Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 30 דקות, yd b-4 כתב:

50 מתפרעים שגם החרדים לא מסתדרים איתם (פלג ירושלמי/נטורי קרתא) לחסימה מאורגנת של ציבור ענק.

הרבה הרבה יותר מ50 איש והמשטרה חסמה את הכביש כדי שלא יפגעו בהם. את חוסמי איילון המשטרה פינתה ובצדק

ושים לב כמה מפגינים חסמו את איילון יחסית לכלל הציבור החילוני. אתה לא מנצח באחוזים

עריכה אחרונה על ידי הצילינדר השישה עשר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4912

• SlowRide

4783

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

לפני 9 דקות, Night Driver כתב:

זה תופס גם לכותל?

מה תעשו אם מוסלמי יוריד נעליים ויתפלל בכותל?

תפצל את המקרים.

כרגע יהודי לא יכול לעלות באופן חופשי להר הבית, זה דומה לזה שמוסלמי לא יוכל להיכנס לכותל. אני באופן אישי בעד שכל אחד יוכל להיכנס בביטחון לאיפה שהוא רוצה.

מה שצריך לדבר עליו זה שיהודי לא יוכל להיכנס להכנס להתפלל באל אקצה (מה שלא קורה) ושמוסלמי לא יתפלל בכותל (מה שגם לא קורה). אבל אין איסור על כניסת מוסלמים לרחבת הכותל, בניגוד לאיסור על עליית יהודים להר הבית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

בתמורה לכל הטוב שאנחנו נותנים לכם, אתם עושים שני דברים, או בעצם שלושה: מתנשאים על חילוניים, ״לומדים״ תורה ומביאים ילדים לעולם. השלישי מאפשר לכם להיות הכח הפוליטי שאתם. וכאן מגיעים לפן המוסרי. הפניה שלך למוסר היא סופר דופר צבועה. גם אם לא בכוונה - נראה לי שאתה באמת לא מבין את זה. אני לא חייב לכם דבר. לא רק זה - מכיוון שאתם אקטיבית פוגעים בי ומזיקים לי, בעולם המוסרי שלי, צעדים שישנו את זה ויעצרו את זה, הם הדבר הנכון.

ישנו עוד דבר שאותי מרגיז יותר מכול השאר. ברוב חוצפתם הם מנסים לכפות בכוח את צורת החיים שלהם על האנשים שמאכילים אותם ומגינים עליהם.

לפני 42 דקות, yd b-4 כתב:

אז בא נסכם שמעתה את טענות המוסריות ושות' נשאיר בבית.

אתה צודק, אי אפשר לדבר עם גנב על מוסריות. הוא גונב כי פשוט נוח לו.

לפני 42 דקות, yd b-4 כתב:

לצורך העניין בסולם הערכים הדתי אי שמירת המצוות שלך פוגעת בנו כעם ישראל. זכותי המלאה לפעול לטובת המטרה הזו בכל הכח לא?

זכותך. אצלך בבית. אולי גם בשכונתך אם היא ב-100% חרדית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, yd b-4 כתב:

לצורך העניין בסולם הערכים הדתי אי שמירת המצוות שלך פוגעת בנו כעם ישראל. זכותי המלאה לפעול לטובת המטרה הזו בכל הכח לא

מי זה שמפריע לך להיות דתי ולקיים את המצוות?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

אז אני מבין שאתה בסדר עם זה שבן גביר מנהל בפועל את בממשלה (לפחות בהקשר של מוסלמים ברמדאן בהר הבית).

כי עד עכשיו המדיניות שלו היא כזו הצלחה מסחררת.

שאלה מוזרה.

יש דברים כמו זה וכמו כספי הסיוע למחבלים (סליחה, "לחפים מפשע") שאני חושב שהוא צודק

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

גנץ נגד מדינה פלסטינאית וביבי בעד.

גנץ נגד קצבאות וביבי בעד

גנץ נגד מדינה פלסטינית? עקרונית?

נגד קצבאות אני לא בטוח שהוא התבטא נגד 

עריכה אחרונה על ידי עדי-אל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, SlowRide כתב:

מי זה שמפריע לך להיות דתי ולקיים את המצוות?

