Jump to content

poko

 • פרסום הודעות

  1,246
 • תאריך הצטרפות

מוניטין

10 נייטרלי

אודות poko

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)
 1. שנת 2012 , עלייה לכביש ביוני פיור , צורה חדשה אחרי מתיחת פנים (הראשונות שעלו לכביש) 23,000 ק״מ. יד שלישית , יד ראשונה ליסינג 0 ק״מ , יד שנייה הייתה של חבר. תוספות ג׳נטים מקוריים , פוד שעונים , בלוטוט . מחירון 65,000 ש״ח משוקלל 60,000 ש״ח דורש 45,000 ש״ח בלבד.
 2. שנת 2009 , 11,000 ק"מ. האוטו רלוונטי למי שמכיר אותו ויודע מה יש בו. מחיר אטרקטיבי. אריאל 054-8168160
 3. כל החברות הרציניות שעובדות בארצות הברית מוציאות קיטים שהם לפחות 50 States emissions legal. לפעמים בקליפורניה זה לא עובד
 4. אסור לפי החוק באנגליה להוסיף טורבו לרכב אטמוספירי. אבל המשטרה שם לא רואה בזה דבר מסוכן ואין שום אכיפה בנושא. לעומת זאת אני מכיר שני ח'ברה אנגלים שהורדו מהכביש על פורק מאוד רועש , כשהסיבה להורדה היא לא הוספת הפורק אלא הרעש שהפריע.
 5. אסור בארה"ב ובעוד הרבה מדינות , למרות שמבחינת אכיפה יותר רכים שם. מה עוד שכל אוטו משופר צריך להיות תקין מבחינת רמות גזי פליטה ורעש. לגבי הגדלת טורבו , היא חוקית לחלוטין כל עוד הרכב שומר על היכולת לעבור טסט (רעש / זיהום).
 6. במידה וביבוא אישי תצטרך לעבור משרד תחבורה / מכון תקנים רוב הסיכויים שתוותר על החלק. יכולים לדרוש סט בדיקות שעלותו אלפי שקלים ולעתים גורם להרס החלק , כלומר ממש לא משתלם למייבא האישי. ובחזרה לנושא המקורי וליובל - אתה צודק שאין יכולת חוקית לבוחן להוריד על חלק מאושר , אולם המציאות מוכיחה אחרת. האם אתה לא מכיר רכבים שקיבלו הורדה מבוחן על קסנון שהגיע מקורי מהיצרן ? או כמו שרן אמר , דוושות אלומיניום מקוריות ? לבוחנים יש הבנה מועטה של החוקיות בנושא וגיבוי יפה ממערכת המשפט. מה שאומר שהם לא חושבים פעמיים לפי הורדה.
 7. אין‏ ‏שום‏ ‏צורך‏ ‏באישור‏ ‏יבואן‏ ‏הרכב כל‏ ‏חלק‏ ‏תחליפי‏ ‏באישור‏ ‏נכון‏ ‏התקנים‏ ‏ומשרד‏ ‏התחבורה‏ ‏במידת‏ ‏הצורב‏ ‏חוקי‏ ‏ לחלוטין האם‏ ‏אתה‏ ‏חוש‏ ‏שכל‏ ‏יבואן‏ ‏חלקים‏ ‏משיג‏ ‏או‏ ‏צריך‏ ‏להשיג‏ ‏אישור‏ ‏יבואן‏ ‏‏?‏
 8. לדעתי דווקא נהגי הראלי עם המספר הצהוב הם הלא חוקיים בינינו זה לא לדיון הזה אבל בניגוד למה שקורה בגיפים , חלק גדול מהמכוניות שהורדו מהכביש הם חוקיות לחלוטין וכשרות למהדרין. הבעייה שהמשטרה בבירור עוברת על החוק ואין אף גוף שיתמודד מולה משפטית ועל כן כל "משפר" מתמודד עפ"י עומק כיסו. למזלנו/רעתנו הורידו עכשיו כמה מהחברה הבוגרים יותר ובעלי האמצעים שתקווה יגיעו לתקדים משפטי. בגדול אם נתעלם לרגי מפרוייקטים כגון הוספת טורבו למנוע אטמוספירי שהנם לא חוקיים בעליל , רובכם יגלו שהם חוקיים לגמרי. עפ"י החוק מותר להתקין ברכב חלק תחליפי אשר יועד ע"י היצרן לאותו הדגם ונושא אישור של מכון התקנים ומשרד התחבורה במקרים בהם הוא נחוץ ובוא נבין לאן זה מתפרש : מתלים - כל המתלים ומערכות ה Coilover הנמכרות ע"י היבואנים בארץ כשרות וחוקיות למהדרין ונושאות תו תקן. אי לכך במידה ומורידים מישהו על מערכת מתלים זו עבירה על החוק ויחד איתו צריך להוריד עוד 500,000 כלי רכב שקנו מערכות מתלים תחליפיות במוסך המקומי והמורשה שלהם. מערכות פליטה - למרות שבוחנים אוהבים להוריד על מערכות פליטה גם כאן עולה שאלה חוקית מעניינת. מי שנוסע עם דוד מרעיש מאוד וללא ממיר , כמובן שאינו חוקי. אבל , חלק גדול ממערכות הפליטה שנמכרות בארץ הנן של יצרן תחליפי המייצר אותן לרכב הספציפי , נושאות תו תקן וכוללות ממיר קטליטי ספורטיבי. מערכות אלו עומדות בכל תקני הפליטה והרעש העולמיים והישראלים ובדיקה מהירה ע"י ניידת איכות הסביבה תוכיח שאין סיבה להורדה , ושוב, אם מורידים מישהו על זה צריך גם להוריד עוד 300-400,000 רכבים יחד איתו. מערכות יניקה - עוד נושא אהוב על הבוחנים. כאן הטענה היא שביטול בית האוויר המקורי והתקנת "פילטר פתוח" הנה שינוי מבני לרכב. אולם , כפי שהוכח משפטית , לא זאת הייתה כוונת המחוקק וגם כאן אני משוכנע שניתן להילחם משפטית. יש כאן עוד פרטים אבל נשמור אותם למי שיגיע לבית משפט. שיפורים פנימיים במנוע - כאן אין שום סממנים חיצוניים לפעולה ועל המשטרה לתקוף את הנושא דרך הוכחת העלאת הספק. אני טרם נתקלתי בתיק משטרתי שבו השוטר לקח אוטו לדיינו מכוייל ושם הוכיח משהו. מה עוד שברוב הרכבים ה"משופרים" אפשר לשנות את ההספקים ע"י שתי לחיצות כפתור. איפה רכבי הראלי נופלים - שחלקם עדיין מסתובב עם לוחיות זיהוי צהובות וטסט בתוקף. וכמובן שהתקנת Roll Cage הנה שינוי מבנה. וחזרה לנושא המשטרה, אני חושב שכולנו אפסים מוחלטים. הורידו חברים ומכרים שלנו מהכביש ואנחנו עסוקים בעיקר בלבכות על המשטרה והגורל המר שלנו. לדעתי , צריך להתאגד מאחורי אותם אלו שהורדו וכקבוצה לסייע להם בייצוג משפטי הולם ופעם אחת ולתמיד להבהיר לכל הנוגעים בדבר שאי אפשר לאכוף חוק איך שבא. ולאחר כל הדברים האלה , אני רוצה להוסיף שאני דווקא מבין את רצון המשטרה, שכן יש הרבה מאוד מכוניות "משופרות" שכן מסוכנות ולא מאוזנות ללא שיפורי שלדה , מתלים ובלמים. אבל אני לא מסכים עם דרך הפעולה שלהם ודווקא המשפרים "הכבדים" אליהם הם נטפלים לאחרונה הם הקהל האחראי ביותר בעל המכוניות הבטוחות ביותר. ולסיכום קצר ובנושא אחר. קיבלתי מידע ממספר מקורות שנציגי המשטרה מחפשים אותי בעקבות פרוייקט שהיה מתוכנן לאוטו שלי. אני מעולם לא הסתתרתי ולא מסתתר מאף אחד , משום שברור שאתם קוראים פורום זה אנא פנו אליי בהודעה פרטית ואשמח להפגש עמכם.
 9. אתה קצת לא מפוקס. הבנאדם שואל על רפידות ונתת לו המלצה על סט של 1000 + פאונד. מה עוד ש Taroxx זה די דרעק. לגבי עניין הרפידות , אל תתאמץ עם אלה , תבקש מפיט סטופ או ספארקו להביא לך רפידות לרכב שלך , עדיפות בהרבה. מה שכן , הייתי רוצה שמישהו כבר יתחיל לייבא Pagid לארץ.
 10. נחשפתי פעם ראשונה לסיפור זה פשוט ענק מה שקורה פה. מחכה בקוצר רוח להמשך.
 11. HAWK עד כמה שידוע לי לא מיובאים סדיר לארץ. יש אצל פיט סטופ רפידות של OMP , ברר איתם אם קיימות לדגם שלך. לגבי צינורות ושאר הדברים , מיותר לדעתי בשלב ראשון. תתחיל מנוזל , רפידות וצמיגים ותמשיך משם. לגבי צמיגים , אם אתה באמת רוצה אחיזה גבוהה ברר אם יש R1R במידות שלך , עדיף משמעותית על ה T1R
 12. במידה והמערכת תקינה , בתקציב נמוך הפתרון הטוב ביותר הוא להחליף את הרפידות לספורטיביות. רפידות טובות עושות פלאים.
 13. מלחיץ מאוד , באמת אין להם עם מה להתעסק. מזל שאני סטנדרטי.
 14. אין כלום מה לעשות עם FSI , ישקיע 15K ויוציא עוד 10 כ"ס. באמת עדיף להחליף ל TFSI , או מנוע או ואפילו עדיף , מכונית.
 15. לדעתי באזור התקציב שלך תוכל למצוא מנוע TFSI שייתן לך שיפור משמעותי הרבה יותר מכל מה שתרכיב אי פעם על FSI אטמוספרי.
×
×
 • Create New...