Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן דה שבו 65 - יומן שיפוץ

היונימוג האדום
שימו לב! השרשור הזה בן 1190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תן לאשר ממעלה שומרון יעשה לך אחלה עבודה במחיר סביר (הזול לא משתלם)0528038886

ערן , בהשקה של המוריס שלך ניסיתי לשוחח איתו - אמר לי שהוא עמוס כמה חודשים קדימה , מבחינתו כאן הסתיימה השיחה , לא היה מוכן להמשיך .

אתה מכיר אותי אינני מחפש זול אלא עבודה טובה ,וגם מוכן לשלם בהתאם .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי צבע את הסמוראי?

אולי נשאר לו מהכתום המגניב הזה....

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי צבע את הסמוראי?

אולי נשאר לו מהכתום המגניב הזה....

עלתה מחשבה בראשי הקודח לגבי הכתום הזה , אך אני מחפש צבע אחר אשר ישאיר אפקט דומה - מצריך סיעור מוחות רציני .

גם הצבע לסמוראי לקח הרבה זמן לבחור ולהחליט .

לגבי מי שצבע , ובכן הבחור עשה עבודה לא רעה בפחחות אך כשהיגיע לצביעה נגמר לו הכח/חשק והוא זייף חזק מאוד בהכנה לצבע - כל הצבע מפוצץ , וחבל .

עדיין לא שולל את אופציית הכתום - אולי הבודי בלבן פנינה והכנפיים בכתום . ואז גם הגג בכתום .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוך כדי עבודה במשך השבוע אני מצליח "לגנוב" מספר שעות לטובת המשך השיפוץ .

סיימתי את שיחזור החלק האחורי והרכבתי פנסים אחוריים , המשכתי את תיקון הדלת , ולבסוף שתלתי בדלתות תושבות חדשות למראות המקוריות ( לאחר שכל אחד מבעלי הרכב הקודמים החליף מראות והוסיף עוד חורים לדלת ) .

כמו כן לאחר מאמצים רבים מצאתי סופסוף זוג פנסים מקוריים לדגם הזה , פירקתי את הרפלקטור מהעדשה ( מעל שעה עבודה על מנת לא לשבור עדשה ) , הרפלקטורים יישלחו לציפוי .

כל פרט קטן בשיפוץ גוזל הרבה שעות עבודה ( מה לעשות אני מנסה להגיע למושלם ) , כמה שהרכב הזה נראה פשוט העבודה עליו פשוט לא נגמרת .

אלבום השיפוץ שלי מכיל כבר מעל אלף תמונות אך לכאן אני מעלה את היותר מוצלחות , כהרגלי מצרף תמונות להנאתכם .

אילן

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

עריכה אחרונה על ידי היונימוג האדום
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בשעה טובה , סיימתי את עבודת הפחחות על המרכב .

מתחיל להוציא חלקים ( כנפיים , דלתות , מכסה מנוע וכו' ) לצבעי לשם הכנה לצבע .

לאחר שיסיים עם החלקים יישלח המרכב כולו לשם הכנה , ולבסוף גם הצביעה הסופית תתבצע כאשר כל החלקים מפורקים .

כעת משפץ את מסגרות הכסאות , וגם המנוע אמור לעבור שיפוץ יסודי .

בינתיים אין תמונות נוספות , עידכון בהמשך .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

:arrow:ממשיך במלאכת השיפוץ .

כמו שכבר ציינתי - סיימתי את שלב הפחחות , אולם בדלת אשר תיקנתי הדופן לא יושבת היטב ולכן נאלצתי לבצע ניתוח חירום ( להצלת המצב ) וחתכתי בחזרה את התיקון על מנת לבצעו טוב יותר ( מה לעשות טעויות של מתחילים - בפחחות ) .

תוך כדי עבודה בבית המלאכה שלי נשמעה אזעקה , רצנו לתפוש מחסה , היה בום אדיר בדיוק מעל הראש , לאחר מספר דקות החלטנו לצאת מהמחסה ובדיוק אז החל לרדת גשם , של רסיסים , אחד הרסיסים ניסה לחסל לי את הפרוייקט אך ללא הצלחה .

מבירור מקיף אשר ערך לבקשתי יוחאי שנער, עולה שהרכב הזה הוא למעשה אב טיפוס ( 27 במספר ) לסידרת פרימיום אשר סיטרואן פיתחה באותה השנה , הייצור של הרכב הזה בוצע לפני תחילת ייצור הסדרה , ולכן הרצון שלי הוא להחזירו למקורות עם כל החלקים אשר מייחדים את הסדרה הזאת משאר הדה שבו .

עקב היות הרכב הזה אב טיפוס טרום סידרת ייצור התחילו מחשבות בראשי להחזיר לרכב את צבעו המקורי ( אפור ) .

