Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פשיטה משטרתית על המפגש ביד אליהו (הפשיטה לא תואמה עם מועדון ה5 כפי שנטען בטעות)

Shmelov
שימו לב! השרשור הזה בן 3664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נותר רק לקוות שאחרי המכה הראשונה הזאת שנועדה לטלטל את כל המתפרעים בנוקיה (ולצערי פגעה גם באלה שלא עוול בכפם), המשטרה תראה נוכחות בכל מפגש ומטרתה תהיה הפסקת ההתפרעויות שם ולא הכנסת כסף למדינה.

מספיק שתהיה ניידת אחת בכל מפגש שתראה נוכחות ואף אחד לא יעז להתפרע במפגש.

אני מקווה שהמפגשים בנוקיה ימשיכו להוות מוקד מפגש הן למועדון ה-5 והן למי שרוצה להציג בצורה נאותה את רכבו.

האמת? אני מאוד מפחד מהמשוגעים שחותכים אותי בכביש במהירות מסחררת.

באזור הצפון ישנן חבורות של ערסים עם רכבים משופרים שעושים טרור, הלוואי ויעצרו את כל אלו ויגרטו להם את המכוניות.

באותה נימה אני ממש מקווה שיום אחד יוסדר החוק המוטורי בארץ ואוכל לנסוע בכיף עם הבאגי שלי בשטח ללא הטרדות מצד המשטרה לבדיקת רשיונות ושאלות מוזרות אחרות.

ויום אחד.. אולי גם יהיה אפשר לבטח את האופנוע שלי במחיר שפוי כמו בכל העולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

...

באותה נימה אני ממש מקווה שיום אחד יוסדר החוק המוטורי בארץ ואוכל לנסוע בכיף עם הבאגי שלי בשטח ללא הטרדות מצד המשטרה לבדיקת רשיונות ושאלות מוזרות אחרות.

ויום אחד.. אולי גם יהיה אפשר לבטח את האופנוע שלי במחיר שפוי כמו בכל העולם

מה זה "יוסדר"? הוא כבר מוסדר לחלוטין. או שאתה מציית לו, או שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחברי הפורום,

מועדון החמש מוסר בתגובה לשרשור זה כי אינו היה מעורב, במישרין או בעקיפין, בפשיטת המשטרה ביום שישי האחרון על אזור היכל נוקיה בת"א. ההחלטה התקבלה על דעת הנהלת ההיכל בלבד ומבלי לערב את מועדון החמש שממילא מבודל מאותם רכבים ומבעליהם. מדובר בהשערות חסרות שחר שחבל שנאמרו בלי ביסוס.

את הדיון בעצם התופעה שבה מנסה המשטרה להילחם אני משאיר לאחרים.

בברכה,

רון פז

דובר מועדון החמש

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז עדכון מהשטח.

אני במפגש ביד אליהו, יש מחסום בעלייה של מחלף לגרדיה, עוד מחסום בפנייה הראשונה להיכל, ועוד מחסום לפני הכיכר.

טוב שבאתי עם הרכב חברה, והשארתי את המאזדה לנוח..

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
יש דברים שמדינת ישראל (כגוף שאמור לחוקק חוקים ולהסדיר תחומים פרוצים) פשוט לא טובה בהם, וזה נאמר בלשון המעטה. מי שרוצה בהסדרת נושא השיפורים בישראל, שייקח דוגמא מהספורט המוטורי ומה שקרה לו בישראל בעקבות החוק "שלו".

נקודה למחשבה.

אני מקפיץ את הנושא רק בשביל שתראו על מה דיברתי בציטוט הנ"ל.

בבקשה, טרי טרי, לכל מי שרוצה שהמדינה תתערב בהסדרת השיפורים; הנה התוצאה של חוק הספורט המוטורי- פחות ספורט מוטורי:

http://www.fullgaz.co.il/home/p/76411/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

שאלת אותי מקודם בשרשור, ועניתי- חשבתי שהייתי ברור מספיק.

