Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות וטיפים לנסיעה לברלין

or_b7
שימו לב! השרשור הזה בן 5004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בהמשך לאשכול הנ"ל ( http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=339534 ) ולאחר שעשיתי שיעורי בית:

אני ועוד 2 חברים גילאי 21+ מתכננים לטוס בעוד כחודש לחופשה של שבוע בברלין.

עיקר החופשה תהיה מסיבות, פאבים, טיולים ואטרקציות מיוחדות אם ישנם.

עשיתי שיעורי בית בעיקר בתחום חיי הלילה, רובעי העיר ואטרקציות מרכזיות.

כרגע נראה שנתרכז ברובעים מיטה, פרידריכסהיין וקרויצברג.

מס' שאלות:

חיי לילה:

- מה אתם ממליצים בתחום חיי הלילה? מועדונים מומלצים, אזורים, טיפים וכו'.

- מהם שעות הפעילות הנהוגות? הבנתי שרוב המקומות פתוחים רק בסופי שבוע.

- יש קוד לבוש מיוחד? מנהגים מקומיים שאנחנו צריכים לדעת?

תחבורה ציבורית:

- טיפים להתמצאות.

- כרטיסים מיוחדים וכד' (לדוגמא חופשי שבועי אם קיים).

אטרקציות:

- אטרקציות מומלצות בעיר

- אטרקציות ספציפיות לסביבות סוף אוקטובר

לינה:

- מקומות מומלצים (לא יקרים מדי).

- האם כדאי לרכוש חבילת נופש או טיסה ומלון בנפרד?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזק ואמץ.

ברשותך, אני אענה מחר, כי רק לפני כמה שעות חזרתי מנסיעה של שבועיים ואני קצת עייף.

יש לי מה לספר לך לגבי ברלין, בעיקר בהיבט הנסיעות וההזמנות, פחות בעניין חיי הלילה.

בינתיים, פנה לחבר הפורום Wiking שהתגורר בעיר במשך שנה ומכיר אותה על בוריה.

אני מאמין שהוא מקור המידע המהימן ביותר בפורום בתחום הזה, ויוכל לספק מידע רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את ברלין יותר בקטע תיירותי והיסטורי, ארמונות, מוזיאונים וכו', אני לא יודע עד כמה יעזור לך.

משהו שאסור לפספס בלי שום קשר זה ביקור בקומה 6 ב KDW לא רחוק מקופורסטנדם וגן החיות.

אני קניתי בביקורים שלי כרטיס שבועי לרכבות ואוטובוסים, משתלם מאד אם אתה מסתובב הרבה.

חיי לילה אין לי יותר מדי מה להמליץ, הייתי קופץ לברים ומועדונים באזור מגוריי שם ולא חפשתי אטרקציות מטורפות, למרות ששמעתי על מסיבות "מיוחדות" שנערכות במלון ע"י שער ברנדנבורג..

אל תבהל ממחירי השתיה, זה אמיתי, זה כל כך זול!!

קוד לבוש? לא מרושל, למרות שתראה גם כאלה.

התנהגות? התנהג כבן אדם, האנשים שם מאד מנומסים ומרביתם (הצעיר) יודע אנגלית.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם מלא מועדונים בשרלוטנבורג ליד קורפורסטנדם.

אני צריך להזכר איפה נמצא מועדון 6 הקומות שבכל קומה מנגנים משהוא אחר.

כדאי גם להסתובב באמצע השבוע באיזור בתי קפה (רובע אם שם צרפתי משהוא כמו ניקולה).

הכי חשוב לא לוותר על ביקור בחנות של פולקסווגן בקרן רחובות פרידריכשטראססה ואונטר-דן-לינדן. (יש שם בוגאטי ויירון בפינה). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב.

כפי שכבר בטח ראית בכל האתרים הרלוונטיים, בברלין יש שני שדות תעופה עיקריים.

נמה"ת Tegel נמצא בחלק הצפון מערבי של העיר ומשמש כנמל הראשי והבינלאומי, לשם רוב הטיסות.

נמה"ת Schonefeld נמצא מדרום מזרח לעיר, ומשמש בעיקר את EasyJet וחברות low-cost נוספות.

כחלק מהעבודה, אני נוסע ברחבי האיחוד האירופי בתדירות גבוהה, ומהנסיון שלי, אני תמיד ממליץ להזמין את

הטיסה והמלון בנפרד. אני גם לא חסיד גדול של סוכני נסיעות ומעדיף לעשות את כל ההזמנות שלי לבד, אבל

זה כבר עניין של טעם. במקרה הנ"ל, אני מציע שתבדקו אם יש טיסות של איזיג'ט מישראל, זה עשוי להיות

זול יותר מלטוס עם החברות הגדולות. את המלון אפשר למצוא באתרים כמו booking.com או expedia,

ואם תרצו להוזיל עלויות, אז ניתן גם ללכת על אכסניית נוער, דרך hostels.com וכד'. בכל אופן, כשאתם

מזמינים מלון/אכסניה/צימר, שימו לב שהשירותים נמצאים בחדר ולא במסדרון, מנהג מאד נפוץ באירופה.

