וכבר יותר לכיוון חקירה של ה-NSA, ואת זה ניתן גם ללמוד מהדלפות של סנואדן, הלכה למעשה קטאר קובעת את הלכי הרוח בבית הלבן.

משטר האחים המוסלמים במצרים קיבל חיבוק ענק למרות שלא פעם עלו טענות שאלה בחירות ראשונות ואחרונות כפי שעשה חמאס, למרות שירו ירי חי על מפגינים בכיכר תחריר, למרות מהומות שלא נגמרו עד שקם אחד בשם א-סיסי, אלא מה? אותו א-סיסי העיף את האחים המוסלמים מהשלטון ומורסי עומד למשפט, וקיבל כתף קרה מארה"ב למרות שבמשך שנים סאדאת ומובראכ היו הרבה יותר דיקטטורים ממנו, מהפכת הקצינים זה נקרא אז.

ובסופו של דבר השלטון בארה"ב יתחלף, אולי נקבל את קלינטון ("הם יורים רקטות מבתי ספר כי אין להם שטחים פתוחים") או שאולי נקבל נשיא אחר.

אבל יגיע היום שבו יורידו את המשמר בארה"ב כי ה-9/11 כבר ייראה איזה סיוט רחוק כמעט כמו פרל הארבור, ו-Homeland Security יקבלו פחות סמכויות, ואז יקום לך מוסלמי כזה או אחר תחת אירגון כזה או אחר, ויפוצץ נניח נמל אמריקאי, ואז כולם ייזכרו שבעצם ישראל היא הקו הראשון תמיד נגד הטרור, ואז ארה"ב תבוא לחפש את קרבתנו.

באירופה זה הרבה יותר קרוב, בצרפת הדמוקרטית בזמן המבצע האחרון אסרו לחלוטין על הפגנות פרו פלשתיניות, כי הם הגיעו למסקנה שבישראל הייתה מקבלת את הכותרת "גזענות" - הפגנות פרו פלשתיניות נוטות להפוך לאלימות וונדליסטיות.

באירופה היום, לפחות משיחות עם עוברי אורח בטיולים באירופה, האוכלוסיה המבוגרת יותר זוכרת דיקטטורות (אם זה בגרמניה, אם זה באיטליה, אם זה בצרפת), והדור השני (שהיום בשנות ה-40-50 שלהם) מושפע מזה מאוד.

הדור השלישי גדל למציאות שבה יש איזורים שלמים בפריז או פרברי פריז, שהצרפתי מפחד להיכנס אליהם, תבדוק כמה אנגלים שנולדו באנגליה יילכו לרחוב Edgeware בלונדון. הם מפחדים בערים שלהם, אנשים מסתובבים ברחובות (הלכה למעשה) רעולי פנים, בכל פעם שיש בעיה שהמוסלמים רואים כפגיעה באיסלאם הם שורפים ניידות משטרה, מיידים אבנים, זורקים בקבוקי תבערה וזה לא מקובל עליהם, אלה דברים שאנחנו מכירים מלפני 15 ו-20 שנה, הם מתמודדים עם זה עכשיו.

תן עוד כמה שנים והדור השלישי יהיה מאסה קריטית, מהצד השני יהיו מספיק מוסלמים שייצרו מאסה קריטית, תהיה מלחמת אזרחים בעצימות נמוכה במדינות אירופה.

גם שם יהיו לך פיגועי התאבדות, ושאר דברים שאנחנו התמודדנו איתם לפני עשור.

ואז גם מדינות אירופה יבואו לחפש את קרבתנו, איך התמודדנו עם הטרור, עם מחבלים מתאבדים, עם מוסלמים שמסתובבים עם סכינים ודוקרים כל סממן שלטון.

לא צריך להגיע ל"יהיה בסדר", צריך להציע את שירותינו כיועצים לטרור האיסלאמי למדינות אירופה ולממשל הפדרלי בארה"ב כבר היום, כשהבעיות עדיין קטנות.