אבל אני מוכן "לאיית"; דווקא בתור חובב שיפורים, אני מציע שכל מי שחושב שהסדרת הנושא ע"י המדינה תביא לפריחתו, צריך להסתכל מה קרה וקורה לספורט המוטורי מאז הסדרתו (אוי ואבוי להסדרה הזו). ובמילים מפורשות- לא לעשות כלום. עדיף שיגיע שוטר מזדמן לנוקיה מדי פעם, מאשר שיתלבשו עליך באופן קבוע, שזה מה שקורה היום בספורט המוטורי, ולראיה הלינק שהבאתי למעלה.

מה לעשות ומדינת ישראל לא יודעת להתמודד עם מה שקוראים לו תרבות מוטורית- אם אי אפשר להוציא מזה כסף (=מיסוי), זה פגע רע וצריך להכחיד את זה (יותר לא אוסיף כי אנחנו נכנסים לפוליטיקה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבועים האחרונים שאחרי הפשיטה הגדולה , המשטרה ערכה מחסומים מסביב להיכל שבינהם עיכבו גם רכבי אספנות לבדיקה { בשישי האחרון קפץ שוטר על בחור עם רכב אספנת שנסע לפני , אני ההיתי עם רכב חדש לשמחתי}. באותו שישי גם הודיע לי חבר שאח שלו משרת כקצין משטרה באיזור שהמשטרה מתכוונת לשבת עוד תקופה ארוכה על המפגש בנוקיה וככה יצא ששבוע אחרי שבוע המשטרה תטריד את כולם. בעלי רכבים מודרנים ואספנות ,בעיקר את אלו שנוסעים כחוק כי המתפרעים לא יגיעו בתקופה הקרובה. אגב אותו קצין משטרה ידע גם להגיד שהבקשה הראשונה לעירוב המשטרה לפני המבצע בוצעה ע"י מועדון ה5 ומשם המשטרה החליטה להפוך את זה למבצע מתגלגל וארוך . אני חבר מועדון החמש וכתוצאה מההתנהלות הזאת אני לא אגיע בקרוב למפגשים בשישי כי אין לי סבלנות להטרדות של השוטרים ולבדיקות מדי יום שישי . זה רק מראה כמה אפשר לסמוך כאן על המשטרה שעם האוכל הגיעה גם התאבון וכנל לגבי התנהלות מועדון ה5 שעדין טוען בתוקף שהוא לא היה קשור {מישהו תיקן את כותרת השרשור לנטען בטעות , לא טעות אלה מידיעה} רק שבשטח יש כמה גורמים שונים שמעידים שבהחלט זאת יוזמת המועדון { יש מידע משני מקורות שונים שבהחלט היה קשר}. אני מקווה שמדובר רק בתקופה כזאת שלאחריה ניתן יהיה לחזור למפגש בצורה סבירה ובלי בדיקות משטרה מציקות פעם אחר פעם. הרבה יותר זול והרבה יותר יעיל יהיה למקם ניידת אחת בתוך המגרש באופן קבוע בכל שישי - מה שבוודאות ימנע השתוללויות ויתן תחושת ביטחון אבל אצלנו כרגיל חושבים דרך הרגליים ועכשיו כולם משלמים תמחיר.

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורי, לא שאני בעד התפרעות במרחב הציבורי,

אבל ככה זה כשהמדינה לא דואגת לפתח את התחום המוטורי ורומסת אותו על ידי גופים טיפשיים ומיותרים כמו אור ירוק שחצי מההרצאות שלהם זה דברים לא נכונים ולא קשורים למציאות. (כמו להגיד שחצי מהתאונות נגרמות בגלל מהירות, כאשר בפועל 2-3%)

שיפורי מכוניות - לא חוקיים. למה בארה"ב ובמערב אירופה זה חוקי? אנחנו מדינה מערבית, הלא כך?

אפילו בתאילנד ראיתי כל מיני שיבורים הזויים על מאזדה 3 ויונדאי לנטרה. :lol:

