Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ההתקנה במאזדה

poko
שימו לב! השרשור הזה בן 7838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אה לא הבנתי אותך כל כך.... יהיה לך סט קדמי, סט בדלתות האחוריות וסט בDECK האחורי?

אבל אם הסט בדלתות יהיה חתוך ב50HZ-250HZ זה אומר שכן יהיה מידבאס מאחורה. אבל יכול להיות שזה באמת יהיה בסדר (בתחרות SQ היו מכים אותך! :wink: )

מהסט האחורי צריך גם לחתוך את התדרים הגבוהים כי הם כן כיווניים והם ימשכו לך את במת הצליל אחורנית. אני בכל זאת מעדיף מידבאסים מקדימה בלבד זה מושך את הסאב קדימה, ואם יש לך מאחורה אז יכול להיות שתהיה בעיה, אבל גם יכול להיות שלו שאת תדע רק אחרי שתנסה.

לבנות קרוסאובר פאסיבי לא צריכה להיות בעיה וגם לא אמור לעלות הרבה, אל תוותר אל הסופרימו בגלל זה. לבן אדם שבונה קרוסים (וגם לבן אדם עם ידע בסיסי באלק') לא צריכה להיות שום בעיה להתאים לך קרוסאובר שבנוי להתנגדויות שונות. ואם הוא בונה אותם זמן רב אז גם בטח יש לו אריזות יפות ופרינטים מוכנים או שהוא יכול להכין בעצמו (גם זה לא מסובך).

מיד של MBQ Q וסופרימו נראה לי פיצוץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וואלה לי יצא לשמוע את הQ אבל אני בטוח שזה אפילו טוב יותר!

תיידע אות בקשר לסופרימו ולמחיר שקיבלת.

אני ממש מקנא בך יהיה לך סט פיצוץ!!!! עם אחד הטוויטרים הבאמת טובים בעולם (אפילו בארה"ב הוא נחשב לאקזוטי במיוחד וממה שאני זוכר עולה הון תועפות)

היום הרכבתי מערכת שקניתי לבית, וזה הזכיר לי כמה אנחנו מפספסים ברכב. כמה איטום בSOUND DEADNER חשוב וכמה כיוון נכון של הרמקולים חשוב. קשה קשה מאוד להגיע לתוצאות שיש בבית.

התקווה שלי היא כשאני אבריא לקנות איזה רכב משומש ב50K שפשוט יהיה חצי לנסיעה וחצי למערכת, להפשיט אותו לשים SOUND DEADNER על הגג, רצפה, בגז, דלתות ואיפה שרק אפשר. ולעשות קיקפאנלים כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי גם מחשבות על סאב שיהיה מקדימה, אפילו ברכב הנוכחי במקום של הרמקול סנטר. אבל אחרי התיעצות עם יודעי דבר הבנתי שזה בעייתי מאוד מכיוון שלהשתיק את הרעידות שיהיו בדשבורד זו משימה מאוד קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהפוך את המושב האחורי לתיבה אחת גדולה ובה 2-4 סאבים של 10 או 12 אינץ'.

מקדימה אכן תהיה בעיה רצינית של רעידות בדש בנוסף לרעידות במראה שיקשו על הנהיגה.

נסה אולי (אולי) להפוך את המקום לרגלים במושב הקדמי ( מתחת לתא הכפפות) לתיבה. אבל גם אז הרעידות יהיו שם.

ראלימן

בכל מקרה מקוריות לא חסר.. :lol:

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן על הרעיון של המושב האחורי חשבתי ממזמן, אחרי שראיתי את זה באיזה רכב בסאונדדומיין. רעיונות לא חסר אבל לפני הכל יש לי דבר חשוב יותר לעשות.

גם על הרעיון שמתחת לתא כפפות חשבתי אבל תהיה שם הגבלה בגודל ונפח ואני לא רוצה להתפשר על זה וגם זה עדיין ישקשק את כל הדש.

אני מקווה שחבר שלי שמטייל בארה"ב יקבל את האי מייל ששלחתי לו לפני שהוא חוזר ויקנה לי מגבר של US ACOUSTICS שנותן 600 וואט (UNDERRATED) ב 2אוהם.

אבל אולי גם עדיף שלא. יש לי מחלה(כמו להרבה אנשים) לזרוק על הדברים האלה כסף :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בהמשך לכל מה שכתבתי בת'רדים האחרים חזרתי לת'רד הזה כדי לכתוב סיכום.

הרגע הורדתי הזמנה ב Parts Express על הבאים

זוג קרוסים FMOD Low pass at 2500hz

זוג קרוסים FMOD high pass at 2500hz

זוג Cascade Speaker Kits (לסביבה אקוסטית טובה יותר)

וסתם לכיף איזה שני Test discs של Sheffield labs.

למי שלא מכיר, ה Fmod הם קרוסים אקטיביים קבועים שנראים כמו ההארכה של ה RCA ושחותכים לפני המגבר ולא אחריו כמו קרוס אקטיבי.

שני הקרוסים הם בעלי 12db roll off.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בהמשך לכל מה שכתבתי בת'רדים האחרים חזרתי לת'רד הזה כדי לכתוב סיכום.

