Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה מחושמלת - מפלג של קונטסה 900

ilanmurad
שימו לב! השרשור הזה בן 3810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלמה תודה על התשובה.

לגבי הגריז אני לא ממש בטוח כיוון שבספר כתוב בפירוש בעברית ( אני מצרף תמונה) שיש לשמן בשמן מנוע.

שים לב שליד נקודת המפלג כתוב "שמ" זה שמן מנוע. יש דף נקודות גירוז ושם לא מופיע המפלג.

הציר דרך אגב ישר ואיננו עקום. הדיסריביוטור עובד יפה, ההנעה והסחיבה וגם חום המנוע תקינים וטובים ( הכל כמובן יחסי ל25 כ''ס של הרוזנת שהיא כבר אוטוטו 50 :) אני פשוט דואג לאספקה לעתיד של פלטינות.

1. תאגור כמה שיותר חלקים עודף לא מזיק.

2. בציר של הדיסטריביוטור מתחת לרוטור היתה חתיכת "פילץ" עגולה בעובי של כ ס"מ ופעם בכמה זמן טפטפו עליה כמה טיפות שמן מנוע .

3. בכוסית מחוץ לדיסטריביוטור היה עם גריז לשימון הציר.

4. אם אני לא זוכר טוב בני ל. יתקןאותי.

5. היה לי פעם כזה - רכב כייפי!

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תאגור כמה שיותר חלקים עודף לא מזיק.

2. בציר של הדיסטריביוטור מתחת לרוטור היתה חתיכת "פילץ" עגולה בעובי של כ ס"מ ופעם בכמה זמן טפטפו עליה כמה טיפות שמן מנוע .

3. בכוסית מחוץ לדיסטריביוטור היה עם גריז לשימון הציר.

4. אם אני לא זוכר טוב בני ל. יתקן אותי.

5. היה לי פעם כזה - רכב כייפי!

שלמה דן גדרון, אתה צודק בהחלט!

אכן היה פילץ במרכז הציר, ובעזרת משמנת, היינו משמנים את הפילץ, השמן היה מחלחל לחריר במרכז הציר, ולארבעת הצלעות של הציר, הציר היה משומן, והפילץ המשומן, היה תמיד שומר על לחלוחיות, ובכך מונע שחיקה, של המגרעת מפיבר בפלטינה, ובכך מונע מהמרווח פלטינות להסגר, וכך גם היה מאריך את חייהם.

לעומת זאת במפלגים, ברכבי אסקורט וטרנזיט לדורותיהם, היתה מסופקת פלטינה, מתוצרת מוטוקרפט,ובאריזה היתה מסופקת , מנת גריז קרושה, שבה היינו מגרזים את הציר.

שלמה עזוב את בני ל. תן לו לנוח, הוא כעת בשלאף שטונדה.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלמה דן גדרון, אתה צודק בהחלט!

אכן היה פילץ במרכז הציר, ובעזרת משמנת, היינו משמנים את הפילץ, השמן היה מחלחל לחריר במרכז הציר, ולארבעת הצלעות של הציר, הציר היה משומן, והפילץ המשומן, היה תמיד שומר על לחלוחיות, ובכך מונע שחיקה, של המגרעת מפיבר בפלטינה, ובכך מונע מהמרווח פלטינות להסגר, וכך גם היה מאריך את חייהם.

לעומת זאת במפלגים, ברכבי אסקורט וטרנזיט לדורותיהם, היתה מסופקת פלטינה, מתוצרת מוטוקרפט,ובאריזה היתה מסופקת , מנת גריז קרושה, שבה היינו מגרזים את הציר.

שלמה עזוב את בני ל. תן לו לנוח, הוא כעת בשלאף שטונדה.

בברכה

צביקה

תודה רבה צביקה ושלמה ! :)

עכשיו אם רק תתנו לי כיוון קטן למשמעות המושג " פילץ" אני אהיה אסיר תודה!

האם הכונה לחור שבמרכז הציר כשאני מסיר את המכסה ואת הבקליט של המתח הגבוה ומביט במבט - על על הציר ?

ולגבי הבורג של הגירוז , שלמה מדבר על "כוסית" אבל זה ממש קטן, ראו בתמונה ששלחתי קודם , זה כמו בורג גדול שחושף ברבע סיבוב חור - אם זה זה איך אני מכניס לשם גריז? הזמנתי מגרזת יד אבל היא מיועדת לחיבור לפיטמת גירוז ..... יש אפשרות להכניס גריז בצורה "ידנית" או איזשהו רעיון יצירתי ?

