Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפה של סקודה יטי מקולקלת (או שלא?) במשפחתית קומפקטית ידנית

RS
שימו לב! השרשור הזה בן 2124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אדי, מייחסים חשיבות לגרעין המשפחתי כי אוראל בעצמו רשם שהרכב הולך להישאר אצל אימו אחרי שיעזוב את הארץ. (זה לא שמישהו פה המציא את זה..)

זה חלק נכבד מהשיקולים ברכישת רכב חדש, הלא כן?

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 319
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה זה פורום רכב או פורום פולניות זקנות?

מה אכפת לכם מהמבנה המשפחתי שלו או מההחלטות שלו על מתי לעזוב את הארץ או אם מתאים לאמא שלו ידני או באיזה רכבים הוא עושה נסיעות מבחן?

חבל שאי אפשר להעביר מבטא דרך המקלדת, אני בטוח שהוא היא פולני למהדרין לחלק גדול מהמגיבים(ות) בשרשור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא פולנית, הוא בא לכאן בכדי להתיעץ והוא בעצמו נידב פרטים שככל הנראה נראים לו חשובים, אחרת הוא לא היה מציין אותם.

אז אם אמא שלו/ שלך נהנות לנהוג ב OPC אז תפאדאלו, אנחנו הפולניות ידועות כמפרגנות אבל כיאה לפולניה אמיתית, אני סקפטית.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי היבואן, לדעתי אתה הבאת זאת על עצמך. אני זוכר את ההשמצות הדומות על אותו יבואן בדיוק, כשהיה לכם את הפאביה. בסוף הסכמתם לקבל פיצוי כלשהו ולקנות שוב מאותו יבואן, אז באמת שלא מפתיע אותי כל הסיפור עכשיו.. מה שמדהים אותי שבין שני הסיפורים שגרמו לך להשמיץ את צ'מפיון המלצת על הרכבים שלהם בלהט אדיר, כאילו שום דבר לא קרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול הגיע אלינו עידן ו' עם הסיוויק הידנית (תודה רבה, חבר יקר 8)).

לטובה:

- מושבים נוחים ותומכים.

- תיבת הילוכים מצויינת וקלאץ' נוח וקל מאוד לתפעול.

- נוחות נסיעה נוחה ונעימה.

- מנוע מגיב נהדר אחרי 5000 סל"ד, משם מושך עד למנתק (אי שם לקראת 8000 סל"ד) בנחישות מדליקה.

- START & STOP שעובד די נעים. הכיבוי כמעט ולא מורגש ורק בהנעה נשמע בעיקר צליל ההנעה.

- מהקצת שכן איתגרנו אותה, היא הרגישה די נעימה ונחמדה לנהיגה שהיא יותר אגרסיבית מהממוצעת.

לרעה:

- צפופה למדי, בעיקר מקדימה ("תודות" לדשבורד העמוק שגוזל המון מקום בתא הנוסעים).

- לא נשמעו זמזומים או ציוצים שהם (אחרי 16.5K של רכב ההדגמה), אך החלק התחתון של הקונסולה עושה שימוש בחומרים קשים וזולים למגע ולמראה.

- המנוע אנמי לחלוטין עד 4000-5000 סל"ד. מרגיש חלש ועצלן מאוד ביחס ל-1.2TSI. גם הצליל שלו חסר ריגוש לחלוטין.

- VSA נכנסת לפעולה מוקדם מידי. למעשה, קשה מאוד להגיע למצב בו היא לא נכנסת לפעולה. מרגישה יותר מידי מגוננת והיסטרית.

- הבלמים הרגישו עייפים ונרפים. במהירות עירונית - הייתה נשיכה ראשונית מורגשת. במהירות ביניערונית - הרגשו מותשים מידי. יתכן והגיע זמנם (יחד עם הצמיגים הקידמיים שמצבם היה סביר בלבד).

- החלון האחורי פשוט נוראי. צריך לחסל את היפני האידיוט שהחליט שחלוקת החלון לשניים נוחה. גם ב-CRZ זה הציק לי.