הרגע הורדתי הזמנה ב Parts Express על הבאים

זוג קרוסים FMOD Low pass at 2500hz

זוג קרוסים FMOD high pass at 2500hz

זוג Cascade Speaker Kits (לסביבה אקוסטית טובה יותר)

וסתם לכיף איזה שני Test discs של Sheffield labs.

למי שלא מכיר, ה Fmod הם קרוסים אקטיביים קבועים שנראים כמו ההארכה של ה RCA ושחותכים לפני המגבר ולא אחריו כמו קרוס אקטיבי.

שני הקרוסים הם בעלי 12db roll off.

אפשר לשאול כמה הנזק ???

הדיסקים יגיעו אלייך עד המפגש שבוע הבא ??? אם כן אז תביא לי לצרוב אותם . . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקו אני לא יודע אם הFMODS הם פתרון טוב ואני גם אתן לך כמה ציטוטים ללמה. אבל בשביל המחיר שלהם אני מניח ששווה לנסות, גם יכול להיות שלמרות שהם לא יחתכו בתדר הרצוי וברמה הרצויה יתכן וזה עדיין ישמע לך טוב.

Diesal---it has been a couple of years since i measured the F-mods but when i did none of them were 12 db per octave--seems to me they ranged somewhere between 6 and 8 db---they are really only low level passive networks that use a cap and or resistors---they attempt to cascade stages but since they are passive and use no inductances they are unable to achivev true second order performance---putting them in series will not steepen the slope but rather it will shift the crossover frequency by an octave and keep the same slope---unless they are SEPERATED by an active component--say one before a eq and another after--understand??????

The problem with F-Mods is that you can't be assured that the crossover frequency specified is correct! The variable not taken into account here is the amplifier's input impedance, which generally ranges from anywhere between 10k and 50k ohms. As a result, the crossover frequency will change along with it. I honestly can't figure out how they can sell passive crossovers that vary so widely in crossover frequency yet put "80 Hz" or whatever on the front of the package.

זכרתי שהיה בהם משהו שקראתי שלא טוב אבל לא זכרתי בדיוק מה אז עשיתי חיפוש קטן. בכל מקרה אני מקווה שזה יהיה לך בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הדיסקים ... אני מקווה שיגיעו עד שבוע הבא, אבל אני בספק.

לגבי ה F-Mods - אייל , ידוע לי שהם לא מדוייקים לחלוטין אבל תהיה בטוח שקרוס שייבנה בארץ יהיה עוד פחות מדוייק וזאת בשל העובדה שלא אוכל להשיג קבלים ונגדים נכונים לפי השרטוט (נסה בתוכנת קרוסים ותראה איזה מספרים מוזרים יוצאים).

מלבד לזאת, בחיתוך סאב שבו כל HZ חשוב זה יכול להיות רלוונטי, בחיתוך טוויטר כאשר אני מכוון ל 2500HZ והסטייה היא 100HZ לכאן או לשם , זה ממש לא קריטי.

מעבר לזאת את ההתנגדויות שהם העבירו ניתן להגיד לגבי קרוס אקטיבי לחלוטין (כאשר אין לך RTA) שבו גם היד לא תמיד מדייקת (בכיוון הכפתור) וגם התנגדות המגבר משפיעה עליו.

חוץ מזה הם לא ממש זולים, כ 26$ + משלוח + מכס לכל זוג (ואני צריך שניים) כך שמדובר בנזק של כ 500 ש"ח.

סה"כ הנזק מ Parts Express יצא כ 150$.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיה של כמה HZ לפה ולשם היא לא כזו קריטית בשני הדברים בגלל זה אני אומר שנראה לי שזה ישמע בסדר גמור.

לגבי קרוס בארץ, ניתן להשיג את כל הערכים תאמין לי בניתי ומניסיון אני מדבר. והוא יצא מדוייק ביותר בדקתי עם TEST TONES והירידה התבצעה בתדר הרצוי.

תסתכל למשל ב http://www.the12volt.com/caraudio/cross4ohm.asp יש לך טבלה של קבלים וסלילים שנמכרים .

בכל מקרה יש לקבלים הטובים סטיה של פלוס מינוס 5% ככה שמדוייק בדיוק בדיוק זה אף פעם לא יהיה אבל זה לא משנה האוזניים שלנו הן לא מכשיר מדידה.

אז אתה הולך על הסט עם המיד של הQSD והמורל סופרימו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת!

למרות שבגלל שאני כנראה ימקם את הטוויטרים On Axis אני שוקל גם אופציות של Vifa, Scan Speak ו Seas

ול webwizard - הקלד http://www.partsexpress.com

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנגדויות של הטוויטרים שאמרת הם 8 אוהם בכולם אם אני לא טועה. בכל מקרה אני במקומך הייתי הולך על המורל, קח אותם בארה"ב והם יעלו פי 2 מכל הטוויטרים שהזכרת.

זה שאתה יכול להשיג אותם במחיר טוב זה לא גורע מכך שהם מצויינים!!!!

לא יודע משום מה יש נטיה לאנשים בארץ (ואני לא אומר שאתה כזה) להרגיש טוב לגבי מה שהם קנו רק אם הם הוציאו עליו המון כסף ושיש להם הזדמנות לקנות מוצר כזה במחיר טוב הם לא עושים זאת. אבל אם הוא היה מיובא מארה"ב ועולה פי 2 היו לו יותר קונים לא מבין אותם :conf:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...