Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט התל- אופן מושבת בכיפור. מחשבות?

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 4625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4130558,00.html

אני היחיד פה שזה לא ממש מפריע לו?

בדרך כלל אני נגד החלטות מבוססות על דת ועל כפייה, אבל לי זה נראה דווקא בסדר שלא ישימו אנשים לעבוד ביום כיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני היחיד פה שזה לא ממש מפריע לו?

לא(5)

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלילי בזנ"ט.

"לאור העובדה שהפעלת מערך השכרת האופניים מצריכה העסקת מוקדנים ". סביר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחילוני גמור אני תומך בהחלטה.

מדובר בשירות פומבי ולא יקרה כלום אם יתחשבו קצת ברגשות שומרי המסורת. להשאיר אותו פועל זה כמו להשאיר פיצוציה פתוחה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא ממש נגד דברים כאלה.

למה שמישהו יחליט עבורי מה אני רוצה או לא רוצה לעשות ביום כיפור?

אני אישית לא גר בתל אביב, אז זה לא פוגע בי אישית, וגם ככה הייתי רוכב על האופניים שלי אם הייתי רוצה, אבל זאת לא הנקודה.

איש איש באמונתו יחייה, אני לא ארכב דרך שכונה דתית דווקא כדי להציק להם, אבל אם בא לי לעשות רכיבה ליד הים, או לא משנה איפה, למה אני צריך לוותר על מה שבא לי לעשות? מה איכפת להם? זה כפייה חד משמעית, לא יכול לראות את זה בצורה אחרת.

ולגבי המוקדנים, חבר שלי עובד במוקד שמטפל בתקלות, במקרה אתמול הוא דיבר איתי על זה שהרבה אש מכוונת אליהם לגבי זה שבכיפור השירות סגור, והוא אמר " אני דווא הייתי שמח לעבוד בכיפור, זה 300% תוספת בשכר".

אני מסכים שלא צריך להכריח אף אחד לעבוד ביום כזה, אבל תמיד יהיה מישהו בעבודה שירצה את המשמרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי מה אתה אומר.

אבל למה אני בתור לקוח שמשלם כסף, לא יכול לקבל את השירות, זאת לא זכותי?

אתה רוצה לשמור על מצוות כאלה ואחרות, זכותך, אל תשכור/תחזיר, אבל אני רוצה לשכור, איפה זה פוגע במישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני באופן עקרוני נגד שמירת מצוות. אם אתה חושב שנכון לעשות משהו עשה אותו בגלל שאתה חושב שהוא נכון ולא בגלל שאתה מקבל איזה פרס בעולם הבא.

אין לי בעייה אם ישכירו את האופניים לפני כניסת החג לכל החג (בדומה לוידאומטים) אבל בגלל שההשכרה נעשית בפומבי מן הראוי להתחשב ברגשות השומרים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני באופן עקרוני נגד שמירת מצוות. אם אתה חושב שנכון לעשות משהו עשה אותו בגלל שאתה חושב שהוא נכון ולא בגלל שאתה מקבל איזה פרס בעולם הבא.

אין לי בעייה אם ישכירו את האופניים לפני כניסת החג לכל החג (בדומה לוידאומטים) אבל בגלל שההשכרה נעשית בפומבי מן הראוי להתחשב ברגשות השומרים.

ולמה לא צריך להתחשב ברגשות הלא-שומרים?

מה שאני לא אוהב בכל הסיפור של הדת, שמירת מסורת וכו', הוא שלדעתם יש להם הצדקה מ"למעלה" (שלא נוגעת לי) ולכן בהם צריך להתחשב ובי לא, ואיכשהו זה מחלחל לחילונים.

איזו הצדקה יש להם לרצות להשבית את המערכת? הסיבה היחידה שנראית לעין, היא שהם עושים את זה כי הם יכולים, מעין הפגנת כח שכזו. דת היא בסה"כ שילוב של פוליטיקה ומעשיות.

זה מפריע להם? וזה שהעולם כולו ממשיך להסתובב, גם ביום כיפור, לא מפריע להם באותו אופן? אם זה קרוב אליהם אז זה חילול יום כיפור ואם זה רחוק אז זה לא?

כל קרב הוא קרב אוכל כשאתה קניבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני צם ביום כיפור ואפילו הולך לבית כנסת. זה ממש לא מפריע לי שאנשים נוסעים באופניים ברחובות. להפך, זה מראה שלכולם יש זכות בחירה לחיות לפי ראות עיניהם.

אני לא מכיר את השרות הזה של השכרת אופניים אבל אם כל שאר העסקים והשרותים הפומביים סגורים ביום כיפור מן הראוי שגם הם יתחשבו ויום אחד בשנה לא יעבדו.

אין פה שום עניין של כפייה, מותר לרכב על אופניים, גם ברכב מותר לנסוע. אין חוק נגד זה.

אישית לא כ"כ אכפת לי אבל יש אנשים מאמינים שבאמת נפגעים מזה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין פה הוא עניין של העסקת אנשים ביום כיפור, לא של נסיעה באופניים.

אפילו אני, כאתאיסט די מיליטנטי, מבין שפעם אחת בשנה יש לאנשים אפשרות לנוח ולעשות כל דבר חוץ מלנהוג בתוך הערים (כי מחוץ לעיר אף אחד לא יגיד לך כלום).

לא צריך לדעתי להעסיק אנשים ביום כיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל שאר העסקים והשרותים הפומביים סגורים ביום כיפור מן הראוי שגם הם יתחשבו ויום אחד בשנה לא יעבדו.

מסכים לחלוטין.

הפואנטה אצלי היא פשוטה מאד: אני אוהב חגים. מסיבה אחת פשוטה: יש ח-ו-פ-ש... ולא צריך להכריח אף אחד לעבוד בחופש. יום אחד בשנה שבו לכ-ו-ל-ם יש חופש זה מצב טוב לדעתי ואפילו דיי נחוץ.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שעולה הויכוח הזה אני רואה אנשים שאומרים,כפייה דתית מה אכפת לי בכלל.

אני בעקרון בכלל לא מעוניין להגיב בנושאים כאלה,אבל סתם במקרה קראתי היום בעתון

בישראל קרוב ל 6 מיליון יהודים, 58% אחוז מתוכם מגדירים עצמם כחרדים ,דתיים או מסורתיים.

אז בכל זאת דעתי האישית שאנחנו חיים במדינה יהודית אשר הרוב שלה גם אחרי שנוציא את החרדיים,מחובר למוסרת היהודית.

אז מה הקצת שבקשו?...

דעתי האישית..

Skoda Superb Elegance 1.8 TSI

Alfa Romeo 159 2.4JTDm 20V 200hp

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...