Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן דה שבו 65 - יומן שיפוץ

היונימוג האדום
שימו לב! השרשור הזה בן 1195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתמונות הבובקט מצולם תוך כדי שטיפה וטיפול .

ה(חצי)קבינה פשוט מורמת למעלה על צירים על מנת לאפשר טיפול ותחזוקה למערכת ההידראולית , אשר ממוקמת מתחת לכסא .

הקבינה החתוכה הזאת תוחלף בקרוב בתא מפעיל שלם של בובקט .

הבובקט הזה במצב עבודה , אני נעזר בו בבית המלאכה על בסיס יומיומי .

הכלי שכב בעבר במשך 12 שנים מתחת לערימת זבל ושיחי לנטנה , ידענו שהוא שם אולם לקח יום שלם "לדוג" אותו עם מלגזה .

לאחר שהבאתי אותו לבית המלאכה שלי לקח לי כמה ימים לנקות את כל המערכות ולהניע , הכלי עבד במשך שעה תוך כדי עישון כבד עד מאוד , לאחר שסיים לנקות את הצילינדרים - כיום 20 שניות חימום מוקדם ומניע מיד .

דרך אגב , את הכלי הזה אני חנכתי בעודו חדש , לאחר מכן הוא נמכר לבית יציקה , ועבר עוד שתי ידיים אשר גם אותם אני מכיר היטב , לבסוף (עקב סכסוך כספי בין תימני למוסך :-P ) נקבר תחת הפסולת , זהו הבובקט הישן ביותר ( במצב עבודה מקורי ) הקיים בארץ .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו,

זהו גם הבובקט עם הסיפור הכי מעניין בארץ!

מזכיר לי שהייתי ילד (אי שם בשנות ה80) ראיתי לראשונה כלי שכזה עובד באתר בנייה ליד בית הספר ועל המזל שלי הוא התהפך והפך את עצמו בחזרה...:shock:

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

ובכן , אם מישהו חשב לרגע שנרדמתי בשיפוץ ?

אז מה שנרדם הוא נושא הצבע , שאותו בחרתי להעביר לגורם חיצוני .

מעל שנה נמשך פרוייקט הצביעה , וזאת מאחר ובעל המקצוע הראשון סגר לצערי את העסק .

הרכב עבר לצבעי אחר , והיום בשעה טובה הגיעו רוב החלקים ( למעט מכסה המנוע ) בחזרה .

בינתיים הספקתי לשדרג את בית המלאכה ביציקת רצפת בטון .

כרגע הרכב ימתין בצד עד שאסיים את שיפוץ הסיקס שהתחלתי , וכן מכונת קידוח מעניינת פרי תכנוני וייצור עצמי שלנו ( בני ואנוכי ) .

חורה לי שזה פרוייקט השיפוץ היחידי אשר מתנהל כאן בפורום - מה קרה , כבר לא משפצים , רק מייבאים רכבים מוכנים ?

כהרגלי מצרףתמונות להנאתכם .

אילןהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו תמיד נהנה לחזות בהתקדמות.

תמשיך לעדכן.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

ובכן , בשעה טובה ומוצלחת הסתיימה בניית מכונת הקידוח .

הסככה פנויה לפרוייקט הבא - הרכבת הדה שבו .

יום שישי כהרגלי - משחקים למבוגרים , אולם הפעם הסדנה הוצפה בחברים אשר באו לראות את המכונה החדשה ואת הדה שבו .

כפי שהבנתם שתינו הרבה קפה וצחוקים אולם התקדמות ממשית הייתה רק לאחר שוך הסערה .

מצרף כהרגלי מספר תמונות , כולל מספר תמונות של המכונה שבניתי .

אילןבניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבוע חלף במהרה ויום השישי הגיע .

מגיע לסדנה , מתחיל בענייני פרנסה ( תיקונים , טיפולים , בדיקות ) .

סופסוף מתפנה להמשיך עם הסיטרואן , ואז מגיע חבר ילדות אשר משאית הסקניה שלו חונה אצלי כבר עשור .

באתי להניע את הסקניה הוא צוהל , ואפילו הבאתי מצברים .

אני מתפנה לסיטרואן אשר צהלה לקראתי , ואילו הוא ניגש לסקניה והחל להוריד את הכיסויים .

כעבור מספר דקות הבחור בא חיוור כולו - פתחתי את מכסה המנוע ויש בפנים נחש ענק מלופף על המאוורר .

ניגשנו לראות במה מדובר והנחש ( צפע כמובן ) נעלם .