לסיכום, מאוד הופתענו - לטובה. היא נוחה, נעימה ומאוד שקטה. נוח ונעים לנהוג בה. תא המטען בהחלט נאה. יש מי שיגיד שהיא נאה ויש שיחלקו על זאת - אני עוד לא החלטתי באיזה צד אני בדיוק. לבינתיים אתפוס את מקום הניטרלי - לא מסובבת ראש ולא כעורה ברמת הקאה.

אחריה חזרנו אל היטי, שם הובן לאימי בדיוק מה הפערים בין המנועים - לשימוש יום יומי בסל"ד נמוך - היטי פשוט מרגישה חזקה ובשרנית בתגובות מול הסיוויק הכל כך מתה ואנמית שם. גם עם 200+ ק"ג יותר, היא מאיצה חזק יותר (מקום / עמידה) מהסיוויק חובבת הסל"ד הגבוה. בסל"ד גבוה הדברים משתנים, שם הסיוויק מקבלת חיזוק מהותי - והיטי מסיימת את רצועת הכוח שלה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו והשאלה האם לאמא שלך הביצועים בסל"ד נמוך בכלל קריטיים. נשמע דווקא כרכב שיתאים לה, חוץ מהחלון האחורי, רק בתוספת גיר אוטומטי. :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי איך אתה מתכוון להיפטר מרכב עם בעיה מהותית (לדבריך) .

מי יקח אותו ממך במצב כזה ? יהיה כאן הפסד של עשרות אלפי שקלים.

אני הייתי זורק אותו לצ'מפיון עד שימצאו את הבעיה, מנסה מוסך אחר וכו' וממשיך איתו לאחר מכן עד תום האחריות לפחות.

אף פעם לא נתתי לרמת השירות של היבואן הזה להשפיע על הבחירה שלי ברכב.

אולי זה כי אני אף פעם לא קונה חדש ותמיד מחוץ לאחריות.

לדעתי, ואני לא בא לעקוץ אלא לומר זאת אובייקטיבית מהצד : אחת הבעיות שלכם היא שאתם בהתעסקות תמידית בהחלפת רכב, ההורים שלך מחליפים רכב כל שנה בערך מסיבות כאלה ואחרות (חלקן אופורטוניזם ומציאת קונה לרכב הקודם דרך הפורום שיאפשר שדרוג בלי תוספת כסף וכו' ) .

עד שמתייצבים עם רכב, מיד מוכרים אותו ושוב טורפים את הקלפים.

יש לכם רכב טוב - תישארו איתו 3-4 שנים. להחליף גרב אחת בגרב זהה נראה לי מיותר ומתיש.

דווקא כן הייתי ממליץ לך לעבור לאחת הבכירות יותר בקבוצה, שם ההקפדה על פרטים ואיכות גבוהה יותר.

עם כל הכבוד לסקודה (וגם סיאט), הדברים הקטנים שם לא מושלמים ולא יהיו מושלמים, וזה מה שמחרפן חובבי רכב כמונו.

ועדיין אני שואל את עצמי - איך אפשר לעבור ממצב של הערצה עיוורת חסרת פרופורציה ליצרן ולרכבי מיני/משפחתיים סטנדרטיים בלי ערך מוסף , למצב של שנאה מוחלטת? נראה לי מוזר.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, ממש לא שונאים את הרכב / מותג. ההפך, שוקלים לייבא מגרמניה יטי מאובזרת. אנחנו מאוד אוהבים את היטי (ואת המותג), רק לא אוהבים את היבואן שמנהל אותו - בצורה חאפרית, עם שירות מחריד ומתחת לכל ביקורת.

ו-Arco, דווקא הסיוויק אופציה מאוד נחמדה (הידנית). כפי שאמרתי - אוט' לא בא בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, ממש לא שונאים את הרכב / מותג. ההפך, שוקלים לייבא מגרמניה יטי מאובזרת. אנחנו מאוד אוהבים את היטי (ואת המותג), רק לא אוהבים את היבואן שמנהל אותו - בצורה חאפרית, עם שירות מחריד ומתחת לכל ביקורת.

ו-Arco, דווקא הסיוויק אופציה מאוד נחמדה (הידנית). כפי שאמרתי - אוט' לא בא בחשבון.

נסיגה מתוחכמת?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יעזור לייבא יטי?:?

