Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן דה שבו 65 - יומן שיפוץ

היונימוג האדום
שימו לב! השרשור הזה בן 1167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ובכן ,מעבר לשיפוץ הסיטרואן ושיפוץ הסיקס יש לי עוד רכב בשיפוץ ( הפתעה ) - הסמוראי טנדר שלי אשר עבר לפני שלוש שנים פחחות וצבע אצל פחח בטירה , גם הפחחות הייתה כישלון וגם הצבע נסדק והתקלף מהר מאוד .

הבחור הזה עשה לי כבר ארבעה רכבים בצורה טובה - אולם כנראה שהגיל עושה את שלו והפעם פישל .

הייתי אצלו - מוכן לקחת אחריות ולתקן , אולםקרש עקוםלא ייתישר .

לאחר שהטנדר עבר תאונה קלה ששינתה לכנף ימין את הצורה ( וגם אצלי בסדנא כל העמדות תפוסות ) , הוחלט לא לחכות ולהוציא אותו לפחח חיצוני ( בכל זאת זה רכב עבודה שלי ) .

לאחר חיפושים נמצא פחח צעיר ומיומן אשר עובד עם כל הלב , הבחור קילף את החומר ( אשר נמרח בנדיבות יתר ) וחשף את כל הקווים של הרכב ( האמת , גם אני לא ידעתי על קיומם ) , פירק חלונות ודלתות ,חתך פחים חלודים ושיחזר חלקים אשר איבדו חלק מצורתם .

ביקרתי אותו היום ומצרף מספר תמונות .

לדעתי ( וזאת רק דעתי ) הבחור בעל מקצוע אמיתי ולא מחפף .

פרטים אתן בהודעה פרטית ( כך ביקש הבחור ) .

מיכאל , לשאלתך - בחורף אני מכסה את הבודי עם ברזנט וכאשר ניתן לעבוד אני שולף אותו ועובד .בחורף הימים קצרים וקר כך שהעבודה איטית יותר , אך אני כמובן לא נרדם .

אילן

תמונות ליד 2 054.jpgתמונות ליד 2 055.jpgתמונות ליד 2 056.jpgתמונות ליד 2 057.jpgתמונות ליד 2 058.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ארזתי מזוודות ( ריקות כמובן ) ונסעתי למפגש העולמי של הדה שבו בפולין .

חזרתי עמוס חוויות ( וגם חלפים למכביר ) .

שוק החלפים של הרכב הזה עצום , אולם לדגם שלי ( מנוע 425 - ויש מצב שזה מנוע 435 הנדיר ) קשה להשיג חלפים חדשים , יש לחפש היטב בשוקעתיק שבמתחם .

לאחר חיפושים רבים מצאתי את כל מה שחיפשתי .

צילומים רבים מהמפגש וגם ממוזיאון הרכב בורשה ,פרסמתי בפוסט אחר באתר .

מצרף מספר תמונות של החלפים .

אילן,תמונות מהכנס בפ&#.jpg,תמונות מהכנס בפ&#.jpg,תמונות מהכנס בפ&#.jpg,תמונות מהכנס בפ&#.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
http://bringatrailer.com/2015/08/29/rare-2cv-cabrio-1967-citroen-azelle/

מאמין ששלך תיהיה לא פחות יפה . בהצלחה

במפגש העולמי בפולין שנערך בחודש שעבר ראיתי הרבה רכבים בסגנונות שונים כולל רכבים דומים לזאת .

בהתחלה חשבתי לקחת את הרכב למחוזות שונים , אולם לבסוף החלטתי להשאירו מקורי לחלוטין ( למעט אלטרנטור 12V ) .

כמעט בכל יום אני ממשיך לשפץ ולפנק את הכלה , עד שיתפנה המקום אצל הצבעי .

עם החלק המכני סיימתי , הפחחות הושלמה ( יש עוד כמה נגיעות קלות ) , כעת אני מטפל במכלולים הפנימיים כגון - מושבים , מגבים , מתחיל לבנות מערכת חשמל חדשה הכוללת גם פיוזים ( אין במקור ) .

