Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה ספורטיבית ברכב לא פורטיבי בעליל

Mr. MAG
שימו לב! השרשור הזה בן 6141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוב הסיכויים שהשאלה תחמם את הפיוז אצל כמה אנשים פה. אם נורא בא לכם על הודעה בסגנון "תקנה אוטו ספורטיבי יותר"... סבבה, הפורום לא של אבא שלי.

בכל מקרה, כשנוהגים ברכב מאוד לא ספורטיבי מבחינת התנהגות, עזבו כח וביצועים אלא נטו היגוי והתנהגות, אני מוצא את זה בלתי אפשרי ליישם טכניקות נהיגה ספורטיבית שונות.

למשל, כל אחד יגיד שהבסיס להיגוי ספורטיבי הוא אחיזה ב 9 ו 3, כש2 הידיים תמדי על ההגה, ולא מחליפים או מורידים את הידיים מההגה בכלל, סיבובים עושים עד מצב של הצלבה עם שימשו באגודל ואם יש צורך בעוד קצת אפשר להחליק יד אחת על ההגה וכו'... ככה נוהגים כל נהגי המרוצים בין אם בראלי או פורמולה וכו'.

העניין הוא שברכבים ספורטיביים ה RATIO של סיבובי הגה לזווית גלגלים שונה... ההגה "חד" יותר, מה שמוביל לפחות "רוגע" במהירות גבוהה כי כל twitch קטן ינענע את כל האוטו אבל זה מאפשר סיבוב מהיר וחד עם מינימום תנועת ידיים..

אבל מה עושים, כשהרכב לא בנוי לנהיגה ספורטיבית ? כשמנעילה לנעילה יש יותר סיבובים משהמכונת כביסה עושה בשעה וכשחצי סיבוב, מה שאפשר יבלי להזיז את הידיים, בקושי מספיק כדי להתחמק מבור בדרך שלא לדבר על החלפת כיוון ?

מה הטכניקה הנכונה למקרים כאלה ?

יש עוד דברים, למשל ברכב שלי הבולמים נוראיים. עזבו תת היגוי עצבני וחוסר אחיזה חזק בגלגלים הקדמיים (מפרפר בכביש לח, וכמעט בכל speed bump וכו'...).. אני מדבר על שלדה שעשויה מפלסטלינה ורכינת מרכב של ספינה שנקלעה להוריקן. פניה קצת חדה ב40 קמש ומרגישים את כל האיברים מחליפים מקום... איך מתמודדים עם הדברים האלה ?

מה עושה בנאדם שיש לו רכב כזה ואין, חד משמעית, אפשרות להחליף, אבל הוא רוצה ללמוד נהיגה ספורטיבית\תחרותית\נהיגת מסלול, ולהתאמן עליה.... להשאיר את זה בגדר חלום או שיש פתרונות ושיטות מעשיות ?

בתדוה מראש, מוטי

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיגה חביבי, לא לומדים דרך הפורום.

קח את הרכב שלך לקורס נהיגה ספורטיבית ושם ילמדו אותך טובי המומחים בארץ.

שווה כל שקל.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, כמו שכדורגל אי אפשר לשחק עם קרוקס

וטניס אי אפשר לשחק עם הרשת של הטוסטר אובן

לא יעזור כלום, אין נהיגה ספורטיבית ברכב שאינו בנויי לזה.

GS300.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כן יש ניצול מקסימלי של ביצועי הרכב, על מנת לעבור דרך מסויימת במהירות המקסימלית.

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, כשנוהגים ברכב מאוד לא ספורטיבי מבחינת התנהגות, עזבו כח וביצועים אלא נטו היגוי והתנהגות, אני מוצא את זה בלתי אפשרי ליישם טכניקות נהיגה ספורטיבית שונות.

קצת קשה ליישם "טכניקות ספורטיביות" כאשר לא יודעים אותן, זה נכון. את קודם כל צריך ללמוד עבודה נכונה עם ההגה, ורצוי לא מהטלוויזיה...

אם המדריך בקורס הראשון שלי עשה את התרגילים עם וואן, אז אפשר בכל רכב. תיאורטית.

יש דברים שהם רלוונטים לא חשוב באיזה רכב אתה נוהג. עבודה נכונה עם ההגה, בלימה והאצה נכונות וכו'. זה נכון שאם מטרתך לתרגל החלקות א-לה-ראלי צריך כבר רכב מתאים. כל רכב אפשר להכניס לאיזו החלקה שתחפוץ, אבל רכב שלדה פסלטלינה וללא כוח יהיה קשה להוציא מהחלקה. כלומר, אפשר אבל זה לא ייתן לך הרבה (מלבד אולי כמה דפיקות לב...).

מה לעשות?

קודם כל קורס.

דבר שני, פז'ו או סיטרואן ידנית משנות ה-90, גם אלו שאינן ספורטיביות במוצהר. הבלמים לא טובים במונחים מודרנים אבל השלדות של ה-106/306 ואולי גם 205 (לא מכיר אישית) ומקבילותיהן הסיטרואניות, מעולות. 106 עם מנוע 1.4 זה יופי של מקום להתחיל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר ואפילו רצוי להתחיל ללמוד נהיגה מתקדמת על רכב שאיינו ספורטיבי :!:

למרות שהרכבים הספורטיביים יותר מתאימים כמובן, התגובות שלהם הרבה פעמים יהיו קיצוניות וקשות יותר לשליטה.

אני את תחילת הדרך הספורטיבית שלי עשיתי על סקודה פליסייה 1300 שנת 96. גם עם רכב כזה ניתן לתרגל קווים נכונים, תת היגוי, ואפילו קצת היגוי יתר תחת בלימה (למרות שזה מאוד קשה להגיע להיגוי יתר עם פליסייה).

תתחיל עם קריאת מאמרים לנהיגה נכונה וספורטיבית, אחר כך אתה גם יכול לקחת קורס נהיגה מתקדם. בכל מקרה ככה כאשר יהיה לך סוף סוף רכב ספורטיבי, תהיה מוכן יותר לקראתו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...