כנראה שהם לא יקבלו את זה, אבל רצוי מאוד לנסות.

אני הייתי נותן להם גם נמל ימי וגם אוירי, לתת להם משהוא להפסיד.

קודם כל צריך איזה עשור להקים את שניהם, זה יהיה עשור ללא טילים (או שאין נמלים) ושנית, לא הלך?

הם יורים?

פצצה חודרת בונקרים אחת ומסלול ההמראה מושבת לשנים וכידוע, זה לא יהיה בפעם הראשונה שיחוסל הנמל תעופה.

שעה שלוקח לסטי"ל מאשדוד להגיע לעזה והסגר הימי חוזר לתוקף, אין פה שום דבר בילתי הפיך.

שים לב לדברי אליעזר (צ'ייני) מרום, עד לא מזמן הסמכות הכי גבוהה בארץ לעניין פיקוח על נמל ימי, ולפי דבריו הוא מתעסק ישירות בנושא נמל ימי בעזה כבר מעל 20 שנה.

הוא אומר "הסוגייה עלתה בהסכמי אוסלו ואז היתי במודיעין חיל הים והיתי שותף לצוות שעסק באיך נצליח לפקח בטחונית על נמל הזה - והיו לנו תשובות מועטות מאוד".

ועוד: "אוניות הן חלל עצום, בתוך האוניות אפשר יהיה להבריח המון דברים" (מה שמסתדר עם זה שקודם משתלטים על ספינה כמו קלוס C, מביאים אותה לנמל ופורקים אותה לחלוטין ורק לאחר מספר שעות לא קטן יש תשובה סופית מה יש בספינה).

ושים לב במיוחד "נגיד שאניות מלחמה איראנית באה לבקר ביקור נימוסין בנמל בעזה. אנחנו יודעים שאוניות מלחמה איראיניות מובילות אמל"ח מוברח כמעט בכל הפלגה שלהם. אבל כיוון שזאת אניית מלחמה, אי אפשר לבדוק אותה. ובכך בלי שאנחנו מרגישים שאנחנו מקימים נמל איראני שעתיים מאשדוד"

אתה מבין שבינתיים אתה נותן לחמאס אופציה קלה להביא טילי שיהאב (כאן מדובר על בערך 1 טון של חומר נפץ, היום אנחנו מתמודדים בעיקר עם רקטות של פחות מ-100 ק"ג, ועם פצמ"רים שיש בהם 200-300 גרם!), הטווחים המדוברים הם 285 ק"מ לשיהאב 1 הכי פרימיטיבי כשהיום מתמודדים עם 160 ק"מ.

עכשיו עולה השאלה הברורה מאליה, כמה טילים כאלה ייכנסו לעזה עד שאתה מבין שהם מבריחים דברים כאלה? ומשמיד את הנמל?

דווקא לא דיברתי על התקשורת הישראלית אלא על הזרה שרק אחרי שעלו על מטוס הרחק מכאן ואחרי שבמשך 30 יום שידרו בצורה מגמתית נזכרו לתת איזה איזכור קטן שאף אחד לא יזכור שהם שידרו תחת איומים.

במצב כזה ישראל היתה צריכה לאסור את הכניסה שלהם לאיזור חד וחלק, לא הגיוני שהם משתמשים בשירותים שלנו בכדי להניח את חרב דעת הקהל העולמית על צווארנו.

זה יראה עוד יותר רע כשנעשה את זה, אבל נדע לפחות שאנחנו לא אלה המגישים על מגש של כסף לחמאס את הפיונים במשחק השח מט הזה. וכן התקשורת משמשת בדיוק כך עבורם.

זהו מנוף לחץ אדיר שחמאס הצליח להבין שאת מה שלא ישיג בדרך הנשק העולם יעשה עבורו.

