Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נרדמתי במבוא לכלכלה, או איך להשקיע נכון סכום כסף?

Aino
שימו לב! השרשור הזה בן 4052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

א' - אהבתי את התגובה :lol:

ב' - לחסוך, כשאפשר לעשות כסף באמצעות הכסף שלך, ובכך להגדיל את ההון, זו טעות. כי חסכון במקרה הטוב, כמו שאגב נאמר פה לא מעט גם על גבי הפורום, ישמור על ערכו של הכסף. כשהריביות נמוכות/אין בכלל ריביות אין טעם לחסוך כי כוחו של הכסף הולך ונישחק. במקרה הטוב תהיה באותו מצב כמו שאתה עכשיו, פשוט עם מספר טיפה שונה.

ישנן דרכים טובות יותר למנף כסף מאשר חיסכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנן דרכים טובות יותר למנף כסף מאשר חיסכון.

מסכים - מבחינתי חיסכון והשקעה זה אותו הדבר, בניגוד לצריכה.

איפה אתה שם את הכסף שאתה חוסך (פק"מ/בורסה/מקום אחר שנותן לך תשואה) זה כבר פחות משנה.

כל עוד ה-net worth שלך עולה (ולא משנה באיזה "קצב") - זה מבורך.

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותה דילמה בדיוק

שנה שעברה העדפתי לקנות רכב במקום לסגור אותו לשנתיים בשביל שישחק שם

השנה הצטברו עוד 100K , שכנראה גם לא יסגרו

נמשיך לשבת על הגדר...:roll:

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה - חיסכון זה פשוט לאגור את הכסף שלך באמצעות סוג של Piggy Bank ולקוות שבבוא היום תחסוך מספיק כסף על מנת לרכוש א', ב', ג'. גם לשים בפק"מ זה סוג של חיסכון, אם כי אפשר לראות זאת השקעה אבל בגלל הריביות הנמוכות, כהשקעה זה ממש לא כדאי.

מה שקורה בת'כלס זה שהכסף שלך מצטבר (בקצב איטי); אתה מקבל ריבית על מה שהשקעת, וכל הזמן מוסיף עוד ועוד כסף מדי חודש על מנת להגדיל את החיסכון. וכשמגיע היום הזה שאתה רוצה להשתמש בכסף, לרוב, הכסף פשוט שמר על ערכו (הכוח של הכסף הולך וקטן וצריך יותר ויותר כסף על מנת לרכוש דברים) באמצעות הכסף שהצטבר. לעתים, אולי עשית גם טיפה רווח, אבל בכמות מזערית, כך שלא באמת הגעת לאן שרצית.

אם למשל תרצה לחסוך לדירה - לחסוך סכומי עתק ייקח המון זמן וכשתגיע לסכום רציני כלשהו, מחירי הדיור כבר יעלו, מסים יעלו, מע"מ יעלה ואלוהים יודע מה וכך תהיה שוב במצב שאתה לא מסוגל לרכוש דירה.

מצד שני, יש אפשרויות של השקעה (אינני יועץ השקעות, יש לא מעט אפשרויות, כל אחד עושה מה שמתאים לו ונראה לו נכון) שאתה אמנם מסכן את כספך, אך אתה משיג תשואה גבוה והכסף באמת עובד בשבילך ואתה מרוויח עוד כסף.

ישנם אפיקים, כמו למשל נדל"ן (לדעתי) שכשאתה יודע מה אתה עושה, אתה יכול למנף את כספך בצורה טובה עם סיכון נמוך יחסית, במיוחד ביחס להשקעות בבורסה וכו'.

לזה הייתה הכוונה. מה שרשמתי קודם כנראה פשוט לא מוסבר בצורה טובה, אבל אני מאמין שאתה כבר יודע את כל מה שרשמתי פה, אין פה שום דבר חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אליק בליק כתב לעניין, איתמר גם כן. דיסקו טידי נתן תשובה מצוינת הגם שאינה פותרת ישירות בעיותיך.

מתוך ריפרוף בשרשורים דומים בפורום אני מציע להתבסס בעניין על מקורות מידע אחרים. הידע של מגיבים רבים אינו עולה בקנה אחד עם הביטחון העצמי שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פקדון מובנה בבנק.

קרן מובטחת על עף שהכסף מושקע במניות.

רווחיות לא רעה ובהחלט גבוהה מאג"ח ממשלתי

אין כל מיני דמי משמורת וכו

חסרונות , סגור ל3 שנים

זה שאתה מנסה להפחית לעצמך את הדיסוננס הקוגניטיבי שנוצר כשבחרת באפיק ההשקעה המטופש הזה זה בסדר גמור, רק בבקשה אל תשכנע אחרים לחזור על אותה טעות.

או בקיצור: אם אתה לא מבין, מוטב שתשאר בשקט ותלמד מאחרים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי ששכח או לא שם לב, ריבית בנק ישראל עומדת החל מיום ה' 30.5.2013 על שיעור של 1.25% שנתי, והפריים על 2.75%.