בעיר עצמה יש מערכת תח"צ מצויינת הכוללת רכבת עילית (S-Bahn), רכבת תחתית (U-Bahn),

אוטובוסים ומוניות. הרכבת התחתית פועלת פחות או יותר מסביב לשעון, מגיעה לכל חור ומהווה את האופציה

הזולה ביותר להתנייד בעיר. כתוצאה, רמת האוכלוסיה שם בהתאם, במיוחד בשעות הלילה. השתדלו להמנע

מהצגת מגני דוד, רינגטונים של "הבה נגילה", חולצות מהסיירת וכו', משום שברכבות האלה יש כל מיני אנשים

שלא בהכרח יאהבו את זה, ובחלק מהמקרים גם ישמחו להראות לכם עד כמה. באתר רשות התח"צ של העיר

תמצאו את כל האפשרויות העומדות לרשותכם, תכנון מסלולים וכן מחירי וסוגי הכרטיסים השונים. כמו בכל מקום

מרכזי באירופה, גם שם תמצאו כרטיסי חופשי-יומי/תקופתי ולמיטב זכרוני, גם כאלה שמשלבים כניסות למוזיאונים

ואטרקציות באזור. אם תחליטו להשתמש בשירות של מונית, שימו לב שהרכב יהיה בצבע בז' בלבד (הצבע הרשמי

של המוניות בעיר) ושהנהג לא ישכח להפעיל מונה, בדיוק כמו בארץ.

מבחינה גאוגרפית, רובעי וודינג ושרלוטנבורג נחשבים, למיטב זכרוני, לאזורים מפוקפקים למדי שלא כדאי להסתובב בהם

בשעות הערב. בשעות היום לעומת זאת, יש שם לא מעט אטרקציות ושווקים מקומיים שיכולים להיות מעניינים, ומידע רב

אודותם ניתן למצוא בפורום ואתר "למטייל", בהתאם לתקופה בה אתם נוסעים. שם תמצאו גם הרבה טיפים שימושיים

לגבי מנהגים מקומיים, לבוש מומלץ וכד'. אינני צופה שלג או מז"א קר מדי בעונה זו, אך הייתי ממליץ בהחלט להצטייד

במעילים ולהיות מוכנים לגשם. התלבשו באופן ממוצע, לא מרושל, נקי עם רוכסנים ושרוכים סגורים וכו', זה משדר כבוד

כלפי כל מי שתתקלו בו, ואם לא תעשו זאת, תזכו ליחס קריר בהתאם. (למרות שבצד הקומוניסטי לשעבר של העיר, לא

מן הנמנע שתזכו ליחס מזלזל בכל מקרה, זה פשוט המנטליות שלהם.)

מבחינת אטרקציות ומקומות בעיר, אני בטוח שאת האתרים המרכזיים תמצאו באינטרנט. אני אישית אהבתי את האיזור

שמסביב לרייכסטאג, ואת רחוב "יצחק רבין" שנמצא בסמוך אליו. מקום נחמד נוסף היה בשדרות אונטר דן לינדן, יש שם

את הסטודיו וחנות הבוטיק "פז'ו אבניו", שבו ניתן לראות פרוייקטים ודגמי קונספט שהוצגו בתערוכות השונות בעשור האחרון.

אהבתי גם את חנות ה"מדיה מארקט" בכיכר אלכסנדר-פלאץ על כל חמשת קומותיה המלאות באלקטרוניקה ומוצרי חשמל,

ואת חנות ה"סאטורן" המתחרה ממול, אבל זה לחובבי הז'אנר. אם אתם בקטע של אלקטרוניקה, דגמים, טיסנים, מכוניות

על שלט וכו', אל תפספסו את ההזדמנות לבקר בקונראד, יש להם משהו כמו 5 חנויות בעיר.

הביקור הראשון והתיירותי שלי בברלין היה בדצמבר, בטמפ' של 0 מעלות ועם שלג קל. לקח לי 6 שעות לעשות מסלול רגלי

של 15 ק"מ, עם עצירות מדי שעה לשתיה חמה. המסלול עבר בכל המקומות הפופולריים, למרות שלא ממש נכנסתי לאף

אחד מהם ולא השתתפתי בסיורים מודרכים. אני אומר את זה כדי לתת לכם אינדיקציה פחות או יותר למרחק בין כל נקודות

העניין בעיר.

אם יש שאלות נוספות, אשמח לענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...