ממשיך בעיסוקי ולאחר מספר דקות בשנית הבחור חיוור - יש נחש נוסף קטן יותר בתא המצברים .

לאחר למעלה משעה ועזרת חברים נוספים שיחרר הנחש את תא המצברים .

הותקנו מצברים חדשים והחבר בדק אם ישנה תגובה מהסטארטר - לא הספיק לגעת במפתח והמנוע ניעור לחיים , כאילו לא היה בקומה כ:חמש שנים .

כמובן שנבדקו שמן ומים - לא היה חסר גרם .

לאחר מילוי מיכלי אויר חיבר את המשאבה והרים הייבר , גם כאן כל המערכות תפקדו היטב , אין נזילות או איבוד לחץ.

כמובן שהסיטואציה הזאת גזלה ממני זמן יקר , הסיטרואן ( 65 ) שלי נעלבה קשות - איך זנחת אותי והלכת להתעסק עם הצעירונת הזאת ( 69 ) ? שאלה בעצב .

אל תדאגי סבתל'ה עניתי מיד , שעות ההיתייחדות שלנו הן שעות אחה"צ הרגועות - אהבה עושים בנחת או שלא עושים כלל ! .

ולעניין - הרכבתי פגוש אחורי ופנסים , התחלתי בחיווט חשמל לחלק האחורי כמו כן התחלתי בבניית תושבת למאותתים הקדמיים ( דגם ישן ללא מאותתים קדימה ) על מנת שלא ייראו ויזואלית אולם יתפקדו היטב .

רוב התמונות הפעם מוקדשות לסקניה ( הנחשים לא צולמו לצערי ) , את הסיטרואן אני ממשיך לתעד לפרטי פרטים אולם משתדל לא להעלות תמונות"חושפניות" מידי - שתישאר הפתעה להשקה .

אילןהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג לעיניים!

מה התוכניות לסקאניה? מניח שמשקלה הכולל מעל 12 טון?

ומדוע להתקין מערכת איתות בחזית הרכב אם לא הייתה ?

נהנה מכל רגע והמון בהצלחה בהמשך

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסקניה אכן 19 טון משקל כולל , הבחור שומר אותה לעצמו , אך ייתכן ותמכר למוזיאון כלשהו .

מערכת האיתות של הסיטרואן מורכבת מפנס בודד בכל צד למעלה , אולם למען בטחוני בכבישי ישראל אני מעוניין במאותתים גם קדימה .

יש לי רעיון למאותתים אשר כמעט ולא יראו כאשר הם כבויים אולם יעשו את עבודתם נאמנה .

בשבוע הבא כאשר אסיים להתקינם אעלה תמונה .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישר כוח יחסית לפרויקט שרץ משישי לשישי זה פרויקט שרץ מהר מאוד. המון בהצלחה, ואתה יודע מה אומרים על נחשים לפי הנוהג הפרסי, סגולה לפרסה טובה תהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן , לכל השואלים לגבי הסקניה - המשאית למכירה !!

לפרטים : 050-5257797 , שרגא .

מודעה מפורטת יותר אעלה במדור מכירת רכב .

לגבי הסיטרואן , ובכן כל יום יש התקדמות . לאחר שעות העבודה אני ממשיך להרכיב .

כל חלק וכל בורג זוכה ל"מזמוז" לפני ההרכבה , ויש המון ברגים וחלקים .

אני מתעד כל שלב , אולם אשאיר אתכם במתח לקראת ההשקה .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לאט לאט וביסודיות הסיטרואן מורכבת .

כל החלקים הקטנים הללו גוזלים הההמממוווןןןןן זמן .

הפרוייקט מתמשך והסבלנות מצטמצמת , כל פריט ( ויש הרבה ) זוכה לתשומת לב .

מערכת החשמל בשלבי סיום , המושבים אמורים להישלח לריפוד , אולם אני לא מצליח למתוח את הגומיות של המושבים ( ויש 200 י"ח ) , מנסה לבנות מכשיר למתיחת הגומיות .

בחוץ חם ( מאוד ) ואני עסוק מאוד בענייני פרנסה , כך שהזמן להרכבה די מצומצם .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

כל יום יש המשך בשיפוץ .

מערכת החשמל הסתיימה , הותקנו חלונות , הכסאות אצל הרפד , גומיות הדלתות מותקנות ( עבודה לא פשוטה ) .

מעלה מספר תמונות .

אילן

המשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpgהמשך שיפוץ הסיט&#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...