Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן לתבוע את מכון הבדיקה או את הסוחר?

שימו לב! השרשור הזה בן 4878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

לצערי רכשתי יונדאי אקסנט לפני חודשיים,מסוחר רכב,כמובן שהרכב נלקח לבדיקה("מכון הדרום"), בבדיקה צוין "רעש מהמנוע" ו-"מערכת פליטה רועשת" , לאחר הבדיקה ישבנו במשרד- אני , הסוחר ונציג מכון הבדיקה, מיותר לציין שהסוחר ומנהל מכון הבדיקה ללא צל של ספק מכירים עוד לפני- הם ממוקמים אחד ליד השני ופונים אחד לשני בשמות פרטיים ושאלות בסגנון "מה שלום הילדים?" ,בכל אופן בשיחה עם נציג המכון הובהר לי שהמנוע במצב מעולה!!! ממש במילים האלה! ובנוסף נציג המכון הסביר לי שהרעש מצנרת הפליטה היא כנראה חור באגזוז שעלות תיקונו זניחה!.

לאחר שבוע עם הרכב,נסעתי לתקן את ה"חור באגזוז" , במוסך מורשה , שם התבשרתי שהממיר הקטליטי מת ובנוסף מכיוון שהרכב נסע המון זמן עם ממיר הרוס אז גם החיישן חמצן הלך, עלות התיקון-4200ש"ח! , לאחר עוד שבועיים עם הרכב שמתי לב שחסר מים במיכל ושוב הלכתי למוסך היבואן שם התבשרתי שבלוק המנוע סדוק בגלל אטם דפוק, המכונאי הסביר לי שזה נגרם עקב נסיעה מרובה עם אטם דפוק עלות החלפת ראש מנוע-3500ש"ח!.

מעבר לכל צל של ספק הולכתי שולל!

אך שאלתי היא האם ניתן לעשות משהו בנדון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן לתבוע? כן!!

האן ניתן לזכות בתביעה?? לא ברור!!

בטופס בדיקה רשום לך תקלות גם במנוע וגם במערכת הפליטה.

כך מכוסה המכון , כך מכוסה גם בעל הרכב / הסוחר.

זה שהלכת למכון "קשור" בעייתך.

מה היה מחיר המחירון המשוקלל לעומת המחיר בו רכשת את הרכב?

מה רשם לך הסוחר בהצהרה טופס גילוי נאות כשהוא מכר לך את הרכב?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, לפני תביעה, קצת הגיון.

חיישן חמצן "הלך" בגלל ממיר תקול? מאיפה הביאו את זה?

ממיר חדש וחיישן חדש ב 4200 שח? אולי בחלקים מקוריים, אבל יש פתרונים זולים הרבה יותר וטובים, כך שתוכל לסיים עם התיקון הנל ב 1/4 ממה שדרשו ממך.

לעניין סדק במנוע/ראש מנוע, אולי כדאי לגשת לבדוק במוסך אחר.

בכל אופן, כל מה שאומרים לך בכל מוסך, תעד בצורה של הצעת מחיר לתיקון, ורצוי שיהיה פירוט מדוע בדיוק נדרש התיקון.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב!

לצערי רכשתי יונדאי אקסנט לפני חודשיים,מסוחר רכב,כמובן שהרכב נלקח לבדיקה("מכון הדרום"), בבדיקה צוין "רעש מהמנוע" ו-"מערכת פליטה רועשת" , לאחר הבדיקה ישבנו במשרד- אני , הסוחר ונציג מכון הבדיקה, מיותר לציין שהסוחר ומנהל מכון הבדיקה ללא צל של ספק מכירים עוד לפני- הם ממוקמים אחד ליד השני ופונים אחד לשני בשמות פרטיים ושאלות בסגנון "מה שלום הילדים?" ,בכל אופן בשיחה עם נציג המכון הובהר לי שהמנוע במצב מעולה!!! ממש במילים האלה! ובנוסף נציג המכון הסביר לי שהרעש מצנרת הפליטה היא כנראה חור באגזוז שעלות תיקונו זניחה!.

לאחר שבוע עם הרכב,נסעתי לתקן את ה"חור באגזוז" , במוסך מורשה , שם התבשרתי שהממיר הקטליטי מת ובנוסף מכיוון שהרכב נסע המון זמן עם ממיר הרוס אז גם החיישן חמצן הלך, עלות התיקון-4200ש"ח! , לאחר עוד שבועיים עם הרכב שמתי לב שחסר מים במיכל ושוב הלכתי למוסך היבואן שם התבשרתי שבלוק המנוע סדוק בגלל אטם דפוק, המכונאי הסביר לי שזה נגרם עקב נסיעה מרובה עם אטם דפוק עלות החלפת ראש מנוע-3500ש"ח!.

