Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה ברכב (מנוע כבה באמצע נסיעה. שברולט אימפלה 3.8 2001)

shirr
שימו לב! השרשור הזה בן 1189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכול חברי הפורום.

אני חדשה פה.

רציתי בבקשה להתייעץ לפני שאני הולכת למוסך: הרכב אתמול באמצע נסיעה כבה לי, לא התריע, לא כלום. החום של המנוע תקין, הטורים כמו שעון עומדים.

פתאום היום שוב אותה בעיה. אני כבר לא נוסעת על האוטו, אני מפחדת. מישהו יכול לכוון, להגיד לי ממה זה נובע? אחרי שהואטו כבה, אני הנעתי אותו ונסעתי רגיל. לא נדלקה שום נורה באוטו.

דגם הרכב שברולט אימפלה שנת 2001 .3.8

***עריכת הנהלה:

ברוכה הבאה לפורום!

אנו מקפידים כאן עם מספר כללים בסיסיים, אותם תוכלי לקרוא בשירשור דביק בראש הפורום.

כותרת ההודעה שלך נערכה בהתאם לכללים (תאור הבעיה + דגם הרכב), ונוספו סימני פיסוק שהיו חסרים.

אבקש להקפיד להבא, ומקווה שהבעיה ברכבך תתוקן במהרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי שלום לך.

הרכב עבר טיפול לא מזמן.טיפול 10 הכול תקין באוטו

זה היה בתוך העיר לא נסיעה מאומצת. זה רק מאתמול התחיל האופציה לקחת את הרכב לבדיקה ממוחשבת?:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שלום לך.

הרכב עבר טיפול לא מזמן.טיפול 10 הכול תקין באוטו

זה היה בתוך העיר לא נסיעה מאומצת. זה רק מאתמול התחיל האופציה לקחת את הרכב לבדיקה ממוחשבת?:-(

מאיזה אזור את?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה אני צריכה את העזרה שלכם!!

בהקשר למה שרשמתי התקלה ברכב לא תוקנה הרכב היה ב2 מכוני בדיקה ויצא שתקין כרגע חבר שלי נוסע על האוטו מה אתם ממליצים לי לעשות, למי לפנות ומה לעשות?האוטו נוסע טוב ומתכבה בלי שום סיבה אני חייבת עזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה אני צריכה את העזרה שלכם!!

בהקשר למה שרשמתי התקלה ברכב לא תוקנה הרכב היה ב2 מכוני בדיקה ויצא שתקין כרגע חבר שלי נוסע על האוטו מה אתם ממליצים לי לעשות, למי לפנות ומה לעשות?האוטו נוסע טוב ומתכבה בלי שום סיבה אני חייבת עזרה.

אני שאלתי אתך בעבר, מאיזה אזור את?

אם את מאזור הצפון אני אוכל להפנות אותך למישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי את הרכב אבל לפי התאור זה נשמע לי כמו בעיית חשמל מוזרה. אם כל המערכות תקינות ואין נורות אזהרה למיניהן, בעיית חשמל נשמעת לי הכי הגיונית. קודם כל בלי קשר תגידי לחבר (או למישהו אחר שקצת מבין) לבדוק את החיבורים של המצבר, לבדוק אם המינוס רופף. אצלי (אימפלה 2005) הייתה בהתחלה בעיה כזו בהנעה לפעמים שהרכב כאילו היה מנותק לגמריי וזה התברר כמינוס שהיה רופף. לא קרה לי כיבוי באמצע נסיעה אבל לכי תדעי.

חוץ מזה אני גם מציע ריקון קבלים, להזיק זה לא יכול ורק יעשה איפוס למערכות מסויימות (למשל מצערת, לא רציני), אצלי ברכב הייתה פעם גם בעיה של ניתוק הנעה בגלל מערכת ה Antilock וריקון קבלים פתר את הבעיה. עושים את זה ע"י ניתוק של הפלוס מהמצבר (לוודא שיודעים לעשות את זה, אחרת לא לגעת!) ואז מקצרים בין הפלוס (שנמצא באויר כן!) למינוס בעזרת מברג או כל מתכת אחרת ומחזיקים ככה למשך 2 דקות או משהו כזה (אני בטוח שזמן הריקון הרבה יותר מהיר אבל ליתר ביטחון). מה שזה עושה, באין מקור מתח וקצר במעגל, הקבלים הפנימיים ירוקנו את כל המטען שלהם שיכול להיות שהצטבר בהם במשך הזמן.

אני מציע את הצעדים האלו שיכול להיות שיפתרו את הבעיה לפני שאתם פונים למוסך "מומחה" או משהו כזה כי שם יכול להיות שגם לא יידעו מה הבעיה אבל סתם יגידו לכם להחליף איזה חלק יקר (מחשב בודי למשל עולה לי בראש).

