Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים חדשים (ישנים) אצל 'צמיג ישיר'

guyst
שימו לב! השרשור הזה בן 5479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גיא בחור אדיב ונחמד, ואני מאמין שהוא יפצה אותך בדרך כלשהי אם רק תפנה אליו בצורה תרבותית ותסביר לו את המצב.

אני הולך לשם על הבוקר, נקווה שהפיצוי יהיה מורכב מצמיגים טריים..אבל אני מהמר שמר גיא ינסה להסביר לי כמה שזה לא משנה בן כמה הצמיג כל עוד הוא במחסן, ושזה מה שהוא מקבל מהיבואן וכו'.

תקנו אותי אם אני תועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הביאו נא סימוכין לחוקים שאתם מפזרים.

אין לי סימוכין, רוצה סימוכין תחפש באינטרנט איפה שצריך(אני לא יישב לחפש במקומך), יש לי מספיק ידע בראש,ותסמוך עליי שאני לא זורק שטויות באויר.

ותאמין לי שהבחור מצמיג ישיר יידע על מה אתה מדבר איתו כי זה התחום שלו, זה דברים מינמלים שהוא כן יודע,

ולא חס ושלום מידע לגבי תרכובות של הצמיג ואיך הוא בנוי.

ולכל אלה שאומרים שהיחס טוב, הבנאדם מוכר צמיגים שאסור לו למכור,אז הוא נותן חיוך מקסים ועם הרגליים בועט בך, אבל יש כאן טעות מצד בעל הרכב כי דבר ראשון לשאול איזה "חברה" וכמה כסף? לא חוכמה ,אני גם הרכבתי צמיגים דבר ראשון נכנסתי איתו למחסן שיביא לי צמיג טרי,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אצלו הרגע. לא היתה שם נפש חיה וקיבלתי את מלוא צומת הלב, גיא הסביר\טען שככה הוא מקבל את זה ישירות מהיבואן ושהוא לא מחזיק אצלו מלאי (לא הבנתי אם בכלל או של המידות האלו), ואלו הם התאריכים הזמינים במידות אלו שאינן נפוצות עקב תחלופה נמוכה (להזכירכם קליאו ספורט - 195/50/15).

וכמובן, שנה וחצי זה לא הרבה והיבואן גדול(TOYO) הוא שומר אותם טריים וכו'.

נשמע לי קצת BS אז ניסיתי אבל לא הצלחתי לקבל נכונות לפתרון הבעיה.

האם אלו באמת מידות כה בעיתיות?

תקנו אותי אם אני תועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני חיפשתי צמיגים לפני כשבועיים בערך, חיפשתי טויו T1R , ולא היה במלאי באף פנצ'ריה

כולל בצמיג ישיר עקב ייבוא בתדירות נמוכה לארץ של טויו בתקופה האחרונה לפי מה שהבנתי.

אלעד

:evil:LEON CUPRA 2011 ,GIAC STAGE 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אצלו הרגע. לא היתה שם נפש חיה וקיבלתי את מלוא צומת הלב, גיא הסביר\טען שככה הוא מקבל את זה ישירות מהיבואן ושהוא לא מחזיק אצלו מלאי (לא הבנתי אם בכלל או של המידות האלו), ואלו הם התאריכים הזמינים במידות אלו שאינן נפוצות עקב תחלופה נמוכה (להזכירכם קליאו ספורט - 195/50/15).

גיא טוב בלספר סיפורים. ראה בעיה דומה עם גיא שנפתרה בהתערבות יו"ר הצמיגאים.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי חוק אסור לשווק צמיג לאחר 10 חודשים מיום יצורו

לא 10 חודשים מיום הייצור , כי אם שנה .

לפי החוק הוא היה חייב ליידע אותך שגיל הצמיגים מעל שנה .

הביאו נא סימוכין לחוקים שאתם מפזרים.

מצאתי סימוכין שמתייחס לייבוא ולא למכירה. הוא מאתר ynet :

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2880683,00.html

לפי תקנות משרד התחבורה, אסור לייבא לארץ צמיגים שגילם עולה על 10 חודשים, וליבואני רכב אסור להביא לארץ מכוניות עם צמיגים בני יותר מ-18 חודשים. עם זאת, מרגע שהצמיגים הגיעו לישראל, אין כל מגבלה על משך הזמן שמותר לשווק אותם.

אני לא מאמין שתתקל בבעיה איתו, מניסיון של כמה פעמים איתו הוא בחור בסדר גמור, אני מכיר הרבה חברי פורום שמחליפים צמיגים רק אצלו.

אם הוא היה בסדר גמור, הוא לא היה שם צמיגים בני שנה וחצי על הרכב. אני קונה צמיגים אצל מישהו ביפו, תמיד הוא שם לי צמיגים בני חודשים עד חצי שנה לכל היותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי סימוכין, רוצה סימוכין תחפש באינטרנט איפה שצריך(אני לא יישב לחפש במקומך), יש לי מספיק ידע בראש,ותסמוך עליי שאני לא זורק שטויות באויר.