אתה יכול להסכים איתי שאם אדם רוצח אנשים, אתה תרצה לפעול נגדו ולמנוע ממנו לעשות זאת גם אם הוא לא רוצח אותך או את המשפחה שלך, וגם אם אתה בעצמך לא רוצח?

ברגע שתבין שככה חרדים רואים אותך, יהיה לך יותר קל להבין עד כמה כל השיקולים של "חיה ותן לחיות" לא רלוונטיים לסיטואציה.

למען האמת מבחינתם זה אפילו יותר גרוע, כי עבורם העברות שלך פוגעות בהם באופן ישיר (עונש קולקיטיבי וכו').

הבעיה שאין שום דרך לשנות את הדרך שבה הם רואים את זה, כי לזה הם מחונכים ובזה הם מאמינים.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yd b-4 כתב:

לצורך העניין בסולם הערכים הדתי אי שמירת המצוות שלך פוגעת בנו כעם ישראל. זכותי המלאה לפעול לטובת המטרה הזו בכל הכח לא?

(זו מוסכמה דתית מוחלטת ולא רק חרדית)

(מוסכמה?)

ואיך ש"ס וג' פועלות לטובת המטרה הזאת לא הבנתי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

אז בא נסכם שמעתה את טענות המוסריות ושות' נשאיר בבית.

אני חושב שאתה עדיין מפספס קצת את מה שאני אומר. הפערים המוסרים הם לב ליבה של חוסר ההסכמה בינינו וחוסר התכנות לעתיד משותף. אני לא מנסה לשכנע אותך שאני צודק או משהו כזה. לא איכפת לי אם אתה מאמין בזה או לא. אני לא רוצה לתת לך כסף, לא משנה מה זה גורם לך - כנציג גנרי של העולם החרדי - להרגיש, או לאיזה מצב כלכלי או רפואי זה מביא אותך.

בצורה הכי קרה שאפשר, רעב וחולי שצפויים אצלכם ללא הכסף שלי לא מעניינים אותי יותר ממה שמעניינים אותי רעב וחולי באפריקה. והם - שמאלני רע שכמוני - לא מעניינים אותי בכלל. ובכנות רבה, אם אני צריך לבחור בין לקנות קפה overpriced בבית קפה פלצני בת״א, או להציל מישהו מכם מרעב - אז אני אוהב את הקפה שלי לא חם מדי, עם סוכר אחד בבקשה.

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

זכותך לעשות מה שבא לך. אבל שים לב איך אתה מחזיר את הדיון לאותו המקום בדיוק בכל פעם מחדש. אני לא צריך אותך. אתה לא מעניין אותי. הקיום או אי הקיום שלך לא מזיזים לי. הסבל או האושר שלך לא רלוונטיים לדבר בחיי. אתה זר לי לחלוטין. לא רק זה - אתה פוגע בי. אני מציע לזה את הפתרון הנחמד - להתפצל. אתה מסרב לפתרון הזה ובכל הכוחות הרטורים שלך מנסה לשכנע אותי ואת דומיי שאנחנו חייבים להחזיק לך את היד.

אני יודע שאתה באמת לא מבין כמה זה מעוות. הבעיה שלך, בהקשר הזה, היא שכל תפיסת העולם שלך נמצאת עמוק בימי הביניים. אז היה מקום לאנשי דת חיים על חשבון אחרים, שיכלו לשכנע את האיכרים סביב למה הסדר הקיים הוא גם הנכון. זה לא עובד היום. מצטער. ובסופו של דבר, זה גם ישבר. ושוב, אם אתה חושב שהזעקות שלכם - ״אנחנו מתפללים עבורכם! עם ישראל חי בזכותנו״ וכו - ימשיכו להרשים - אתה צפוי להתאכזב. 

נ.ב. סלח לי על הציניות, אבל אם אנחנו מצפים מהרמטכל וכו׳ להתפטר בגלל המחדל של ה7.10 - אולי כדאי שגם כמה רבנים ילכו הביתה, לא? כי כנראה שהתפילות לא ממש עזרו פה.

• אהבתי 9
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 35 דקות, Ooga כתב:

אתה יכול להסכים איתי שאם אדם רוצח אנשים, אתה תרצה לפעול נגדו ולמנוע ממנו לעשות זאת גם אם הוא לא רוצח אותך או את המשפחה שלך, וגם אם אתה בעצמך לא רוצח?

