Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדה מהכביש ע״י מתנדב

שימו לב! השרשור הזה בן 3742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום עצרה אותי ניידת של מתנדבים. מבקשים רישיון נהיגה ורישיון רכב.

מסתכלים על האוטו מתחתיו מבפנים ומכל הצדדים האפשריים.

המתנדב ציין שהג׳אנטים לא רשומים ברישיון. שהפנסים עם הלד גם לא חוקיים. עד פה בסדר חוץ מהקטע עם הפנסים אבל נגיע לזה.

והקטע המצחיק שיש לי מדבקת סטיקר בומב על כל הכנף הימנית הוא אמר שזה לא חוקי וזה חייב להיות ברישיון רכב.

אז ככה- הפנסים הם עם תו תקן e. מה שאומר שזה מאושר.

הסטיקר בומב? נו באמת?

הג׳אנטים- החלפתי לקודמים שרשומים ברישיון .

אז ככה- המתנדב לקח לי את הרישיון ואת הרישיון רכב. וציין שלא מדובר בהורדה מהכביש. הוא אמר שהוא פשוט לא מבין בזה ומחר אני יתייצב בתחנת משטרה לבדיקה מקיפה.

עד פה בסדר.

אבל כשוטר לוקח לך את כל זה זה נחשב כהורדה מהכביש. הוא לא נתן לי שום טופס או דו״ח שמותר לי לנהוג ככה עד מחר ללא הרישיון רכב או הרישיון נהיגה. מה שמסמן- הורדה מהכביש.

בכל מקרה אני קראתי כמה כתבות על זה ורשום במפורש שאסור לו לקחת לי את אלה ללא בוחן רכב. בעיקר שהוא מתנדב.

עכשיו הלאה? מה עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסטיקרבומב הוא טועה, לגבי הפנסים אם יש תקן e אז זה תקין.

בקיצור חיפשו להשחיל לך.

הג'אנטים זו באמת בעיה ואתה צריך להחליף.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי תודה. אבל הוא יכול לקחת לי את הרישיונות ולהשאיר אותי ללא דו״ח אסמכתא או כל פתק שמאשר את זה?

הבנתי שלמתנדב אסור לעשות את זה והוא חייב לקרוא לקצין רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אותו מתנדב היה פעם שוטר והוא סייר בוחן הוא יכול לעשות לך הורדה מהכביש(איסור שימוש) ,אן דבר כזה שלקח את הרשיונות ותבוא מחר לתחנה,

אם היה משהוא רציני הוא היה צריך להזמין למקום סייר בוחן שיבחן את התקלות אם יש ולתת לך טופס ביד ל-48 שעות לסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא הציג את עצמו בצור מתנדב שלא מבין אם זה חוקי או לא, ובגלל זה לקח לי את הרישיונות כדי שאני אגיע לתחנה ולא יעלם.

אני בטוח שהוא לא היה פעם שוטר או סייר תנועה. שדיברתי איתו על תו תקן e הוא לא ידע על מה אני מדבר.

השאלה אם מותר לו מבחינת החוק לקחת לי את הרישיונות? כשאני ילך לתחנה אני אוכל להגיד שזה אסור?

כי עכשיו נניח אני יוצא מחוץ לעיר ושוטר מבקש ממני רישיונות מה אני אמור להציג לו?? אין לי עוד תעודה מזהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתלונן במח"ש. אחד כזה צריך להוריד מהכביש, אותו, את ההתנדבות שלו, ואת הטמBל ששלח אותו.

בלי קשר-אחריותך המלאה לוודא שהרכב שלך תקין וחוקי ב 100%.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מח"ש? על מה להתלונן במח"ש? מח"ש בודקים אך ורק תלונות על עבירות פליליות.

יש כאן מקרה של מתנדב לא מקצועי מספיק שעשה טעות מקצועית ולא עבירה פלילית.

זכותו של המתנדב לזמן את הנהג לבדיקת רכבו בתחנת משטרה אך לא היתה לו כל סיבה (או עילה משפטית) לקחת ממנו את הרשיונות עד לביצוע הבדיקה.

בכל מקרה אם כבר לקח את הרשיונות, היה עליו לתת לנהג רשיון נהיגה/רכב זמני אבל הדרך למח"ש ארוכה ורחוקה היא מהמקרה הנ"ל.

פותח השרשור יכול להתלונן לקת"צ בתחנת המשטרה אליה משוייך המתנדב והתלונה תיבדק ובעקבותיה יחליטו במשטרה מה שיחליטו (החל מרענון הנהלים ועד לגריעה של המתנדב במקרה הצורך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

אחרי שהייתי מתלונן על אמא של חריגה מסמכות, הוא היה מביא אלי הביתה את הרשיונות עם פרחים להתנצלות.

מקרה כזה פשוט מרתיח.

אם הוא אידיוט שלא יודע את תפקידו - שיאסוף ג'וקים בתחנת המשטרה כהתנדבות. לך תדע איזה עוד דברים הוא עשה שהוא לא ידע.

ומי ששלח אותו לשטח צריך לשלם.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת רוצה שנפתח את הנושא של מתנדבים במשטרה? נושא כאוב.

הבעיה הגדולה היא שרוב רובם של המתנדבים אינם מקצועיים בעליל מכיוון שאף אחד לא טורח ללמד אותם ולמקצע אותם.

מתנדב שהכשרתו מסתכמת בקורס קליל של 40 שעות לא יכול להחליף שוטר שעבר הכשרה של שמונה חודשים בתור התחלה ועוד קורסים נוספים להעמקת הידע במהלך שירותו.