זה נכון, למרות שגם בתקשורת העולמית יש קצת שינוי, אפילו ה-BBC שכבר בתחילת המבצע העלה תחקיר על כך שהתמונות מעזה הן למעשה מסוריה ועיראק, זה היה כל כך שונה מהסטנדרט שלהם שהיו הפגנות של מוסלמים על כך שה-BBC הוא פרו ישראלי.

המצב ביבשת הישנה קצת מוזר לאחרונה, יש בהולנד מפלגה אנטי איסלמית עם 24 מנדטים שכוחה רק הולך ומתחזק, בסקנדינביה הנאורה שפעם היתה הראשונה לצעוק חמאס, לא שמענו התערבות באיזור מכיוון שהם בעצם מכילים עוד מפלגות כאלו (אני מדבר על דנמרק ונורבגיה)

מישהו אמר 1938 ? בקצב הזה אני מעריך שלא רחוק היום שבו אירופה כפי שאנו מכירים היום תיעלם ותיווצר שם מלחמת אזרחים בין המהגרים למקומיים.

מי שצפה בסדרה אללא איסלם של צבי יחזקאלי שם לב שזהו אולי הדיבור בשוליים אבל זה מתרחב להיות הדיבור במיינסטריים שהמהגרים אינם רצויים כל עוד הם ממשיכים בבדלנות שלהם.

שזה בערך מה שכתבתי למעלה בתשובה ליבגני, רק צריך לחכות שיהיו פחות בני דור ראשון ושני למלחה"ע השנייה, ויותר בני דור שלישי ורביעי.

2. היינו צריכים להטביע את ה"מרמרה"? לרצוח 600+ אנשים שרובם הגדול אינם חמושים ואינם פעילי טרור? ברצינות?

אם כך אז גם לגיטימי לחלוטין שארגונים שלא מכירים בישראל יטביעו אוניות אזרחיות שלנו, לא?

כן להטביע את הספינה (שזה לא אומר הלכה למעשה להטביע את הנוסעים כן? אלטלנה כשהופגזה עם תחמושת של שנת 1948 והיו עליה 930 נפשות, כמה נהרגו?).

הרי גם ככה דיברו איתם בקשר, אז במקום להזמין אותם לנמל אשדוד, היה צריך להגיד להם או שאתם מפליגים לנמל אשדוד, או שאנחנו מטביעים את האוניה, הרי אין להם טורפדו או משהו כזה שהם יכולים לאיים בחזרה.

אני בטוח שאם הייתה מועברת פקודה לחיל הים לנטרל את תנועת המרמרה (incapacitate כלומר) היו עושים זאת באמצעים לא קטלניים לנוסעים, ומעבירים את הנוסעים אחד אחד לאחר בידוק גופני לספינה אחרת ומביאים אותם אחר כבוד תחת אבטחה לנמל אשדוד.

גם אם היו נפגעים אני בספק אם היו 10 הרוגים (נחזור לאלטלנה, עם 930 נוסעים, פי 1.5 מכמות הנוסעים לטענתך על המרמרה, עם פגזים של שנת 1948 ולא של 2010, היו בסה"כ 10 הרוגים).

וממתי אוניות אזרחיות ישראליות נכנסות לשטח ימי צבאי סגור של מדינה אחרת?

הלכה למעשה זה אקט מלחמתי, וזה מהווה סיבה מצוינת להטבעת אוניה.

הרי זה לא שישראל התכוונה להטביע את המרמרה בשיט תענוגות מטורקיה ליוון, הספינה הזאת נכנסה לשטח ימי צבאי סגור, והוזהרה לפני כן.

אתה אגב בטוח שרובם הגדול של הנוסעים במרמרה לא היו חמושים? להזכיר לך 10 לוחמי שייטת 13, אחת היחידות המיוחדות הכי איכותיות בעולם נפצעו בהשתלטות הזו, גם רואים בתמונות שהיחס הוא לא 1:1, אלא על כל חייל יש לפחות 4-5 אנשים מסביבו בתוך הפריים, לך תדע עוד כמה מחוץ לפריים.