הגיע הזמן שהמדינה תשכיל לפתוח איזה מסלול מרוצים, כל מי שרוצה לפרוק את העצבים שלו או לעשות פוזות - יהיה מסלול מסודר לכך, ובכך יפתרו הרבה בעיות. (לא ב100%, אבל יפתרו)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שבשביל זה צריכה להשתנות כאן התפיסה - למשל לאפשר לגופים פרטיים להקים מסלול עם מינימום בירוקרטיה , לשנות את החוק במדינה שיהיה דומה לארהב שבמסגרתו הנהג אחראי לרכב שלו - הוא רשאי לבצע בו שינויים כמה שהוא רוצה אבל אם תגרם תאונה בגלל שינוי קיצוני כזה או אחר הוא יהיה האחראי העיקרי לתוצאות . שהמדינה תבין שהפיכת ענף שיפורי הרכב והסרת ההגבלות על יבוא חלפים על פרטיים {עם כל הבירוקרטיה ההזויה כאן} תביא לגידול בכמויות הייבוא ומכאן הגדלת ההכנסות ממסים אולי ישתנה משהו. אני בספק אם זה יקרה בקרוב כי אין כאן אף שר עם בייצים שבא לעשות שינוי וגם ליבואני הרכב יש לובי חזק מאוד בין נבחרי הציבור לטרפד כל יוזמה כזאת. נכון לבינתיים נשאר מדינת עולם רביעי בכל הקשור לספורט מוטורי. וכדי רק לקוות שאת השלולית אספלט היחידה שיש לנו כאן לא יסגרו בקרוב גם כן { כוכב יאיר}

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רוצים אפשר להשליט פה סדר ומשמעת בכביש כמו בגרמניה, הכול עניין של התעסקות בעיקר ולא בתפל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

שאלת אותי מקודם בשרשור, ועניתי- חשבתי שהייתי ברור מספיק.

אבל אני מוכן "לאיית"; דווקא בתור חובב שיפורים, אני מציע שכל מי שחושב שהסדרת הנושא ע"י המדינה תביא לפריחתו, צריך להסתכל מה קרה וקורה לספורט המוטורי מאז הסדרתו (אוי ואבוי להסדרה הזו). ובמילים מפורשות- לא לעשות כלום. עדיף שיגיע שוטר מזדמן לנוקיה מדי פעם, מאשר שיתלבשו עליך באופן קבוע, שזה מה שקורה היום בספורט המוטורי, ולראיה הלינק שהבאתי למעלה.

מה לעשות ומדינת ישראל לא יודעת להתמודד עם מה שקוראים לו תרבות מוטורית- אם אי אפשר להוציא מזה כסף (=מיסוי), זה פגע רע וצריך להכחיד את זה (יותר לא אוסיף כי אנחנו נכנסים לפוליטיקה).

האינטרס הציבורי אינו אמור לדאוג ל"פריחת" תחום כזה, אלא לוודא שהכבישים בטוחים.

כדוגמא - נושא שינוי מידות צמיגים מוסדר. כמו גם החלפת גיר מאוטומאט לידני או החלפת מנוע.

המצב הנוכחי, הופך שיפורים אפילו בטיחותיים לעבירות אשר עלולות לסבך מאוד את בעליהן.

אם אני מבין נכון - אתה טוען שהתערבות המדינה תהפוך את המצב מאפור לשחור.

ממצב שתוכל לטעון כי שיפרת ולא הרעת, למעשה לא תהיה לך שום אפשרות טיעון.

יכול להיות שאתה צודק. רק שמצב אפור כזה, מזמין גורמים שיגזימו ויעלו על הכביש מכוניות מאוד מסוכנות, כאשר כל המעורבים בשיפור עושים זאת בחסות האפור.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, יש היום לא מעט אנשים שמשפרים עם קיטים שונים ודי סטנדרטיים לחלוטין. יש גם כאלו שלא יודעים מה הם עושים, אבל אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה שמעתי על תאונה שמה שגרם לה היה שיפור כזה או אחר. אני לא באמת חושב שאפשר להסדיר את הנושא לחלוטין, כי אני עדיין יכול להזמין מחר האינטרנט רכיבים שונים ולהחליף ברכב שלי. אבל אם כן ינסו להסדיר אותו, כנראה שיקרה מה שיוחאי מתאר.

המדינה הזו לארוצה שיהיה כאן שום דבר שקשור לתרבות מוטורית. הסבר טוב לזה אן לי, אבל זה המצב. לכן אל לנו לצפות או לבקש מהמדינה להסדיר נושאים הקשורים בתחום. התוצאה תהייה אחת ויחידה: צמצום עד ביטול מלא, של כל מה שעוד קיים היום בספקטרום האפור.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...