מעבר לכל צל של ספק הולכתי שולל!

אך שאלתי היא האם ניתן לעשות משהו בנדון?

כסטודנט למשפטים, אנסה לעזור לך להתמקד במספר דברים.

יש לציין שלא מדובר בתחליף לייעוץ משפטי, והשימוש בעצות שלי הן על אחריותך בלבד!

האם מדובר בסוחר מורשה ובאיש מקצוע שהיו מעורבים בדבר? במידה וכן, חלה עליו חובת נאמנות כלפייך והוא היה חייב במסגרת המו"מ איתך להיות גלוי ולספר לך כל פרט רלוונטי שעלול להשפיע על גורל העסקה. משלא גילה זאת, אתה יכול לטעון (ובעיני זו טענה הגיונית מאוד) שהטעו אותך, שכן אם היית יודע את הפרט הזה, היית מתרחק מהעסקה הזו כמו מאש, ושמלכתחילה לא היית מסכים לעסקה הזו אם היית יודע את הפרט הזה. תוכל גם לומר שהוא יכל לצפות מראש את העובדה שהיה צורך בתיקון התקלות שציינת וכן בהוצאה הכספית הכרוכה בכך.

אם לא מדובר בסוחר גם כן אפשר לתבוע באותו כיוון, אך במקרים מסוימים הוא יוכל לטעון שהוא לא בעל מקצוע ולא הבין בזה כל כך, אבל עדיין תוכל לתבוע אותו.

בין השאר תוכל תדרוש פיצויים על הכסף שהוצאת (מקווה ששמרת קבלות, אך גם אם לא תוכל להביא הערכת שמאי).

מקווה שעזרתי, ואשמח אם תומר עוד פרטים כדי שיהיה קל יותר להגן עלייך. בהצלחה! :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומנם לא סטודנט למשפטים ומעולם לא הייתי, אבל אני בספק אם סוחר רכב חייב בנאמנות ללקוח - המקסימום שהוא חייב בו לעניות דעתי הוא תום לב. בנאמנות, שהיא רמה גבוהה יותר מתום לב, חייב אולי מכון הבדיקה. מעבר לזה - כיון שכולנו מכירים את הבדיחה על ההבדל בין תאוריה למציאות - הבעיה הזו איננה שחור/לבן מבחינת החוק היבש, שכן אני משוכנע שמבצע הבדיקה מכוסת"ח לא רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחר חייב ע"פ חוק ב"גילוי נאות".

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחר חייב ע"פ חוק ב"גילוי נאות".

שוב אני אומר-אני לא בא להחליף ייעוץ משפטי

תיארתי לעצמי.

FAZER, ברגע שאתה איש מקצוע כזה או אחר, אתה לא יכול לנהוג כאחד האדם כשאתה מוכר משהו (שכמובן רלוונטי לתפקיד, למשל אוטו במקרה הזה). אתה חייב לגלות כל פרט לאדם שהוא למעשה מוגדר כלקוח שלך (בשונה ממני למשל, שמי שקונה ממני אוטו אינו לקוח שלי, אלא פשוט קונה).

מתוקף תפקידו ומעמדו, חובה עליו לנהוג ביושר, אסור לו אפילו קצת "לסבן" את הלקוח שלו, כי העובדה שהוא איש מקצוע גורמת ללקוח לסמוך עליו ולהאמין לו יותר מאשר לאדם מן השורה לכאורה, מה גם שמדובר באדם שיש לו יתרון מבחינת הנסיון והידע שלו, אז אל לו לנצל את הידע הזה שלו.

לצורך העניין, אם למשל אני מוכר את האוטו, אין עליי בהכרח חובה לגלות פרטים קטנים, דוגמת "פעם נכנסתי בגדר והייתי צריך להחליף חלק כלשהו במנוע". אבל אם אני סוחר רכב, אני חייב לגלות כל פרט שעלול להשפיע על שיקול הדעת של הקונה, גם אם זה כביכול ליפעל לרעתי, ויתרה מזאת-עליו לגלות דברים כאלו מיוזמתו, גם אם הוא לא שואל ומתעניין.

על אחת כמה וכמה במקרה הזה, שהוא ספציפית התייחס לתקלה ואמר שזה לא משהו רציני.

אם אני היית אומר את זה, ייתכן ונטען לטעון שאני אדם פשוט שלא מבין גדול ברכבים, ובאמת לא יכולתי לדעת כמה זה קריטי...

אבל אם אני סוחר, גם אם לא ידעתי, היה עליי לדעת את הפרט הזה.

אני חושב שיש פה קייס טוב לתביעה, ואני אשמח אם הבחור לא יוותר ויתבע את הבן אדם, ואני לא אהיה מופתע אם הוא לא הראשון שנפל בפח כזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...