מצרף מספר תמונות כולל של הרסיס ( מזכרת מהחמאס ) .

אילן

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

,תמונות שיפוץ הס&#.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר ציינתי , עבודת הפחחות הסתיימה , אולם את הדלת ששיחזרתי הייתי חייב לתקן שנית .

גם מסגרות הספסלים זכו לטיפול נרחב : צינורות רקובים הוחלפו , חלודה שטחית הוסרה , וכמובן הכל תוך שמירה על מניעת עיוותים כלשהם ( מאוד קשה עקב העובי של המסגרות והמורכבות שלהם ) , בסיום עברו המסגרות צביעה בממיר חלודה וצבע , כמו כן התזת גריז לתוך הצינורות בתקוה למנוע קורוזיה בעתיד .

עבודת ההכנה לצבע ( שנמסרה לצבעי כולל הצביעה ) מתנהלת בעצלתיים , ולכן בשבוע הבא המנוע יורד ויעלה לשולחן הניתוחים .

במקביל לעבודת הצבע יש לטפל בלא מעט רכיבים קטנים : מנגנון הוישרים , מנעולי הדלתות , בסיסי הפגושים ועוד .

שיפוץ המנוע יתועד , לגבי השאר פשוט אטפל בהם .

מצורפותמספר תמונות .

אילן

תמונות מעבודות &#1.jpg

תמונות מעבודות &#1.jpg

תמונות מעבודות &#1.jpg

תמונות מעבודות &#1.jpg

תמונות מעבודות &#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבעי סיים את הכנת הכנפיים לצבע כולל צביעה ביסוד , כעת הדלתות הועברו גם הן לשם הכנה לצבע .

ביום שישי הורדתי מנוע ופירקתי אותו לגורמים ( כאילו שיש המון רכיבים ) , גל הארכובה תקין , גל זיזים תקין , משאבת שמן זקוקה לליטוש קל , באחת הבוכנות שבורה החצאית , ראשי המנוע זקוקים לשיפוץ גם כן .

בתוך אגן השמן גיליתי "מטיילים" שלושה אומים ובורג , מעניין מה חיפשו שם .

כעת צריך להזמין מחו"ל סט צילינדרים ובוכנות וכנראה גם ראשי מנוע משופצים .

בינתיים אני מתחיל לטפל בידיות של הדלתות ולהחליף צילינדרים , כמו כן גם את המפסקים החשמליים אני מעוניין לשפץ ולא לרכוש חדשים ( לא ממש מקורי ) , לדעתי ניתן לפרק את המפסקים הללו .

כרגיל מצרף מספר תמונות .

אילן

המשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

המשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

המשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

המשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

המשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לשאלת מספר לא מבוטל של חברים - השיפוץ ממשיך , הפחחות הסתיימה .

מכיוון שהרכב בשלבי צבע והסיכום עם הצבעי - שהוא עובד עליו רק כאשר הוא פנוי - נושא הצבע ייקח קצת זמן ( לי לא בוער ) .

כיום הכנפיים והדלתות מוכנות עם צבע יסוד , הרכב עצמו עדיין לא היגיע לצבעי .

אני כרגע מתעסק עם החלקים הקטנטנים אשר גוזלים הרבה זמן , לדוגמא : היום ניקיתי וטיפלתי במנעולי הדלתות , החלפתי את הצילינדרים , הדבר לקח את כל הבוקר .

עד היום שיפצתי רכבים "גסים" אשר לא הצריכו עבודת נמלים בנושא הגמור והםרטים הקטנים ,לדוגמא : בסיקס אין ריפודי פנים , אין דתות וחלונות מפח ( מנייר במקרה הזה ) , ולכן הסיום של שיפוץ ג'יפ או יונימוג קרוב מאוד לסיום באשר הסתיים שלב הצביעה .

בדה שבו - העבודה הקשה ( ההרכבה ) רק מתחילה , יש לבנות מערכת חשמל חדשה , ריפוד כל פנים הרכב , גומיות לדלתות , התקנת חלונות ומנעולים ועוד .

לפני אחד עשר חודשים , כאשר התחלתי בשיפוץ הגיע לבקרני צוות חמישי חופשי ,מתניה אמר לי : אני מארגן לך השקה בעוד שנה , עניתי לו : שנה זה הרבה יותר מידי זמן .

מתניה , מה לעשות צדקת , אני טעיתי , להערכתי הפרוייקט ייסתיים לפחות עוד חצי שנה .

במו שאמרתי זה לא שאני מזניח , פשוט יש כל כך הרבה פריטים קטנים לטפל .

את הפרטים הללו איני רואה צורך לצלם .

חג שמח - אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...