Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט שדרוג המערכת #2 SPL

haq
שימו לב! השרשור הזה בן 3671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חתיכת פרוייקט אתה מרים כל הכבוד כיף לראות דברים כאלו ועוד בארץ! תעדכן גם בהתקדמות הפרוייקט מת לראות :)

Amp1: Crescendo 2000.4 Amp2: Zapco ST-2X Mono: Soundqubed 7k DSP: Steg 6TO8 HU:Pioneer X8750BT

Tweeters: Crescendo STS-1 Midbass: Crescendo PWX8 X2

Subwoofer: FI Team4 15" @0.5ohm ALT: JS Alt's 300A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 165
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש!!

אלטרנטור 320? ניראה לי שיעוף לך הראש מנוע של המאזדה רק מהמומנט שצריך כדי לסובב אותו שהוא מספק זרם מקסימאלי.

האלטרנטור הזה יכול להפיק כ4500 וואט במירבו. זה משתווה להספק של כ6 כוח סוס. זה לא הרבה לגנוב מהמנוע, והוא יתמודד עם זה ללא בעיה. מה שכן הייתי רק מלביש לו שם רצועה חדשה בעת ההחלפה של האלטרנטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בשביל להיות קטנוני, אבל אם כבר נכסים לזה אז 4.5K זה הספק מוצא בפיק, ברשת מדובר שיעילות אלטנטורים נעה איפה שהוא בין 50% ל 60%, ככה שכבר מגרדים את ה 12 כ"ס מהמנוע, ברור שהרכב לא יפגע מזה אנושות- אבל זה עדין מעל 10% מהספק המנוע.

לא שזה אמור להדאיג מישהו- אבל זה אכן עומס לא רגיל.

הימור שלי, בלי מצברי ג'ל, מכת באס בסרק, והמנוע נכבה.

עריכה אחרונה על ידי bengee

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניכם בלבלתם אותי.

דיויד אומר ש4500 וואט שווה ערך ל6 כ"ס.

אח"כ בנג'י אומר שהיעילות היא ב50%-60%, אז איך 12 כ"ס? זה לא אמור להיות 3 ?

Pioneer 80PRS

Celestra FA2150x : Hertz HV 165 XL ||| Boston Acoustics GT275 : Hertz HT 28

DC 3.5k : Sundown Z v.3 15

XS Power D2400 , D5100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הרבה מחשבות איפה למקם את התיבה, יתרונות חסרונות וכו'. החלטתי למקם אותה על המושב האחורי.

והתחלתי בבניית מודל מקרטון למימדים המקסימלים שאני יכול להכניס שם.

זאת התוצאה:

IMG_2003.jpg IMG_1999.jpg

הסאבים יהיו כלפי מעלה, פורט 10" יורה הצידה, בנפח 7 קיוב נטו, מכוונת ל31-32 הרץ.

רציתי מאד לעשות זוויות 45 בתוך התיבה, אבל זה בא על חשבון הנפח.

העדפתי לוותר לטובת נפח אופטימלי, למרות שזוויות יוסיפו הרבה מאד לתוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הישאם תוריד את המושב!!!!!!

זה יגדיל לך את הנפח משמעותית

Pioneer 80PRS

XS Power D2400 , D5100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניכם בלבלתם אותי.

דיויד אומר ש4500 וואט שווה ערך ל6 כ"ס.

אח"כ בנג'י אומר שהיעילות היא ב50%-60%, אז איך 12 כ"ס? זה לא אמור להיות 3 ?

במידה ויעילות האלטרנטור הייתה 100% (שזה כמובן, וללא עוררין לא יקרה) אז האלטרנטור היה "שותה" רק 6 כ"ס, כיוון שהנצילות של האלטרנטור הינה בסביבות ה50-60% מה שיידרש בכניסה לאלטרנטור בכדי שיוציא 4.5K זה בעצם 4.5K חלקי הנצילות שלו (נניח 50% לשם פשטות) - שזה 9KW שהם 12BHP- שזה מה שנצרך מהמנוע.

יכול להיות שהנצילות האמיתית שונה בכמה אחוזים בודדים לפה או לשם, זה לא 6 כ"ס.

HAQ, באמת???

במקום מושב אחורי?

אולי שווה לחשוב על תיבה בבגאז ולקפל את הכסאות?

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדין לא מצליח לעקוב.

למה אתה מחלק את ה4.5K בחצי, ולא ב2 ?

הרי 50% זה חצי מההספק, משמע חלקי 2 מההספק.

Pioneer 80PRS

XS Power D2400 , D5100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הישאם תוריד את המושב!!!!!!

זה יגדיל לך את הנפח משמעותית

זה לא משנה אם אני מוריד את המושב או משאיר. מה שמגביל אותי זה הפתח של הדלת.

HAQ, באמת???

במקום מושב אחורי?

אולי שווה לחשוב על תיבה בבגאז ולקפל את הכסאות?

נראה לך שלא חשבתי על זה?

סאבים בבגז', זאת האופציה המועדפת עליי.

חשבתי, תכנתי ושרטטתי הרבה. אין מצב בעולם שייכנסו שם שני סאבים 15 בנפח מומלץ נטו, ועוד עם פורטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצילות/יעילות (EFFICENCY בקיצור), לעולם לא תבוא לטובתך.

