Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר ק"מ שונה במילוי דלק

meteor
שימו לב! השרשור הזה בן 4151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במחשב של הרכב שלי יש אפשרות לראות כמה ק"מ נשאר לנסוע ברכב עד שהדלק נגמר. עד עכשיו, כאשר מילאתי מיכל מלא, מספר הק"מ שהרכב היה מראה עם מיכל מלא היה בערך קבוע. היום, לאחר המילוי, אני רואה פתאום מספר ק"מ הרבה יותר קטן ממה שהיה עד עכשיו. אציין, שכאשר אני ממלא מיכל מלא, אני מחכה רק עד שהקפיץ של המשפך קופץ ולא ממשיך למלות ידני.

מה לדעתכם קרה הפעם? יש לי השערה יחידה, שעד עכשיו צינור המתכת של המשפך שאיתו מילאתי היה קצר יותר והפעם הוא היה ארוך יותר ולכן קפץ מוקדם יותר. מה דעתכם? מדובר ברכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב מראה את כמות הק"מ שנשארה בהתאם לסגנון הנהיגה הנוכחי. אם תתדלק אחרי שנסעת 90 קמ"ש בכביש המהיר, הוא עשוי להראות שיש לך נניח 800 ק"מ על המיכל. אם תדלק אחרי נסיעה פקוקה בגוש-דן, הוא יראה גם 300.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק שבשעעה לפני התדלוק נסעת בעליה או עמדת בפקק כדי שמחשב הדרך יעריך שנותרו לך פחות קילומטרים - כיון שהוא "הבין" שהצריכה שלך מוגברת. מלא לאחר נסיעה לילית מחיפה לאשקלון ותגלה שהמחשב יכפיל את התחזית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאין מה לדאוג, גם בקליאו שלי זה ככה.

היום נסעתי מחוץ לעיר, המחשב הראה שהמרחק שנותר על חצי מיכל הוא משהו כמו 470 ק"מ, בעיר פתאום הוא מראה 370 ק"מ או משהו בסגנון הזה, ככה זה, בעיר הרכב נמצא בהאצות תכופות ונשנות, בעוד מחוץ לעיר הוא נוסע במהירות קבועה, מה שנקרא גם שיוט וחוסך בדלק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאין מה לדאוג, גם בקליאו שלי זה ככה.

היום נסעתי מחוץ לעיר, המחשב הראה שהמרחק שנותר על חצי מיכל הוא משהו כמו 470 ק"מ, בעיר פתאום הוא מראה 370 ק"מ או משהו בסגנון הזה, ככה זה, בעיר הרכב נמצא בהאצות תכופות ונשנות, בעוד מחוץ לעיר הוא נוסע במהירות קבועה, מה שנקרא גם שיוט וחוסך בדלק.

אבל אצלי זה לא קורה באמצע הנסיעה. לא שיש מספר ק"מ מסוים בנסיעה ואז פתאום זה קופץ למספר אחר. אצלי זה מתחיל ממיכל דלק מלא עם מספר מסוים של ק"מ ויורד משם. שמתי לב לעניין רק כאשר מילאתי היום עוד פעם מיכל מלא ופתאום מראה לי 200 ק"מ פחות ממה שבדרך כלל לאחר מילוי מיכל מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כי כנראה סגנון הנסיעות שלך מאוד קבוע או ההפרש בין נסיעה עירונית לבינעירונית אצלך לא מאוד גדול.

למשל, הייתי בספרד עם סיאט אקסאו דיזל שכורה וכשקיבלתי אותה המד הראה עוד 1080 ק"מ (מיכל מלא). אחרי הסתובבות נוספת בתוך העיר זה ירד ל-1020. יצאתי מהעיר ונסעתי 80 ק"מ בבינעירוני ופתאום הק"מ התחילו לעלות - עד ל-1200 ק"מ. כך, באותה צורה, כל כניסה לעיר הפילה את המד וכל יציאה מהעיר העלתה אותו בחזרה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אצלי העניין קרה רק לאחר מילוי מלא של מיכל דלק, לא בזמן נסיעה כמו שאתם מסבירים. ז"א תדלקתי את הרכב, הפעלתי אותו וראיתי את הנתונים. לא נסעתי עדיין. אני עדיין לא הבנתי למה המחשב מראה לי כמות קטנה יותר מהרגיל של ק"מ שנשארו, אם במיכל יש אותו מספר ליטרים כמו תמיד. הרי כשממלאים את הרכב הוא כבוי ועומד, אז איך המחשב מראה מספרים שונים כל פעם מיד לאחר התדלוק? מה שאתם מסבירים זה שהמחשב מזהה את סגנון הנסיעה במהלך הנסיעה ורק אז מתחיל לשנות נתונים. אבל אני רוצה להבין מקרה שלי - האם המחשב שומר נתונים של הנסיעה שלי לפני התדלוק ועל פיה מראה לי נתונים לאחר התדלוק? זה העניין? אם כן, אז למה בכל זאת, עם אותה כמות של דלק כמו תמיד מיד לאחר התדלוק, המחשב מראה מספר נמוך יותר?

מקווה שהבנתם אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנו וזה כמו שאמרנו. הכל בסדר.

רוצה להיות בטוח? סע כרגיל, תדלק ובדוק אם צריכת הדלק שלך השתנתה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לדברים שנכתבו הדלק מתפשט ומתכווץ בהתאם לטמפרטורה החיצונית

תהיה רציני. השינוי הוא 0.1% למעלה בערך. גם אם יש הפרש של 20 מעלות בין היום ללילה, מדובר על 2% בלבד שהשפעתם על ממוצע הצריכה זניחה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך, באותה צורה, כל כניסה לעיר הפילה את המד וכל יציאה מהעיר העלתה אותו בחזרה.

כלומר כשנדלקה לך הנורה כל מה שהיה צריך לעשות כדי לקבל מיכל דלק מלא הוא נסיעה של שעה מחוץ לעיר? :lol:

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...