Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ההתקנה במאזדה

poko
שימו לב! השרשור הזה בן 7850 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן ולא, רוב הטוויטרים שציינתי מגיעים בהתנגדות של 6 או 4 אוהם (אפילו יותר נצילים מהמורל). הבעייה היחידה שלי אם הסופרימו היא שלא שמעתי אותם עדיין וכמו שאתה יודע, בנושאים האלה טעם אישי הוא הקובע ולא כתבה כזאת או אחרת, זה שהם מאוד איכותיים אני בטוח , השאלה איך הם יתמודדו עם המוזיקה שאני שומע (או יותר נכון איך הם יישמעו).

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לשמחתי הרבה לפני כ 10 דקות קיבלתי את ה Morel Supremo והם כרגע יושבים אצלי על השולחן בעבודה.

הם ענקיים, בתמונות הם נראים גדולים אבל במציאות הם פשוט מפלצות, אין לי שמץ של מושג איפה אני יכול לשים אותם.

עצות ?

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תתחדש!

אמרתי לך שהם גדולים ואולי תהיה לך בעיה להתקין אותם,

אפשר לתת הרבה עצות אבל אתה לא יכול לעשות שום חור או לחתוך נכון?

וואלה פוצצת לי את הרמקולים של המערכת! נכנסתי לאתר של מזדה כדי לראות את ה6 והתחיל להתנגן שיר "זום זום זום יא זום זום זום" כנראה שהם שכרו איזה זמר הודי שיעשה להם את הג'ינגל.

בקיצור אתה יכול להוציא את הפתחי איוורור, פשוט להוציא את הפאנלים ולשים שם את הטוויטר אם הוא נכנס שם או עם MDF או לעשות בניה. יש לך את הפאנלים המשולשים שנמצאים בין הדלת לבין הקורה שמעל החלון, באותה קו של המראות הצדדיות. אתה יכול להוציא אותם ולעשות לשם פאנל עם בניה. אולי אפילו תוכל ללכת למזדה ולקנות כאלה פאנלים, לא נראה לי ששתי החתיכות פלסטיק האלה אמורות לעלות הרבה, ואז תוכל לשנות אותם איך שתרצה.

בכל מקרה אם יש לך מתקין טוב אני מאמין שתוכלו למצוא ביחד פתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשים אותם במקום פתחי האוורור לא ממש ילך, למרות שהגודל מתאים אני לא ממש מוכן לוותר על מיזוג לאוטו בשביל קצת טוויטר :) מה עוד שמבחינת Staging זה יהיה נורא.

לגבי ה A piller - במציאות המשולשים האלה קטנים ואין מקום מאחוריהם (הטוויטר הזה גם עמוק בטירוף.

התקווה שאולה הם ייכנסו יחד עם הוופר בדלת או שאני אתקין אותם על מין עמוד קטן שיש על יד הדלת. בכל אופן הם ממש מפלצות.

אני עכשיו מתחיל דרך אגב לקבל את כל החשבוניות על הסחורה שקניתי ... זול זול אבל עולה לי הרבה כסף ההתקנה הזאת.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לוותר על המזגן רק על הפתחי איוורור על הדש. ברור שהSTAGING לא יהיה טוב אבל זה בעייתי כשאי אפשר לשנות או לחתוך.

את ה A-PILLERS (ואני חשבתי שלא תבין למה אני מתכוון :roll: ) אתה יכול להחליף ולבנות עליהם, לעשות טבעת קטנה מMDF לחבר אותה לבסיס עם רצועת מתכת ולצפות בפיברגלאס ככה שיהיה להם מארז

כן...הסופרימו בעייתים, טוב באמת שאתה אומר על כל הקשיים שיש לך, חשבתי לרכוש זוג בעצמי אבל כנראה שאני אחכה (אם בכלל אני אקנה) לרכב אחר שיהיה אפשר להתחרא עליו בהתקנה (מה גם שלא אנהג בזמן הקרוב).

מה שאני לא מבין הוא למה לך להשתמש במגבר מונובלוק אם הוא יציא לך 400W כשהאוריון שלך מוציא 400W, אתה תחסוך הרבה בעלויות אם תמכור אותו וגם מערכת החשמל שלך תהיה שמחה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל , האוריון מריץ רק את הסט הקדמי - שני ערוצים לטוויטרים ושניים למידים. ה U-Dimension לא יצרוך המון מתח ב 4 Ohm (בטוח פחות מהאוריון כי הוא Class D) וגם מאפשר לי בעתיד להתקדם לסאב יותר רציני.

לגבי המגבר השלישי ... אני שוקל ברצינות לוותר על מיד באסים או סט אחורי ... ייתכן ואני פשוט אשאר עם סט קדמי בלבד. בכל אופן ככה אני אתחיל את ההתקנה ואם אני ארגיש שחסר לי עוד משהו פשוט נוסיף.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נשמע מעניין, אתה לא חייב לוותר על המידבאסים אני במקומך הייתי מריץ 2 ערוצים למידבאס ו2 ערוצים למידים ולטוויטרים שגם צריכים פחות כח בשביל לעבוד.

או לגשר ולתת 400 וואט לכל צד :shock: אבל אז הייתי נזהר מאוד מאוד עם הGAIN.