אף אחד לא טורח לעדכן את המתנדבים בחקיקה חדשה או בהנחיות חדשות.

כל מה שמעניין את הקודקודים זה שתהיה עוד ניידת לקו האדום.

וכאשר מה שמעניין זה הכמות ולא האיכות אז ככה זה גם נראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אני לא רוצה שנפתח את נושא המתנדבים. דעתי כדעתך.

עלה תאנה מצומק על מבושי המשטרה המצומקים עוד יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת רוצה שנפתח את הנושא של מתנדבים במשטרה? נושא כאוב.

הבעיה הגדולה היא שרוב רובם של המתנדבים אינם מקצועיים בעליל מכיוון שאף אחד לא טורח ללמד אותם ולמקצע אותם.

מתנדב שהכשרתו מסתכמת בקורס קליל של 40 שעות לא יכול להחליף שוטר שעבר הכשרה של שמונה חודשים בתור התחלה ועוד קורסים נוספים להעמקת הידע במהלך שירותו.

אף אחד לא טורח לעדכן את המתנדבים בחקיקה חדשה או בהנחיות חדשות.

כל מה שמעניין את הקודקודים זה שתהיה עוד ניידת לקו האדום.

וכאשר מה שמעניין זה הכמות ולא האיכות אז ככה זה גם נראה.

לא הייתי אומר "רוב רובם"כי זה לגמרי לא נכון,יש מתנדבים שהם מקצועיים להפליא כאן הוא נפל על מתנדב שלגמרי לא מקצועי ואני לא יודע למה הוא עובד בשטח וגורם אבל לנהג,גם אם הוא רוצה לקחת את הרשיונות ולהבטיח שהנהג יגיע הוא צריך לתת לו רשיונות זמניים לנוע.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון טעות:

מתנדב עובר הכשרה של לפחות 80 שעות, עוד עשרות הדרכות פנימיות בתחנה וחניכה של יותר משנה עד שהוא מורשה לפעול לבד(עם עוד מתנדב).

הרמה המקצועית של המתנדבים (בנושא תעבורה) עולה ברוב המקרים על הרמה של שוטרי הסיור ומשתווה לרמת שוטרי התנועה.

כמו בכל ארגון, יש פילוג של יכולת מקצועית וכמו בכל ארגון יש טעויות בשיקול דעת.

זה לא הופך את כל הרופאים לרשלנים בגלל אחד או אל כל עורכי הדין לגנבים בגלל אחר ודי לחכימא...

למען הסר ספק, איני מצדיק את המתנדב, על פי המידע שנמסר בפורום.

כן, גם אני אני מתנדב כבר 13 שנים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון טעות:

מתנדב קלאסי עובר הכשרה של 10 שעות אם בכלל.

מתנדב ביחידות המיוחדות (סיור, תנועה, בילוש) עובר הכשרה בסיסית של 40 שעות (שלב א) לאחר מכן חלקם עובר הכשרה נוספת של עוד 40 שעות (שלב ב).

אני מכיר את הנושא מקרוב ויכול לומר לך שהרמה המקצועית של המתנדבים בתחנה בה שירתתי היה גובל בהזנחה פושעת.

מתנדב שלא למד את החומר לבד ושאל שוטרים, לא ידע כיצד לעבוד נכון מכיוון שאף אחד לא הכשיר אותו כמו שצריך.

לראייה חריגה מאוד אני יכול לתת לך דוגמא של מתנדב שרשם דו"ח לרכב שחנה על המדרכה כאשר כל מה שהוא רשם בדו"ח היה "הרכב הנ"ל חנה על המדרכה" אפילו ללא פרטי הרכב ובטח ובטח ללא פירוט הכרחי של העבירה.

דוגמא נוספת: מתנדב שהחל לרשום דו"ח תנועה לנהג, התחרט משום מה באמצע רישום הדו"ח והחליט פשוט לרשום בגדול על הדו"ח מבוטל משל היה הוא ראש לשכת תנועה בניגוד לכל הנהלים וההגיון הבריא.

להבדיל ישנם מתנדבים מקצועיים מאוד אך לצערי הם טיפה בים ובדרך כלל הם רוכשים את הידע שלהם לבד משיטוט באינטרנט ותחקור שוטרים אחרים.

המערכת לא מעבירה מספיק קורסים והדרכות למתנדבים קיימים ולא מעדכנת אותם בשינויי חקיקה והנחיות חדשות. ישנן מספר יחידות שאכן מעדכנות את המתנדבים שלהן ופועלות למקצע אותם אך מדובר ביוזמה של שוטרים בודדים ולא כצעד התייעלות והעברת ידע מערכתי וחבל שכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שהנסיון שלך היה מאכזב.

ביחידה בה אני משרת, לא זה המצב.

יש הדרכות ועדכונים שוטפים הן בדואל, הן בוואטסאפ הן בהדרכות פרונטליות בתחנה והן בתיק "קרא וחתום".

אצלנו, שוטרי הסיור שואלים את המתנדבים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להאמין על קלות הדעת שבה החוק - אנשי החוק - מרשים לעצמם לפגוע בזכויות של האזרח.

בעצם אפשר להאמין. חוסר מקצועיות וחאפריות.

ואצל המתנדבים זה עוד יותר חמור.

צריך לבטל את כל העניין הזה של מתנדבים במשטרה. מי שרוצה להתנדב יש המון עמותות וארגוני סיוע.

לא ליצור מצבים שבהם אזרח תמים יפגע.

זה לא מדינה דמוקרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...