לא לציין שנניח תוך כדי הקרב כשכבר ברור להם שהם מפסידים מה יותר פשוט מלזרוק את הנשקים לים? פתאום במקום 100 חמושים יש לך רק 40, 10 מהם מתים ולא יכולים לזרוק את הנשק, ו-30 פצועים והנשק זה כנראה הדבר האחרון שמעניין אותם?

אל תגיד לי שזה מתחת לכבודם לעשות את זה, הרי Palywood ידוע היטב בכשרונותיהם אלה להפוך חמושים לבלתי מעורבים בשניות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן להטביע את הספינה (שזה לא אומר הלכה למעשה להטביע את הנוסעים כן? אלטלנה כשהופגזה עם תחמושת של שנת 1948 והיו עליה 930 נפשות, כמה נהרגו?).

הרי גם ככה דיברו איתם בקשר, אז במקום להזמין אותם לנמל אשדוד, היה צריך להגיד להם או שאתם מפליגים לנמל אשדוד, או שאנחנו מטביעים את האוניה, הרי אין להם טורפדו או משהו כזה שהם יכולים לאיים בחזרה.

אני בטוח שאם הייתה מועברת פקודה לחיל הים לנטרל את תנועת המרמרה (incapacitate כלומר) היו עושים זאת באמצעים לא קטלניים לנוסעים, ומעבירים את הנוסעים אחד אחד לאחר בידוק גופני לספינה אחרת ומביאים אותם אחר כבוד תחת אבטחה לנמל אשדוד.

גם אם היו נפגעים אני בספק אם היו 10 הרוגים (נחזור לאלטלנה, עם 930 נוסעים, פי 1.5 מכמות הנוסעים לטענתך על המרמרה, עם פגזים של שנת 1948 ולא של 2010, היו בסה"כ 10 הרוגים).

הרי זה לא שישראל התכוונה להטביע את המרמרה בשיט תענוגות מטורקיה ליוון, הספינה הזאת נכנסה לשטח ימי צבאי סגור, והוזהרה לפני כן.

אתה אגב בטוח שרובם הגדול של הנוסעים במרמרה לא היו חמושים? להזכיר לך 10 לוחמי שייטת 13, אחת היחידות המיוחדות הכי איכותיות בעולם נפצעו בהשתלטות הזו, גם רואים בתמונות שהיחס הוא לא 1:1, אלא על כל חייל יש לפחות 4-5 אנשים מסביבו בתוך הפריים, לך תדע עוד כמה מחוץ לפריים.

לא לציין שנניח תוך כדי הקרב כשכבר ברור להם שהם מפסידים מה יותר פשוט מלזרוק את הנשקים לים? פתאום במקום 100 חמושים יש לך רק 40, 10 מהם מתים ולא יכולים לזרוק את הנשק, ו-30 פצועים והנשק זה כנראה הדבר האחרון שמעניין אותם?

אל תגיד לי שזה מתחת לכבודם לעשות את זה, הרי Palywood ידוע היטב בכשרונותיהם אלה להפוך חמושים לבלתי מעורבים בשניות.

1. קודם אתה אומר להטביע,

אחר כך אתה אומר לנטרל (incapacitate).

אלו שני דברים שונים.

האפשרות לנטרל את המרמרה נשקלה בזמנו ונדחתה בגלל חשש מאסון הומניטרי. כנראה שאין לישראל אמצעים להעביר 600+ בני אדם מלב ים ליבשה במסגרת זמן סבירה (כמה שעות).

וגם לך ברור שלהטביע (ממש להטביע, כלומר לגרום לכך שהספינה תנוח על קרקעית הים) זו לא אופציה ריאלית אם ישראל לא רוצה נידוי בינ"ל מוחלט.

2. ההשתלטות על המרמרה בוצעה במים לא טריטוריאליים. לא במים של ישראל ולא במים של עזה. זה בוצע כך בכוונה מסיבות משפטיות שאני לא לגמרי מבין.