תודה שוב מראש וחג שמח - זהירות עם הסופגניות ( אופפפפ כמה זה טעים .....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

פילץ הוא חומר ספוגי, הנראה כמו תחבושת, המסוגלת לספוג אליה נוזלים, והיא עגולה, והיא נשלפת מתוך מרכז הציר, בתמונות שהוצגו עד כה, לא נראה פילץ.

אך לא חיבים פילץ מקורי, מיתן להספק, בצמר גפן בכמות קטנה, ספוגה בשמן דליל כמו שמן 10, או אפילו בשמן מנוע, והצמר גפן ישמור תמיד על שימון הציר, או לחילופין כל החלפת פלטיות לשמן בכמות מזערית את הציר, עם שמן מכונות תפירה.

הפתח המיועד כביכול לגירוז מיותר, ואין צורך או חובה לגרז.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המפלגים בעלי פלטינות יש פילץ, אלא אם כן הוא נעלם.

נכון, משמנים אותו בטיפת שמן אך תפקידו הוא אחד בלבד לשמן את הקאם שלא יתפס על הציר בכדי שלמשקולות יהיה יותר קל להיפתח ולתרום לקידום הצתה נכון.

לגבי הצלעות של הציר, שימון הפילץ לא מיועד להם וכן השימון לא מגיע אליהם (אלא אם כן טיפטפו יותר מדי שמן)

לא משמנים את צלעות הציר אלא שמים מעט מאד גריז מיוחד.

מנת הגריז של אסקורד/ טרנזיט מיועד לגירוז צלעות הציר בלבד כדי למנוע שחיקה לפיבר שבפלטינה.

גריז זה לא מיועד לגירוז הציר.

השמן בכוסית (בורג מסתובב..........) מיועד לשימון הציר / בוקסות שבתוך המפלג.

חג אורים שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המפלגים בעלי פלטינות יש פילץ, אלא אם כן הוא נעלם.

נכון, משמנים אותו בטיפת שמן אך תפקידו הוא אחד בלבד לשמן את הקאם שלא יתפס על הציר בכדי שלמשקולות יהיה יותר קל להיפתח ולתרום לקידום הצתה נכון.

לגבי הצלעות של הציר, שימון הפילץ לא מיועד להם וכן השימון לא מגיע אליהם (אלא אם כן טיפטפו יותר מדי שמן)

לא משמנים את צלעות הציר אלא שמים מעט מאד גריז מיוחד.

מנת הגריז של אסקורד/ טרנזיט מיועד לגירוז צלעות הציר בלבד כדי למנוע שחיקה לפיבר שבפלטינה.

גריז זה לא מיועד לגירוז הציר.

השמן בכוסית (בורג מסתובב..........) מיועד לשימון הציר / בוקסות שבתוך המפלג.

חג אורים שמח!

תודה רבה וחג שמח,

אבל עכשיו בלבלת אותי - "השמן בכוסית (בורג מסתובב..........) מיועד לשימון הציר / בוקסות שבתוך המפלג...."

קודמיך דיברו על גריז ועכשיו אתה כותב שמן לבורג המסתובב ...

אני מתחיל לדאוג שלא אגרז\אשמן עם החומר הלא נכון

אם תוכלו לעזור לי להבין סופית אם מגרזים או משמנים בפתח של הבורג אני אהיה אסיר תודה.

בברכת חג אורים שמייייח :)אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה וחג שמח,

אבל עכשיו בלבלת אותי - "השמן בכוסית (בורג מסתובב..........) מיועד לשימון הציר / בוקסות שבתוך המפלג...."

קודמיך דיברו על גריז ועכשיו אתה כותב שמן לבורג המסתובב ...

אני מתחיל לדאוג שלא אגרז\אשמן עם החומר הלא נכון

אם תוכלו לעזור לי להבין סופית אם מגרזים או משמנים בפתח של הבורג אני אהיה אסיר תודה.

בברכת חג אורים שמייייח :)אילן

שלום

ב - 26/11/13 שעה 18.40 כתבתי

הבורג המסתובב ........

מיועד לשימון ציר המפלג/ בוקסות.

סובב את הכוסית (בורג) עד שיתגלה לך פתח השימון.

קח משמנת טפטף לפתח השימון עד שהשמן גולש מחוץ לכוסית.

סובב את הכוסית (בורג) עד לסגירת הפתח. פשוט מאוד.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...