אם 2 אלה לא יעזרו, אני מציע לפנות למוסך. "עידן הרכב" בעמק שרה יוכל אולי לעזור אם מדובר בבעיה מכאנית, לא כל-כך זול אבל ממה שאני יודע מאוד מקצועי ומכיר את הרכב. אם הבעיה היא חשמלית יש את "חשמל משה" שנמצא מול אוטוטופ גם כן בעמק שרה, מקצועי בטיפול בבעיות חשמל למיניהן ובעל הבית משה בן אדם נחמד ואמין מאוד.

יש לי בבית תוכנה מדיסק של טכנאים של GM עם כל הרכבים וכל החלקים למיניהן, כולל איתור בעיות ופתרונות אפשריים. אני אבדוק לגבי אימפלה 2001 3800, מנוע מתכבה באמצע נסיעה. אם אני אמצא משהו אני אכתוב כאן.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו שעולה לי בראש. בזמנו כשחיפשתי פיתרון לבעית ה Antilock קראתי בפורומים בחו"ל שהחוטים בסוויטץ' לפעמים נאכלים עם השנים ויכולים לגרום למתח לא תקין בזמן הנעה ואז לגרום למערכת ה Antilock לנעול את הרכב (זה ננעל ל 10 דקות). פעם קרה לי בנסיעה לאילת שבטעות עם הברך סובבתי את בסוויטץ' באמצע הנסיעה והמנוע כבה. יכול להיות אולי שחוטים אכולים בסוויטץ' יגרמו לבעיה כזו (לפחות אני יודע שהחוטים האלו עושים בעיות עקב בלאי אז אולי שווה לתת לחשמלאי לפתוח את הסוויטץ' ולבדוק).

חוץ מזה יש ברכב קודן? אולי הקודן דפוק וגורם לסגירת משאבת הדלק? לא נשמע לי הגיוני שזה יקרה באמצע נסיעה אבל לא יודע.

את יכולה לפרט האם הכיבוי הוא כיבוי של המנוע בלבד או שמדובר בסגירה חשמלית של כל מערכות הרכב? אולי זה יכול לעזור למצוא אם הבעיה היא חשמלית או שמקורה במקום אחר.

יש לי כבר חשבון בפורום אימפלה בארה"ב אז פתחתי שם דיון עם השאלה לגבי הבעיה שלך. אם יש עוד פרטים שיוכלו לעזור אז אני יכול לכתוב שם. נראה אם מישהו שם יציע רעיון:

http://www.impalaforums.com/chevy-impala-7th-gen-discussion/326881-3-8l-2001-sudden-shutdown.html#post487554

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור ולעניין, זה יכול להיות המון דברים.

אם אין את הידע הטכני עדיף להגיע למוסך מומלץ ובמידת הצורך להשאיר את הרכב שם עד שימצאו את התקלה, כי במקרה שלך (רכב נכבה באמצע הנסיעה) זה לא סתם מעצבן אלא גם מסוכן.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום , בנוסף על מה שנאמר אני מעוניין להוסיף מס' דברים :

-נסיעה ברכב כזה מסוכנת מאוד! מנוע שכבה במהלך נסיעה משאיר את הנהג ללא יכולת לתמרן את ההגה.

-מכיוון שלא עלו על התקלה באמצעות סורק סיכוי גבוה שמדובר במגעים רופפים ולכן אמליץ על מס' דברים:

בדקי את הדקי המצבר המוברגים אל המצבר -אולי יש להחליפם בחדשים

כאשר המנוע עובד נערי מעט את הצמות החשמליות יתכן כי תגלי את מקור הבעיה

כנ"ל לגבי חיווטים בכניסה למחשב ההצתה.

תעדכני לאחר מעשה.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפורום בארה"ב מישהו הציע שיכולה להיות בעיה עם: Crankshaft position sensor שזה בתרגום חופשי חיישן מיקום גל ארכובה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכול חברי הפורום.

אני חדשה פה.

רציתי בבקשה להתייעץ לפני שאני הולכת למוסך: הרכב אתמול באמצע נסיעה כבה לי, לא התריע, לא כלום. החום של המנוע תקין, הטורים כמו שעון עומדים.

פתאום היום שוב אותה בעיה. אני כבר לא נוסעת על האוטו, אני מפחדת. מישהו יכול לכוון, להגיד לי ממה זה נובע? אחרי שהואטו כבה, אני הנעתי אותו ונסעתי רגיל. לא נדלקה שום נורה באוטו.

דגם הרכב שברולט אימפלה שנת 2001 .3.8

היי,

את צריכה לגשת למוסך

יכול להיות כל מיני דברים וזה לא מקצועי להתחיל לנחש,

יש לבדוק באופן מקצועי ולתקן בהתאם לממצאים.

אם תרצי אוכל לתאם לך בדיקה למוסך מורשה לאיתור הבעיה,

גיא משברולט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...