Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי משתלם לקנות רכב?

TAL-S
שימו לב! השרשור הזה בן 3911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני מחפש מכונית סופר-מיני.

השאלה שלי היא: באיזה שנתון הכי משתלם לקנות את הרכב? (בהיבטי ירידת ערך)

בהנחה שהרכב יהיה אצלי 3 שנים.

ועוד שאלה:

רכב שיש בו "דור X" בשנתון 2001-2005 ו"דור Y" בשנתון 2006-2009, וברצוני לקנות את "דור Y". האם משתלם יותר (שוב, בהיבטי ירידת ערך וכמובן לא מחיר אבסולוטי...) לקנות מודל 2006 או 2009?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקח בחשבון שהיבט נוסף לבדיקה שלך זה רכב שגודש ציי רכב או לא!!

יש משמעות עליונה למחיר שור לאחר מספר שנים.0...

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - לא ציינת את צרכיך ואת תקציבך.

שנית - מה שקובע הוא הרכב הספציפי שנופל לידיך. עדיף רכב קצת יותר ישן שנשמר היטב ונסע פחות על פני רכב יותר חדש, אבל מוזנח ושבע קילומטרים.

כמוכן - כל תחזית לגבי ערך וסחירות הרכב בעוד שלוש שנים היא בגדר הימור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש פולו, והמטרה שלי היא להפסיד כמה שפחות.

אם אני אקנה פולו שנת 2006-2007 ב35,000 בערך (ידני)

ואמכור אותה בעוד 3 שנים עם ירידת ערך של כ10,000 ש"ח (כמו שעולה היום פולו 2003-2004, כ25,000)

אז זה משתלם יותר מלקנות פולו שנת 2003 ב25,000 ואז למכור אותה עוד שלוש שנים ב... 10,000 ש"ח? וגם זה, ביום טוב...

כמובן שאני אחפש את הרכב הספציפי שלא עשה הרבה קילומטרז' והוא שמור. אבל אם אני כבר מחפש, אז הסיכוי שלי למצוא רכב שמור ואיכותי יותר גדולה משמעותית בדגמים משנת 2006-2007.

השאלה שלי היא, מבחינת ירידת הערך של הרכב, האם לא משתלם כבר לקנות 2009-2010? (בהנחה שסכום כסף מיידי להוצאה הוא לא מוגבל).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית בת 3 כבר ספגה ירידת ערך גבוהה יותר מרכב חדש/בן שנה-שנתיים ועדיף לרכוש אותה.

מבחינה כלכלית,העסקה הטובה ביותר היא רכישת רכב בן 5 עם ק"מ נמוך,שכבר ספג ירידת ערך של 40% ולעיתים אף יותר,להחזיקו 3 שנים ואז לשדרג.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לעשות תחשיב לעצמך כמה המקסימום שאתה מוכן לאבד בירידת ערך.

אני אישית מוכן לאבד סביבות ה-500 שקל בחודש, ככה שב-3 שנים זה יוצא בערך 20 אלף. רכב בממוצע מאבד 50 אחוז מהערך שלו ב-3 שנים, זאת אומרת המקסימום שאני מוכן להשקיע זה 40 אלף שקל ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם תלוי בכמה כסף יש לך

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 40,000, כאשר אני "רוצה" להפסיד 15,000.

האם פולו שנת 2007 בעוד 3 שנים לא תהיה שווה כ25,000?

ניקח בחשבון שאני יד שנייה, ושאני אמכור אותה עם 150,000 קילומטר בערך.

לדעתי ירידת הערך לא תהיה 50%

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך כל דרך להעריך את ערכה העתידי של מכונית בשוק המשומשות.

אתה גם לא יכול לחזות מתי תרצה תמכור את המכונית.

דוגמא לסעיף הראשון - לפני כ-15 שנה רכשתי סובארו גרנד ליאונה (זו המדבקה שהודבקה על האימפרזה בישראל בשנה הראשונה לייצורה), יד ראשונה מחמי. באותו זמן אשתי נהגה ביונדאי אקסנט צעירה בכ-4 חודשים, יד ראושנה. כעבור כ-3 שנים החלטנו למכור את המכוניות. שתיהן היו ידניות עם 94,000 ק"מ. התוצאה: היונדאי נמכרה תוך 12 שעות מהצמדת מודעה לחלון האחורי. הסובארו נשאה את המודעה קרוב לחודש עד שנמכרה - וזאת למרות התדמית המעולה שהיתה לסובארו באותם ימים.

דוגמא לסעיף השני - את אותה סובארו החליפה קורולה 1998 שנרכשה מאותו מקור בהיותה כבת 3. ההערכה הראשונה שלי היתה שאחזיק בה כ-3-4 שנים. ההחלטה למכרה התקבלה לאחר 9 שנים, כאשר היה צורך להשקיע קצת בתיקונים וההחלטה המשפחתית היתה להתקדם לרכב חדש. ד"א - הקורולה נמכרה (העברת בעלות) תוך שעתיים מהצמדת המודעה לחלון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פועל תחת הנחת עבודה שבשלוש שנים הרכב מאבד חצי מערכו. כלומר רכב משפחתי בן שלוש שווה בערך 60 אלף ובן שש שווה בערך 30 אלף. רכב בן תשע וצפונה שווה פרוטות. לכן אם אתה קונה היום רכב בן חמש ומתכוון להחזיק בו שלוש שנים, אני ממליץ לך לצאת מנקודת הנחה שעל מנת להיפטר ממנו בבוא היום תמכור אותו בכעשיריה לכל היותר.

אולי זה קצת קיצוני, אבל לכל היותר תופתע לטובה ותקבל בונוס של 5000 ש״ח לא מתוכננים בעת המכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 40,000, כאשר אני "רוצה" להפסיד 15,000.

האם פולו שנת 2007 בעוד 3 שנים לא תהיה שווה כ25,000?

ניקח בחשבון שאני יד שנייה, ושאני אמכור אותה עם 150,000 קילומטר בערך.

לדעתי ירידת הערך לא תהיה 50%

אז אני די יכול להבטיח לך שאתה טועה.

כי בשנת 2016 , כשתירצה למכור את הפולו שלך ב-25 אלף, יהיו הרים של פיקאנטו,107,אלטו, פנדה ,ספארק למכירה מציי הרכב והרכבים הפרטיים. כולם יהיו שנתון 2011-2012 וחלקם יהיה זול יותר מהרכב שלך, וכולל אחריות ותיקונים על חשבון חברת הליסינג/השכרה

ניראה אותך מצליח למכור אותה במחיר כזה, מול המתחרות.

תכוון תמיד בחישובים את המקרה הכי גרוע כביכול. לא את המקרה שניראה לך סביר שיקרה. כי מרפי תמיד בה ותופס אותך בדיוק במקומות שאתה הכי בטוח בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...