3. אחרי תפיסת המרמרה ישראל לא הציגה שום נשק חם שנתפס שם. אפילו לא אקדח אחד.

רק כמה עשרות סכיני מטבח/סכינים יפניות/מברגים/אולרים ושאר ציוד שבאופן טבעי נמצא בשימוש בתחזוקה של ספינה גדולה.

לא זרקו שם מאות אקדחים ורובים לים. יכול מאוד להיות שאפילו לא אחד.

תראה, אני לא חושב שהיו צריכים לתת למשט הזה להגיע לעזה.

וחבל שהוא נגמר כפי שהוא נגמר.

אולי היה כשל מבצעי והיו צריכים לפעול אחרת מלכתחילה (גז מדמיע? אמצעים אחרים לפיזור הפגנות?)

אולי כן היה צריך לנטרל את הספינה בלב ים (ולהתארגן לאספקה של סיוע כמו מי שתיה עד לפריקת הנוסעים).

אבל בטוח שלא היה צריך להטביע את הספינה הזו על כל נוסעיה.

אגב, אלטלנה הוטבעה במרחק קצר מאוד מהחוף בתל אביב.

לכן רוב הנוסעים שרדו.

על המרמרה השתלטו במרחק של כמה וכמה קילומטרים מהחוף, בטח מחוף ישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לדברי אליעזר (צ'ייני) מרום, עד לא מזמן הסמכות הכי גבוהה בארץ לעניין פיקוח על נמל ימי, ולפי דבריו הוא מתעסק ישירות בנושא נמל ימי בעזה כבר מעל 20 שנה.

הוא אומר "הסוגייה עלתה בהסכמי אוסלו ואז היתי במודיעין חיל הים והיתי שותף לצוות שעסק באיך נצליח לפקח בטחונית על נמל הזה - והיו לנו תשובות מועטות מאוד".

נורא קל לסבך דברים פשוטים, אם אתה לא רוצה שהם יקרו.

אף אוניה לא נכנסת לנמל עזה ללא חניה בקפריסין/ אשדוד/אלכסנדריה ועוברת בחינת מכס ובטחון של התכולה.

ועוד: "אוניות הן חלל עצום, בתוך האוניות אפשר יהיה להבריח המון דברים" (מה שמסתדר עם זה שקודם משתלטים על ספינה כמו קלוס C, מביאים אותה לנמל ופורקים אותה לחלוטין ורק לאחר מספר שעות לא קטן יש תשובה סופית מה יש בספינה).

אתה מבין את הקשקוש שלו?

יש אוניה בכל נמל בעולם שלא עוברת בחינה מה יש בה?

בד"כ זה נעשה מדגמית אבל בנפח תנועה כ"כ קטן שיהיה שם, אפשר לעבור אשכרה מכולה,מכולה.

ושים לב במיוחד "נגיד שאניות מלחמה איראנית באה לבקר ביקור נימוסין בנמל בעזה. אנחנו יודעים שאוניות מלחמה איראיניות מובילות אמל"ח מוברח כמעט בכל הפלגה שלהם. אבל כיוון שזאת אניית מלחמה, אי אפשר לבדוק אותה. ובכך בלי שאנחנו מרגישים שאנחנו מקימים נמל איראני שעתיים מאשדוד"

אלוהים, איזה קשקשן, אוניית מלחמה לא זכאית להגנה שיש לאוניות סוחר, היא רק תתקרב לגבול המיים הטריטוריאלים והיא כבר נעולה על המחשבים של מיטב טילי הים-ים.

אתה מבין שבינתיים אתה נותן לחמאס אופציה קלה להביא טילי שיהאב (כאן מדובר על בערך 1 טון של חומר נפץ, היום אנחנו מתמודדים בעיקר עם רקטות של פחות מ-100 ק"ג, ועם פצמ"רים שיש בהם 200-300 גרם!), הטווחים המדוברים הם 285 ק"מ לשיהאב 1 הכי פרימיטיבי כשהיום מתמודדים עם 160 ק"מ.