סליחה על ההפרעה - תמשיכו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי ששכח או לא שם לב, ריבית בנק ישראל עומדת החל מיום ה' 30.5.2013 על שיעור של 1.25% שנתי, והפריים על 2.75%.

סליחה על ההפרעה - תמשיכו.

סליחה, השארתי את המחברת בבית - האם זאת כוונת המשורר להבדל בין ריבית ריאלית לנומינלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגיד לך איפה אני משקיע סכומים כאלה (ואני לא מומחה ולא בטיח). אני מחלק את הכסף בין-

-קרן כספית שקלית - קרן ללא עמלות וללא סיכון, מניבה בין 2-3% אחוז שנתי

-מניות - מסחר במניות (בעצמי). קצרה היריעה מלהרחיב אבל בוא נגיד שצריך ניסיון בשוק בשביל להצליח עם מניות, אצלי הן עשו משהו כמו 25-30% בשנה האחרונה. לעומת זאת הסיכון די גבוה

-קרנות מניתיות - קרן שקונה מניות לפי נושאים (שווקים,איזורים,וכו'), המקנה פיזור השקעות, שמוביל לירידה בסיכון. כאן התשואה נמוכה יותר ועומדת על בערך 10-15% שנתי

כמה לשים איפה? זה כבר תלוי בך. שים לב שהתשואות זה לפני קיזוז מס. תחתוך בערך 25% מכל תשואה.

אין כאן המלצה במה להשקיע או איך, זה איך שאני משקיע.

כלל חשוב הוא פיזור. לא משנה מה, אל תשים את כל הביצים בשק אחד (פחות רלוונטי להשקעות חסרות סיכון).

כלל שני הוא לדעת טוב טוב במה אתה משקיע.

והמלצה שלי, אם כבר נכנסים לשוק ההון- להשקיע לטווח ארוך (2-3 שנים ומעלה)

מקווה שעזרתי :)

נ.ב

ועוד המלצה. אם במניות עסקינן, אין מה לחפש בארץ. הבורסה בת"א דלילה ואין מבחר. רק בארה"ב

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור:

התגובות פה די ענייניות ואינפורמטיביות אבל יש משהו חשוב שאתה צריך לקחת בחשבון שעוד לא עלה בדיון,

מכיוון שאינך משקיע מיומן וכנראה (הנחה בלבד) שהסיבולת שלך להפסיד 10K לא גבוהה, לא נראה סביר שתשקיע את הכסף בעצמך.

בכל אפיק השקעה שאתה מחליט ללכת עליו כנראה עדיף שתתן למנהל קרן כלשהיא לעשות את העבודה

(בהתאמה יש גם דמי ניהול).

מבחינת פיזור- הסכום לא מספיק גדול בשביל לחלק כמו שעושים בניהול תיקי קרנות (300K+)עם 6-7 אפיקים או בניהול תיקים ישיר (500K+) שמגיעים גם ל- 12 אפיקים ויותר.

לעניות דעתי בלבד תישאר בטווח של 2 אפיקים או 3 גג. אל תפזר יותר מזה מכיוון שאין עוד תועלת בכך.

מבחינת ייעוד הכסף או אופק ההשקעה לא הגדרת מה הולכים לעשות איתו- זו שאלה חשובה כשמנסים להבין איזה אפיקי השקעה מומלצים לנו.

הערה צדדית על בנקים- אם אתה רוצה להתייעץ עם יועץ בנקאי דע לך שייעוץ פרופר לא תקבל. המערכת הבנקאית הפכה את הבנקאים (יועצי השקעות ויועצים פנסיונים) לאנשי מכירות לכל דבר עם יעדים לסוף חודש כמו שכל מקום שמתעסק במכירות. כדאי שתחשוב על זה בתת-מודע כשאתה נמצא שם בפגישה עם יועץ. קח את המידע ואת האפשריות הפרוסות לפניך דרך הסניף ותיקח את הזמן לשקול מה טוב בשבילך ואל תרוץ אחרי הבנקאי בעיניים עצומות.

VW GOLF V5 2001

HU: Alpine 9873E COMP: Morel Hybrid Ovation 6.5

AMP: Crunch PZI 175.4 SUB: IDQ 10In

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שידוע לי זה ככה גם בבתי השקעות. בסופו של דבר היועצים דואגים לאינטרס של הגוף שמעסיק אותם, ולא לאינטרס של הלקוח.

הלקוח כן ירוויח, אבל תחת סיכון גבוה יותר או שהרווח יהיה נמוך יותר מאשר אם היועץ היה דואג נטו לאינטרס של הלקוח.

אני אישית חושש לרשום מספר הצעות שלדעתי כדאי לבדוק, אבל מה שאני כן אומר זה שתחקור לעומק את כל האפשרויות העומדות לפניך, ויש לא מעט. לאו דווקא להשקיע בהתאם לדבריו של יועץ וכו'. קח את הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...