זהו, שכנראה שלא.

והנה, ישבתי לחפש. אין בישראל שום מגבלה חוקית לגבי גיל הצמיג הנמכר, מלבד לגבי צמיגים המגיעים על מכוניות חדשות.

בשרשור הבא תמצא את דבריו של מר יוסף נעים, "חבר ועדת צמיגים משרד התחבורה"

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=217699&highlight=%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92+%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%A8&page=2

מצאתי סימוכין שמתייחס לייבוא ולא למכירה. הוא מאתר ynet :

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2880683,00.html

ונדגיש: מרגע שהצמיגים הגיעו לישראל, אין כל מגבלה על משך הזמן שמותר לשווק אותם.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא היה בסדר גמור, הוא לא היה שם צמיגים בני שנה וחצי על הרכב.

נדיר שהעובדים בפנצ'ריות מסתכלים בכלל על תאריך הייצור, ביקרתי בחיי לפחות ב-50 פנצ'ריות, ללא בקשה מפורשת, אף אחד לא הסתכל על הנתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שכנראה שלא.

והנה, ישבתי לחפש. אין בישראל שום מגבלה חוקית לגבי גיל הצמיג הנמכר, מלבד לגבי צמיגים המגיעים על מכוניות חדשות.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=217699&highlight=%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92+%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%A8&page=2

שים לב לתקנה הבאה (שנכתבה בתגובה של יוסף נעים):

"22) בעת הרכבת צמיגים לרכב יש להרכיב את הצמיגים כאשר תאריך

ייצור הצמיג כלפי חוץ. (פרט לצמיגים כוונים). יש לציין את תאריך

ייצור הצמיג, שם היצרן וארץ ייצור הצמיג על גבי החשבונית."

כלומר, בכל מקרה חייבים ליידע את בעל הרכב לגבי תאריך הייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שכנראה שלא.

נו, ומה זה כ"כ משנה, נגיד והגיא הזה הביא את הצמיג בדיוק בחודש העשירי, עד שנה וחצי מתאריך הייצור זה אומר שהצמיג שכב אצלו במחסן מינימום שבמינימום 7 חודשים,אני לא הייתי קונה כזה צמיג,

ולבעל הרכב,יש לי רעיון לך בלי האוטו שלך לעוד לפחות 2 פנצריות ותתעניין לגבי מחיר וסוג ותשאל מה התאריך של הצמיג שהוא נותן,

ואז ככה יהיה לך אינדקציה אם למידה הזאת משך החיים של שנה וחצי זה הממוצע ומקובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, המידה בעייתית

קשה למצוא צמיגים במלאי, במיוחד צמיגים טריים.

אני אישית תמיד מזמין סט טרי אבל צריך לחכות שיגיע (לעיתים זה לוקח גם חודש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית- בחרת צמיגים טובים, אני נוסע עליהם שנתיים ומאוד מרוצה.

שנית, בדרך כלל אצל היבואן יש כמה BATCHים של צמיגים מכמה משלוחים שונים (בהפרש של 3-4 חודשים בין אחד לשני אם אני לא טועה) , ואני מניח שזה עובד בשיטת FIFO כלומר הכי ישנים נשלחים לפנצ'ריות אלא אם כן אתה נודניק כמוני שמתעקש לקבל את הטריים ביותר.

בפעם הבאה שאתה רוכש טויו, אפשר להרים טלפון ליבואן ולדאוג שיעביר לצמיג ישיר רביעייה טרייה. זה כבר נעשה ולא פעם אחת.

נ.ב. המחיר הוא מצויין. במחיר הזה הייתי משאיר את הרביעייה הזאת ומחליף אותה עוד שנה וחצי/שנתיים בכפוף לק"מ.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אנשים משקיעים בצמיג ספציפי מחירים גבוהים כל כך.יש מספיק צמיגים טריים מאיכות טובה(בוא נגיד לצורך העניין לא סיניים) שאפשר לבחור בהתאם למלאי. אף אחד פה הוא לא נהג פורמולה ואין צמיג ספציפי ש יעזור לו באחיזה

בסיבוב במאתיים קמ"ש. לפעמים אנשים נתפסים במותג של צמיג כלשהוא ללא הסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית -ברור שאתה לא נוסע ברכב ספורטיבי אז הנושא לא מעניין אותך.

נצמדים לצמיג שנותן את התמורה הטובה ביותר למחיר וכמובן קיים במידה המתאימה.

אם תגיע לפנצ'ריה ויהיה בה מישלין טרי טרי ב1000 שקל ליחידה, טויו שישב קצת זמן ב400 ש"ח וזבל סיני טרי טרי ב380 , מה תיקח?

גם בקורולה של ההורים שלי, התעקשתי לשים פרוקסס שמחירו יצא כמו דאנלופ 490 תוצרת אינדונזיה , ואין מה להשוות בין שניהם.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...