Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות! מסחטת כספים חדשה בכביש 5

שבלול
שימו לב! השרשור הזה בן 4146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זאת השיטה איתם, ליסע כמו זקנה, לחסוך דלק, לשמור על המנוע ומכלולי הרכב, ולא לחטוף דוח"ות,

אישית אהבתי את הרעיון, ואני אחד שמשתדל לא לעבור בטנדר את ה1800 סל"ד בשיוט,

בפרייבט אני משתדל לא לעבור את ה2500 סל"ד בשיוט, וגם לא מרסק את המצערת בפתיחות,

חוסך דלק, מכלולים, טיפולים דוחו"ת, מע"מ מהמדינה, ומשייט לי בנחת לצלילי מוזיקת קאנטרי,

מסכים איתך חוץ מאהבת הרעיון אני מנסה רק לחסוך דלק ומתחרה עם עצמי על להוציא תוצאת דלק טובה יותר:lol:

המצלמה הזאת הינה גזל, גם ככה אני רואה רוב הזמן משטרה עם רובה שם, כביש יחסית משופץ ומסודר באמת שאין מפגע של סכנה באזור.

אגב למי ששאל אריאל עדיין לא אונברסיטה.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מהירות לא גורמת לתאונות נקודה.

מה שכן גורם לתאונות, זה הפרש בין מהירויות, ואי שמירת מרחק, בנוסף על עקיפה מימין.

דעתי היא שרכב שנוסע במהירות 140 קמ"ש הסיכוי שלו לעבור תאונה הוא יותר נמוך. מה ההסבר? ובכן, 100 קמ"ש היא מהירות משעממת למדי. אין שום בעיה להתעסק עם הטלפון, רדיו, מזגן וכו'. ב 140 נהג ממוצע לא יעז להוריד את העיניים מהכביש, צריך להיות בריכוז גבוה למדי בשביל זה.

המדינה טוענת באופן גורף כי "מהירות הורגת", כאילו שברגע שמגיעים למהירות מסויימת - פשוט אוטומטית מתים.

אם הייתי בעל תפקיד הייתי אוטומטית מעלה את המהירות בלפחות 10 קמ"ש אם לא יותר, מסווג נתיבים לפי מהירות מותרת (כלומר, נתיב ימני - 60-130, נתיב מרכזי - 100-120, נתיב שמאלי - 120-130). מי שנוהג באחד הנתיבים השמאליים במהירות שאיננה בטווח המותר - ייקנס, בגלל שלמעשה הוא עודד עקיפה מימין. קנסות בנוגע לאי שמירת מרחק הם מעט בעיתיים בגלל שזה מאוד סובייקטיבי.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההתראה, לי זה ממש עזר אני לומד באריאל וזה יכל לעלות לי הרבה מאד כסף!

בעבר פיאט פונטו 05 1250 60כ''סעגלה :-o

היום סוזוקי ספלש 12 1240 95כ''ס :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך חוץ מאהבת הרעיון אני מנסה רק לחסוך דלק ומתחרה עם עצמי על להוציא תוצאת דלק טובה יותר:lol:

המצלמה הזאת הינה גזל, גם ככה אני רואה רוב הזמן משטרה עם רובה שם, כביש יחסית משופץ ומסודר באמת שאין מפגע של סכנה באזור.

אגב למי ששאל אריאל עדיין לא אונברסיטה.

לחלוטין גזל, אבל זה דבר נידח לעומת מחירי החשמל והמים שמביאים עלינו הוועדים של חברת חשמל, ומקורות,

אבל זה כבר דיון לאוף-טופיק,

בנוגע למצלמות, יבוא יום שמישהו ישחית אותם באופן כזה שהן יהיו טובות רק לסוחרי ברזל,

GMC Cannon-ball going like a train, all down"

the 40 in the driving rain" (Mark Knopfler)...GM TRUCK

8)RIDE ON: GMC SIERRA K2500 4X4 1987 - RAT-TRUCK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהוא אמר;

בקצב שהמשטרה בעצמה פירסמה, מדובר כיום על למעלה מ- 60 מצלמות (רובן מבצעיות), וזה אומר הכנסה שמתחילה להגיע למאות מיליוני ש"ח בשנה (החישוב נעשה כבר בעבר ופורסם גם על ידי, אין טעם להציג את המספרים שוב). רק בשלושת השבועות האחרונים הותקנו למעלה מ- 12 מצלמות חדשות...

זאת-אומרת - אני לא טוב במספרים - אלפי נהגים שפשוט הושחלו - מאחור.

אותם אלפי אזרחים נורמטיבים, כנראה יותר זהירים מאשר אותם חולמנים ב-83 קמ"ש, בעדיפות לאמצעי אחרי שהורדו בכוח מהשמאלי.