שוב, הם לא יביאו טילים של 1 טון חומר נפץ ולא נעליים כי הכל יבחן ואמל"ח לא יורשה בכניסה לרצועה.

עכשיו עולה השאלה הברורה מאליה, כמה טילים כאלה ייכנסו לעזה עד שאתה מבין שהם מבריחים דברים כאלה? ומשמיד את הנמל?

זה לא שעד הקמת הנמל הם לא הצליחו להבריח כלום לרצועה, אם כבר ההפך הוא הנכון.

.

הנה, ענית בעצמך על השאלה שלך על אוניית הקרב האיראנית.

שמע, בא איזה קשקשן, לא ממש אחד ממפקדי חיל הים המוצלחים לדורותיו ואתה בולע בשקיקה כל קשקוש שהקשקשן הזה מקשקש בכדי כנראה להזכיר לאנשים שהוא חי.

*הבהרה: כל תוארי הקשקשן הם נגד צייני ולא חו"ח נגדך.

אתה לא קשקשן! רק ברברן! :wink:

סתם צוחק, תירגע.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. אחרי תפיסת המרמרה ישראל לא הציגה שום נשק חם שנתפס שם. אפילו לא אקדח אחד.

רק כמה עשרות סכיני מטבח/סכינים יפניות/מברגים/אולרים ושאר ציוד שבאופן טבעי נמצא בשימוש בתחזוקה של ספינה גדולה.

לא זרקו שם מאות אקדחים ורובים לים. יכול מאוד להיות שאפילו לא אחד.

רק אל תיתן לעובדות לבלבל אותך:

http://www.mako.co.il/news-military/security/Article-3e9d83ebd190921004.htm

זה לא משנה אם מדובר בספינת מלחמה או בבן אדם ששט לעזה על גלגל הצלה בצורת ברווז.

מדינת ישראל החליטה על הסגר על רצועת עזה שבין השאר כולל גם את הים וזכותה המלאה לעשות ככול שנדרש ע"מ לאכוף זאת.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי 4 פעמים את הקטע שקישרת אליו.

הקריין מדבר על "אדם שמחזיק אקדח, על המרמרה".

אני רואה אדם שמחזיק עצם שחור שלא ברור מהו, ואוחז בו לא בצורה שבד"כ אוחזים באקדח.

אתה השתכנעת מהוידאו העלוב הזה שהיה שם אקדח?

(וזה אם נאמין שקטע הוידאו הזה בכלל מהמרמרה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אם היה נשק חם על המרמרה, אף חייל צהל לא נפגע ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט של הודעה #1179

1. ניטרול סטייל אלטלנה (רק עם חימוש מדויק וקטן יותר) גורם בהכרח להטבעה, זה עונה על השאלה?

2. אין לישראל דרך להעביר 600 נוסעים? אבל בשנת 1948 הייתה דרך להעביר 930?!

3. למה אופציה לא ריאלית אם הנזק הוא כספי (הספינה שטובעה) ולא בחיי אדם (כלומר פחות מה-10 שנהרגו בהשתלטות)?

4. אתה בטוח שהאופציה לשתק את המרמרה נבדקה לעומק? אחת מההצעות הייתה להעלות למרמרה חיילות מחיל הים עם פרחים! אז כשזאת אופציה שנשקלה ברור שהאופציה לנטרל את הספינה נראית "Over reaction" לחלוטין, אבל במבט מפוכח אחורה כשברור היה שהיו לפחות כמה עשרות חמושים שבאו במטרה להלחם, ניטרול הייתה האופציה ההומנית יותר. הרי גם ככה קמו עליך בעולם, לא משנה מה תעשה.

5. אני בטוח שאם היו אומרים לקפטן בקשר "אתה מכותר, תסתובב ותחזור לכיוון שממנו באת, או שתפליג אחרינו, הפלגה לכל כיוון אחר תגרום להטבעת האוניה", הבחור לא היה מתעסק ושט כמו ט'טלה לנמל אשדוד בליווי כמה ספינות סער עם מספרים כאלה ואחרים. תחשוב על זה שקפטנים של ספינות אזרחיות מרימים ידיים לפיראטים עם הרבה הרבה פחות מזה, לא ספינות קרב ולא נעליים.