ברגע שתבין שככה חרדים רואים אותך, יהיה לך יותר קל להבין עד כמה כל השיקולים של "חיה ותן לחיות" לא רלוונטיים לסיטואציה.

למען האמת מבחינתם זה אפילו יותר גרוע, כי עבורם העברות שלך פוגעות בהם באופן ישיר (עונש קולקיטיבי וכו').

הבעיה שאין שום דרך לשנות את הדרך שבה הם רואים את זה, כי לזה הם מחונכים ובזה הם מאמינים.

זה לא נכון כי אם זה היה שווה ערך לרצח מבחינתם כל חרדי שהיה רואה יהודי אחר עובר עבירה מיד היה תוקף אותו, כמו שאתה היית עושה משהו אם היית רואה ניסיון רצח מתרחש מול הפנים שלך. איכשהו הם חיים יפה מאד עם זה שיהודים עובדים בשבת ומשלמים מזה מס לקופת המדינה.

הם פשוט מנצלים את זה שמאפשרים להם, זה הכל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

זה לא נכון כי אם זה היה שווה ערך לרצח מבחינתם כל חרדי שהיה רואה יהודי אחר עובר עבירה מיד היה תוקף אותו, כמו שאתה היית עושה משהו אם היית רואה ניסיון רצח מתרחש מול הפנים שלך. איכשהו הם חיים יפה מאד עם זה שיהודים עובדים בשבת ומשלמים מזה מס לקופת המדינה.

הם פשוט מנצלים את זה שמאפשרים להם, זה הכל.

הם לא פועלים ככה כי המציאות לא מאפשרת את זה.

אם זאת הייתה מדינת הלכה והמציאות הייתה מאפשרת את זה, ברור שזה היה קורה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא מבין את הדיון.

אנחנו לא מגדירים מה החרדים חושבים ולא אנחנו קובעים. הם אלה שקובעים ואני מקבל מה שהם אומרים על עצמם.

• אהבתי 2

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

מקבל מה שהם אומרים על עצמם.

לדעתי כולם מקבלים מה שהם אומרים על עצמם, גם אם מנסים להסביר למה זה לא משכנע.

אבל לעניות דעתי הדרך הכי טובה היא לתת להם אוטונומיה ושיסתדרו משם. אם הם צודקים ובעקבות המצוות שלהם האוטונומיה שלהם תפרח בניגוד לסברות שלנו, הרי שזה יהיה הנימוק הכי טוב לחזרה בתשובה והתחרדות.

מדוע שהם יתנגדו למהלך שיקרב את החזרה בתשובה של כל עם ישראל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, עדי-אל כתב:

שאלה מוזרה.

יש דברים כמו זה וכמו כספי הסיוע למחבלים (סליחה, "לחפים מפשע") שאני חושב שהוא צודק

רק שמדובר בשר כושל. כישלון מוחלט.

גם אם נוריד את אירועי ה7.10, זו השנה שבה נרצחו הכי הרבה אנשים על רקע פלילי. בפער.

ועכשיו הוא מתעסק בהר הבית וברמדאן, לא כי הוא חושב שזה יועיל לבטחון, אלא להיפך, הוא רוצה מהומות. הוא רוצה כאוס.

אנרכיסט פופוליסט כמוהו ניזון מהכאוס ומהפחד של של הציבור והוא בונה על זה שינצל את המהומות כדי לחזק את עצמו.

אולי במקום זה כדאי שיתעסק בדברים קצת יותר חשובים?

image.thumb.png.1d75587970399c61c731ddabd37bf129.png

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, הצילינדר השישה עשר כתב:

אבל לעניות דעתי הדרך הכי טובה היא לתת להם אוטונומיה ושיסתדרו משם. אם הם צודקים ובעקבות המצוות שלהם האוטונומיה שלהם תפרח בניגוד לסברות שלנו, הרי שזה יהיה הנימוק הכי טוב לחזרה בתשובה והתחרדות.

יש להם אוטונומיה. הם עושים מה שהם רוצים ומחליטים איך שאר הנתינים באוטונומיה יחיו.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...