אסור לשתוק. צריך לכל הפחות להפגין בעד חקיקה מחודשת לנושא, כמו שהאופנוענים הפגינו ויודעים עדיין להפגין.

שאני חושב על זה, קארזפורום זה לא רק פורום רכב מצליח מאוד, אלא קולקטיב שבקלות מקים מפלגה בתוכו, וזוכה לקולות בציבור.

כמה משתמשים יש באתר?

תארו לכם שנוכל לעשות "מהפכה חדשה בתחבורה", ע"ע ישראל כץ, שר התחבורה לשעבר שחולל פה מהפכות של ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין גם מה הבעיה לנהוג ב 140 קמ"ש ובעצם ב 431, וב 6 יש קטעים ארוכים שוממים שניתן גם לנהוג

ללא חשש במהירות המקסמילית של הרכב.

דווקא הגרמנים המרובעים הייקים, פחות שמרנים מהראש המינסטרייאלי הישראלי הדפוק.

יש חלקים בכביש-6 שיש שוטרים עם ממל"ז ועם דבורות.

סעו בזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טפיי ס***, עוד מעט יתחילו גם לשים מצלמות לכיוון של אריאל (כביש עם 4 נתיבים וגדר הפרדה בנויה) שרוב התנועה זורמת שם על 130 בשקט...

בגדול, אין מה לעשות צריך להתרגל לנסוע על 100/110 (מי שיש לו בקרת שיוט בכלל הרוויח) או פשוט להפעיל WAZE קבוע, אחרת ה 8 נק' +750 שקלים יהיו קרובים מתמיד.

את דעתי האישית על המצלמות כבר נתתי אין ספור פעמים אז אני לא מתכוון לחזור על כל נושא ההיגיון / מסחטת הכספים, כמו שאמרו לפני הכל ידוע, המשטרה יודעת / הממשלה יודעת, הכל עניין של $.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טפיי ס***, עוד מעט יתחילו גם לשים מצלמות לכיוון של אריאל (כביש עם 4 נתיבים וגדר הפרדה בנויה) שרוב התנועה זורמת שם על 130 בשקט...

בגדול, אין מה לעשות צריך להתרגל לנסוע על 100/110 (מי שיש לו בקרת שיוט בכלל הרוויח) או פשוט להפעיל WAZE קבוע, אחרת ה 8 נק' +750 שקלים יהיו קרובים מתמיד.

את דעתי האישית על המצלמות כבר נתתי אין ספור פעמים אז אני לא מתכוון לחזור על כל נושא ההיגיון / מסחטת הכספים, כמו שאמרו לפני הכל ידוע, המשטרה יודעת / הממשלה יודעת, הכל עניין של $.

צודק מאד לצערי.

כניראה כך המשטרה ממנת את ה"גיפים" החדשים שלה שנועדו להיות רכבי פוזה של השוטרים כי יכולת שטח אמיתית אין להם, נתוני פתיחה טובים במהירות אין להם אז מה שאר - פוזה ואנו משלמים על זה בעקיפין עם המצלמות.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהירות לא גורמת באופן ישיר לתאונות נקודה.

מה שכן גורם לתאונות, זה הפרש בין מהירויות, ואי שמירת מרחק, בנוסף על עקיפה מימין.

דעתי היא שרכב שנוסע במהירות 140 קמ"ש הסיכוי שלו לעבור תאונה הוא יותר נמוך. מה ההסבר? ובכן, 100 קמ"ש היא מהירות משעממת למדי. אין שום בעיה להתעסק עם הטלפון, רדיו, מזגן וכו'. ב 140 נהג ממוצע לא יעז להוריד את העיניים מהכביש, צריך להיות בריכוז גבוה למדי בשביל זה.

המדינה טוענת באופן גורף כי "מהירות הורגת", כאילו שברגע שמגיעים למהירות מסויימת - פשוט אוטומטית מתים.

אם הייתי בעל תפקיד הייתי אוטומטית מעלה את המהירות בלפחות 10 קמ"ש אם לא יותר, מסווג נתיבים לפי מהירות מותרת (כלומר, נתיב ימני - 60-130, נתיב מרכזי - 100-120, נתיב שמאלי - 120-130). מי שנוהג באחד הנתיבים השמאליים במהירות שאיננה בטווח המותר - ייקנס, בגלל שלמעשה הוא עודד עקיפה מימין. קנסות בנוגע לאי שמירת מרחק הם מעט בעיתיים בגלל שזה מאוד סובייקטיבי.

תיקנתי לך את השורה הראשונה (מודגש).

מה שסימנתי באדום, זו סתירה בדברים שלך: מצד אחד אתה אומר שהפרש בין מהירויות גורם לתאונות, ומצד שני אתה מציע שרכב אחד ייסע במהירות 120 קמ"ש, ומימינו ייסע מישהו במהירות של 60 קמ"ש, לי זה לא נראה חכם במיוחד.