היצרן מבחינתך בסדר? - קנה רכב בארץ.

אבל אתה הרי מתלונן על היבואן!

מי ייטפל בייטי הזאת שתיבא מגרמניה?

מכונאים מגרמניה שיטוסו לפה לעשות טיפול עשר? :shock:

בקיצור, התחלתי לאבד אותך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין נסיגה מתוחכמת. לא כתבתי כאן שאנחנו שונאים את הרכב או המותג - כתבתי שיש לי בעיות קשות עם התנהלות היבואן בעת בעיות.

עד ליצירת התקלה, היינו מאוד מרוצים מהרכב ולא הייתה מחשבה על מכירה (רק למטרת שדרוג ל-1.8TSI). כרגע יש תקלות שנגמרו על ידי מוסכי היבואן, יש בעיות ואין פתרונות. הרכב נכנס למוסך - נאמר לנו שהכל בסדר - שבועיים לאחר מכן, שוב חוזרים לאותו הסרט המוכר.

יניב, לגבי רעיון היבוא - אקבל רכב מאובזר מהותית - באותו המחיר (נבדק). לא אצטרך להתחייב למוסכי היבואן, אגש לרון (למשל). כרגע הם מחייבים אותי לטפל ולגשת אך ורק למוסכי היבואן המורשים. אם אחרוג מכך, האחריות תבוטל לאלתר, ככה יהיה להם פתח לבריחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תקנה כאן אתה לא חייב לטפל במוסכי היבואן...

זו דרך ילדותית כביכול לנקום ביבואן ולא לקנות ממנו יותר..

גם אני בחנתי בזמנו ייבוא GTI מהדורה מוגבלת שאין בארץ. אז הייתי מקבל קצת יותר איבזור וכוח אבל ים של כאב ראש בכל מה שקשור לייבוא של הרכב.

לדעתי אתה צריך לפתור את הבעיה במסגרת האחריות, גם אם זה אומר ללכת למוסך אחר של סקודה בארץ

ולאחר מכן להתחיל לטפל מחוץ לחברה.

אישית הכי קרוב שהרכב שלי התקרב לצ'מפיון הוא לצורך צילום התמונה מצד ימין... :)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי הסוף היה ידוע די מזמן:

משום מה, בנית לעצמך ציפיות לא סבירות בגלל שלכאורה הבאת להם עוד קליינטים וכי אתה קליינט קבוע. לטעמך זה יצר לך זכויות מיוחדות. אחרת לא היית מציין זאת.

נראה שנפלת קורבן גם לציפיות שאתה יצרת.

אם יש להם מכונית שמוצאת חן בעיניך ואתה לא רוכש אותה כי אתה מעניש אותם, הרי שאתה המפסיד.

מעניין - איזה מכונית של צ'מפיון הייתה מעניינת אותך, אלמלא האנטיגוניזם?

כמו שנאמר מעלי...יבוא אישי, במיוחד של מכונית כזאת...לא ממש הגיוני.

תרגיש בנוח לעשות את הדבר הנכון.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תקנה כאן אתה לא חייב לטפל במוסכי היבואן...

זו דרך ילדותית כביכול לנקום ביבואן ולא לקנות ממנו יותר..

גם אני בחנתי בזמנו ייבוא GTI מהדורה מוגבלת שאין בארץ. אז הייתי מקבל קצת יותר איבזור וכוח אבל ים של כאב ראש בכל מה שקשור לייבוא של הרכב.

לדעתי אתה צריך לפתור את הבעיה במסגרת האחריות, גם אם זה אומר ללכת למוסך אחר של סקודה בארץ

ולאחר מכן להתחיל לטפל מחוץ לחברה.

אישית הכי קרוב שהרכב שלי התקרב לצ'מפיון הוא לצורך צילום התמונה מצד ימין... :)

כפי שציינתי, כרגע הם כובלים אותי לטפל אך ורק במוסכי היבואן על מנת לשמר את האחריות על הרכב.

עברתי למוסך אחר ("קרני אור") - לבינתיים בסדר. סידרו בעיה אחת ונראה אם תשוב (היו כנים ואמרו שכנראה שכן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...