Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעידות בהגה מעל 110 קמ"ש קורולה 97

hercol
שימו לב! השרשור הזה בן 4686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום:

יש בבעלותי רכב מסוג טויוטה קורולה שנת 97 אוטומט, ג'אנט מגנזים(מקורי) צמיגים מידה 175\70\14

כש אני מגיע למהירות של 110 + ההגה ברכב מתחיל לרעוד לי.(ככל שהמהירות עולה כך גם הרעידות עולים)

עד עכשיו רוב הנסיעות שלי היו בעיר לכן זה לא הפריע לי בחודשים האחרונים יוצא לי הרבה לנסות בכביש המהיר והרעידות ממש מפריעות לי בנהיגה.

בעצת חברי פורום (מחיפושים שערכתי) הבנתי שצריך לעשות איזון גלגלים ואכן בוצע לפני חודש, דבר שלא עזר לרעידות.

אתמאל בעצת חבר(שעובד במכון פרונטים) עשיתי איזון דינאמי לגלגלים בפנצ'ריה מוכרת בראשון לציון, אכן נמצא שאחד הג'אנטים מקדימה עקום והוחלף ברזרבי מאותו סוג אך זה גם לא עזר והרעידות ממשיכות.

צמיגים וצלחות בלם+רפידות הוחלפו לפני שנתיים אך הרעידות היו גם לפני וגם אחרי(אז הג'אנט הקדמי לא היה עקום).

יש לכם עוד רעיונות ממה זה יכול לנבוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגה עדיין רועד.

תבדוק אם חסר לך שמן הידראולי (הגה כוח) במיכל שלו.

אם כן זה סימן שיש נזילה ואז כנראה צריך להחליף צינור לחץ שמן או צינור מחזיר שמן.

כמו כן שיבדקו לך גומיות צירייה ( קרובות לגיר ) ומוטות קצה הגה , כנראה יש חופש בבוקסות שלהם.

אפשר לבד אבל רצוי במוסך שאתה מכיר טוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הרמתי את הרכב על ג'ק ובדקתי תפוחי הגה אין חופש, גומיות של הציריות תקינות.

שמן הגה כוח לא חסר .

מחר אני אנסה להחליף את הצמיגים שלי בשל הרכב של חבר שלי ולבדוק אם הרעידות עדיין מופיעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני השקעתי הרבה זמן על פתרון בעיה זהה בקורולה שלי .

הבעיה היא חופש שנוצר בחיבור הציריה לגיר , החופש הזה גורם לויברציות במהירות גבוהה .

האבחון די פשוט , הרם את האוטו על ג'ק ונסה לנדנד את הציריה בחיבור לגיר . הציריה לא אמורה לזוז בכלל , אם יש תזוזה הבעיה כאן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהבעיה היא באיזון גלגלים , בפנצריה מאזנים ולא תמיד ב 100 % .

גם לי היתה בעיה כזו ולאחר שלוש פעמים איזון בפנצ'ריות שונות ניכנסתי למקום יותר מקצועי והיתברר שיש צמיג פגום (הצמיג היה חדש יחסית) צמיג אובלי שהוחלף לאותו דגם חדש וניגמרו הרעידות .

הצמיג הקודם נישלח לחברה לבדיקה ולא חייבו אותי על הצמיג החדש , חויבתי רק על עבודה.

במידה ואתה מהמרכז אני יכול לתת לך טלפון של המקום.

יהיה טוב, רק לא ידוע למי ומתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
גם אני השקעתי הרבה זמן על פתרון בעיה זהה בקורולה שלי .

הבעיה היא חופש שנוצר בחיבור הציריה לגיר , החופש הזה גורם לויברציות במהירות גבוהה .

האבחון די פשוט , הרם את האוטו על ג'ק ונסה לנדנד את הציריה בחיבור לגיר . הציריה לא אמורה לזוז בכלל , אם יש תזוזה הבעיה כאן .

עדכון לגבי המצב:

לאחר בדיקה של הציריות אכן יש חופש בשתי הציריות בחיבור לגיר, לדברי המוסכניק שלי יכול להיות שהחלפת הציריות לא תעזור לרעידות כי יש מצבים שהבעיה בגיר עצמו ורק החלפה או שיפוץ של הגיר יעזור .

יבגני אני אשמח לדעת באיזה צורה הצלחתה לתקן את הרעידות אצלך ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החופש אינו בגיר אלה בציריה עצמה , החלפה / שיפוץ של הציריות יפתרו את הבעיה . לא לגעת בגיר .

פתרתי את הבעיה ע"י החלפת הציריות למשופצות .

לא להתקרב לציריות חדשות תוצרת סין .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היתה בעיה דומה באוטו,האוטו התחיל לרעוד במהירות 100 בערך,הכל התחיל לאחר פירוק הגלגלים. פירקת עוד פעם את הגלגלים וראיתי שחסר תותב פלסטיק קטן באחד הג'אנטים.אמרתי לעצמי בטוח זה לא זה ,אבל למה לא -שווה לנסות.

נסעתי שמתי את התותב הזה ומאז ברוך השם האוטו לא רועד יותר.

לפני שאתה מתחיל להשתגע עם ציריות-תנסה להחליף את כל הגלגלים לאחרים ותבדוק עם זה עוזר.

עדכן אותנו איך נגמר הסיפור,אני מקווה שבסוף תצא בנזק מינימלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...