מה יקרה כאשר בימני הזה משאית אחת נוסעת 63, ואחרת 60? זו שנוסעת 63 כמובן תרצה לעקוף, ואז היא תכנס לנתיב שנוסעות בו מכוניות במהירות כפולה משלה (ואף יותר, כי לא כולם יצייתו ל-120), וזה עלול להיגמר באסון.

הרעיון שלך הוא הגיוני, אבל קשה מאוד ליישום בארץ בגלל כמה סיבות לדעתי: דבר ראשון זה שיש אחוז לא גדול מהנהגים בארץ, שגורם לרוב הנורמטיבי להיראות רע (האחוז הזה הוא "הנהג הישראלי", וחוסר התרבות שלו), ובגלל הקומץ הזה (שנמצאים בכלים שונים ומגוונים), הרעיון שלך לא יתאפשר. דבר נוסף הוא: הרעיון מצריך אכיפה מאוד נוקשה, וזה משהו שאין אצלנו, אם תהיה אכיפה נוקשה, אז הקומץ הזה ידוכא מאוד, ואז אולי שיפור יתאפשר.

בסופו של דבר, זה צריך להיות שילוב של חקיקה, סתם לדוגמה, בכביש מהיר, לרכבים כבדים אסור להיות בשמאלי מבין 3 נתיביo; שיפור תשתיות: הרחבת כבישים, גדרות בטיחות, וכדומה; וכמובן הגברת האכיפה, שתעיף את כל הלא מאותתים, ולא עוצרים בעצור מהכביש, וכמובן תאפשר נסיעה נעימה לכל הנהגים הנורמליים. (אם עכשיו תגיד לי מותר לנסוע עד 180 בשמאלי בכביש 6 בקטע בעל 3 נתיבים, ומי שיגיע ל181 יחטוף קנס באימא של החיים שלו, אני קונה את זה עכשיו).

כל מה שכתבתי פה, מבחינתי, הוא בגדר אוטופיה בלבד. אני אשתדל לא לגעת יותר מדי בפוליטיקה, אבל באופן כללי זה מצריך ממשלה שתבין את החשיבות, ותיתן לשר התחבורה, אחד שירצה להרים את הכפפה, את הכלים הדרושים לו לעשות את השינוי הזה. זה גם מצריך סבלנות מצידם של תושבי המדינה, שכן שינוי כזה, עלול לגרום לקשיים כלכליים: מאיפה תממן עוד שוטרים? איך תבנה כבישים? וכו'...

בקיצור, זו פעולה מאוד מורכבת, אבל לדעתי אפשרית, באם תיעשה בהדרגתיות. השאלה היא: מתי יהיה מישהו שירים את הכפפה?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצלמה עובדת בשילוב עם שני פסי ברזל לאורך הכביש. ברגע שאתה עובר את הפס הראשון היא מתחילה לצלם, וברגע שעברת את הפס השני היא מפסיקה לצלם. בין הפסים יש מרחק ידוע מראש (למשל, מטר אחד), והמצלמה מחשבת מה פרק הזמן שלקח לך להגיע מנקודה X לנקודה Y. קשה לי להאמין שאם תיסע על 120 קמ"ש תקבל דו"ח, אבל מה שכן, זה תלוי בכביש. אם זה כביש של 90 - אולי. אם 100 - לא כ"כ בטוח.

נ.ב

אל תנסה להאיץ כמו מטורף לפני המצלמה כדי שהיא לא תספיק "לקלוט" אותך. זה יעבוד אולי אם תשב בויירון במהירות של 400 קמ"ש.

וניקו - רשמתי 60 פשוט כי זאת המהירות המינימלית ע"מ לעלות על כביש מהיר. אני לא מצפה מאף אחד לנסוע ככה ממילא. מה שכן, אולי יותר נכון באמת להגביל את הימני למהירות מירבית זהה למהירות המינימלית בנתיב השמאלי לו. בכל מקרה, פרטים טכניים כאלה הם לא רלוונטיים. קודם שיהיה לנו שר תחבורה חולה הגה ואח"כ נדבר :-P.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וניקו - רשמתי 60 פשוט כי זאת המהירות המינימלית ע"מ לעלות על כביש מהיר. אני לא מצפה מאף אחד לנסוע ככה ממילא. מה שכן, אולי יותר נכון באמת להגביל את הימני למהירות מירבית זהה למהירות המינימלית בנתיב השמאלי לו. בכל מקרה, פרטים טכניים כאלה הם לא רלוונטיים. קודם שיהיה לנו שר תחבורה חולה הגה ואח"כ נדבר :-P.

הלוואי וזה היה תלוי רק בשר תחבורה נורמלי ,לצערי זה תלוי בעוד הרבה גורמים :-(

אגב, המהירות המינימלית בכביש מהיר היא 55 לדעתי :lol:

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...