Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בהתקנת פילטר אוויר פתוח בפג'ו 106

שימו לב! השרשור הזה בן 6191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי פילטר פתוח של simota וברצוני להתקין אותו ב106 XS שלי

אני יודע איפה שיושב הפילטר הרגיל איך אני מבצע את ההתקנה אני אמור להוריד את הקופסא ?

לפני שרשמתי את ההודעה עשיתי חיפוש בפורום וזה העלה כי עלי להתקין אותו במקום קריר על מנת שיוכל לינוק אוויר קר.

עשיתי חיפוש בגוגל של תמונות לגבי התקנת הפילטר והיכן היא ממוקמת וגם זה לא ממש עזר .

הרכב הינו שנת 96 דור ראשון. דגם מנוע KDX אם זה עוזר .

מי שיוכל לעזור לי אני אודה לו מאוד המשך יום טוב לכולם !

רועי

Seat Ibiza Cupra 07:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ב106 דור שני השארתי את הקופסא המקורית של הפילטר, אבל ללא הפילטר בפנים.

חיברתי את הפילטר על הצינור שמתחבר לחלק המלבני המחובר מעל לרדיאטור, לאחר שפירקתי אותו.

חיזקתי אותו שלא יזוז לאוזן מתכתית שקיימת באיזור החיבור (לא יודע אם קיים אצלך)

מקווה שעזרתי

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפילטר יותקן סתם בתוך תא המנוע, צפה לירידה בביצועים ולעליה בצריכת דלק

קרא: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=161742&highlight=%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%98%D7%A8+%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8

אני הייתי הולך על פילטר INBOX או RAM AIR יעודי בלבד

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מתכוון יותקן סתם ?אני לא רוצה חאפרית אין לי בעיה לקנות צנרת וכל מה שידרש על מנת לעשות את ההתקנה הטובה ביותר קומבינות לא באוטו שלי.

בכל מקרה אינבוקס לא תורם במשהו אפילו לא בצליל היניקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא את השורה האחרונה שלי שוב.

גם אם תקנה פילטר הכי טוב בעולם, ותחבר לו צינור מצופה זהב, עם באנד טיטאניום, ותרקוד מסביבו כל הלילה ...עדיין, עם כל הכבוד, אין לך את היכולת של מהנדסי היצרן להחליט ולמדוד את טמפ' האוויר ואת הזרימה שלו, ולכן INBOX מומלץ כי הוא יונק אוויר טרי דרך המערכת שהיצרן תיכנן, או RAM AIR מיצרן שיודע לתכנן כל מה שכתבתי (ויש לפיג'ו קיטים יפים) כי הוא ניסה את המוצר בצורה "קצת" יותר מקצועית מהעין שלך, או של הסדנא המועדפת עליך ...

מקווה שעזרתי

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור ,

בפעם המיליון .

יש מצבים שפילטר פתוח יעיל יותר מפילטר אינבוקס .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור ,

בפעם המיליון .

יש מצבים שפילטר פתוח יעיל יותר מפילטר אינבוקס .

זהו שאני מעונין להרגיש באיזשהו שינוי כוח/רעש בהתקנת הפילטר אחרת לא הייתי מעונין להתקין . כרגע יש לי פילטר פתוח רגיל אני ס"הכ מחפש להתקין אותו אם מישהו יודע איך עושים את זה באוטו שלי האם אני צריך צינור כולשהו ?

בכל מקרה מחר כנראה אני אברר בTOP RPM באשדוד הם קרובים לאשקלון ואם הם יתיקנו לי והכל יהיה סבבה אני גם יעלה תמונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קיט יעודי לרכב שלך

שממקם את הפילטר בחזית המנוע ומאפשר לו לינוק אויר קר בלבד

ראה פה:

http://www.extreme-tuning.net/picture/filterssaxo.html

קובי שלום,

לדעתי האישית, להתקין כך פילטר אויר זה לא פתרון טוב ואני אסביר למה,

שטח הפנים שלו ממש גדול והוא סופג המון חום (מקרינה של מגן החום המותקן בסמוך שמקבל את החום שלו בהולכה מהברגים שמחוברים לסעפת וקרינתה) אשר לא מספיק להתפנות בהסעה.

ברכב הנדון, אם תנסה לגעת בפילטר לאחר נסיעה של חצי שעה, אני מבטיח לך שהוא יהיה חם, יותר חם מהפילטר שיושב בתיבת האויר.

אוויר קר מומלץ לינוק דרך RAM AIR חיצוני בעל ספיקה (שטח פנים כפול מהירות שנניח בשני המקרים זהה) זהה לפחות לפילטר המקורי או יותר גדולה ממנו. הקיט של SIMOTA לא מקיים את התנאי הזה.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון!

בהמלצת חבר היום ביקרתי בטופ RPM אשדוד ודיברתי עם ערן שהוא בחור רציני והסביר לי כל דבר ענה לכל שאלותי וכמובן התקין את הפילטר הוא הסביר לי לגבי פילטר אינבוקס ואמר כי אצלי אין צורך בקיט או איזשהם מתאמים פשוט פירק את הישן עם הקופסא שלו וכל הצינורות והרכיב אותו בקלות .

ההתרשמות:

מהמקום-מסודר נקי בעל מגוון רחב של אביזרי רכב במיוחד בתחום השיפורים

היחס-סבלני מסביר הכל כמו שצריך .

התוצאה -עכשיו אני נהנה מרעש יניקה נעים...:yum: תגובת הדוושה השתפרה במעט האוטו סוחב יותר טוב וס"הכ אני מאוד מרוצה וממליץ על המקום . תודה לכולם

הדבר הבא יהיה בולמים ומוט מייצב עליון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגבתי עד עכשיו למרות שהנושא בדמי (ב205 שלי מותקן אותו המנוע בדיוק), והאמת שחיכיתי עד שתפרסם התמונות כדי לראות מה בדיוק עשית.

לדעתי מדובר במיקום גרוע במיוחד לפילטר פתוח. אמנם הסעפת פליטה מלפנים והפילטר ממוקם ליד סעפת היניקה הקרה יחסית, אבל האזור בו הותקן הפילטר סובל מהרבה חום וממעט זרימת אוויר פנימה. גם המעט שנכנס, מתחמם קודם טוב-טוב ע"י הרדיאטור וסעפת הפליטה.

שנית, ברכב שלך לא מותקן חיישן כמות אוויר (MAP או MAF) והמחשב לא יודע שאתה מכניס יותר אוויר למנוע. התוצאה? אותה כמות דלק מוזרקת דרך המזרק הבודד שלך לכמות גדולה יותר של אוויר ואתה נוסע על תערובת ענייה (וזה במקרה הטוב, שהפילטר באמת עובד).

אני מכיר את המיקום הזה לפילטר פתוח. הציעו לי התקנה כזאת לא אחת וביטלתי אותה מהר מאוד בגלל הסיבות שלעיל.

בכל אופן, תתחדש ותהנה. שום דבר שכותבים בפורום לא משתווה להרגשה שלך מהרכב, אז קח הכל בפרופורציה :-D

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...