50% יעילות אומר שעל כל וואט שתשקיע באלמנט (זה יכול להיות כל דבר, מגבר, אלטרנטור, קומקום חשמלי, מנוע סילון וכו') תקבל במוצא חצי ואט (איבודי אנרגיה).

אם המוצר נבדק ונמצא שיכול לתת במוצא 4.5K , וידוע שהוא בעל נצילות 50% ז"א שתצטרך להשקיע 9KW בכניסה, לאבד בדרך 50% (איבודי אנרגיה- מתורגמים לשפה ברורה- ונתנו להם ערך- נצילות)- במוצא תקבל 4.5KW

בוא נניח שיש לך מגבר 2.5KW, עם נצילות 70% הוא לוקח ממערכת החשמל 2500/0.7 שהם 3571 ואט ,את ההפרש בין מה שהוא קיבל למה שהוא הוציא אתה תגלה בצורת אנרגיה אחרת - חום (במקרה של מוצר אלק' כגון מגבר, אלטרנוטור גם יפיק רעש, וווברציות).

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני נתן פה אחלה של הסבר. שכמובן הוסיף את העניין היעילות שברח מראשי בעת כתיבת התגובה שלי.

אודי זה לא קשה להבין.

ברוב המקרים אתה תאבד אנרגיה לא משנה מה. השאלה היא כמה.

האמת כשזה מגיע לרמקולים, אחוז היעילות עומד על.. 1 אחוז. כן, 99 אחוזים מההספק הופכים לחום, אחוז בודד הופך לאנרגיה אקוסטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני, אחלה פתיחה לקורס המרת אנרגיה )))

אני מעמין שנצילות שלו קצת יותר טובה מ 50%,אבל בגדול זה הכן המצב.

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה אם אני מוריד את המושב או משאיר. מה שמגביל אותי זה הפתח של הדלת.

נראה לך שלא חשבתי על זה?

סאבים בבגז', זאת האופציה המועדפת עליי.

חשבתי, תכנתי ושרטטתי הרבה. אין מצב בעולם שייכנסו שם שני סאבים 15 בנפח מומלץ נטו, ועוד עם פורטים.

מה לגבי לקחת נגזרת של פתח הדלתות, ליצור צידי תיבה מMDF

לחבר בין שתי פיאות הצד של התיבה עם קרשים תומכים מצד לצד ולסגור את כל הסיפור בכמה שכבות של פיבר? - כמובן, איפה שאתה יכול להשאיר קירות ישרים תשאיר ואז השימוש בפיבר מצטמצם למינימום אבל אתה ממקסם את נפח התיבה וניצול החלל!

ואולי גם חוסך קצת משקל על הדרך - לא הייתי בונה הכל מMDF אלא בודק מה ניתן לעשות מסנדוויץ' או ליבנה שיחסכו לך המון משקל.

במצב כזה גם מציע לך להתקין מצלמת רוורס שפועלת כל הזמן - בכדי שתוכל בכל זאת לקבל סוג של מראה מרכזית ברכב.

מה שלא יהיה - אתה יכול גם לבנות את התיבה בחלקים ולחבר בינם עם פיבר - זו עוד שיטה.

זה מטורף - אבל לא נראה שאתה מחפש פתרון שפוי.

עריכה - ואפרופו - המציאות שבני הציג היא עוד יותר עגומה כי מגבר שמוצהר להוציא 2.5K וואט בדרך כלל מודדים את הנצילות ממה שהוא מוצהר להוציא ולא אחרי אז בפועל הוא מוציא פחות ואת זה עוד לוקחים בחשבון לאחר הפחתת איבודי התשתית של הרכב עצמו ומגיעים לתוצאה עוד יותר עגומה.

תגידו תודה שאת רוב החישובים שאתם עושים אתם צריכים לקחת בחשבון רק לרגעים שבהם אתם מנסים להוציא שיא SPL מהרכב - עבודה בתדר קבוע בהספק קבוע

ולא במוזיקה יומיומית שם המצב הוא הרבה יותר נסלח.

עריכה אחרונה על ידי lanosforce

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקטע שאני צריך להכניס ולהוציא את התיבה במקרה הצורך.

לקחת נגזרת של פתח הדלתות, רעיון יפה. אבל אני לא יכול להכניס את התיבה ישר, קצת באלכסון. כי הדלת לא נפתחת ב 90 מעלות אלא משהו כמו 75-80 מעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוריד את אחת הדלתות בזמן הכנסת התיבה :-D

אבל אם התיבה צריכה גם לצאת מהדלת - זה כבר סיפור מורכב יותר כי גם אז - לא בטוח שתיבה קטנה יותר גם כן תצליח לצאת בחתיכה אחת.

מה לגבי תיבה שתהיה רובה בתוך שטח תא המטען וחלק שמתחבר אליה בהברגות מאוד חזקות מתוך הקבינה? ככה תוכל לנצל שני שטחים של הרכב במכה אחת!

כמו מכסי פתחי אוורור של מקלטים אם אתה מבין למה אני מתכוון רק מMDF!

עריכה אחרונה על ידי lanosforce

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...