כעת אין יותר מידי מה להעלות בפורום , אולם לאחר סיום הצבע ובשלבי ההרכבה אמשיך לעדכן .

אכן השאיפה שלי להגיע לרמת שיפוץ גבוהה .

האמת שהדרך מאוד מרתקת , ומאמין שגם התוצאה תהיה כזאת .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חברים שואלים אותי לגבי השיפוץ - האם התייאשת ?

ובכן התשובה היא - לא התייאשתי , אני מחכה בסבלנות ( רבה עד מאוד ) לצבעי .

הרכב כרגע במצב מיכאני מושלם וכן מבחינת פחחות .

במקביל לשיפוץ הזה אני עובד גם על הסיקס ( סיימתי לבנות את הבודי ומתחיל לפרק את הג'יפ ) .

כמו כן בימים אלו סיימתי לשפץ את הטנדר סמוראי שלי , ובשעה טובה הבחור עבר טסט כמו גדול ( מכה ראשונה ) .

מצרף מספר תמונות ( על קצה המזלג - רק לטעימה ) .

אילןטנדר סמוראי - שיפ&.jpgטנדר סמוראי - שיפ&.jpgטנדר סמוראי - שיפ&.jpgטנדר סמוראי - שיפ&.jpgטנדר סמוראי - שיפ&.jpgטנדר סמוראי - שיפ&.jpgטנדר סמוראי - שיפ&.jpgטנדר סמוראי - שיפ&.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל , אכן זמן פנוי הוא מצרך נדיר גם אצלי .

לרוב בימי שישי אני עוסק במלאכת השיפוץ - תוכל לפגוש אותי בסדנה משעות הבוקר ועד חשכה .

אכן לקחתי על עצמי מספר פרוייקטים במקביל אולם לאט אבל בהתמדה אני מצליח גם לסיים אותם .

לירוי , הטנדר הזה מודל 87 ולכן הוא עם מנוע 1300 וגיר 5 הילוכים מקורי .

בינות השיפוצים אני מוצא גם זמן להתפרנס , ואפילו לטיולים ( גם בארץ וגם בחו"ל ) .

למזלי הרב עד מאוד יש לי עזר כנגד התומכת ומחבקת אותי בכל אשר אבחר - תודה ענקית לטלי - זוגתי היקרה .

טלי היא זאת שלוחצת לסיים במהרה את השיפוץ של הסיקס , גם בקשר לדה שבו - רוב ההחלטות משותפות .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עבודת הצביעה נמשכת הרבה מעבר לצפוי .

הצבעי אשר החל במלאכה סגר את בית המלאכה ( מסיבותיו הוא ) , וכרגע הרכב חשוף לפגעי מזג האוויר .

החלטתי לטפל בצביעה הפנימית בעצמי .

אז התחלתי בשיוף הצבע , מיגור החלודה ( לא רבה ) באמצעות חומצה זרחתית .

לאחר מכן צבעתי באותם שטחים שטופלו ,בצבע יסוד אפוקסי .

לסיום - כאשר הגעתי הביתה חיכו לי הנכדים עם דרישה מפורשת שאראה להם ספרות "פורנוגרפית" .

מצרף תמונות כהרגלי .

אילןהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חורף , קרררר בחוץ .

הרכב מוכן כבר מזמן לצבע .

בשעה טובה עבר הרכב לצבעי אחר , אותו אחד אשר צבע לי גם את הטנדר , והג'יפ יגיע אליו בהמשך .

מקווה לעידכונים בקרוב .

בינתיים מצ'עמם , אז שלפתי את הבובקט ( כן כן - אספנות ) שנת 1982 מקורי לחלוטין ועובד , והחלטתי להחזיר לו תא מפעיל שלם ( לאחר שבעברו קיצצו לו את הגג לטובת עבודה בלולים ) .

הבובקט דגם 543 מנוע איסוזו 2 צילינדר ( מרעיש כמו טפלה בטון ) יוצר ע"י חברת קלארק - בובקט .

השיפוץ של הסיקס ממתין לימים חמים יותר , לקראת הפסח נמשיך .

מצרף מספר תמונות .

אילןהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...