קראתי כתבה על הסופרימו ונאמר שם שהוא הטוויטר היחידי (שהבודק בחן) שהצליח לעמוד ב200 וואט והוא אמר שהוא יכול לעמוד ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להריץ 2 ערוצים למידים וטוויטרים ביחד, אל תשכח שאני מפעיל חיתוכים שונים על כל ערוץ.

לגבי המידבאסים, בגלל שהמקום היחידי שפנוי הוא בדלתות האחוריות, נראה לי שבכל אופן אני אוסיף מגבר שלישי ואחליט אח"כ אם הדלתות ישמשו ל Rear Fill או למיד באס.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסופרימו באו עם בית או שאתה מחפש לשים להם בית בדמות קורת איי או פתח איורור?

אם הם באו עם בית אז זה ממש לא בעייתי לבנות משהו ולחבר אותו לאן שרק תרצה..

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסופרימו אין שום בית והם ענקיים (10 סנטימטר קוטר) ככה שהם לא ממש ישבו יפה בכל מקום. מה עוד שאני מפחד מאוד מבעיות של Phasing וכ"ו.

אני מתכוון למקם אותם כמה שיותר קרוב למיד, בתוך הדלת או על ידה הכי נמוך ורחוק ממני שאפשר כדי לנסות ולהשוות אורכי גל.

נקווה שזה יצליח (ונקווה שזה גם ישמע טוב).

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן פוקו, שכחתי שאתה חותך לפני ההגברה.

בעייתי מאוד לעשות התקנה עם כזה טוויטר באוטו שאי אפשר לחתוך ולשנות, בכל מקרה לא תהיה ברירה ותצטרך לוותר על משהו מהאיכות לטובת ההתקנה.

היה לך פעם רכב עם SOUNDSTAGE ממש כמו שצריך? אני בספק כי ברכב זה מאוד קשה ובהתקנות שראיתי בארץ לרוב לא יהיה SOUNDSTAGE טוב ותמיד משהו לא יהיה בסדר, או הרוחב או הגובה וכו'. להגיע לרמה שיש בבית זה בלתי אפשרי ואם זה כן, אז זה דורש המון זמן של שינויים וכיוונים. יש אנשים שמתקינים קיקפאנלים וכל הזמן משנים זויות ונוסעים כשהם עוטפים את הרמקול במגבת כדי שתספק מעין אטימה ורק אחרי כמה שבועות הם מחליטים על הזוית הרצויה ובונים את הקיקפאנלים.

אני חושב שברכב אם יש לך SOUNDSTAGE בגובה נורמלי והיא ממורכזת כמו שצריך זה הדבר הכי חשוב, שהכל יהיה מושלם זה מאוד קשה בטח ברכב שאתה לא יכול לפרק אותו.

מה שכן אולי המיקום של הטוויטר באזור של המיד כשהם פונים לאותו כיוון יהיה איכשהו בסדר עם הסופרימו כי קראתי שהתגובת OFF-AXIS שלו היא אולי מהטובות ביותר של טוויטרים לרכב. אבל אז תהיה לך בעיה שהSOUNDSTAGE תהיה נמוכה, אבל אין מה לעשות צריך להתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, את הרעיון שאבתי מהעורך של Soundmag שבאוטו שלו (מאזדה מיאטה) עם אותו רמקולים דומים הוא טוען שהסידור הזה נשמע מעולה.

הבעייה היחידה שאצלו הרמקולים הם 5.25 ואני צריך לנסות ולדחוס 6.5 כשה QSD הם יותר 7 מ 6.5. מה עוד שאני מקווה שלא תהיה בעיית עומק.

קרא את השרשור הבא :

http://www.carsound.com/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=6;t=000531#000000

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן..כשהתחלתי לקרוא נזכרתי שכבר קראתי את זה פעם. טוב זה נותן תקווה שבאמת יש סיכוי טוב שזה יצא טוב ככה זה מאוד מעודד לשמוע שהסופרימו נשמעים טוב כשהם ממוקמים בדלת עם המידים בלי שום זוית, זו גם די פשוט להתקנה במכוניות שאתה כן יכול לחתוך או לשנות, עכשיו יש סיכוי באמת טוב שבעתיד אני אקנה אותם, אני גם לא מת על הרעיון של הקיקפאנלים זה די בעייתי להימנע מלבעוט בהם או שמישהו אחר יבעט לך בהם ולי יש פיוז עם אמפר נמוך בכל הנוגע לרמקולים.

למרות שאי אפשר לדעת כי זה רכב שונה לגמרי, הוא משתמש במיד שונה וגם בנקודות חיתוך שונות של הקרוסאובר שנראו לי ממש מוזרות. מה גם שהוא ביצע שינוי בדלתות בשביל להכניס את הפלטה. אולי תיצור איתו קשר ותקבל קצת רעיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שהוא יענה בזמן , בכל אופן אצלי זה יישמע פחות טוב, גם האוטו גבוה יותר וגם אין ל EQ אקטיבי למערכת כמו שלו יש.

חוץ מזה נקודות החיתוך שלו באמת ביזאריות וגם ה Slope, פעם ראשונה שאני שומע מישהו שחותך ב 72DB.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7850 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...