Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוושת מצמד ..מה עושים?

HeadSpiN
שימו לב! השרשור הזה בן 7838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתלבש מתארגן מסובב את הסוויץ טק מניע..מחמם טיפה את האוטו שם את הפאנל של המערכת ו....לוחץ קלאץ ומתכוון להכניס לרוורס,אחח קלאץ רך ספוג!,אני חושב לי פתאום מה אני במשחקי וידא?ו פתאום אני עוזב את הדוושה והיא לא חוזרת! :shock: ,אין דוושה ואין קלאץ.

בתיכנון היה לצלם איזה סרט נחמד עם האלפא בכל מיני תעלולים בסוף צילמנו את הדש מביפנוכו עם מוזיקה :lol: .

ולשאלה האם הקלאץ הידראולי? אם כן אכלתי אותה.

אם זה כבל אני מאושר.

עוד נקודה למחשבה היא שכבל קלאץ לא הולך פתאום..

למישהו פתרונות או איזה עזרה או מידע שהקלאץ הוא לא הידראולי הדוושה הכוונה?

:cry::roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כן הולך פתאום ,מאוד פתאום.

לא מכיר את ה-75 ,אבל אצלך בכלל הגיר מאחורה ,לא?נשמע מסובך. :cry:

תראה מה מצאתי בשבילך ,לא תאהב את זה :

TRANSMISSION

Type ....................... 5 speed all indirect transaxle

Shift linkage ................................... Isostatic

Clutch ........ Hydraulic pull single disk diaphragm 215 mm

Differential ............................. 25% limited slip

Final drive ratio ................................. 4.1 : 1

Gear ...... Ratio ........................ km/h at 1000 rpm

Top ....... 0.780 .................................... 33.8

4th ....... 0.946 .................................... 27.8

3rd ....... 1.226 .................................... 21.5

2nd ....... 1.720 .................................... 15.3

1st ....... 2.875 ..................................... 9.2

Reverse ... 3.000 ..................................... 8.8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלאץ' הוא הדראולי.

כנראה שיש נזילה והנוזל ברח. או שאחת המשאבות הלכה.

באלפא שלי החלפתי את משאבת הקלאץ' העליונה ואת הנוזל ההדראולי בעצמי. זו מערכת די פשוטה סה"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150*2=300 כמה מאות ...

נדהמתי לגלות שהמשאבה העליונה אצלי היא אותה משאבה כמו בסוד :shock:, בעצם לא צריך להיות כ"כ בשוק כי ברכבי הרבה מכלולים די "עתיקים". לדוגמה הבוקסר שהוא אבולוציה של ה1.7 הותיק והגיר גם כן (זה דווקא חבל - גיר לא משהו).

העבודה אצלי היתה די מסובכת בגלל הצפיפות וקושי להגיע אל המשאבות.

מקווה שתצא בנזק כמה שיותר קטן ... למרות שזה לא כ"כ בטוח - צריך לפרק אצלך בתא המנוע ובסרן האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבודה תעשה על ידי והמוסכניק השכן שלי.

ממש לא מתאים לי ללכת בישביל זה ל "כוכב" שילביש לי על זה איזה 700 שקל.

לפי מה שהבנתי לפי חיים המשאבה היא ממש בצד שמאל ליד "כנף" ומזלי או שזה עוד לא בטוח היא נמצאת בתא המנוע,ולא מאחורה,אבל יכול להיות שגם איזה צינור נוזל מחר הכל יבדק.

עוד משהו האם יכול להיות שהלך הקלאץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז כמה עידכונים.

המשאבה של הקלאץ הלכה לי המאשבה הקטנה שיושבת מאחורה.. :x

אגב חיים השמן הוא אותו שמן שהולך גם לברקסים זה אותו בקבוק.

ועוד משהו מישהו מוכן להסביר לי מה זה דמרים בברקסים וכמה זה אמור לעלות? גם זה גמור.

ו למדתי דבר חשוב שאם הצינור שמגיע מהפילטר אוויר למערכת הזרקה טיפה קרוע אז האלפא משתגעת ועובדת כמו 3 צילנדרים וכלה מקרטעת נכון הדבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז כמה עידכונים.

ועוד משהו מישהו מוכן להסביר לי מה זה דמרים בברקסים וכמה זה אמור לעלות? גם זה גמור.

ו למדתי דבר חשוב שאם הצינור שמגיע מהפילטר אוויר למערכת הזרקה טיפה קרוע אז האלפא משתגעת ועובדת כמו 3 צילנדרים וכלה מקרטעת נכון הדבר?

טוב, מנסיון עם משאבת קלאץ' של אלפא - הנוזל הוא כמו נוזל הבלמים, ואצלי מדובר גם באותה מערכת - כך, ש/כשמשאבת הקלאץ' התעייפה והתחילה להשפריץ את הנוזל, נדלקה לי באוטו הנורה של נוזל הבלמים.

"דמרים" אין לי מושג מה זה, אבל "דרמים" - הכוונה היא לדיסקים של הבלמים.

כמה עולה? תלוי בקוטר, במותג, ובעבודה.

אצלי הדיסקים האחוריים עולים 150 ש"ח, ולפי מה שהבנתי, הקדמיים (מקוריים) עולים 1,800 ש"ח. יכול להיות, או שפשוט לא שמעתי טוב (אל תדאגו - לא קניתי...)?

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז כמה עידכונים.

טוב, מנסיון עם משאבת קלאץ' של אלפא - הנוזל הוא כמו נוזל הבלמים, ואצלי מדובר גם באותה מערכת - כך, ש/כשמשאבת הקלאץ' התעייפה והתחילה להשפריץ את הנוזל, נדלקה לי באוטו הנורה של נוזל הבלמים.

"דמרים" אין לי מושג מה זה, אבל "דרמים" - הכוונה היא לדיסקים של הבלמים.

כמה עולה? תלוי בקוטר, במותג, ובעבודה.

אצלי הדיסקים האחוריים עולים 150 ש"ח, ולפי מה שהבנתי, הקדמיים (מקוריים) עולים 1,800 ש"ח. יכול להיות, או שפשוט לא שמעתי טוב (אל תדאגו - לא קניתי...)?

הכינוי "דראמים" ניתן לברקסים האחוריים בתצורת תוף ולא דיסק - ועל כן נקראו "דראם" (Drum = תוף).

איציק

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז כמה עידכונים.

תיקונים:

1. "שמן ברקס" הוא לא שמן, הוא נוזל בלמים.

2. נוזל בלמים מצויין בהעברת לחצים מאחר והוא אינו דחיס - על כן משתמשים בו היכן שצריך הידראוליקה.

3. גם בהונדה, טויוטה, סובארו ואין ספור יצרנים משתמשים בנוזל בלמים למערכות הידראוליות של הקלאץ'.

4. סביר להניח שכן. אם חיישן זרימת האויר יושב בתחילת תעלת היניקה ובאמצע יש קרע - המחשב לא יקבל דיווח נכון על יניקת האויר והאוטו יסע בצורה גרועה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נוזל בלמים.

הנוזל שהולך לקלאץ הולך גם לברקסים זה אותה הבקבוק.

המשאבה האחורית אצלי הלכה.

בקשר לדראמים הוא אמר שהצלחות טובות אבל הדראמים דפוקים? (עולה חדש מרוסייה 9 שנים בארץ לך תבין אותו,סתם סתם אחלה של שכן ומוסכניק).

ותודה לכולם על העזרה.

PICT0018-1.jpg

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...