6. שכחת לציין אלות, מצ'טות, את האקדחים ככל הנראה לקחו מהחיילים שנפצעו (וגם חלקם הפלא ופלא - נעלמו בפריקת האניה!), אני אשמח גם לדעת למה משמשים בקבוקי תעברה ורימוני הלם בתחזוקה השוטפת של אניה אזרחית.

הלוחם חזר על הדברים שטען הבוקר דובר צה"ל, שלפיהם הפעילים ניסו לחטוף את כלי הנשק של החיילים. "ניסו לחטוף כל מי שירד לספינה ולקחת את הנשקים שלנו. בזמן המאבק זיהינו בוודאות ירי מתוך הספינה לכיווננו", אמר.

גורם ביטחוני אחר הוסיף כי עד כה פינו מסוקי חיל האוויר 38 פצועים מספינות המשט, בהם עשרה חיילים. לדברי הגורם, שני החיילים שנפצעו באורח קשה נפגעו ממכות אלה. במקרה אחד, מסר הגורם, נורה חייל באש חיה, ובשאר המקרים החיילים נדקרו ונחבלו ממכות יבשות.

הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי:

אתמול ערך הרמטכ"ל, יחד עם שר הביטחון ומפקד חיל הים, תדרוך לעיתונאים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורא קל לסבך דברים פשוטים, אם אתה לא רוצה שהם יקרו.

אף אוניה לא נכנסת לנמל עזה ללא חניה בקפריסין/ אשדוד/אלכסנדריה ועוברת בחינת מכס ובטחון של התכולה.

שוב, הם לא יביאו טילים של 1 טון חומר נפץ ולא נעליים כי הכל יבחן ואמל"ח לא יורשה בכניסה לרצועה.

בקפריסין בצד הטורקי? במצרים שאתה לא יודע אם האחים המוסלמים יחזרו לשלוט שם שנה הבאה? אולי עם אנשי ביטחון של האו"ם או כוח אירופי שבורחים כל עוד נפשם בם, ועדיין ניתנים לשיחוד, כי בסופו של דבר הרקטות של החמאס לא יגיעו לקפריסין אז מה אכפת להם לשמן קצת את הכיס?

אתה גם מתעלם מהעובדה שכבר 20 שנה מדברים על הנושא, ועדיין אין פתרון, וזה לפי אנשים שמכירים את היכולות המודיעיניות והימיות.

אתה מבין את הקשקוש שלו?

יש אוניה בכל נמל בעולם שלא עוברת בחינה מה יש בה?

בד"כ זה נעשה מדגמית אבל בנפח תנועה כ"כ קטן שיהיה שם, אפשר לעבור אשכרה מכולה,מכולה.

ומה תעשה? תפתח את כל שקי האורז ותרוקן אותם כדי למצוא בתחתית מחסניות וחומר נפץ?

תפרק רכב לגורמים כדי למצוא שבמקום מנוע יש לו רקטות?

הרי היו דברים מעולם, לפעמים הבידוק אפילו נעשה בלב ים.

ובמקרים כאלה ואחרים רק אחרי פריקת כל האניה בנמל ובחינה מדוקדקת של כל התכולה פתאום מצאו אמל"ח.

אלוהים, איזה קשקשן, אוניית מלחמה לא זכאית להגנה שיש לאוניות סוחר, היא רק תתקרב לגבול המיים הטריטוריאלים והיא כבר נעולה על המחשבים של מיטב טילי הים-ים.

ומה תעשה? תטביע אותה? בגלל ביקור "להצהרת כוונות"?

הרי ברגע שיהיה נמל איראן תשלח ספינה רק בשביל להראות שהיא שלחה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...